Finále MS v hokeji 2023 online Kanada Nemecko

28. 5. 2023 |
 

Finále MS v hokeji 2023 si historicky zahrajú Nemecko a Kanada. Hráči zo Severnej Ameriky sú stálica, ale Nemecko si zahrá finále prvýkrát v histórií.

Kanadskí hráči po jednom z gólov v nemeckej sieti. FOTO TASR/AP.

Finále MS v hokeji 2023 si historicky zahrajú Nemecko a Kanada. Hráči zo Severnej Ameriky sú stálica, ale Nemecko si zahrá finále prvýkrát v histórií.

Finále MS v hokeji 2023 online Kanada Nemecko

Hokejisti Nemecka sa prvýkrát prebojovali do finále MS v hokeji. V sobotňajšom semifinále v Tampere otočili zápas s USA a po výhre 4:3 po predĺžení sa v nedeľu stretnú v boji o zlato s Kanadou (19.20 h).

Nemci majú na konte tri cenné kovy (0-2-1), posledný ešte z roku 1953, keď získali striebro, no hralo sa skupinovým systémom. Pred dvoma rokmi v Rige prehrali v boji o bronz s USA 1:6.

V skupine prehrali prvé tri stretnutia s ťažkými súpermi Švédskom (0:1), Fínskom (3:4) i USA (2:3), no od súboja s Dánskom (6:4), ktorý bol kľúčový v boji o postup, ťahajú šesťzápasovú víťaznú sériu.

Američania získali na MS dokopy 20 cenných kovov (2-9-9), no zlato naposledy v roku 1960. Od zavedenia formátu s vyraďovacou fázou v roku 1992 sa nikdy neprebojovali do finále, v semifinále majú bilanciu 0-12. Zatiaľ poslednú medailu majú spred dvoch rokov, keď vyhrali bronz.

MS v hokeji 2023

Kanada - Nemecko -:-, online finále MS v hokeji 2023

Kanada
5 : 2
(1:1, 1:1, 3:0)
Nemecko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 11. Blais (Krebs, Neighbours), 38. Crouse (Krebs, Weegar), 45. Blais (Glass), 52. Toffoli, 59. Laughton (Quinn, Crouse) – 8. Peterka (Seider, M. Müller), 34. Fischbuch (Kastner, Seider). Rozhodca: Björk, Macfarlane – Briganti, Hynek.
Kanada: Montembeault (Levi) – Middleton, Weegar, Hunt, Barron, Joseph, Myers – Lučić (A), Glass, Fantilli – Crouse, Laughton (A), Quinn – Neighbours, Krebs, Blais – Carcone, McBain, Toffoli (C).
Nemecko: Niederberger (Strahlmeier) – M. Müller (C), Seider, J. Müller, Wissmann, Szuber, Gawanke, Wagner – Peterka, Kahun (A), Tiffels – Soramies, Sturm, Ehl – Noebels (A), Kastner, Fischbuch – Tuomie, Stachowiak, Schütz – Varejcka.
Aktualizuj online prenos
dôležité KANADA SA STÁVA MAJSTROM SVETA!!!
58:06 gól Kanada dala gól! Už môžeme povedať, že je rozhodnuté, Seider sa zahrával s pukom na modrej čiare, Kanaďania mu ho vypichli a SCOTT LAUGHTON už len pečatí víťazstvo do prázdnej brány.
Asistencie: Quinn, Crouse.
56:40 dôležité A je to tu! Šesť korčuliarov na strane Nemecka, Niederberger je na striedačke.
51:51 gól Kanada dala gól! Noebels išiel strieľať z osi ihriska, ale puk netrafil a Kanaďania ihneď namierili do protiútoku a prečíslenia 3 na 1, TYLER TOFFOLI zodpovednosť prenechal na seba a dobre urobil, švihom z ľavého kruhu prestrelil Niederbergera.
Bez asistencie.
45:15 dôležité Milan Lučić svojou delovkou poslal puk do žŕdky! Poriadne to teda cinklo.
44:51 gól Kanada dala gól! Javorové listy otáčajú stav stretnutia! Glass dobre napádal za bránou, získal puk a obtočil sa okolo nej a ihneď zakončil, ale len do betónov Niederbergera, dostal sa aj k dorážke, ale ani z tej neuspel, následne si tam nakorčuľoval SAMUEL BLAIS, ktorý puk nadvihol a trafil ho do brány.
Asistencia: Glass.
37:28 gól Kanada dala gól! Sila kanadského mužstva sa prejavila, veľmi dobre to spravil Krebs, ktorý posielal strieľanú prihrávku a tú šikovne tečoval priamo do brány LAWSON CROUSE. Využitá presilová hra.
Asistencie: Krebs, Weegar.
36:51 dôležité Neuveriteľný tlak Kanady! Carcone, Toffoli a ani Weegar sa netešia. Posledného menovaného Niederberger semaforom vychytal.
36:17 dôležité Niederberger drží Nemecko! Laughton pálil z pravého krídla, brankár Nemcov sa úspešne predviedol.
33:47 gól Nemecko dalo gól! Nemci nastreľovali puk do útočného pásma, Kastner sa s ním posunul bližšie ku kruhu, od ktorého prihrával na DANIELA FISHBUCHA, ktorý proste medzi kruhmi vystrelil a Montembeaultovi puk prepadol.
Asistencie: Kastner, Seider.
31:52 dôležité Na jednej strane v šanci Kahun a na opačnej Krebs, ale ani jeden v rýchlej akcii nedostal puk do brány.
19:45 dôležité Krebs mohol dať gól do šatne, ale Kastner predviedol výborný obranný zákrok!
10:47 gól Kanada dala gól! Prihrávka v strednom pásme Kanaďanom nevyšla ideálne, ale nakoniec im pomohla v tom, že sa puk odrazil od nemeckého hráča a získal ho Krebs, ktorý už len rýchlo prihral na ľavú stranu SAMUELOVI BLAISOVI a ten vyrovnal na 1:1.
Asistencie: Krebs, Neighbours.
dôležité Gól platí! Nemecko získava presilovú hru, keďže im nevyšla výzva!
dôležité Lavička Kanady si vzala challenge pre ofsajd nemeckého strelca!
07:44 gól Nemecko dalo gól! Nemecko dalo gól! Nemci svojou aktivitou otvárajú skóre! Kanaďania zle striedali, to využil Moritz, ktorý poslal cez stredné pásmo prihrávku na JOHNA PETERKU a ten z ľavej strany triafa popod vyrážačku Montembeaulta.
Asistencie: Seider, Moritz Müller.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo