AC Miláno Manchester United ONLINE Európska liga dnes

18. 3. 2021 |

AC Miláno dnes doma privíta v rámci Európskej ligy Manchester United. Sledujte odvetu osemfinále ONLINE od 21:00 hod.

Hráči Manchester United počas zápasu s AC Miláno. FOTO: TASR/AP.

Tuhý boj o prienik medzi najlepších osem tímov zvedú dvaja bývalí európski šampióni AC Miláno a Manchester United, v prvom zápase na Old Trafford sa zrodila remíza 1:1. Domácim pred týždňom ušlo víťazstvo medzi prstami v nadstavenom čase, keď ich potrestal Simon Kjaer.

AC Miláno Manchester United ONLINE Európska liga dnes LIVE osemfinále

Do zostavy United by sa mala vrátiť dvojica útočníkov Edinson Cavani - Anthony Martial, ktorá vynechala nedeľný ligový zápas s West Hamom United. "Duch tohto tímu je jednoducho úžasný. Chceme prevziať kontrolu nad každým zápasom, tvrdo na tom pracujeme.

Spôsob, akým chceme hrať, si vyžaduje veľké odhodlanie všetkých v tíme. Nemôžem slovami vyjadriť, ako veľmi som na nich hrdý," uviedol po zápase v Manchestri tréner Milána Stefano Pioli. "Rossoneri" cez víkend prehrali doma s Neapolom 0:1 a ich šance na zisk titulu klesli. Na mestského rivala Inter majú už deväťbodové manko.

Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič z AC Miláno stihne odvetu osemfinále Európskej ligy. Taliansky tím vo štvrtok privíta jeho bývalý klub Manchester United po remíze 1:1 v úvodnom stretnutí v Anglicku.

Tridsaťdeväťročný útočník vynechal predchádzajúce štyri zápasy pre zranenie stehna. Nepredstavil sa preto na Old Trafford, ktorý bol jeho domovským štadiónom v rokoch 2016 až 2018, no milánsky tréner Stefano Pioli v stredu potvrdil, že na odvetu bude fit.

"Uvidíme, akú zostavu vyberiem. Jeho návrat je pre nás dôležitý, ešte však nezvládne plných 90 minút," povedal Pioli pre agentúru AP. Ibrahimovič sa v utorok dostal do nominácie švédskej reprezentácie na marcový asociačný termín, najcennejší dres si oblečie po piatich rokoch.

Manchester United

Góly: 48. P. Pogba. ŽK: 65. Kalulu (ACM), 77. Dalot (ACM), 85. Kjaer (ACM), 90+5. Hernández (ACM) – 90+3. Shaw (MAN). Rozhodca: Brych – Borsch, Lupp.
AC Miláno: G. Donnarumma (C) – Kalulu (65. Dalot), Tomori, Kjaer, Hernández – Krunić (72. B. Díaz), Kessié, Meïté – Castillejo (65. Ibrahimović), Çalhanoğlu, Saelemaekers.
Manchester United: D. Henderson – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – McTominay, Fred – Greenwood, B. Fernandes, D. James – Rashford (46. P. Pogba).
90+6 časová značka Koniec zápasu.
90+5 zlta karta Žltú kartu dostáva Theo Hernández (AC Miláno).
90+5 Nedovolený zákrok na McTominaya, o osude zápasu je zrejme rozhodnuté.
90+4 Po snahe domácich nasleduje odkop od brány Hendersona.
90+3 zlta karta Žltú kartu dostáva Luke Shaw (Manchester United).
90+3 Faul na Saelemaekers, výhoda priameho voľného kopu pre domácich.
90+2 Obliehanie hosťujúcej šestnástky končí nepresnou prihrávkou od Meïtého.
90+1 Domáci na polovici svojho súpera, dočkáme sa vyrovnania?
90 dôležité Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase ešte päť minút.
90 Po strele Fernandesa nasleduje rohový kop Manchestru United.
89 Hostia kontrolujú záver zápasu, loptu majú na svojich kopačkách.
88 Pogba hlavičkuje nad bránu domácich po centri z pravej strany.
88 Po faule na Jamesa nasleduje priamy voľný kop hostí.
87 Lopta pre hostí, Pogba však nevybojoval faul pre svoje mužstvo.
86 Na zemi ostáva ležať Fred, hra je prerušená, pri hosťujúcom hráčovi je už lekársky tím.
85 zlta karta Žltú kartu dostáva Simon Kjaer (AC Miláno).
85 Hostia si takmer strelili vlastný gól, na tečovaný pokus ale dobre zareagoval Henderson.
84 McTominay končí na zemi, faulu sa dopustil Kessié.
83 Autové vhadzovanie pre AC Miláno, domáci túžia po vyrovnávajúcom góle.
82 Saelemaekers hľadal prihrávkou v šestnástke Ibrahimovića, obrana anglického tímu úspešne vyriešila celú situáciu.
81 Útočná snaha domáceho mužstva zastavená postavením mimo hry.
80 AC Miláno sa snaží o vyrovnanie, hra prebieha na polovici hostí.
78 Hernández posiela do šestnástky center z ľavej strany, Manchester United zvládol aj túto situáciu.
77 zlta karta Žltú kartu dostáva Diogo Dalot (AC Miláno).
77 Nedovolene zastavený je teraz Pogba, faulu sa dopustil striedajúci Dalot.
75 Hostia sa teraz snažia o napádanie rozohrávky domácich.
74 dôležité Mohlo byť vyrovnané, striedajúci Ibrahimović sa dostal k hlavičke, vynikajúci zákrok ale predviedol Henderson.
73 James sa pokúšal obísť Tomoriho, v súboji s domácim futbalistom ale neuspel.
72 striedanie Striedanie v tíme AC Miláno: z ihriska odchádza Rade Krunić, prichádza Brahim Díaz.
71 Do konca zápasu zostáva 20 minút, počet striel na bránu je vyrovnaný: 3-3.
70 Striedajúci Dalot teraz dobre potiahol útočnú akciu domácich, v rozhodujúcej chvíli ale pokazil finálnu prihrávku.
69 Çalhanoğlu odcentroval z pravej strany, k zakončeniu sa dostal Kessié, jeho strelu zblokoval Maguire – AC Miláno ešte reklamuje ruku hosťujúceho kapitána, v hre sa však pokračuje ďalej.
67 Hosťujúci James faulovaný na útočnej polovici, hostia ostanú pri lopte.
66 Dlhá nepresná prihrávka na nabiehajúceho Greenwooda, lopta pre domáce mužstvo.
65 striedanie Striedanie v tíme AC Miláno: z ihriska odchádza Samuel Castillejo, prichádza Zlatan Ibrahimović.
65 striedanie Striedanie v tíme AC Miláno: z ihriska odchádza Pierre Kalulu, prichádza Diogo Dalot.
65 zlta karta Žltú kartu dostáva Pierre Kalulu (AC Miláno).
63 Priamy voľný kop hostí rozohrá Fernandes.
62 Greenwood sa pokúša prebiť do šestnástky domácich, je však nakoniec pozične vytlačený, loptu chytá Donnarumma.
61 Meïté pri útočnej snahe fauluje, lopta pre Manchester United.
60 Hodina zápasu za nami, držanie lopty je takmer vyrovnané: 51% – 49%.
59 Po centri do šestnástky bude nasledovať rohový kop hostí.
58 Kalulu nedovolene zastavuje prenikajúceho Shawa, priamy voľný kop pre Manchester United.
57 Fred sa pokúšal o center z ľavej strany, ten bol ale zblokovaný.
56 Pogba sa rozhodol o strelu z polovice ihriska, jeho snaha bola ale veľmi nepresná.
55 Fernandes hľadal kolmou prihrávkou nabiehajúceho Jamesa, lopty sa zmocnil Donnarumma.
54 Çalhanoğlu trafil jedného z hosťujúcich obrancov, zápas má teraz dobré tempo, pri lopte na druhej strane domáci.
53 Kjaer to skúša nákopom do šestnástky na Krunića, lopta končí mimo ihriska.
52 Z otočky strieľa po prihrávke Pogbu Greenwood, domáci brankár bol ale pozorný.
50 Vyrovnať mohol Saelemaekers, ten sa uvoľnil v šestnástke hostí a pohotovo vystrelil – Henderson jeho pokus chytil.
49 Hostia teraz pokračujú v útočnom nápore.
48 gól Manchester United dal gól!
Striedajúci PAUL POGBA posiela hostí do vedenia. Videli sme hneď niekoľko šancí v šestnástke domácich, nakoniec sa k lopte dostal hosťujúci hráč s číslom 6 a prekonal bezmocného Donnarummu – 0:1!
47 Druhý polčas odštartoval vo vysokom tempe, hra sa teraz odohráva v strede ihriska, k videniu je hneď niekoľko osobných súbojov.
46 striedanie Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Marcus Rashford, prichádza Paul Pogba.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Máme za sebou úvodný polčas odvetného zápasu medzi AC Milánom a Manchestrom United. Sledujeme zápas v dobrom tempe, ktorému zatiaľ chýbajú vyložené šance na oboch stranách. Obe mužstvá hrajú príliš opatrne. V samom závere polčasu mohol predsa len otvoriť skóre zápasu Krunić, po centri z pravej strany netrafil bránku hostí. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.
45+1 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45 dôležité Krunić mohol v závere polčasu otvoriť skóre, loptu ale netrafil ideálne.
44 McTominay kazí rozohrávku hostí, k lopte sa dostáva na vlastnej polovici AC Miláno.
43 Prvý polčas sa momentálne dohráva v stredovej časti ihriska.
41 Saelemaekers teraz nebezpečne a prudko vystrelil, Henderson vyráža na rohový kop.
40 Do konca prvého polčasu ostáva päť minút, dočkáme sa v nich prvého gólu v dnešnom zápase?
39 Obe mužstvá teraz vyčkávajú a hrajú opatrne.
38 Hra sa teraz odohráva na polovici Manchestru United.
37 Nedovolený zákrok na Castilleja, priamy voľný kop pre domáce mužstvo.
36 Útočná snaha domácich pokračuje, hostia si aj tentokrát poradili.
35 Ďalší dobrý obranný zákrok teraz predviedol Lindelöf, ktorý na poslednú chvíľu nepustil do šance Kessiého.
34 Dobrá kombinácia domácich, všetko ale rieši nekompromisným skĺzom hosťujúci kapitán Maguire.
33 Kjaer sa pokúšal dostať k lopte a zakončiť, Henderson bol ale rýchlejší a loptu chytil do svojich rukavíc.
32 Nedorozumenie v obrane hostí, nasleduje roh pre AC Miláno.
31 Saelemaekers neudržal loptu v hre, autové vhadzovanie pre hostí.
30 Polhodina hry za nami, počet striel na bránu je vyrovnaný: 1-1.
29 Wan-Bissaka získava pre hostí rohový kop.
27 Domáci predviedli peknú akciu po ľavom krídle, hostia odkopávajú loptu na autové vhadzovanie.
26 AC Miláno zakladá postupný útok, Kessié ale nedovolene fauluje v strede ihriska.
25 Fred to skúša z diaľky, Donnarumma je ale pripravený.
23 Hernández sa po rýchlej akcii tlačil do dobrej šance, nakoniec je z toho iba rohový kop domácich.
22 Domáce mužstvo so snahou napádať rozohrávku Manchestru United, hostia si však poradili.
21 James sa tlačí do šance, vo vnútri šestnástky páda na zem, hlavný rozhodca ale necháva hru pokračovať ďalej.
20 Rashford sa pokúšal potrestať chybnú rozohrávku domácich, obrana súpera jeho strelu zblokovala.
19 O center z ľavej strany sa pokúšal Shaw, nasleduje rohový kop v podaní Manchestru United.
17 Domáci sa snažia niečo vymyslieť na polovici súpera, Manchester United ale bráni zodpovedne.
16 Úvodných 15 minút za nami, pomer držania lopty je nasledovný: 43% – 57%.
15 Kessié skúša pozornosť hosťujúceho brankára, Henderson jeho strelu z hranice šestnástky chytá.
14 Kalulu sa pokúšal o spätnú prihrávku pod seba, tentokrát si v defenzíve poradili hostia.
13 James nedovolene zastavuje Hernándeza, faul na domáceho futbalistu.
12 Shaw si loptu pekne narazil, nakoniec ju posunul Fernandesovi, ktorého strela ale smeruje nad bránu domácich.
11 James ďalším centrom do šestnástky, domáci opäť situáciu vyriešili.
10 Center v podaní Manchestru United je nepresný, odkop od domácej brány.
9 Kalulu teraz prišiel o loptu, Manchester United sa to snaží využiť.
8 Hra teraz prebieha v stredovej časti ihriska.
7 Hostia teraz napádajú rozohrávku domácich, AC Miláno dokázalo ustáť túto snahu svojho súpera.
6 Donnarumma teraz s chybnou rozohrávkou, od nohy Jamesa sa lopta nakoniec odrazil za čiaru, nasleduje odkop od brány domáceho mužstva.
5 Manchester United sa snaží nájsť medzeru v domácej obrane.
4 Pri lopte teraz domáci futbalisti, ktorí kombinujú v strede poľa.
3 Ďalší center hostí z pravej strany, ani Greenwood však nenašiel prihrávkou svojho spoluhráča.
2 Z pravej strany posielal center do šestnástky domácich James, jeho prihrávka ale nebola presná, AC Miláno sa ubránilo.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodní sestavy:

AC Miláno: G. Donnarumma (C) – Kalulu, Tomori, Kjaer, Hernández – Krunić, Kessié, Meïté – Castillejo, Çalhanoğlu, Saelemaekers.
Náhradníci: Tătăruşanu, Antonio Donnarumma – Binnásir, Dalot, Tonali, Ibrahimović, B. Díaz, Tonin, Gabbia.

Manchester United: D. Henderson – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – McTominay, Fred – Greenwood, B. Fernandes, D. James – Rashford.
Náhradníci: de Gea, Grant – P. Pogba, A. Diallo, Telles, N. Matić, B. Williams, van de Beek, Tuanzebe.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.
Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na odvetný osemfinálový zápas Európskej ligy AC Miláno – Manchester United. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

AC MILÁNO: Futbalisti AC Milána sa v tabuľke Serie A nachádzajú na priebežnom 2.mieste, v 27 zápasoch nazbierali 56 bodov. Ich bilancia je nasledovná – 17 výhier, 5 remíz a 5 prehier s celkovým skóre 50:31. Posledný ligový súboj nezvládli, na domácom štadióne podľahli Neapolu najtesnejším rozdielom. V základnej skupine Európskej ligy obsadili zverenci Stefana Pioliho 1.miesto, v konkurencii Lille, Celticu Glasgow a Sparty Praha dokázali získať 13 bodov (4 výhry, 1 remíza, 1 prehra). V šestnásťfinále narazili na srbský celok CZ Belehrad. Rossoneri stačili na postup aj dve remízy (1:1 a 2:2).

MANCHESTER UNITED: Futbalisti Manchestru United sa v ligovej tabuľke nachádzajú na 2.mieste, v 29 zápasoch získali 57 bodov. Ich bilancia je nasledovná – 16 výhier, 9 remíz a 4 prehry, celkové skóre je 56 strelených gólov a 32 inkasovaných. V poslednom ligovom vystúpení uspeli Červení diabli na domácom ihrisku, West Hamu zdolali najtesnejším rozdielom, vlastný gól si strelil Dawson. Anglické mužstvo sa kvalifikovalo do vyraďovacej fázy Európskej ligy vďaka Lige majstrov, kde v skupinovej fáze obsadili až 3.miesto. Šestnásťfinálový žreb prisúdil do cesty Manchestru United Real Sociedad, dvojzápas prakticky rozhodol už prvý súboj. V ňom uspel anglický tím na pôde toho španielskeho, o jednoznačnú výhru v pomere 4:0 sa podpísali Fernandes (2x), James a Rashford. Odvetný zápas bol už len formalitou, v ňom sa zrodila bezgólová remíza.

V úvodnom osemfinálovom zápase sa na Old Trafford zrodil nerozhodný výsledok. V 50.minúte poslal Manchester United do vedenie Diallo, v samom závere sa ale presadil Kjaer a stanovil tak konečný výsledok 1:1

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.