Slovensko Švajčiarsko MS18 hokej ženy Östersund ONLINE prenos dnes

9. 1. 2023 |

Sledujte s nami zápas Slovensko Švajčiarsko ONLINE dnes od 18:00 hod.

Radosť slovenských hokejistiek do 18 rokov v zápase s Japonskom, ktoré porazili 6:3.  Foto - IIHT.com

Slovenské hokejistky do 18 rokov po triumfe nad Japonskom, ktoré v prvom zápase na MS tejto vekovej kategórie porazili 6:3, dnes čaká Švajčiarsko. Sledujte s nami zápas ONLINE od 18:00 hod.

Slovensko Švajčiarsko MS18 hokej ženy dnes

Dvadsaťdva zvereniek trénera Miroslava Mosnára sa v náročnej konkurencii pokúsi zopakovať výsledok z uplynulého svetového šampionátu, ktorý sa konal v júni 2022. V USA obsadili šiestu priečku a vyhli sa baráži o udržanie medzi elitou. Cieľ majú rovnaký aj vo Švédsku.

"Radi by sme obhájili toto umiestnenie. Dovolím si tvrdiť, že tento tím je silnejší a azda ešte viac hokejovejší ako ten vlani v USA. Posilnili sme aj trénerský štáb, s ktorým cestuje Arto Sieppi, tréner našej ženskej reprezentácie. Symbióza medzi ním a Mirom Mosnárom je obrovská, čo sa týka pohľadu na hokej. Skúsenosti, ktoré prináša a informácie, ktoré vďaka nemu dostávame, sú na nezaplatenie. Preto sa cítime byť silnejší. Pôjdeme skromne zápas po zápase a uvidíme, čo sa nám podarí," pre hockeyslovakia.sk uviedla generálna manažérka slovenských ženských reprezentácií Ľubomíra Kožanová.

Duely v skupine zakončia v stredu 11. januára od 12.00 h proti Češkám. Družstvá, ktoré sa v tejto skupine umiestnia na 3. a 4. priečke, automaticky putujú do baráže o udržanie, ktorá sa hrá na dve víťazné stretnutia. Prvý a druhý tím v skupine si zahrá vo štvrťfinále.

"Ideme od prvého zápasu a pôjdeme postupne. Nemám rád tvrdenia o nejakých konkrétnych cieľoch. Chceli by sme, aby bol každý zápas víťazný, to je prirodzené. Zároveň si uvedomujeme kvalitu súperiek a vieme, že Češky ju v našej skupine majú asi najvyššiu. Ako som však povedal, pôjdeme postupne. Najskôr sa budeme koncentrovať na prvý duel v skupine, ktorý je pre nás momentálne najdôležitejší," poukázal Mosnár na súboj s Japonkami.

MS18 v hokeji ženy

Slovensko - Švajčiarsko live od 18:00

Slovensko
4 : 1
(0:1, 3:0, 1:0)
Švajčiarsko

Góly a asistencie: 22. Lopušanová, 25. Dobiašová (Lopušanová, Macková), 28. Lopušanová (Macková, Krákorová), 45. Lopušanová (Tóthová) – 9. Rosselová (Capezzaliová). Rozhodca: Janshenová (USA), Kurodaová (JPN) – Buttová (GER) , Krautová (USA).
Slovensko: Debnárová (Kubaniová) – Macková, Krákorová, Stern, Gálisová, Halušková, Mandelíková, Mateičková, Nogová – Lopušanová, Tóthová, Dobiašová (C) – Jancsóová (A), Blichová (A), Karkošková – Taricsová, Beňáková, Lacková – Paulínyová, Donovalová, Juríková
Švajčiarsko: Favreová (29. Bendererová) – Inkampová, Baechlerová (A), Aymonová, Langeneggerová, Peterová, Meriguetová, Capezzaliová – Buchiová, Herzigová, Eggliová – Weyová, Rosselová (A), Gaberellová (C) – Kunzová, Maechlerová, Balzerová – Hirtová, Manetschová, Dalessiová
Je dobojováno. Slovenky ještě přidaly jeden gól a nakonec zvítězily po obratu 4:1. Zapisují tak další tři body do tabulky a jsou tak stoprocentní.
časová značka Konec zápasu.
59:27 Zápas se už jen dohrává, kotouč mají nyní Slovenky a ještě se snaží o nějakou akci, která by mohla vést k navýšení už tak luxusního náskoku.
58:53 Na druhé straně ještě dobrá střela Taricsové, i brankářka Švýcarska si ale poradila.
58:30 Ještě pokus Švýcarek alespoň o čestný úspěch, vše ale zmařil zákrok Debnárové. Hra je přerušena, bude se vhazovat před její brankou.
58:00 Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:41 Nela Lopušanová objela branku a z pravé strany zakončila, proti byl zákrok Bendererové.
57:26 Švýcarky jsou v plném počtu.
56:15 Švýcarky se osvobozují a šetří cenné vteřiny z oslabení. Zároveň jim ubíhá čas velmi rychle a na nějaké drama to nevypadá.
55:26 Vyloučení v týmu Švýcarsko:
Chiara Eggliová – 2 min., vražení na hrazení.
55:26 Slovenky se vracely zpět do obrany, zastavily hrozící útok soupeřek a hned otočily hru. Ve středním pásmu pak byla tvrdě sražena Beňáková a zřejmě se opět bude vylučovat.
55:01 Další komerční přestávka.
54:24 Laura Jancsóová získala ve středním pásmu puk a hned ho poslala do teritoria Švýcarska, kde ale Slovenky nic nevymyslely.
52:49 Hana Krákorová z dálky nahazovala puk před švýcarskou branku, nakonec se dostal až před Bendererovou a ta musela zakročit.
51:29 Hezká akce Švýcarek, Tanja Kunzová se prosmýkla obraně Slovenek, poslala puk těsně před brankoviště, kde ho sklepla Naemi Herzigová, ovšem špička betonu Debnárové byla proti.
51:10 Švýcarsko v plném počtu.
50:05 Polovina třetí třetiny je minulostí a Slovenky stále drží hodně nadějný náskok. Nyní se vydaly do útočné třetiny, ale zblízka se neprosadila Nela Lopušanová.
49:39 Slovensko v plném počtu.
48:42 Svižná rána Sonji Inkampové končí na zákroku Debnárové, která má puk v lapačce a poté hned přerušuje hru.
47:39 Vyloučení v týmu Slovensko:
Tatiana Blichová – 2 min., držení.
46:10 Vyloučení v týmu Švýcarsko:
Alessia Baechlerová – 5 min. + OK, nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
46:10 Slovenky drží útočnou třetinu, nyní se bude vhazovat po prvé ruce Bendererové.
44:11 gól Slovensko právě vstřelilo branku!
Čepice na led! Slovenky se hned dostaly do protiútoku, Ema Tóthová obešla dvě hráčky před sebou a nahrála na pravou stranu, kde se z kruhu do střely opřela NELA LOPUŠANOVÁ a slovenské barvy mají už tříbrankový náskok. Lopušanová zároveň může začít slavit hattrick – 4:1. Asistence: Ema Tóthová.
43:25 Debnárová nyní musela dávat velký pozor, před její klecí vznikl závar, ale Slovenky to ustály a vyhazují puk do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
41:56 Lilien Beňáková sebrala kotouč Rosselové a vytáhla ho vez z obranného pásma. Slovenky tak mohou zaútočit.
41:03 Švýcarky se hned na úvod třetí třetiny vydaly před Debnárovou, ale zblízka ji nepřekonaly.
40:01 časová značka Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:44.
Také druhé dějství je minulostí. To zvládly lépe zase Slovenky, které konto Švýcarska zatížily třemi góly a postaraly se tak o dokonalý obrat. Dva góly má na svém kontě Nela Lopušanová a může tak dnes zažít třígólový večer. Uvidíme, zda se jí to povede, hlavně se Slovenky budou snažit své vedení udržet, Švýcarky zase prahnou po návratu zpět do zápasu.
40:00 časová značka Druhá třetina skončila.
39:36 Slovenky dlouho kombinovaly v pásmu soupeřek, ale žádný jejich střelecký pokus se neujal. Po chvilce pak zamířily na druhou stranu Švýcarky, ale proti Debnárové neuspěly.
39:00 Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:30 Tanja Kunzová se protáhla skrze obranu Slovenska až na levý kruh, její štiplavá rána však končí mimo tři tyče.
37:46 Nyní zase napadaly hráčky Slovenska rozehrávku Švýcarek už ve středním pásmu a soupeřky se tak nemohly dostat před Debnárovou.
36:16 Slovenky hrají zodpovědně dozadu a snaží se zastavovat švýcarské útoky. Zatím se jim to daří a i nyní hned šly do útoku. Pokus Lenky Karkoškové letěl vedle švýcarské svatyně.
35:29 Znovu je na řadě komerční přestávka.
34:52 Další menší tlak před Bendererovou, která nakonec dostala puk na hůl a poslala ho do bezpečí. Následně pak šly do akce její spoluhráčky.
33:57 Švýcarsko je v plném počtu.
33:13 Švýcarky po další akci Slovenska odpalují puk až před branku Debnárové a šetří cenné vteřiny ze svého oslabení.
32:12 Na pravé straně se opřela do rány Nela Lopušanová, na hattrick však zatím nedosáhla.
31:57 Vyloučení v týmu Švýcarsko:
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Hayley Hirtová.
31:46 Ačkoli se Švýcarky dostávaly s pukem do útočného pásma, nakonec o něj přišly díky pozorné slovenské obraně a ta pomalu otáčí hru zase opačným směrem.
30:34 Další komerční přestávka.
29:42 Jsme téměř polovině základní hrací doby, Švýcarky po vystřídání gólmanky věří, že by to pro ně mohla být vzpruha.
28:59 Slovenky najednou hrají s lehkostí, aby ne, když během několika minut otočily z 0:1 na 3:1. To je pořádná vzpruha.
27:57 striedanie Střídání v týmu Švýcarsko:
ze hřiště odchází Margaux Favreová, přichází Talina Bendererová.
27:57 gól Slovensko právě vstřelilo branku!
A hned z další akce znovu udeřily Slovenky. NELA LOPUŠANOVÁ nabrala rychlost a najela si až před Favreovou, kterou tváří v tvář dokázala překonat – 3:1. Slovenky tak rázem mají dvoubrankový náskok a Lopušanová má zaděláno na hattrick. Asistence: Klára Macková a Hana Krákorová.
27:10 Nahození Mackové od modré čáry skončilo na obraně Švýcarska a hráčky v červených dresech pak vyrazily až před Debnárovou, ale tam nic nevymyslely.
26:31 Slovenky sebraly soupeřkám puk a snažily se ho vyvézt ven z pásma, to se nepovedlo a Švýcarky tak nadále operují před Debnárovou.
24:17 gól Slovensko právě vstřelilo branku!
A po chvilce je na světě slovenský obrat. Do rychlého protiútoku vyrazil slovenský celek, Lopušanová vyzvala ZUZANU DOBIAŠOVOU, která si sjela do těsné blízkosti Favreové a z bekhendu jí nedala šanci – 2:1. Asistence: Nela Lopušanová a Klára Macková.
23:19 Slovensko je v plném počtu.
23:06 Pozor si nyní Slovenky musely dávat na útok soupeřek, které byly hodně nebezpečné před Debnárovou.
21:53 gól Slovensko právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno, a to dokonce ve vlastním oslabení. NELA LOPUŠANOVÁ na levé straně podržela kotouč a poté ho svižně z úhlu poslala na branku Švýcarska, kde touš pověsila za záda Favreové – 1:1. Začíná se tak znovu od začátku. Bez asistence.
21:19 Vyloučení v týmu Slovensko:
Ema Gálisová – 2 min., hákování.
20:29 Chiara Eggliová hned na začátku druhé třetiny napřáhla ke střele na levé straně a orazítkovala beton Debnárové.
20:01 časová značka Začala druhá třetina.
První třetina je minulostí. Ta se povedla lépe Švýcarkám, které v deváté minutě poslala do vedení Alena Rosselová a Slovenky musely dohánět manko. Asi jejich největší šance přišla v osmnácté minutě, kdy z levého kruhu tvrdě střílela Lilien Beňáková, ale její pokus nakonec zastavila Favreová. Uvidíme, co nám nabídne druhé dějství, které začne přibližně v 18:55.
20:00 časová značka První třetina skončila.
19:50 Ještě jedna rána Švýcarek, po které zaduněl beton Debnárové a v této části hry se už nic nestane.
19:18 Další švýcarská střela, která končí na pozorné brankářce Debnárové a ta před dotěrnými soupeřkami opět nechává hru přerušit.
19:00 Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:26 Na druhé straně zapsala důležitý zákrok Livia Debnárová a raději puk drží. Hra je zastavena, další komerční pauza a poté se bude vhazovat po její pravé ruce.
17:36 dôležité Lilien Beňáková dostala do jízdy přihrávku a sjela si na levý kruh, její tvrdá rána poté šla na branku Švýcarska, ale tam byla se zákrokem připravena Favreová.
16:41 Naemi Herzigová se uvolnila a dostala se až před branku Debnárové, kde sklepla touš, ale ten se poté odrazil jen do rohu obranného pásma.
15:43 Slovenkám se nedaří srovnat pro ně nepříznivý stav, Švýcarky tak svůj těsný náskok hájí a nedovolují soupeřkám ohrozit branku Favreové.
14:35 Švýcarsko je v plném počtu.
14:09 Na pravém kruhu švihla do puku Lilien Beňáková, ale levý beton Favreové byl na místě. Další osvobození Švýcarek.
13:24 Slovenky zakombinovaly v přesilové hře, ale koncovka byla hodně nepřesná. Švýcarky se hned po zisku puku osvobozují a posílají ho před slovenskou svatyni.
12:35 Vyloučení v týmu Švýcarsko:
Jael Manetschová – 2 min., faul loktem.
12:35 Ema Donovalová sklepla na levé straně ránu od modré čáry a Favreová ji chytá. Hra je zastavena a následuje další komerční přestávka.
10:55 Tatiana Blichová si sjela na osu a poté švihla do puku, který končí jen vedle protější tyče. Následuje rychlý protiútok Švýcarska.
09:51 Znovu se Švýcarky natlačily před branku Slovenska, tentokráte své brankoviště uhájila Livia Debnárová.
09:11 Na řadě je komerční přestávka.
08:56 gól Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Tak jsem to přivolala. Nyní se už skóre měnilo, a to na švýcarské straně. Soupeřky Slovenek měly před Debnárovou tlak, v prostoru mezi kruhy pak táhlou střelou překonala Debnárovou ALENA ROSSELOVÁ a Švýcarky tak vedou – 0:1. Asistence: Melissa Capezzaliová.
08:30 Hra nám zatím nenabídla žádnou branku, obě gólmanky tak drží čistá konta.
07:47 Série nepřesností na obou stranách. Nyní mají puk Švýcarky a derou se s ním před Debnárovou.
06:56 Zakázané uvolnění Slovenska a hra se stěhuje před Liviu Debnárovou. Buly po její pravé ruce.
06:22 Kristina Taricsová potáhla puk do středního pásma, poté se se spoluhráčkami přemístila před Favreovou, ale nakonec na ní nešel žádný střelecký pokus.
05:14 Alena Rosselová sáhla do střely Melissy Caezzaliové, která to zkusila od pravého hrazení, ale prvně jmenovaná tečí klec Slovenek minula.
04:40 Livia Debnárová si sáhla poprvé pořádně na kotouč, když zneškodnila pokus Gaberellové z pravého kruhu. Hra je přerušena a vhazovat se bude po její levé ruce.
03:56 Annic Buchiová objela slovenskou klec, poté chtěla přihrát kotouč do ohně, ale obrana Slovenska dobře zapracovala a nedovolila soupeřkám jakkoli zakončit před Liviou Debnárovou.
03:15 Po pravém křídle zavážela puk do útoku Jael Manetschová, ale dostala se jen do středu. Nyní už mají puk soupeřky a operují před Margaux Favreovou.
02:40 Alica Juríková čekala v prostoru mezi kruhy na přihrávku, ale nedočkala se. Nicméně stále Slovenky operují před Favreovou, která se opět chystá ve svém brankovišti.
01:42 A další zákrok Favreové, která se v posledních chvílích nenudí. Po střele Pauly Mandelíkové zaduněly její betony.
01:13 Alizee Aymonová nezachytila u útočné modré čáry puk a znovu se tak hráčky Slovenska dostaly před Favreovou, ale ta sklapla betony a neinkasovala.
00:15 Slovenky se prodraly do útočného pásma, ale nakonec tam o puk přišly. Na druhou stranu se tak dostávají poprvé Švýcarky.
00:01 časová značka Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Trenér: Miroslav Mosnár

Švýcarsko: Favreová (Bendererová) – Inkampová, Baechlerová (A), Aymonová, Langeneggerová, Peterová, Meriguetová, Capezzaliová – Buchiová, Herzigová, Eggliová – Weyová, Rosselová (A), Gaberellová (C) – Kunzová, Maechlerová, Balzerová – Hirtová, Manetschová, Dalessiová
Trenér: Melanie Haefligerová

Rozhodčí: Janshenová (USA), Kurodaová (JPN) – Buttová (GER) , Krautová (USA).
Slovensko

To hráčky Slovenska vstoupily do mistrovství světa vítězně. V úvodním duelu vyzvaly Japonky. Po dvou třetinách vedly Slovenky 3:2, ale dvěma přesnými zásahy v poslední třetině odskočily Japonkám na 5:2. Sice ještě jednou inkasovaly, poslední slovo ale měly Slovenky, které zvýšily na 6:3 a takto i utkání skončilo. Dnes tak prahnou po dalším skalpu soupeře.
Švýcarsko

Švýcarky odehrály svůj první duel proti českému výběru a dařilo se jim velmi dobře. V první třetině si totiž postupně vypracovaly dvoubrankový náskok a národní tým tak musel dohánět ztrátu. Ve druhém dějství žádná branka nepadla a švýcarské hráčky tak stále držely slibný náskok. Jenže Češky se odhodlaly se zápasem něco udělat a v pětačtyřicáté minutě snížily na rozdíl jediného gólu. O tři minuty později pak už bylo vyrovnáno a poté to vypadalo, že duel dojde do nastavené hrací doby. Tu však na konci devětapadesáté minuty odmítla Zikmunda Mazancová, která strhla vedení na českou stranu a to si pak Češky už pohlídaly až do konce. Švýcarky tak sahaly po třech bodech, nakonec nezískaly ani jeden. O to více dnes prahnou po skalpu Slovenek.
Hezký pondělní večer přeji všem příznivcům hokeje. V neděli odstartovalo mistrovství světa hráček do osmnácti let a my se dnes zaměříme na duel mezi Slovenskem a Švýcarskem ve skupině B.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.