Slovensko Švajčiarsko MS18 hokej ženy Östersund ONLINE prenos dnes

9. 1. 2023 |
 

Sledujte s nami zápas Slovensko Švajčiarsko ONLINE dnes od 18:00 hod. 

Radosť slovenských hokejistiek do 18 rokov v zápase s Japonskom, ktoré porazili 6:3.  Foto - IIHT.com

Slovenské hokejistky do 18 rokov po triumfe nad Japonskom, ktoré v prvom zápase na MS tejto vekovej kategórie porazili 6:3, dnes čaká Švajčiarsko. Sledujte s nami zápas ONLINE od 18:00 hod. 

Slovensko Švajčiarsko MS18 hokej ženy dnes

Dvadsaťdva zvereniek trénera Miroslava Mosnára sa v náročnej konkurencii pokúsi zopakovať výsledok z uplynulého svetového šampionátu, ktorý sa konal v júni 2022. V USA obsadili šiestu priečku a vyhli sa baráži o udržanie medzi elitou. Cieľ majú rovnaký aj vo Švédsku.

"Radi by sme obhájili toto umiestnenie. Dovolím si tvrdiť, že tento tím je silnejší a azda ešte viac hokejovejší ako ten vlani v USA. Posilnili sme aj trénerský štáb, s ktorým cestuje Arto Sieppi, tréner našej ženskej reprezentácie. Symbióza medzi ním a Mirom Mosnárom je obrovská, čo sa týka pohľadu na hokej. Skúsenosti, ktoré prináša a informácie, ktoré vďaka nemu dostávame, sú na nezaplatenie. Preto sa cítime byť silnejší. Pôjdeme skromne zápas po zápase a uvidíme, čo sa nám podarí," pre hockeyslovakia.sk uviedla generálna manažérka slovenských ženských reprezentácií Ľubomíra Kožanová.

Duely v skupine zakončia v stredu 11. januára od 12.00 h proti Češkám. Družstvá, ktoré sa v tejto skupine umiestnia na 3. a 4. priečke, automaticky putujú do baráže o udržanie, ktorá sa hrá na dve víťazné stretnutia. Prvý a druhý tím v skupine si zahrá vo štvrťfinále.

"Ideme od prvého zápasu a pôjdeme postupne. Nemám rád tvrdenia o nejakých konkrétnych cieľoch. Chceli by sme, aby bol každý zápas víťazný, to je prirodzené. Zároveň si uvedomujeme kvalitu súperiek a vieme, že Češky ju v našej skupine majú asi najvyššiu. Ako som však povedal, pôjdeme postupne. Najskôr sa budeme koncentrovať na prvý duel v skupine, ktorý je pre nás momentálne najdôležitejší," poukázal Mosnár na súboj s Japonkami.

MS18 v hokeji ženy

Slovensko - Švajčiarsko live od 18:00

Slovensko
4 : 1
(0:1, 3:0, 1:0)
Švajčiarsko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 22. Lopušanová, 25. Dobiašová (Lopušanová, Macková), 28. Lopušanová (Macková, Krákorová), 45. Lopušanová (Tóthová) – 9. Rosselová (Capezzaliová). Rozhodca: Janshenová (USA), Kurodaová (JPN) – Buttová (GER) , Krautová (USA).
Slovensko: Debnárová (Kubaniová) – Macková, Krákorová, Stern, Gálisová, Halušková, Mandelíková, Mateičková, Nogová – Lopušanová, Tóthová, Dobiašová (C) – Jancsóová (A), Blichová (A), Karkošková – Taricsová, Beňáková, Lacková – Paulínyová, Donovalová, Juríková
Švajčiarsko: Favreová (29. Bendererová) – Inkampová, Baechlerová (A), Aymonová, Langeneggerová, Peterová, Meriguetová, Capezzaliová – Buchiová, Herzigová, Eggliová – Weyová, Rosselová (A), Gaberellová (C) – Kunzová, Maechlerová, Balzerová – Hirtová, Manetschová, Dalessiová
Aktualizuj online prenos
44:11 gól Slovensko právě vstřelilo branku!
Čepice na led! Slovenky se hned dostaly do protiútoku, Ema Tóthová obešla dvě hráčky před sebou a nahrála na pravou stranu, kde se z kruhu do střely opřela NELA LOPUŠANOVÁ a slovenské barvy mají už tříbrankový náskok. Lopušanová zároveň může začít slavit hattrick – 4:1. Asistence: Ema Tóthová.
27:57 gól Slovensko právě vstřelilo branku!
A hned z další akce znovu udeřily Slovenky. NELA LOPUŠANOVÁ nabrala rychlost a najela si až před Favreovou, kterou tváří v tvář dokázala překonat – 3:1. Slovenky tak rázem mají dvoubrankový náskok a Lopušanová má zaděláno na hattrick. Asistence: Klára Macková a Hana Krákorová.
24:17 gól Slovensko právě vstřelilo branku!
A po chvilce je na světě slovenský obrat. Do rychlého protiútoku vyrazil slovenský celek, Lopušanová vyzvala ZUZANU DOBIAŠOVOU, která si sjela do těsné blízkosti Favreové a z bekhendu jí nedala šanci – 2:1. Asistence: Nela Lopušanová a Klára Macková.
21:53 gól Slovensko právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno, a to dokonce ve vlastním oslabení. NELA LOPUŠANOVÁ na levé straně podržela kotouč a poté ho svižně z úhlu poslala na branku Švýcarska, kde touš pověsila za záda Favreové – 1:1. Začíná se tak znovu od začátku. Bez asistence.
08:56 gól Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Tak jsem to přivolala. Nyní se už skóre měnilo, a to na švýcarské straně. Soupeřky Slovenek měly před Debnárovou tlak, v prostoru mezi kruhy pak táhlou střelou překonala Debnárovou ALENA ROSSELOVÁ a Švýcarky tak vedou – 0:1. Asistence: Melissa Capezzaliová.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo