Lotyšsko USA dnes online prenos MS v hokeji 2023

28. 5. 2023 |

Sledujte s nami online zápas o bronz. Lotyšsko vs USA sa hrá od 14.20 hod.

Lotyšský útočník Dans Ločmelis oslavuje gól v zápase semifinále na 86. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji Kanada - Lotyšsko vo fínskom Tampere 27. mája 2023. Foto TASR/AP

Lotyši si už postupom do semifinále užívali historický úspech, keď sa na majstrovstvách sveta dostali medzi štyri najlepšie mužstvá. Doteraz boli ich najlepším výsledkom na MS dve 7. miesta v rokoch 1997 a 2004.

Dnes môžu šampionát ukončiť ziskom prvej medaile z majstrovstvie sveta.

Lotyšsko USA dnes online

"Zápas o bronz bude ťažký, nech to bude ktorýkoľvek súper. Musíme hrať tak ako dnes, na 100 percent a dúfajme, že premeníme naše šance a vyhráme.," povedal Karlis Čukste, obranca Lotyšska.

Američania prehrali s Nemeckom a tak od roku 1960 stále čakajú na finálovú účasť. Vlani nezískali na šampionáte žiadnu medailu, teraz by mali radi bronz.  "Bronzová medaila nie je to, po čo sme si sem prišli, ale aj to je dosť veľká pocta. Je tu veľa dobrých tímov," povedal Casey DeSmith, brankár USA.

MS v hokeji 2023

Lotyšsko - USA -:-, online prenos z MS v hokeji 2023 od 14:20 hod.

USA
3 : 4
(2:2, 0:0, 1:1 - 0:1)
Lotyšsko

Góly a asistencie: 10. Grimaldi (Perunovich, Bjork), 20. Grimaldi (Perunovich, Coronato), 47. Coronato (Samberg, O'Connor) – 8. Ro. Bukarts (Ri. Bukarts, Dzierkals), 17. Jaks (Ri. Bukarts), 55. Rubins (Ločmelis, Ri. Bukarts), 62. Rubins (Daugavinš, Jaks). Rozhodca: Hribik, Sewell – Hautamaki, Wyonzek.
USA: DeSmith (Petersen) – Samberg, Perbix, Kleven, Perunovich, Thrun, Mackey, Hutson – Grimaldi, Bonino (C), A. Tuch (A) – Eyssimont, O'Connor, Garland (A) – Gauthier, Tynan, Mazur – Farrell, Brown, Coronato – Bjork.
Lotyšsko: Šilovs (Gudlevskis) – Zile, Balinskis, Jaks, Rubins, Freibergs, Čukste, Cibuļskis – Balcers, Abols (A), Daugavinš (C) – Ro. Bukarts (A), Batna, Dzierkals – Krastenbergs, Smirnovs, Andersons – Ri. Bukarts, Ločmelis, Indrašis – Keninš.
61:22 gól Lotyšsko dalo gól!
Gól strelil KRISTIANS RUBINS.
61:07 Úvod predĺženia je opatrný. Lotyši držia puk na hokejkách. Jaks zacúval.
60:01 časová značka Začalo sa predĺženie.
Po troch tretinách je skóre v zápase o bronz medzi USA a Lotyšskom nerozhodné 3:3. O malú chvíľu uvidíme 10-minútové predĺženie.
60:00 časová značka Tretia tretina sa skončila.
59:53 dôležité Abols v nájazde zo strany, dostal sa cez Mackeya, prehodil si puk na forhend, no DeSmith zasiahol vyrážačkou!
59:16 Coronatovu strelu kryje nadvakrát Šilovs.
59:05 Ťažká prihrávka Abolsovi, ktorý sa puku nedotkol. Icing.
58:28 Lotyši v prečíslení, Indrašisovu strelu z ľavého kruhu DeSmith kryje, prerušil hru.
58:00 Samberg nebezpečne vypálil z prvej od modrej, skóre sa nemení.
57:39 Perbixova strela presvišťala vedľa pravej žŕdky lotyšskej bránky.
56:29 Grimaldi sa vytiahol na modrú čiaru, puk poslal na zadný mantinel, no Garlanda čisto odzbrojil Čukste.
55:33 Ďalšia prihrávka prešla do bránkoviska, Abols a Balcers sa snažili dorážať, Američania puk odpálili.
54:43 dôležité Ločmelis vystrelil na DeSmitha, ktorý vyrážal pred seba, obrovská skrumáž pred ním, Lotyši nedorazili puk do bránky!
54:21 gól Lotyšsko dalo gól!
Jednoduchá situácia, hráč pred brankárom, DeSmith nič nevidel a presná strela KRISTIANSA RUBINSA skončila za jeho chrbtom na vyrážačkovej strane.
Asistencie: Dans Ločmelis, Rihards Bukarts.
53:53 Grimaldi prihrávkou spoza bránkovej čiary hľadal Bonina, puk ale zachytili Lotyši.
52:45 Tynan zapojil do akcie, Hutsona ktorý rozhýbal brániacich hráčov a dostal sa k strele, ktorú Šilovs nepustil za seba.
51:39 Vylúčenie v tíme USA:
Rocco Grimaldi – 2 min., filmovanie pádu.

Vylúčenie v tíme Lotyšsko:
Oskars Batna – 2 min., podrazenie.
50:55 Čukste zachytil puk na útočnej modrej a nahodil ho na DeSmitha, ktorý hru prerušil. Nasleduje reklamná prestávka.
49:37 Hutson dokázal udržať puk a spoza brány prihrával bekhendom pred ňu Bjorkovi, ktorý sa ale do zakončenia nedostal.
48:08 Batnova strela išla tesne vedľa. Lotyši už nemajú na čo čakať.
47:23 Abols strieľal z bezprostrednej blízkosti, DeSmith dobre zasiahol svojím pravým betónom.
46:19 gól USA dalo gól!
Američania vyhrali buly v útočnom pásme, Samberg puk hneď nastreľoval od modrej, trafil svojho spoluhráča MATTA CORONATA., ktorý sa rýchlo zorientoval a dostal puk do odkrytej bránky.
Asistencie: Dylan Samberg, Drew O´Connor
45:08 Bonino posielal puk na bránu, v nej miesto neho skončil Brown. Hra je prerušená.
44:49 Lotyši sa k ničomu nedostali, ani nevystrelili, USA odpaľujú všetky puky.
44:05 Skrátená lotyšská presilovka už začala, ale Lotyši nemajú pásmo, Samberg vyhadzuje.
42:56 Vylúčenie v tíme USA:
Nick Bonino – 2 min., hákovanie.
42:32 Batna utiekol v oslabení a bol faulovaný!
42:07 Bonino dával spoza brány Gauthierovi, ten na os Perunovichovi, no puk mu preskočil hokejku.
41:40 Komplikácia pre Lotyšsko, Američania hrajú presilovky veľmi dobre.
41:33 Vylúčenie v tíme Lotyšsko:
Rihards Bukarts – 2 min., hákovanie.
41:09 Garland posielal puk na bránu z ľavého krídla z veľkého uhla, ten skončil na bočnej sieťke.
V druhej tretine boli hladnejší po góle Američania, neskóroval však ani jeden tím, preto stále platí nerozhodné skóre 2:2.
Tretia tretina sa začne o 16:08.
38:43 Na druhej strane práve Garland zblokoval strelu Ri. Bukartsa z osi klziska.
38:11 Garland strieľal po prudkej prihrávke O´Connora, ale to bolo z ťažkej pozície.
36:42 Grimaldi opäť predviedol svoje umenie, keď si v útočnom pásme robil, čo chcel, jeho strela však zapadla do lapačky Šilovsa.
35:30 Ri. Bukartsovi nevyšla prihrávka na Ločmelisa, ktorý číhal pred bránou, Američania pohrozili rýchlym vysunutím, hráč ale nespracoval ťažký puk.
34:16 Lotyši dlho kombinovali v útočnom pásme bez streľby, Balinskis prihral Daugavinšovi, ten už strieľal, ale strelu mu zblokoval Samberg.
32:59 Vylúčenie v tíme USA:
Connor Mackey – 2 min., podrazenie.
32:52 Mackeyovo nastrelenie vypadlo Šilovsovi, Lotyši sa ale ubránili.
31:50 Smola na strane Lotyšska, ktoré bolo v prečíslení tri na dva, Batna strieľal z osi klziska a zlomil pri tom hokejku. DeSmith tak poľahky zasiahol betónom.
31:44 Tuchovo nastrelenie zblokoval Balcers na ochrannú sieť. Vhadzuje sa pred Šilovsom.
30:46 Šilovs mal odkrytý výhľad, strelu Bjorka od modrej bez problémov zastavil.
30:17 Hrá sa na oboch stranách klziska, stále sa niečo deje.
28:45 Abols dostal prihrávku a ohrozil bránu z prvej, DeSmith vyrazil.
28:00 dôležité Po Bjorkovej strele zachránila Lotyšsko žŕdka.
27:25 DeSmith s nie najlepšou rozohrávkou na zadnom mantineli, Lotyši ju ale nepotrestali. Strelu z úrovne bránkovej čiary neskončila v bránke.
25:55 Lotyši vyrazili v trojici dopredu, puk ťahal Batna, prihrával popri mantineli, chvíľu nato sa Batna dostal do koncovky medzi kruhmi, no jeho bekhend po ľade bol slabý.
24:45 dôležité Bonino zostal úplne voľný na pravom kruhu, mal čas vystreliť a takmer aj dorážať vlastnú strelu. Výborný Šilovs.
24:12 Tuchova strela z veľkého uhla, Šilovs ju schytal do masky a pri zákroku posunul bránu.
23:33 Pálil Kleven, v páde sa snažil dorážať Coronato. Američania sú nebezpeční.
22:28 Jaks nakrátko oslobodzuje svoj tím spod amerického tlaku.
21:54 O´Connor vystrelil z bodu na vhadzovanie, tesne minul bránu.
20:59 Američania hneď v prvom striedaní zovreli Lotyšov, k dorážke sa nedostal Tuch.
Lotyši dvakrát viedli, no Američania dva razy vyrovnali a tak máme po úvodnej tretine nerozhodný stav 2:2.
Druhá tretina sa začne o 15:17.
19:40 dôležité Ri. Bukarts mal šancu dostať svoj tím opäť do vedenia, ale DeSmith sa mu hodil pod nohy, vystrčil hokejku, cez ktorú Ri. Bukarts prepadol a nezasunul puk za bránkovú čiaru.
19:04 gól USA dalo gól!
ROCCO GRIMALDI využíva presilovú hru strieľa druhý gól v zápase. Dostal nabité od Perunovicha a z bodu na vhadzovanie trafil presne vzdialený horný roh brány.
Asistencie: Scott Perunovich, Matt Coronato
18:26 Tynanova prihrávka Perunovichovi, ktorý trafil brániaceho Balinskisa.
17:38 Perunovich s Gauthierom si vymenili zopár prihrávok, zakončoval druhý menovaný z prvej, Šilovs pripravený.
17:19 Vylúčenie v tíme Lotyšsko:
Kristians Rubins – 2 min., podrazenie.
17:15 Jaks schytal tečovaný puk priamo do úst, na ľade je aj krv.
16:08 gól Lotyšsko dalo gól!
Lotyši znova vedú! Gro práce urobil Ri. Bukarts, keď uspel v súboji jedna na jedna, po jeho zakončení zblízka nemal DeSmith puk pod kontrolou, pri žŕdke ho rýchlo dorazil JANIS JAKS.
Asistencia: Rihards Bukarts.
15:49 Ločmelis zachytil prihrávku a rútil sa na DeSmitha, ktorý jeho strelu zlikvidoval.
15:13 dôležité Veľmi pekná a rýchla kombinácia USA, z pravého kruhu zakončoval Coronato, Šilovs predviedol úspešný zákrok.
14:43 Veľký tlak USA, tlačia sa do koncovky, majú dobrý pohyb. Po strele sa Lotyšom podarilo oslobodiť.
14:02 Perunovich našiel krížnou prihrávkou Gauthiera, ktorého strelu zastavil Šilovs.
13:34 Vylúčenie v tíme Lotyšsko:
Ralfs Freibergs – 2 min., nedovolené bránenie.
13:06 Na druhej strane mal Šilovs plné ruky práce, keď viacerí Američania pred ním dotierali, prikryl puk pred Tuchom.
12:33 Ri. Bukarts hľadal pred bránou Keninša, ten sa ale do koncovky nedostal, puk prešiel cez bránkovisko.
11:57 Jaks v plnej rýchlosti vošiel do pásma, jeho zadovku ale prečítal kapitán USA Bonino.
11:10 Po zblokovanej strele Balcersa Američania vyhadzujú.
10:27 Vylúčenie v tíme USA:
Alex Tuch – 2 min., vrazenie na mantinel.
10:27 dôležité Tuch dohral Čuksteho blízko mantinelu, lotyšský bek tvrdo narazil chrbtom. Situácia bude posudzovaná aj na videu. Čukste medzitým za pomoci odchádza do šatne.
09:45 gól USA dalo gól!
Američania veľmi rýchlo vyrovnávajú. ROCCO GRIMALDI dostal výbornú prihrávku medzi kruhy, potiahol si puk na pravý kruh a puk z jeho hokejky zapadol k vzdialenejšej žŕdke.
Asistencie: Scott Perunovich, Anders Bjork
08:31 Lotyši sú riadne povzbudení a donútili Američanov k ďalšej chybe, vytvorili si náznak šance.
07:49 gól Lotyšsko dalo gól!
Lotyši vylákali Američanov k mantinelu, potom si to prihrali a priamo spred brány zakončil pod hornú žŕdku ROBERTS BUKARTS. Využitá presilová hra.
Asistencie: Rihards Bukarts, Martins Dzierkals
07:15 Pas na Keninša, ktorý strieľal z prvej z medzikružia, DeSmith predviedol prvý vážny zákrok.
06:54 Američania dobre bránia modrú čiaru, Bonino vyhadzuje.
06:30 Brown vyhadzoval puk o plexisklo, ten s dostal medzi divákov.
06:02 Vylúčenie v tíme USA:
Carter Mazur – 2 min., podrazenie.
04:40 Američania sa usadili v útočnom pásme, ale sú vytláčaní k mantinelu a nedostávajú sa do streleckých pozícií.
02:20 Zile dostal prihrávku a z prvej puk nahadzoval, no trafil brániaceho hráča, ktorý puk vytečoval do stredného pásma.
01:51 Pokračuje sa ďalej, nevylučuje sa.
01:41 Freibergs vchádzal do útočného pásma, no rozhodcovia hru prerušili, nejednalo sa o ofsajd, pri mantineli totiž ostal ležať zranený Ri. Bukarts.
00:27 Zakázané uvoľnenie Lotyšov, tí ale vyhrali buly a rýchlo vyvážajú puk.

Rozhodca: Hribik, Sewell – Hautamaki, Wyonzek.
Pred nami je posledný deň MS, čaká nás už iba súboj o tretie miesto a finále. O bronz si od 14:20 zahrajú tímy USA a Lotyšska.

Američania včera v semifinále už v 4. minúte vyhrávali nad nemeckom 2:0, no Nemci v závere tretej tretiny dokázali vyrovnať na 3:3, zápas dospel do predĺženia, v 68. minúte rozhodol Tiffels a USA tak budú bojovať "iba" o bronzovú medailu.

Domáci Lotyši dosiahli fantastický úspech postupom do semifinále, čo sa im podarilo vôbec poprvýkrát. Švédov zdolali v štvrťfinále 3:1. Včera nestačili na Kanadu, ktorá zvíťazila 4:2 a poslala Lotyšov do boja o tretie miesto.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:20.