Pán Mak nemal vôbec čo reagovať podráždene, vraví Ladislav Molnár. Svoje mu odkázal aj Šesták

1. 4. 2021 |
 

Potom ako sa Róbert Mak ohradil voči reakciám niektorých fanúšikov Slovenska, sa na jeho adresu zniesla vlna kritiky zo strany bývalých futbalistov.

Róbert Mak v drese Slovenska. FOTO: TASR.

Róbert Mak nazval niektoré kritické slová fanúšikov doslova za drsné, čo prezentoval aj na tlačovej konferencii po zápase.

„Aj keď sa nedarí, jasné, máme aj zlé zápasy, to každý chápe, ale málokde som videl takých neprajných fanúšikov, ako máme my. A bol som už vo všelijakých krajinách. Dúfam, že tí, ktorí nám nefandia, nám začnú.“

„Nejde o mňa, ide o Slovensko, aby verili Slovensku. Po prvých dvoch zápasoch bola určite zaslúžená kritika, ale niektoré správy, ktoré hráči podostávali, boli dosť surové.

„Toto si vypočuť, každý hráč, nie je nič príjemné. Hlavne pre tých, ktorí majú deti a rodinu. Dlho som to držal v sebe a je mi ľúto, že máme takýchto fanúšikov,“ povedal Róbert Mak.

Ladislav Molnár: Róbert Mak potrebuje pokoru

Jeho slová verejnosť prijala rôzne. Kým Boris Valábik či Vratislav Greško sa nášho reprezentanta zastali a dali mu za pravdu, boli aj takí, čo si mysleli opak.

„Pán Mak nemal vôbec čo reagovať podráždene, kritika bola oprávnená. Môže byť rád, že na Slovensku nie sme až takí futbaloví blázni ako v iných krajinách,“ povedal v rozhovore pre Šport.sk bývalý reprezentačný brankár Ladislav Molnár.

Sám pritom poukazoval na iné krajiny, kde by po podobných výsledkoch národného tímu fanúšikovia reagovali oveľa horšie.

„Tam by ich za takéto výkony ukameňovali. Pánovi Makovi by nezaškodilo trošku pokory. Namiesto kritiky fanúšikov po jednom vydarenom zápase si mal nasypať popol na hlavu a uznať, že duely na Cypre a s Maltou sme totálne pokašlali a bola to hanba.“

„Keď sa darí, fanúšikovia nosia hráčov na rukách. Keď sa nedarí, príde kritika. A býva aj drsná. Na to musia byť hráči pripravení. Kto sa toho bojí a nechá sa rozhodiť, nech nerobí futbal,“ dodal Molnár.

Stanislav Šesták: Kritika bola na mieste

Svoje si o vyjadreniach Róberta Maka myslí aj ďalší bývalý reprezentant, ktorý bol súčasťou národného tímu relatívne nedávno.

„Robo jedného dňa skončí, uvedomí si to a bude možno takisto kritizovať mladších. Kritika bola určite na mieste. Úplne zaslúžená kritika a chlapci môžu byť radi, že domáci zápas s Maltou bol bez divákov, pretože by asi zažili ‚peklo’,“ povedal Stanislav Šesták.

Účastník MS 2010 v Južnej Afrike dokonca pritvrdil a na adresu Róberta Maka uviedol, že vyjadrenia po vystúpeniach na Cypre a doma s Maltou boli jednoducho katastrofálne.

„Myslím si, že keď raz Robo skončí v reprezentácii, tak bude možno rovnako kritický, keď mužstvo podá také výkony ako proti Cypru a Malte. Uvedomujem si, že sa chlapci cítia byť trochu ukrivdení, ako im bolo naložené, no kritiku si jednoducho zaslúžili,” dodal na záver najlepší strelec Slovenska v kvalifikácii MS 2010.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo