EURO 2020: Škriniar po tréningu v Senci: Mám chuť pomôcť mužstvu

9. 11. 2020 |
 

Talianske médiá v nedeľu pôvodne napísali, že Škriniarovi zabránili vycestovať miestne zdravotné úrady v rámci obmedzení v boji proti pandémii koronavírusu. Informácia, ktorá prekvapila vedenie národného tímu, sa napokon nepotvrdila

Milan Škriniar (vľavo).  Foto - TASR

Milan Škriniar z Interu Miláno sa v pondelok na obed podľa plánu pripojil k slovenskej futbalovej reprezentácii v Senci. Spolu s ďalšími hráčmi Stanislavom Lobotkom, Ľubomírom Šatkom či Dávidom Hanckom absolvovali okamžite po príchode k národnému tímu koronavírusové testy. Podvečer už Škriniar absolvoval riadnu tréningovú jednotku v NTC.

Talianske médiá písali, že Škriniar nepríde

Talianske médiá v nedeľu pôvodne napísali, že stopérovi Interu zabránili vycestovať miestne zdravotné úrady v rámci obmedzení v boji proti pandémii koronavírusu. Informácia, ktorá prekvapila vedenie národného tímu, sa napokon nepotvrdila.

"Ja som to nevnímal nijako, rozprával som sa s vedúcim hneď po našom zápase s Atalantou. Povedal mi, že nie je problém, všetci naši chalani odišli do svojich reprezentácií. Neviem, odkiaľ vznikla táto informácia, nevedel som nič o tom, že by som nemal ísť na zraz," povedal Škriniar na oficiálnej stránke Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Škriniar: Zápas proti Severnému Írsku ako zápas s Írmi

Dvadsaťpäťročný obranca sa v nedeľu pri ligovej remíze s Atalantou Bergamo (1:1) vrátil do zostavy "Nerazzurri" po tom, ako ho z októbrového asociačného termínu aj troch kôl Serie A vyradil pozitívny test na ochorenie COVID-19: "Trénoval som aj počas toho, keď som bol zavretý doma. Potom som začal pomaličky trénovať s mužstvom, cez víkend som odohral prvý zápas po tom, ako som sa dostal z korony. Určite mám chuť hrať a pomôcť mužstvu."

Slováci majú pred sebou zápas roka, vo finále baráže ME 2020 nastúpia vo štvrtok 12. novembra v Belfaste proti Severnému Írsku. "Myslím si, že to bude niečo podobné ako zápas s Írmi. Bude to ostrovný, bojovný futbal, tréner nám určite priblíži súpera oveľa viac a ukáže nám jeho silné a slabé stránky," dodal Škriniar. Následne na zverencov Štefana Tarkoviča čakajú zápasy Ligy národov proti Škótsku (15. novembra v Trnave) a Česku (18. novembra v Plzni).

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo