ME2020: Íri prišli pred zápasom v Bratislave o kapitána Colemana

6. 10. 2020 |
 

Najdôležitejší zápas čaká na Slovákov vo štvrtok (8. októbra), keď odohrajú semifinále play off na bratislavskom Národnom futbalovom štadióne s Írmi (20.45 h). V prípade postupu do finále nastúpia 12. novembra na pôde víťaza duelu Bosna a Hercegovina - Severné Írsko.

Futbaloví reprezentanti Marek Hamšík (vpravo) a Albert Rusnák (vľavo) počas tlačovej konferencie pred barážovým stretnutím ME 2020  s Írskom. Foto TASR - Pavel Neubauer

Írska futbalová reprezentácia prišla pred semifinálovým duelom baráže EURO 2020 v Bratislave (štvrtok 8. októbra) o zraneného kapitána Seamusa Colemana. Obranca FC Everton utrpel zranenie zadného stehenného svalu už v sobotu v ligovom zápase s Brightonom.

Zranenia u Írov

Tréner Stephen Kenny má veľa starostí aj so stavom ďalších hráčov. Počas víkendových zápasov sa zranili aj Darragh Lenihan a Harry Arter, na čo reprezentačný tréner Írov zareagoval povolaním Cyrusa Christieho a Kevina Longa.

Tridsaťjedenročný Coleman nenastúpil v septembrových zápasoch Ligy národov v Bulharsku (1:1) a s Fínskom (0:1), ktoré boli pre Kennyho prvé na poste reprezentačného kouča Írska. Skúseného Colemana nahradí obranca Nottinghamu Forrest Cyrus Christie, obrancu Blacburnu Lenihana zasa Kevin Long z Burnley.

Slovensko - Írsko vo štvrtok

Stredopoliar Arter z Nottinghamu Forrest je otázny, Kenny verí, že sa dá do poriadku. "Uvidíme ako na tom bude. Má menší problém so stehnom. Musel som si vypočuť aj viaceré nepríjemné správy od ďalších piatich hráčov," citovali Kennyho miestne médiá.

Slováci odohrajú semifinále play off s Írmi 8. októbra na bratislavskom Národnom futbalovom štadióne (20.45 h). V prípade postupu do finále nastúpia 12. novembra na pôde víťaza duelu Bosna a Hercegovina - Severné Írsko.

"Írsko bude nepríjemný súper, hrá klasický ostrovný futbal, my s nimi máme tuším štyri remízy. Predpokladám, že aj teraz to bude o maličkostiach, ale verím, že to zvládneme," povedal k zápasu stredopoliar Patrik Hrošovský.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo