Zdeno Chára prepisoval históriu NHL, prvýkrát bodoval v drese Washingtonu

23. 1. 2021 |

Zdeno Chára sa stal len piatym obrancom v NHL, ktorý bodoval vo veku 43 rokov, keď asistoval pri góle Jakuba Vránu.

Zdeno Chára v drese Washington Capitals. FOTO: TASR/AP.

Slovenský hokejista Zdeno Chára zaznamenal prvý kanadský bod po prestupe do Washingtonu Capitals. V piatom zápase novej sezóny zámorskej NHL prispel v noci na sobotu k víťazstvu svojho tímu nad Buffalom Sabres 4:3 po nájazdoch asistenciou pri góle českého útočníka Jakuba Vránu.

V nájazdoch rozhodol John Carlson. Capitals sú s ôsmimi bodmi na čele tabuľky Východnej divízie. Z víťazstva oslabených Capitals sa tešil aj Richard Pánik, ktorý nebodoval.

Washington zvládol prvý z minimálne štyroch zápasov bez kapitána Alexandra Ovečkina a ďalších troch ruských hráčov, útočníka Jevgenija Kuznecova, obrancu Dmitrija Orlova a brankára Iľju Samsonova, ktorí sú za porušenie koronavírusového protokolu na covidovej listine.

Zdeno Chára prepísal históriu NHL

V tretej tretine sa navyše zranil útočník Tom Wilson a nedohral. "Je to nepriazeň osudu, ale práve v týchto chvíľach častokrát prichádzajú najsladšie víťazstvá. Chlapi nám chýbajú, ale z našej zostavy som mal dobrý pocit. Víťazstvo sme tvrdo vybojovali," povedal pre nhl.com tréner Washingtonu Peter Laviolette.

Chára bol v prvom domácom zápase Caps v sezóne na ľade 19 minút a 8 sekúnd, okrem asistencie si pripísal jednu mínusku, jednu strelu a dva hity. Vysoký obranca zaznamenal kanadský bod v základnej časti vo veku 43 a viac rokov ako piaty obranca v histórii NHL.

Pred ním to dosiahli Chris Chelios, Doug Harvey, Tim Horton a Allan Stanley. Pánik hral 13:19 minúty, tiež mal mínusový bod a raz vystrelil.