Slovensko Česko MS v hokeji 2023 online dnes

11. 5. 2023 |
 

MS v hokeji 2023 vo Fínsku a Lotyšsku odštartuje zápasom Slovensko - Česko. Online prenos sa začína od 15.20 hod.

Slovenskí hokejisti sa tešia z výhry 4:3 v prípravnom zápase pred generálkou na svetový šampionát Slovensko - Rakúsko v Trenčíne v sobotu 6. mája 2023. Foto TASR - Radovan Stoklasa

Slovenskí hokejisti otvoria svoje účinkovanie v B-skupine MS v Rige dnešným derby zápasom s Českom (15.20 SELČ). V pozícii favorita sú Česi, ktorí cestujú do Rigy v pozícii obhajcov bronzových medailí z vlaňajšieho šampionátu.

MS v hokeji 2023 Slovensko Česko dnes online prenos

Česi sú po Švajčiaroch (75) a Nemcoch (73) tretí najčastejší súper Slovákov, s ktorým doteraz odohrali 72 vzájomných zápasov. Celková vzájomná bilancia zahŕňajúca nielen zápasy na MS, ale aj ZOH či v príprave, hovorí o 15-tich víťazstvách Slovenska, siedmich remízach a 50-tich víťazstvách českého tímu.

Ten vyhral v uplynulých troch vzájomných zápasoch, Slováci sa proti tomuto súperovi tešili z triumfu naposledy vlani apríli, keď ho príprave v Spišskej Novej Vsi zdolali 3:1. Slovenský tím sa už 16-krát stretol s týmto súperom na svetovom šampionáte.

Zatiaľ posledné víťazstvo Slovenska nad Českom (3:1) na MS je zo strieborných Helsínk v roku 2012. Odvtedy sa na MS zrodili tri víťazstvá Česka, dve 3:2 po predĺžení. V roku 2014 s rozhodujúcim gólom Jakuba Klepiša, na MS 2018 zavŕšil český obrat Dmitrij Jaškin. Na MS v roku 2021 v Rige prehrali Slováci 3:7. V príprave Slováci prehrali v Česku v oboch dueloch. V prvom 1:5, no v druhom po zlepšenom výkone podľahli domácim 2:3 po nájazdoch.

"Videli sme, že majú ostrý štart do zápasov, na začiatok si treba dať pozor. A potom musíme hrať náš systém ako sme to dodržiavali v tom druhom zápase," povedal pre TASR obranca František Gajdoš. V českom tíme, ktorý opäť vedie Fín Kari Jalonen, je 10 hráčov z vlaňajšieho šampionátu.

Česi síce zakončili prípravu prehrou so Švajčiarmi 2:3 a celkovo prehrali dva zo záverečných troch zápasov, no v sezóne sa prezentovali viacerými cennými víťazstvami i sedemzápasovou víťaznou sériou.

MS v hokeji 2023

Slovensko - Česko -:-, online prenos dnes od 15:20

Slovensko
2 : 3
(2:3, 0:0, 0:0)
Česko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 5. Chromiak (Kňažko, Cehlárik), 11. Rosandić (Lantoši) – 7. Červenka (Kubalík, Chytil), 14. Sedlák (Flek, Kundrátek), 19. Sedlák (Kubalík, Tomášek). Rozhodca: Fernandez, Schrader – Briganti, Kroyer.. Diváci: 7800..
Slovensko: Škorvánek (Hlavaj) – Kňažko, P. Koch, Grman, Ivan, Jánošík, Rosandić, Gajdoš – Kelemen, Hrivík (C), Pánik – Cehlárik (A), Hudáček, Sukeľ (A) – Chromiak, Tamáši, Regenda – Okuliar, Lantoši, Čacho.
Česko: Hrubec (Langhamer) – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán (A), Zbořil, Knot, Němeček – Červenka (C), Kubalík, Chytil – Smejkal, Chlapík, Špaček – Sedlák, Sobotka (A), Tomášek – Beránek, Flek, Černoch.
Aktualizuj online prenos
časová značka Koniec zápasu.
59:58 dôležité Richard Pánik nevyrovnal po umiestnenom streleckom pokuse na pravú žŕdku!
59:34 dôležité Kelemen išiel do bránky, ako to od neho chceme! Kundrátka mu venoval najväčšiu pozornosť! Hrubec nepustil za chrbát delovku Hrivíka!
58:39 dôležité Slovensko hrá power-play! Na ľad naskočil Hrivík!
58:18 dôležité Slovensko oddychový čas!
58:18 Vladimír Sobotka vystrelil, pretože Kňažko nebol si musel vybrať či bude brániť stred, alebo sa vydá proti nemu. Riešenie priniesol Škorvánek, ktorý schoval koncovku.
58:00 Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
dôležité Reklamná prestávka.
55:39 Škorvánek sa vyznamenal pri zásahu proti Tomáškovi. Český útočník sa nebude tešiť z gólu ani druhýkrát v krátkom slede.
Dnešný zápas sleduje 7800 divákov.
53:44 Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
53:35 Veľkú dávku obetavosti vložil do tohto striedania Viliam Čacho, keď sa bez rozmýšľania vrhol do dobrej českej rany.
52:47 dôležité Lukáš Sedlák sklepával vysoký puk vysokou hokejkou! Následné zakončenie Tomášeka nadvihol Koch, ale aj tak by to neplatilo!
51:44 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Libor Hudáček – 2 min., sekanie.
51:39 Hudáčkova prudká strela z uhla. Šimon Hrubec pri tomto zákroku neprepadol.
51:14 dôležité Výborný úsek! Dianie sa presúvalo hore – dole! Miloš Kelemen v ľahu nepretavil prihrávku na Pánika! Hneď na to našiel Kňažka, ktorý prestrelil! A tak prišla chvíľa Škorvánka! Z protiútoku vychytal dvojgólového Sedláka!
50:00 Naplnilo sa päťdesiat minút. Slovensko prehráva s Českom 2:3. Stále je tento súboj otvorený.
49:25 Smejkal bol hlavným aktérom pri náročnom zásahu Škorvánka. Poslal lišiacky pokus do klbka hráčov, ktorý sa všelijako odrážal, ale pre nášho brankára to napokon nebolo zradné.
48:24 Chytil už si chcel vylepšovať pozíciu a pripravovať puk na dobrú strelu. V poslednej chvíli ho zablokoval čistým spôsobom Koch.
dôležité Reklamná prestávka.
47:31 Čacho operoval v súperovej tretine, kde sa zrážal, no nezískal puk.
46:30 Za slovenskou bránkou zasiahol čerstvý novic Hradca Králové Tamáši. Na druhej strane je škoda, že z následnej rozohrávky vzniklo len zakázané uvoľnenie.
45:37 Kňažko so Sukeľom si vymenili miesta. Druhý menovaný si vyskúšal post obrancu. Spoluhráč mu nachystal strelecký pokus. Hrubec podržal Čechov.
44:42 dôležité Richard Pánik nedoklepol do voľnej bránky štipľavú strelu švihom Cehlárika, ktorú Hrubec neudržal v lapačke!
43:49 Mário Grman nebol pohodlný a urobil zopár krokov navyše, kedy vystúpil zo svojho postavenia s úmyslom podporiť ofenzívu.
43:18 Lantoši aj Okuliar boli prikrátki na Fleka medzi červenou a modrou čiarou.
42:21 Matúš Sukeľ vyštartoval proti dvojici českých hráčov. Statočne sa držal pri manévroch, ale zvyšok mužstva ho nechal v štichu a nikto sa neprihlásil o pomocnú ruku.
41:18 Hrivíkova formácia bola dlho na ľade, keď si predĺžila striedanie. Náš kapitán zobral puk Čechom, ale už sa nenašli sily na brejk.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 17:11.
Slováci budú naháňať v záverečnej tretine najtesnejšie manko. Hra sa po zmene strán vyrovnala, no vyskytli sa nebezpečné situácie, ktoré sme ustáli. Do tretej časti je všetko otvorené.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:00 Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
37:19 Česi robia silný útočný vietor. Dve strely boli dosť nebezpečné. Naši obrancovia si v oboch prípadoch poradili.
36:31 Škorvánek ostal v bránke a neposunul sa ani o centimeter. Pálil na neho Roman Červenka.
dôležité Reklamná prestávka.
36:19 Jánošík prihrávkou po modrej čiare našiel Ivana. Pre Hrubca nebol zákrok z kategórie náročných.
34:08 Lantoši nasmeroval Okuliara do osobného súboja na zadný mantinel. Veľa si hráči štvrtého útoku sľubovali aj od Čacha, no tomuto v tomto prípade nevyšlo.
32:55 Regenda sa prisunul k mantinelu na pravom krídle, lenže nemal s kým spolupracovať.
32:13 Pavol Regenda sa oprel do puku. Hrubec to dostal vedľa brány.
31:41 Grman veľmi dobre pracoval v ofenzívnej zóne. Dal si za seba Fleka a stačil vytvoriť miesto na prihrávku Sukeľovi. Tomu však vypadla hokejka z rúk.
30:57 Cehlárik jednoducho na Hudáčka. Ten si myslel, že má niekoho vľavo, preto sa rozhodol nahrávať. Puk išiel preč od bránky Čechov.
dôležité Reklamná prestávka.
29:55 Česko hrá s piatimi hráčmi.
29:41 Šimon Hrubec mal ideálny výhľad na Cehlárika. Nášmu elitnému útočníkovi zlikvidoval strelu úspešným presunutím sa k tyčke.
29:15 Slováci neostávajú v pásme. Puk poslaný k brankárovi Škorvánkovi, odkiaľ ho prišiel rozohrať kapitán Hrivík.
28:27 Okuliar sa pohodlne zbavil súpera a zatiahol hru do útočnej tretiny. Samuel Kňažko si vypracoval dobrý palebný priestor, ale nezasiahol puk podľa predstáv.
27:55 Vylúčenie v tíme Česko:
Vladimír Sobotka – 2 min., podrazenie.
dôležité Reklamná prestávka.
26:09 Svoju rýchlosť naplno zúročil Filip Chytil. Aj napriek tiesneniu jedného z našich hráčov nepríjemne vystrelil švihom. Škorvánek na to lapačkou nedosiahol.
25:41 Hudáček vyhodil puk z nášho obranného pásma. Zakázané uvoľnenie.
24:34 dôležité Zmätok v našom bránkovisku! Zbořil spôsobil neprehľadnú situáciu! Škorvánek absolútne netušil, kde smeroval puk z jeho hokejky! Rozhodujúci bol Sukeľ, ktorý vytlačil od dorážania Špačeka!
23:36 Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
23:11 Okuliar sondoval pohyb protihráčov. Medzi kruhmi uchmatol prihrávku Kubalíka a následne vedel, čo treba s pukom spraviť.
22:26 Špaček sa ukázal Košťálkovi na ľavej strane, ktorému sa nepodarilo poslať projektil do priestoru Škorvánka. Využívame to na vyhodenie puku.
21:59 Dobre zapracoval v obrane Michal Ivan. Jednou rukou eliminoval súpera s pukom na hokejke. Na neho nadviazal aj Tamáši.
21:07 Českí hokejisti boli v pásme a podarili sa im dva strelecké pokusy, ktoré neboli pretavené do gólu.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 16:22.
Dlhá a pre nás smolná tretina. Vrece s gólmi sa roztrhlo, ale prišli sme o obrancu Mislava Rosandića, ktorý fauloval Černocha a na mále mal i Patrik Koch. Dostať tri góly za prvých dvadsať minút je dosť.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:46 dôležité Žŕdka Čechov! Trafil sa do nej Chlapík pri tečovaní razantnej strely Koštálka!
19:00 Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:48 gól Česko dalo gól! Česi sa rozhodli pre prihrávky na jeden dotyk, ktoré priniesli efektívny výsledok. LUKÁŠ SEDLÁK spred Škorvánka posúva svoje mužstvo prvý raz do vedenia. Asistencie: Dominik Kubalík a David Tomášek.
18:36 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Mislav Rosandić – 5 min. + DKZ, faul kolenom.
18:36 dôležité Rosandić sa posadil na trestnú lavicu! Arbitri skúmajú video, aby určili výšku trestu! Černoch odišiel do útrob arény!
18:36 dôležité Zrážka Rosandića s Černochom! Asi pôjde o vylúčenie pre nášho hokejistu!
18:33 dôležité Okuliar zakončil zblízka! Hrubec na mieste!
17:15 dôležité Libor Hudáček sa svojimi šikovnými rukami prekľučkoval do nebezpečného priestoru! Myslel pri tom na Cehlárika, ktorý číhal na zadnej tyčke a mal otvorenú bránu! Nezasiahol puk!
15:59 Miloš Kelemen priskočil do akcie a zobral puk. Potreboval si ho ešte prikopnúť, aby sa mohol pokúsiť o úspešnú strelu. Hrubec nezasahoval.
dôležité Reklamná prestávka.
14:45 Česko hrá s piatimi hráčmi.
14:36 Regenda sa nepredral do stopercentného zakončenia spred Hrubca. Dokázali sme však zrýchliť tempo a Chromiak preveril českého brankára delovkou z kruhu.
13:48 gól Česko dalo gól! Padá gól do zlej bránky. LUKÁŠ SEDLÁK sa blysol obrovskou rýchlosťou a po otočke zasúval puk. Škorvánek jednoznačne nestíhal s presunom. Asistencia: Jakub Flek a Tomáš Kundrátek.
12:45 Vylúčenie v tíme Česko:
Michal Kempný – 2 min., hrubosť.
12:45 dôležité Opäť lietajú iskry! Patrik Koch vytiahol na Chlapíka tvrdý zákrok a hneď po ňom skočili dvaja českí pomstitelia! Vylúčenie prebehne len na strane Česka!
dôležité Reklamná prestávka.
11:33 dôležité Prerušená hra! Marek Hrivík dostal úder do tváre! Znovu trochu vzplanuli emócie, ale rozhodcovia to majú pod kontrolou!
10:57 gól Slovensko dalo gól! Treba chodiť do brány, a to sa vyplatí. Presne to urobil Okuliar s Čachom, ktorí vytvorili tlak na českú obranu. Zaúradoval aj Lantoši a od modrej čiary presne zamieril MISLAV ROSANDIĆ. Asistencia: Róbert Lantoši.
10:51 Na ľadovú plochu naskočila čerstvá štvrtá formácia vedená Čachom.
10:01 Chytil otváral ľavú stranu útočnej tretiny Smejkalovi, ktorý po štvrtkovom vybití zubov hrá s ochranným krytom tváre. Našťastie to nezachytil na hokejku.
09:08 Hudáček uvoľnil Sukeľa na ľavom krídle. Litvínovský kapitán postupne prešiel do výhodnejšej pozície. Hrubec si pripísal úspešný zákrok betónmi.
07:55 Lantoši čakal pred modrou čiarou, kedy vykorčuľuje von Okuliar a v tesnom závese bol tiež Viliam Čacho. Končí sa to pískaním ofsajdu.
07:16 Regenda využil svoju silu na puku. Vďaka tomu sme sa udržali v útočnom pásme a mohla prísť Kňažkova koncovka. Vzápätí bol Hrubec opäť v pozore.
dôležité Reklamná prestávka.
06:38 gól Česko dalo gól! Elitný útok súpera dokonalo rozobral defenzívu Slovákov. ROMAN ČERVENKA uspel zakončením k prvej žŕdke Škorvánka, ktorému to prepadlo do bránky. Asistencie: Dominik Kubalík a Filip Chytil.
06:10 Perfektné myslenie Matúša Sukeľa. Ideálne načasoval nahrávku pre Michala Ivana, ktorého strela zamestnala Hrubca.
05:27 Česko s rýchlou snahou o rovnakú odpoveď. Slováci boli v obrane zosúladení, a tak na nikoho neprešla prihrávka Beránka.
04:52 gól Slovensko dalo gól! Výborne okorenená premiéra na seniorských MS. MARTIN CHROMIAK naplno kopíroval Ovečkina. Fantastická strela bez prípravy z ľavého kruhu je gólová. Asistencie: Samuel Kňažko a Peter Cehlárik.
04:29 Slušná práca Chromiaka. Jednoducho sme sa dostali do pásma, ale všetko zmarila nepresná prihrávka na Kňažka, ktorý ostal bez puku.
03:35 Vylúčenie v tíme Česko:
Filip Chytil – 2 min., hrubosť.
03:35 dôležité Veľká šarvátka pri slovenskej bránke! Naši chlapci vyslali signál rivalovi, že si budú chrániť gólmana! Možno sa aj očakávala pästná výmena medzi Kubalíkom a Pánikom, ale zvolili len vzájomný dohovor!
03:11 dôležité Dominik Kubalík prenikol do palebnej pozície a vyšiel mu smer nebezpečnej strely na Škorvánkovu lapačku. Náš brankársky debutant chytá!
01:51 dôležité Škorvánek príliš skoro hasí šancu Čechov! Všetko to spustila prudká strela švihom Jordána! Pred ním prichádzali dve dorážky, ktoré zneškodnil!
01:11 Hudáček veľmi ťažko spracovával puk v strednej tretine. Nebol tam ale sám, keďže ho blokoval Špaček.
00:43 Prvýkrát sme sa pozreli do útočného pásma. V ňom ale Kelemen prehral súboj s Kundrátkom pri mantineli.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Škorvánek (Hlavaj) – Kňažko, P. Koch, Grman, Ivan, Jánošík, Rosandić, Gajdoš – Kelemen, Hrivík (C), Pánik – Cehlárik (A), Hudáček, Sukeľ (A) – Chromiak, Tamáši, Regenda – Okuliar, Lantoši, Čacho.
Tréner: Craig Ramsay.

Česko: Hrubec (Langhamer) – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán (A), Zbořil, Knot, Němeček – Červenka (C), Kubalík, Chytil – Smejkal, Chlapík, Špaček – Sedlák, Sobotka (A), Tomášek – Beránek, Flek, Černoch.
Tréner: Kari Jalonen.

Rozhodca: Fernandez, Schrader – Briganti, Kroyer.
Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní prvého zápasu na 86. MS 2023 v Rige medzi Slovenskom a Českom.

Slovensko


Slováci nemali oslnivú prípravu, ale aspoň ju zakončili výhrou nad Rakúskom. Sekundu pred koncom to zariadil obranca Mário Grman. Teraz už však prichádza absolútny vrchol tohto ročníka. Ide sa hrať o všetko a naši hráči si uvedomujú náročný štart. V priebehu troch dní sa stretnú s Čechmi, Lotyšmi a Kanadou. Slovenská výprava hlási, že je pripravená od prvého zápasu a jej cieľom je postup zo skupiny.

Česko

Česi poskladali kvalitnejší káder a mali presvedčivejšie výsledky počas prípravy, hoci na domácich hrách podľahli na konci Švajčiarom. S týmto rivalom sa stretávame po dvoch rokoch a vo všeobecnosti mu máme čo vracať. Aj vtedy sme sa stretli v Rige a bola z toho jednoznačná prehra 3:7.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:20.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo