Slovensko Česko MS v hokeji 2023 online dnes

11. 5. 2023 |
 

MS v hokeji 2023 vo Fínsku a Lotyšsku odštartuje zápasom Slovensko - Česko. Online prenos sa začína od 15.20 hod.

Slovenskí hokejisti sa tešia z výhry 4:3 v prípravnom zápase pred generálkou na svetový šampionát Slovensko - Rakúsko v Trenčíne v sobotu 6. mája 2023. Foto TASR - Radovan Stoklasa

Slovenskí hokejisti otvoria svoje účinkovanie v B-skupine MS v Rige dnešným derby zápasom s Českom (15.20 SELČ). V pozícii favorita sú Česi, ktorí cestujú do Rigy v pozícii obhajcov bronzových medailí z vlaňajšieho šampionátu.

MS v hokeji 2023 Slovensko Česko dnes online prenos

Česi sú po Švajčiaroch (75) a Nemcoch (73) tretí najčastejší súper Slovákov, s ktorým doteraz odohrali 72 vzájomných zápasov. Celková vzájomná bilancia zahŕňajúca nielen zápasy na MS, ale aj ZOH či v príprave, hovorí o 15-tich víťazstvách Slovenska, siedmich remízach a 50-tich víťazstvách českého tímu.

Ten vyhral v uplynulých troch vzájomných zápasoch, Slováci sa proti tomuto súperovi tešili z triumfu naposledy vlani apríli, keď ho príprave v Spišskej Novej Vsi zdolali 3:1. Slovenský tím sa už 16-krát stretol s týmto súperom na svetovom šampionáte.

Zatiaľ posledné víťazstvo Slovenska nad Českom (3:1) na MS je zo strieborných Helsínk v roku 2012. Odvtedy sa na MS zrodili tri víťazstvá Česka, dve 3:2 po predĺžení. V roku 2014 s rozhodujúcim gólom Jakuba Klepiša, na MS 2018 zavŕšil český obrat Dmitrij Jaškin. Na MS v roku 2021 v Rige prehrali Slováci 3:7. V príprave Slováci prehrali v Česku v oboch dueloch. V prvom 1:5, no v druhom po zlepšenom výkone podľahli domácim 2:3 po nájazdoch.

"Videli sme, že majú ostrý štart do zápasov, na začiatok si treba dať pozor. A potom musíme hrať náš systém ako sme to dodržiavali v tom druhom zápase," povedal pre TASR obranca František Gajdoš. V českom tíme, ktorý opäť vedie Fín Kari Jalonen, je 10 hráčov z vlaňajšieho šampionátu.

Česi síce zakončili prípravu prehrou so Švajčiarmi 2:3 a celkovo prehrali dva zo záverečných troch zápasov, no v sezóne sa prezentovali viacerými cennými víťazstvami i sedemzápasovou víťaznou sériou.

MS v hokeji 2023

Slovensko - Česko -:-, online prenos dnes od 15:20

Slovensko
2 : 3
(2:3, 0:0, 0:0)
Česko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 5. Chromiak (Kňažko, Cehlárik), 11. Rosandić (Lantoši) – 7. Červenka (Kubalík, Chytil), 14. Sedlák (Flek, Kundrátek), 19. Sedlák (Kubalík, Tomášek). Rozhodca: Fernandez, Schrader – Briganti, Kroyer.. Diváci: 7800..
Slovensko: Škorvánek (Hlavaj) – Kňažko, P. Koch, Grman, Ivan, Jánošík, Rosandić, Gajdoš – Kelemen, Hrivík (C), Pánik – Cehlárik (A), Hudáček, Sukeľ (A) – Chromiak, Tamáši, Regenda – Okuliar, Lantoši, Čacho.
Česko: Hrubec (Langhamer) – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán (A), Zbořil, Knot, Němeček – Červenka (C), Kubalík, Chytil – Smejkal, Chlapík, Špaček – Sedlák, Sobotka (A), Tomášek – Beránek, Flek, Černoch.
Aktualizuj online prenos
59:58 dôležité Richard Pánik nevyrovnal po umiestnenom streleckom pokuse na pravú žŕdku!
59:34 dôležité Kelemen išiel do bránky, ako to od neho chceme! Kundrátka mu venoval najväčšiu pozornosť! Hrubec nepustil za chrbát delovku Hrivíka!
58:39 dôležité Slovensko hrá power-play! Na ľad naskočil Hrivík!
58:18 dôležité Slovensko oddychový čas!
dôležité Reklamná prestávka.
52:47 dôležité Lukáš Sedlák sklepával vysoký puk vysokou hokejkou! Následné zakončenie Tomášeka nadvihol Koch, ale aj tak by to neplatilo!
51:14 dôležité Výborný úsek! Dianie sa presúvalo hore – dole! Miloš Kelemen v ľahu nepretavil prihrávku na Pánika! Hneď na to našiel Kňažka, ktorý prestrelil! A tak prišla chvíľa Škorvánka! Z protiútoku vychytal dvojgólového Sedláka!
dôležité Reklamná prestávka.
44:42 dôležité Richard Pánik nedoklepol do voľnej bránky štipľavú strelu švihom Cehlárika, ktorú Hrubec neudržal v lapačke!
dôležité Reklamná prestávka.
dôležité Reklamná prestávka.
dôležité Reklamná prestávka.
24:34 dôležité Zmätok v našom bránkovisku! Zbořil spôsobil neprehľadnú situáciu! Škorvánek absolútne netušil, kde smeroval puk z jeho hokejky! Rozhodujúci bol Sukeľ, ktorý vytlačil od dorážania Špačeka!
19:46 dôležité Žŕdka Čechov! Trafil sa do nej Chlapík pri tečovaní razantnej strely Koštálka!
18:48 gól Česko dalo gól! Česi sa rozhodli pre prihrávky na jeden dotyk, ktoré priniesli efektívny výsledok. LUKÁŠ SEDLÁK spred Škorvánka posúva svoje mužstvo prvý raz do vedenia. Asistencie: Dominik Kubalík a David Tomášek.
18:36 dôležité Rosandić sa posadil na trestnú lavicu! Arbitri skúmajú video, aby určili výšku trestu! Černoch odišiel do útrob arény!
18:36 dôležité Zrážka Rosandića s Černochom! Asi pôjde o vylúčenie pre nášho hokejistu!
18:33 dôležité Okuliar zakončil zblízka! Hrubec na mieste!
17:15 dôležité Libor Hudáček sa svojimi šikovnými rukami prekľučkoval do nebezpečného priestoru! Myslel pri tom na Cehlárika, ktorý číhal na zadnej tyčke a mal otvorenú bránu! Nezasiahol puk!
dôležité Reklamná prestávka.
13:48 gól Česko dalo gól! Padá gól do zlej bránky. LUKÁŠ SEDLÁK sa blysol obrovskou rýchlosťou a po otočke zasúval puk. Škorvánek jednoznačne nestíhal s presunom. Asistencia: Jakub Flek a Tomáš Kundrátek.
12:45 dôležité Opäť lietajú iskry! Patrik Koch vytiahol na Chlapíka tvrdý zákrok a hneď po ňom skočili dvaja českí pomstitelia! Vylúčenie prebehne len na strane Česka!
dôležité Reklamná prestávka.
11:33 dôležité Prerušená hra! Marek Hrivík dostal úder do tváre! Znovu trochu vzplanuli emócie, ale rozhodcovia to majú pod kontrolou!
10:57 gól Slovensko dalo gól! Treba chodiť do brány, a to sa vyplatí. Presne to urobil Okuliar s Čachom, ktorí vytvorili tlak na českú obranu. Zaúradoval aj Lantoši a od modrej čiary presne zamieril MISLAV ROSANDIĆ. Asistencia: Róbert Lantoši.
dôležité Reklamná prestávka.
06:38 gól Česko dalo gól! Elitný útok súpera dokonalo rozobral defenzívu Slovákov. ROMAN ČERVENKA uspel zakončením k prvej žŕdke Škorvánka, ktorému to prepadlo do bránky. Asistencie: Dominik Kubalík a Filip Chytil.
04:52 gól Slovensko dalo gól! Výborne okorenená premiéra na seniorských MS. MARTIN CHROMIAK naplno kopíroval Ovečkina. Fantastická strela bez prípravy z ľavého kruhu je gólová. Asistencie: Samuel Kňažko a Peter Cehlárik.
03:35 dôležité Veľká šarvátka pri slovenskej bránke! Naši chlapci vyslali signál rivalovi, že si budú chrániť gólmana! Možno sa aj očakávala pästná výmena medzi Kubalíkom a Pánikom, ale zvolili len vzájomný dohovor!
03:11 dôležité Dominik Kubalík prenikol do palebnej pozície a vyšiel mu smer nebezpečnej strely na Škorvánkovu lapačku. Náš brankársky debutant chytá!
01:51 dôležité Škorvánek príliš skoro hasí šancu Čechov! Všetko to spustila prudká strela švihom Jordána! Pred ním prichádzali dve dorážky, ktoré zneškodnil!