Taliansko Rakúsko ONLINE osemfinále ME vo futbale 2020 LIVE

26. 6. 2021 |

Zápasom Taliansko - Rakúsko dnes pokračuje program osemfinálového programu ME vo futbale 2020. Online prenos dnešného zápasu začíname LIVE od 21:00.

Na snímke taliansky stredopoliar Manuel Locatelli oslavuje svoj úvodný gól v zápase A-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale 2021 Taliansko – Švajčiarsko v stredu 16. júna 2021 v Ríme. FOTO TASR/AP

Taliansko Rakúsko online prenos osemfinále ME vo futbale 2020 LIVE

Futbalisti Rakúska si po prvom postupe do osemfinále ME v histórii trúfajú na ďalšie prekvapenie. Favorita z Talianska chcú zaskočiť, tréner "squadry azzurra" Roberto Mancini myslí pred osemfinálovým súbojom (v sobotu o 21.00 SELČ v Londýne) radšej na všetko. Určil už aj piatich exekútorov v prípade jedenástkového rozstrelu. Jeho zverenci majú za sebou skvelú sériu, ktorú chcú predĺžiť.

Rakúšania si vybojovali postup do vyraďovačky z C-skupiny, v ktorej prehrali iba so suverénnym Holandskom (0:2). Zdolali Severné Macedónsko (3:1) aj Ukrajinu (1:0). V osemfinále však narazia na jedného z favoritov na celkový triumf. "Omladené Rakúsko prijíma úlohu outsidera, ktorá mu vyhovuje," napísal denník Kurier. Dodal však, že sila súpera je zreteľná: "Taliansko je hrozba. Už nehrá ako Taliansko, tréner Mancini sa vzdal catenaccia, čo mu prináša úspech."

Tréner Rakúšanov Franco Foda má pred zápasom problémy so zostavou, na tréningu chýbal Martin Hinteregger, ktorý utrpel v dueli s Ukrajinou zranenie stehenného svalu. Absencia skúseného obrancu by bola pre tím veľkou stratou. Chýbal aj Valentino Lazaro, zatiaľ čo ďalší stredopoliar Florian Grillitsch trénoval len na rotopede. Pozitívne však je, že Christoph Baumgartner je po údere do hlavy v zápase s Ukrajinou v poriadku a mal by byť k dispozícii.

Mancini rieši podľa talianskych médií len jeden otáznik, zvažuje, či v strede poľa uprednostní uzdraveného Marca Verrattiho pred Manuelom Locatellim. Denník Corriere della Sera už zverejnil aj mená exekútorov, ktorých Mancini určil v prípade záverečného rozstrelu z 11 m. Dôveru dostala pätica Jorginho, Ciro Immobile, Francesco Acerbi, Domenico Berardi a Leonardo Bonucci. Na rozstrel si Rakúšania trúfajú, ich brankár Daniel Bachmann pre uefa.com pred stredajším tréningom vyhlásil: "Ak k tomu príde, tak cez Talianov prejdeme."

Pozíciu outsidera futbalisti Rakúska vnímajú, ale chcú prekvapiť. "Nikdy nehovor nikdy. Rakúsko túži spôsobiť šok vo Wembley," vyhlásil útočník Marko Arnautovič.

Prvý postup do osemfinále ME v histórii potvrdili Rakúšania v zápase s Ukrajinou, v ktorom boli jasne lepší. Aj preto si trúfajú na favorita. "Zdolať Ukrajinu bolo pre nás všetkých emotívnym momentom, dosiahli sme niečo neuveriteľné. Nemôžem popísať tú úľavu. Teraz sa sústreďujeme na regeneráciu a na Taliansko. Urobíme analýzu a snáď budeme mať dobrý plán," zaželal si stredopoliar Florian Grillitsch.

Taliani odleteli do Londýna v piatok, vo štvrtok absolvovali posledný tréning v kempe Coverciano. Naplno zarezávali aj Alessandro Florenzi a Giorgio Chiellini, ktorí mali zdravotné problémy. Ak napokon nebudú môcť hrať, nahradiť by ich mali Giovanni Di Lorenzo a Francesco Acerbi.

Taliani si uvedomujú, že sú v pozícii favorita. K dokresleniu ich sebavedomia si stačí pozrieť štatistiky. Taliansko vyhralo uplynulých 11 zápasov bez inkasovaného gólu a strelilo v nich 32 gólov. Manciniho zverenci neprehrali už 30 zápasov za sebou, 25-krát zvíťazili a päťkrát remizovali. Útočník Lorenzo Insigne uviedol: "Sledovali sme niektoré zápasy Rakúska. Zatiaľ sme sa nerozprávali o podrobnostiach, ale podľa toho, čo sme videli, ide o veľmi fyzický tím, ktorý dokáže odbehať celý zápas. Rozhodne sa však nenecháme ovplyvniť ich hrou a budeme hrať náš futbal. Všetko, čo musíme urobiť, je zostať trpezliví."

Marco Veratti však upozornil, že Taliani to nebudú mať až také ľahké: "Bude to veľmi náročný duel, pretože v tejto fáze nie sú ľahké zápasy. Videli sme to aj pri zápase Nemecko - Maďarsko. Nemecko bolo desať minút od toho, aby nepostúpilo. Tieto tímy na ihrisku bojujú, bude to ťažké. My musíme pokračovať v tej hre ako doteraz. Ak udržíme ten zámer, túžbu a odvahu, môžeme odohrať skvelý zápas."

Duel povedú arbitri z Anglicka, ako hlavný rozhodca bude Anthony Taylor.

EURO 2020 osemfinále

TALIANSKO - RAKÚSKO -:-, online prenos z ME 2020 vo futbale dnes live od 21:00

Wembley, Londýn, rozhodcovia: Anthony Taylor - Gary Beswick, Adam Nunn (všetci Angl.)

Predpokladané zostavy - Taliansko: Donnarumma – Florenzi, Bonucci, Chiellini, Spinazzola – Barella, Jorginho, Locatelli – Berardi, Immobile, Insigne
Rakúsko: Bachmann – Lainer, Dragovič, Hinteregger, Alaba – Schlager, Laimer, Grillitsch – Baumgartner, Sabitzer – Arnautovič

Taliansko
2 : 1
(0:0)
Rakúsko

Góly: 95. Chiesa, 105. Pessina – 114. Kalajdžić. ŽK: 50. Di Lorenzo (ITA), 51. Barella (ITA) – 2. Arnautović (AUT), 103. Hinteregger (AUT), 120+1. Dragović (AUT). Rozhodca: Taylor – Beswick, Nunn.
Taliansko: G. Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci (C), Acerbi, Spinazzola – Barella (68. Pessina), Jorginho, Verratti (68. Locatelli) – D. Berardi (84. Chiesa), Immobile (84. Belotti), L. Insigne (108. Cristante).
Rakúsko: Bachmann – Lainer (114. Trimmel), Dragović, Hinteregger, Alaba (C) – X. Schlager (106. Gregoritsch), Grillitsch (106. Schaub) – Laimer (114. Ilsanker), Sabitzer, Baumgartner (90. Schöpf) – Arnautović (97. Kalajdžić).
120+1 zlta karta Žltú kartu dostáva Aleksandar Dragović (Rakúsko).
120 Chiesa padá v šestnástke, hlavný rozhodca pokutový kop nepíska. Sledujeme záverečné okamihy predĺženia.
119 dôležité Trimmel zabránil Chiesovi streliť tretí gól, taliansky futbalista si obhodil Bachmanna, loptu do opustenej brány ale neposlal.
118 Do zakončenia sa opäť dostával Kalajdžić, následné zakončenie z kopačky Gregoritscha smeruje vedľa brány.
117 Belotti podržal loptu pri postrannej čiare, útočník Talianska zbiera cenné sekundy.
116 Belotti prehral súboj o loptu, brankár Bachmann posiela na polovicu súpera dlhý nákop.
115 Záverečné minúty predĺženia budú ešte veľmi zaujímavé.
114 gól Rakúsko dalo gól!
Striedajúci SASA KALAJDZIC šikovnou hlavičkou po rohovom kope znižuje – 2:1! Asistencia: Louis Schaub.
114 striedanie Striedanie v tíme Rakúsko: z ihriska odchádza Stefan Lainer, prichádza Christopher Trimmel.
114 striedanie Striedanie v tíme Rakúsko: z ihriska odchádza Konrad Laimer, prichádza Stefan Ilsanker.
113 Ďalšie zakončenie Rakúska, striedajúci Schaub trafil hlavu Spinazzolu. Uvidíme rohový kop.
113 Z priameho kopu poslal Belotti loptu iba do múru. Hra je následne prerušená, Alaba leží na zemi po zákroku Belottiho.
112 Belotti zastavený pred šestnástkou Rakúska, fauloval Laimer. Priamy voľný kop pre Taliansko.
111 dôležité Obrovská šanca Sabitzera po prihrávke Kalajdžića, rakúsky futbalista prestrelil bránu Donnarummu.
110 Protiútok Talianska pokazil zlou prihrávkou Belotti.
109 Di Lorenzo sa vydal na odvážny únik, nakoniec aj vystrelil, lopta ale nesmerovala na bránu Bachmanna.
108 striedanie Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Lorenzo Insigne, prichádza Bryan Cristante.
107 Po vysokom centri neudržal Donnarumma loptu vo svojom náručí, hlavný rozhodca ale píska faul na talianskeho brankára.
106 dôležité Striedajúci Schaub takmer znížil, Donnarumma jeho strelu spoza šestnástky zlikvidoval.
106 striedanie Striedanie v tíme Rakúsko: z ihriska odchádza Xaver Schlager, prichádza Michael Gregoritsch.
106 striedanie Striedanie v tíme Rakúsko: z ihriska odchádza Florian Grillitsch, prichádza Louis Schaub.
106 časová značka Začalo sa druhé predĺženie.
Hráči sa občerstvia a za malý okamih pokračujeme druhou polovicou predĺženia.
105+2 časová značka Nadstavenie prvého polčasu sa skončilo.
105 gól Taliansko dalo gól!
MATTEO PESSINA sa najlepšie zorientoval v šestnástke Rakúska a krížnou strelou prekonáva Bachmanna – 2:0! Asistencia: Francesco Acerbi.
104 dôležité Lorenzo Insigne takmer prekonal Bachmanna z priameho kopu, rakúsky brankár však predviedol fantastický zákrok.
103 zlta karta Žltú kartu dostáva Martin Hinteregger (Rakúsko).
103 Locatelli vysúva Belottiho, útočník Talianska bol v rýchlom protiútoku nedovolene zastavený.
102 Grillitschov vysoký center do šestnástky chytá bez problémov Donnarumma.
101 Útočný faul Chiesu na Hintereggera, čo sa samozrejme nepáči Talianom.
100 Po nedovolenom zákroku Belottiho v strede ihriska ostanú Taliani pri lopte. Rakúsko ale získava loptu a neúnavne útočí. Laimer sa nepresadil pri postrannej čiare.
99 Schlager hľadal prihrávkou do šestnástky Kalajdžića, ten sa však k lopte nakoniec nedostal.
98 Kalajdžić udržal loptu v strede ihriska, avšak hneď na to Rakúsko prichádza o dobrú pozíciu.
97 striedanie Striedanie v tíme Rakúsko: z ihriska odchádza Marko Arnautović, prichádza Saša Kalajdžić.
96 Taliani si otváracím gólom zápasu v predĺžení určite vydýchli, nakoľko doterajší výkon Rakúska bol v dnešnom zápase veľmi dobrý.
95 gól Taliansko dalo gól!
Striedajúci žolík FEDERICO CHIESA nekompromisnou strelou z vnútra šestnástky otvára skóre dnešného zápasu – 1:0! Asistencia: Leonardo Spinazzola.
94 dôležité Belotti pripravil streleckú pozíciu pre Chiesu, brankár Rakúska Bachmann si dokázal poradiť.
93 Schlager fauloval na útočnej polovici Di Lorenza, lopta pre Taliansko.
92 Alaba centruje do šestnástky, útočného faulu sa ale dopustil Sabitzer.
91 Locatelli fauluje pri postrannej čiare, priamy voľný kop pre Rakúsko.
91 časová značka Začalo sa nadstavenie prvého polčasu.
Ani v druhom polčase sme gól nevideli. Jeden síce padol na strane Rakúska, systém VAR ho pre tesný ofsajd zrušil. Po krátkej pauze tak budeme svedkami prvého predĺženia na tomto turnaji ktoré rozhodne o tom, kto postúpi do štvrťfinále.
90+6 časová značka Druhý polčas sa skončil.
90+5 Lainer odvracia hlavou nebezpečný center Insigneho z priameho voľného kopu.
90+4 Jorginho si v súboji proti Hintereggerovi vypýtal faul na hranici šestnástky – priamy voľný kop Talianov.
90+3 Arnautović predĺžil hlavou za seba, k lopte sa už ale nikto z rakúskych futbalistov nedostal.
90+2 Rakúsko útočí, prihrávka Sabitzera na Alabu je ale pridlhá. Autové vhadzovanie pre Taliansko.
90+1 Insigne spracoval loptu na hranici šestnástky, akcia ale následne končí pre postavenie mimo hry.
90 dôležité Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase päť minút.
90 striedanie Striedanie v tíme Rakúsko: z ihriska odchádza Christoph Baumgartner, prichádza Alessandro Schöpf.
89 Hra je prerušená, na zemi leží Baumgartner, ktorého trápia v závere zápasu kŕče.
88 Belotti hľadal v šestnástke spätnou prihrávkou svojich spoluhráčov, Hinteregger zachránil svoje mužstvo odkopom lopty.
87 Schlager sa už k lopte nedostal, svoju defenzívnu robotu si totiž splnil Acerbi. Odkop od brány Donnarummu.
86 Alaba nevyužil chybu Di Lorenza, loptu neprihral a ani sa neodhodlal k strele.
85 Alaba bol faulovaný, Rakúsko ale dostalo výhodu a pokračuje v kombinácii na polovici súpera.
84 Insigne neprestrčil v šestnástke na Chiesu, obrana Rakúska odkopla loptu na poslednú chvíľu.
84 striedanie Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Domenico Berardi, prichádza Federico Chiesa.
84 striedanie Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Ciro Immobile, prichádza Andrea Belotti.
83 Spinazzola našiel centrom v šestnástke Berardiho, ktorému ale nevyšlo akrobatické zakončenie.
82 Taliansko drží loptu v moci na polovici súpera, Rakúsko pozorne bráni.
81 Alabov center do šestnástky nie je presný, Taliansko si môže vydýchnuť.
80 Do konca riadneho hracieho času ostáva 10 minút, v počte striel na bránu aktívnejší domáci tím: 2-1.
79 Baumgartner stráca loptu na hranici šestnástky, Taliansko vyráža do protiútoku.
78 Viaceré hlavičkové súboje v strede ihriska, do šprintu sa rozbiehal Insigne, nakoniec ale nemusel, keďže bol v postavení mimo hry.
77 Taliansko rozbehne ofenzívnu akciu z vlastnej polovice ihriska.
76 Penalta sa nepíska, naopak po centri do šestnástky píska hlavný rozhodca ofsajdové postavenie útočiacich hráčov. Pokračujeme v hre ďalej.
75 dôležité Aj tentokrát využije hlavný rozhodca systém VAR – dočkáme sa pokutového kopu v prospech Rakúska?
74 dôležité Po priamom voľnom kope si nabiehal na center Lainer, ktorého Pessina poslal lakťom k zemi. Futbalisti Rakúska si pýtajú pokutový kop.
73 Dragović postupuje sám až na polovicu Talianska, Berardi fauluje Sabitzera a tak uvidíme priamy voľný kop Rakúska.
72 Technická strela Locatelliho spoza šestnástky nesmerovala na bránu Bachmanna.
71 Locatelli prenáša hru na Spinazzolu, ktorý ale nedokázal spracovať náročnú prihrávku na hracej ploche.
70 Acerbi sa ocitol na zemi po zákroku Schlagera. Lopta pre Taliansko.
69 Rakúšania reklamujú ruku Immobileho, hlavný rozhodca necháva hru ďalej plynúť.
68 striedanie Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Marco Verratti, prichádza Manuel Locatelli.
68 striedanie Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Nicoló Barella, prichádza Matteo Pessina.
67 Gól Rakúska neplatí pre ofsajdové postavenie.
66 dôležité Musíme si počkať, či strelený gól Rakúska bude platiť. Hlavný rozhodca kontroluje gólovú situáciu systémom VAR.
65 dôležité Rakúsko dalo gól!
Obrovský šok pre Taliansko, po centri z ľavej strany prekonáva Donnarummu MARKO ARNAUTOVIĆ. Lopta sa odrazila od brvna za bránkovú čiaru – 0:1! Asistencia: David Alaba.
64 Berardi ťahal protiútok Talianska po veľkej chybe Rakúšanov, hráč s číslom 11 ale nezvládol prihrávku.
63 Rohový kop Alabu boxuje Donnarumma, následne zakončuje Arnautović, brankár Talianska chytá.
62 dôležité Sabitzer sa rozhodol spoza šestnástky pre strelu, tečovaný pokus takmer zapadol za chrbát Donnarummu – nasleduje rohový kop.
61 Vysoké napádanie futbalistov Rakúska je na polovici Talianska úspešné.
60 Dve tretiny dnešného zápasu sú za nami, aktívnejší na lopte už Taliani, o čom svedčí aj držanie lopty: 56% – 44%.
59 Insigne sa svedomito vrátil až na vlastnú polovicu, kde nepustil k lopte Laimera.
58 Laimer hľadal centrom z pravej strany ihriska svojich spoluhráčov, v šestnástke ale odkopáva loptu od vlastnej brány Donnarumma.
57 Hinteregger nepustil k lopte skúsene Berardiho, odkop od brány Rakúska.
56 Insigne sa dostal za obranu Rakúska, v rýchlom protiútoku hľadal prihrávkou do šestnástky svojich spoluhráčov – Alaba odkopáva v rozhodujúcej chvíli na roh. Z rohu sa zavesil do vzduchu Bonucci – hlavička smeruje nad bránu.
55 Donnarumma dostal ťažkú malú domov, taliansky brankár odkopáva loptu mimo hracej plochy pod tlakom.
54 Kombinácia Talianska na jeden dotyk po ktorej zakončuje Spinazzola – jeho strela je zblokovaná.
53 Prenesenie hry Rakúska na pravú stranu, Lainer ale nespracoval vysokú prihrávku.
52 dôležité David Alaba tesne míňa bránu Donnarummu z priameho voľného kopu.
51 zlta karta Žltú kartu dostáva Nicoló Barella (Taliansko).
50 zlta karta Žltú kartu dostáva Giovanni Di Lorenzo (Taliansko).
50 Priamy voľný kop pre Rakúsko píska hlavný rozhodca Taylor. Baumgartner bol faulovaný na hranici šestnástky.
49 Arnautović predviedol v individuálnej akcii svoje futbalové schopnosti, v šestnástke sa nádherne uvoľnil, nezvládol ale zakončenie.
48 Prudký strieľaný center Berardiho z pravej strany hľadal v šestnástke Insigneho. Obrana Rakúska loptu odkopla.
47 Verratti bol podľa hlavného rozhodcu v strede ihriska faulovaný, nedovolený zákrok predviedol Schlager.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Máme za sebou prvý polčas osemfinálového súboja medzi Talianskom a Rakúskom. Do zápasu vstúpili lepšie trochu prekvapujúco rakúski futbalisti, ktorí boli aktívnejší s loptou na kopačkách. Zhruba od 20.minúty sa hra vyrovnala a favorit následne prebral iniciatívu v zápase. Immobile takmer otvoril skóre zápasu v 32.minúte, jeho strelu zastavila pravá žrď. Rakúsko viackrát podržal brankár Bachmann. Po prvom polčase je tak stav zápasu bezgólový. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.
45+2 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45+1 V závere polčasu má Taliansko po faule Arnautovića na Spinazzolu výhodu priameho kopu.
45 dôležité Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase jednu minútu.
44 Acerbi vyváža loptu na polovicu súpera, Insigne si nabehol do šestnástky Rakúska, zakončiť ale nedokázal.
43 dôležité Skrytá strela Spinazzolu, Bachmann vyráža na rohový kop.
42 Futbalisti Talianska diktujú v závere polčasu tempo hry, Rakúsko sa už sústredí predovšetkým na defenzívu.
41 Baumgartner stráca loptu v strede poľa a Taliansko to chce využiť.
40 Do konca prvého polčasu ostáva posledných 5 minút, držanie lopty je vyrovnané: 50% – 50%.
39 Rakúsko opäť kombinuje na polovici svojho súpera, Alaba sa snaží presadiť na ľavom krídle.
38 Pokračujeme v hre ďalej, Baumgartner je už na nohách.
37 Hra je prerušená, Donnarumma trafil vo výskoku Baumgartnera, ktorý ostáva ležať na zemi.
36 Arnautović sa nádherne uvoľnil na rohu šestnástky, prihral Schlagerovi, ktorého center stiahol vo vzduchu Donnarumma.
35 Ďalší faul, tentokrát sa previnil v súboji proti Baumgartnerovi Verratti. Priamy voľný kop pre Rakúsko.
34 Hlavný rozhodca píska faul Immobileho na Dragovića.
33 Alaba štartuje po krídle svoje rýchly nohy, Baumgartner ale neprestrčil loptu na svojho kapitána.
32 dôležité Ciro Immobile takmer otvoril skóre zápasu, ďalekonosnou strelou napálil loptu do pravej žrde Bachmannovej brány.
32 Arnautović si teraz zaviadzal so Schlagerom a tak loptu zobral do svojho náručia brankár Donnarumma.
31 Úvodná tretina dnešného zápasu je minulosťou, v počte striel na bránu evidujeme iba aktivitu Talianska: 2-0.
30 Insigne hľadal centrom do šestnástky Barellu, jeho prihrávka nebola presná.
29 Taliansko kombinuje a otáča hru z jednej strany na druhú, Rakúsko naopak vyčkáva v defenzívnom postavení.
27 Rakúsku sa otváral priestor v obrane Talianska, Laimer nezvládol rozhodujúcu finálnu prihrávku a celá akcia tak stroskotala.
26 Berardiho center z rohového kopu odvrátený na prvej žrdi.
25 Immobile sa dostával do dobrej šance za obranu súpera, na poslednú chvíľu sa vrátil Alaba a zažehnal nebezpečie.
24 Opäť sledujeme kombináciu Talianov pred šestnástkou Rakúska. Favorit začína pomaly viac a viac dominovať.
23 V posledných okamihoch preberajú aktivitu na svoje kopačky stále viac a viac futbalisti Talianska.
22 Aktívny Spinazzola na krídle, Leiner sa ale poctivo vrátil a tak z toho nebude ani rohový kop Talianov.
21 Jorginho fauloval na útočnej polovici Grillitsch, Rakúsko ostane pri lopte.
20 Po tvrdom zákroku stopéra Hintereggera končí na zemi Barella.
19 Berardi hľadal Barellu, jeho prihrávka nebola presná a loptu odkopáva ďaleko od svojej brány Bachmann.
18 dôležité Sabitzer vysunul jednoduchou prihrávkou za obranu Arnautovića, ktorého strela z voleja letí nad bránu.
17 dôležité Skvelý zákrok Bachmanna nohou, Spinazzola poslal do šestnástky dobrý center, ktorý zakončil nebezpečnou strelou Barella.
16 Rakúsko opäť útočí, Baumgartner však dostal veľmi ťažkú prihrávku, ktorú nespracoval na hracej ploche.
15 Taliansko teraz kombinuje pred šestnástkou Rakúska, zblokovaná strela Insigneho – obetavý zákrok Dragovića.
14 Tečovaný center Leinera končí v náručí Donnarummu. Na druhej strane trochu zbytočne uponáhľané zakončenie z kopačky Insigneho.
13 Po prihrávke Baumgartnera bol center Alabu z ľavej strany ihriska zblokovaný.
12 Arnautović sa opäť nepresadil proti obrane Talianov. Immobile prihrával Verrattimu, ktorý ale nezvládol spracovanie lopty.
11 Baumgartner posúva doprava na Lainera, ktorého center sa nedostal k Arnautovićovi. Na druhej strane protiútok Talianska, Berardi si hľadal pozíciu na strelu, tá však bola zblokovaná. Nepresne o niekoľko sekúnd vystrelil Spinazzola.
10 Úvodných 10 minút dnešného zápasu je za nami, držanie lopty v jasnej prevahe hostí: 37% – 63%.
9 Rakúsko sa snaží dominovať na lopte okamžite napádať svojho súpera, čo im zatiaľ celkom vychádza.
8 Baumgartner skúšal nájsť v pokutovom území Arnautovića, jeho prihrávka ale do šestnástky neprešla.
7 Immobile neudržal loptu v útočnej tretine ihriska, naopak Rakúsko vyráža do útoku.
6 Tvrdý zákrok v strede ihriska od Barellu na Grillitscha, lopta pre Rakúsko.
5 Úvodné okamihy zápasu patri rakúskym futbalistom, ktorí sú častejšie pri lopte.
4 Kolmá prihrávka Acerbiho nenašla v šestnástke Rakúska nikoho z talianských futbalistov.
3 Rakúsko to opäť skúšalo smerom do ofenzívny, cez stred poľa sa ale tentokrát nedostali. Taliansko získalo loptu.
2 zlta karta Žltú kartu dostáva Marko Arnautović (Rakúsko).
1 Do náznaku prvej šance sa dostali futbalisti Rakúska, Baumgartner poslal do šestnástky Talianska dobrý center, ten bol nakoniec odvrátený.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Vypočujeme si hymny oboch krajín, po ktorých odštartuje dnešný zápas medzi Talianskom a Rakúskom.
Úvodní sestavy:

Taliansko: G. Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci (C), Acerbi, Spinazzola – Barella, Jorginho, Verratti – D. Berardi, Immobile, L. Insigne.
Náhradníci: Sirigu, Meret – Locatelli, Belotti, Pessina, Emerson, Chiesa, Cristante, Bernardeschi, Raspadori, Bastoni, Tolói.

Rakúsko: Bachmann – Lainer, Dragović, Hinteregger, Alaba (C) – X. Schlager, Grillitsch – Laimer, Sabitzer, Baumgartner – Arnautović.
Náhradníci: A. Schlager, Pervan – Ulmer, S. Posch, Ilsanker, Gregoritsch, Baumgartlinger, Lienhart, Trimmel, Schaub, Schöpf, Kalajdžić.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.
Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na osemfinálový zápas EURO 2020 medzi Talianskom a Rakúskom. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

TALIANSKO: Futbalisti Talianska patria na záverečnom turnaji k veľkým favoritom najmä vďaka futbalu, ktorým sa prezentujú. V základnej skupine A získali plný počet bodov (3 výhry). Do turnaja vstúpili víťazstvom rozdielom triedy nad Tureckom, rovnakým výsledkom zdolali aj reprezentáciu Švajčiarska. V poslednom zápase skupiny zdolali v značne obmenenej zostave Wales najtesnejším rozdielom. Najlepším strelcom výberu trénera Roberta Manciniho je dvojgólový Ciro Immobile.

RAKÚSKO: Futbalisti Rakúska vstúpili do záverečného turnaja víťazstvom, Severné Macedónsko zdolali 3:1. V druhom zápase podľahli favoritovi skupiny z Holandska (0:2). V poslednom vystúpení prišlo najtesnejšie víťazstvo nad Ukrajinou, ktoré znamenalo postup zo skupiny do vyraďovacích bojov (2.miesto – 6 bodov).

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.