ŠK Slovan Bratislava FC Spartak Trnava ONLINE futbal dnes

1. 5. 2022 |
 

ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava sa postarajú o dnešný šláger futbalovej Fortuna ligy. Online prenos dnešného súboja Slovana a Trnavy začíname od 20:00.

Snímka po strelení druhého gólu, vľavo strelec Jaromír Zmrhal a vpravo gratulant Vladimír Weiss (obaja Slovan) vo štvrťfinále Slovnaft Cupu ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 15. marca 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer

ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava sa postarajú o dnešný šláger futbalovej Fortuna ligy. Online prenos dnešného súboja Slovana a Trnavy začíname od 20:00.

Slovan Spartak Trnava online prenos futbal dnes

Okrem Fortuna ligy sa dvojica Slovan Bratislava - Spartak Trnava má stretnúť aj vo finále Slovenského pohára. V rokovaniach o dejisku finálového zápasu Slovenského pohára vo futbale budú kompetentní pokračovať v pondelok. Slovenský futbalový zväz (SFZ) o tom ako jeho organizátor informoval v piatok prostredníctvom riaditeľky PR a tlačovej hovorkyne Moniky Jurigovej.

"SFZ chce verejnosť ubezpečiť, že finále najstaršej pohárovej súťaže na Slovensku zrušené nie je. V rokovaniach sa bude pokračovať v pondelok aj za prítomnosti zástupcov oboch klubov a mestskej polície. Starosta Mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Rudolf Kusý ako aj ostatní zástupcovia sa snažia nájsť riešenie, aby sa finále odohralo.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave navrhuje, aby sa zápas konal bez prítomnosti divákov a dokonca na inom štadióne. Táto požiadavka je pre SFZ neprijateľná, preto na pondelkové zasadnutie pôjde s návrhom, aby sa za každých okolností hralo v Bratislave. Bola by veľká škoda, keby na správanie pár desiatok rizikových fanúšikov doplatili slušní priaznivci futbalu," uviedla Jurigová pre futbalsfz.sk po piatkovom zasadnutí kompetentných orgánov.

Konanie zápasu na Tehelnom poli schválili členovia výkonného výboru SFZ. KR PZ sa však v stredu obrátilo na mestskú časť Bratislava-Nové Mesto so žiadosťou o zakázanie stretnutia, ktoré je naplánované na nedeľu 8. mája a vzhľadom na povesť fanúšikov ŠK Slovan Bratislava i Spartaka Trnava patrí medzi rizikové.

Na pohárové derby išli do predaja vstupenky pre fanúšikov oboch klubov. Zákaz pre rivalov, ktorý znemožňuje priaznivcom Slovana a Trnavy navštevovať do konca sezóny štadión súpera, sa na finálový duel SP nevzťahuje.

V októbrovom stretnutí Fortuna ligy prišlo na trnavskom Štadióne Antona Malatinského k výtržnostiam. Zápas nedohrali a skontumovali ho v prospech hostí. Súboj Slovan - Trnava je vo Fortuna lige na programe aj v nedeľu 1. mája, no len za účasti domácich fanúšikov.

Fortuna liga 2022

Slovan Bratislava - Spartak Trnava -:-, online prenos a výsledok dnes od 20:00

ŠK Slovan Bratislava
1 : 0
(1:0)
FC Spartak Trnava

Góly & zostavy

Góly: 1. Čavrić (Holman). ŽK: 39. Šaponjić (SBA), 41. De Marco (SBA). Rozhodca: Gemzický..
ŠK Slovan Bratislava: A. Chovan – Čavrić (83. Da Silva), Barseghjan (88. Lovat), Božikov (46. Kashia), De Marco (C) – Agbo, Holman (83. Kankava) – Hrnčár, Mustafič, Abena – Šaponjić (71. Green).
FC Spartak Trnava: Do. Takáč – Koštrna, Čurma (46. Tumma), Škrtel, Mikovič (61. Kozak) – Savvidis II, Bukata (71. Ramadán), Grič (46. Procházka (C)) – de Azevedo (71. Iván), Ristovski, Bamidele Isa.
Aktualizuj online prenos
90+2 časová značka Koniec zápasu.
90 Druhý polčas sa bude nadstavovať o 2 minúty.
89 Gólovú poistku sa nepodarilo streliť Slovanu.
88 striedanie Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava:
z ihriska odchádza Tigran Barseghjan, prichádza Lucas Lovat.
87 Green získal loptu. Mustafić zapojil k sebe Dávida Hrnčára, ktorý sa rútil pravým krídlom. Na center mu neumožnil pomyslieť obranný zákrok Koštrnu.
86 Kozak sa obetoval pre Trnavu a pekným obohraním protihráčov ich prinútil faulovať. Priamy kop skončil na čiare a Belasí ešte udržali loptu v hre.
84 Yusufovi stečoval zakončenie striedajúci Kankava. Lopta sa krútila po tráve do náručia Adriána Chovana.
83 striedanie Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava:
z ihriska odchádza Dávid Holman, prichádza Džaba Kankava.
z ihriska odchádza Aleksandar Čavrić, prichádza Adler Da Silva.
81 Martin Škrtel vytiahol hru z pravej strany a rozohrával to na stredový kruh.
80 Ešte desať minút základného času ostáva Trnave na získanie aspoň bodu.
78 Spartak so všetkými hráčmi zatlačil Slovan na jeho strane. Trnavčania nasťahovaní v pokutovom území sa pripravovali na center Koštrnu. Ten mu súper zlikvidoval.
77 Kozak s centrom zo štandardnej situácie. Lopta sa poodrážala od trávnika a došla presne k brankárovi Chovanovi.
76 Holman použil veľkú silu proti Savvidisovi a vzápätí bol podkopnutý Roman Procházka.
74 dôležité Procházka fantasticky našiel Škrtela v pokutovom území a Chovan natiahol ruky na bránkovej čiare! Zároveň zaznel hvizd rozhodcu Gemzického pre ofsajd!
74 Faul Slovana Bratislava. Spartak má šancu prehovoriť zo štandardnej situácie.
73 Chovan oklamal útočiaceho Trnavčana, ktorým zrejme bol Procházka, keď naznačil center bez prípravy, no loptu udržal pri sebe.
71 striedanie Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava:
z ihriska odchádza Ivan Šaponjić, prichádza Andre Green.

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava:
z ihriska odchádza Martin Bukata, prichádza Ammár Ramadán.
z ihriska odchádza Dyjan Carlos de Azevedo, prichádza Alex Iván.
70 Azevedo zapínal motory a aktivoval po ľavej strane Yusufa. Nemalo to dlhé trvanie.
69 Kyriakos Savvidis naskakoval na center z rohu, ale Spartaku stále svieti nula v počte strelených gólov.
68 Yusuf sa schoval do domácej šestnástky. Prípadný požiar hasil razantným odstrelom von Dávid Hrnčár.
66 Trnava vychádza zo svojej polovice a snaží sa preraziť vpredu.
65 Lopta je mimo ihriska. Dlhý aut belasých. Zabral Šaponjić i Holman, no opäť prišiel zásah Martina Škrtela.
64 Barseghjan nakrátko po zemi na Hrnčára. Mal to na center, ale zvolil prihrávku Holmanovi. Po tejto malej spolupráci bral loptu Dominik Takáč.
63 dôležité Vyslaná lopta do tandemu pre Čavrića! Jeho následná bomba vyzerala všelijako, pretože bol tam teč od Trnavčana! Rohový kop!
62 Autové vhadzovanie pre Slovan. Zahral ho De Marco.
61 striedanie Striedanie v tíme FC Spartak Trnava:
z ihriska odchádza Martin Mikovič, prichádza Miłosz Kozak.
60 Dávid Hrnčár centroval a brankár Takáč získal loptu do rukavíc. Striedanie na strane Trnavy.
59 Adrián Chovan pripravuje výkop po nepresnej koncovke Romana Procházku.
58 Škrtel sa znova vyznamenal v obrannej práci. Slovanistické centre sú často jeho úlovkom.
57 Martin Bukata možno pohrdol sľubnou palebnou pozíciou. Odrazený center chcel premeniť pravým volejom spoza šestnástky. Nemieril presne.
55 Kristián Koštrna si prebral loptu od Ristovskiho. Mikovič operoval v ľavej časti pokutového územia. Proti defenzíve domácich toho veľa nedokázal.
54 Čavrić vystúpil proti krížnemu centru hostí. Prebehol s loptou na kopačke obrovský kus ihriska a už sa črtala šanca Slovana. Absentovalo len lepšie zvládnutie celej akcie.
53 Živo je teraz pred brankárom Adriánom Chovanom. Štvorka Trnavčanov, ktorej režisérom bol Savvidis, nedopracovala sa ku gólovej akcii.
53 Hrnčár sa nedal odradiť miestom, keď ho Mikovič stiahol pohybom do rohu hracej plochy. Rozhodne sa mu vyplatilo bojovať. Následne sa už Holman nedostal do streleckého pokusu.
52 De Marco bežal za ideálnym centrom, ktorý dostal na ľavé krídlo. Už bol na hranici postrannej čiary, no neustál šmyk, a toto bola jednoduchá lopta pre Spartak.
50 Množstvo súbojov o loptu na strane Bratislavčanov. Lopta už išla na bránku, ale všimol si to brankár Chovan a pohotovo reagoval.
48 Yusuf s problémom, keď nemal šancu z prvej preniesť hru do stredu poľa.
47 Šaponjić doplatil na klzký trávnik vo vnútri pokutového územia súpera. Prehodil si loptu z ľavej na pravú nohu, no šmykol sa a nevyslal tak poriadnu strelu.
47 Slovanisti sa pokúšali poslať centrom loptu do šestnástky Spartaka. V ňom úradoval Martin Škrtel.
46 striedanie Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava:
z ihriska odchádza Vasil Božikov, prichádza Guram Kashia.

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava:
z ihriska odchádza Matej Čurma, prichádza Gergely Tumma.
z ihriska odchádza Jakub Grič, prichádza Roman Procházka.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Druhý polčas sa začne o 21:02.
Slovan raketovo vhupol do derby a už po sedemnástich sekundách rozvlnil sieť Alexander Čavrić. Oba tímy boli aktívne počas celého polčasu, ale ďalšie góly nepadli. Uvidíme, čo to bude po príchode z kabín.
45+1 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45 Prvý polčas sa bude nadstavovať o 1 minútu.
42 David Holman si našiel priestor na strelecký pokus. Blokoval ho Škrtel, a tak skúšal obstrel okolo bývalého slovenského reprezentanta. Lopta nerotovala tak, ako by si želal.
41 zlta karta Žltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Vernon De Marco).
39 zlta karta Žltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Ivan Šaponjić).
35 Výstraha priletela z kopačky hosťujúceho Azeveda. Možno si to mohol potiahnuť viac vľavo a premyslieť si strelu. Takto iba prekopol.
35 Napriek tomu, že je už o šampiónovi rozhodnuté v predstihu, vidíme veľmi dobrý ligový futbal. A to z väčšej časti nie je plný Národný štadión v hlavnom meste.
32 Gričovi tento zápas celkom vychádza. Je platný na oboch koncoch hracej plochy, a teraz dokonca zariadil zisk lopty, keď ho faulovali pri stredovom kruhu.
30 V 30. minúte platí stav, v ktorom Slovan vedie nad Spartakom 1:0.
29 Vysoký priamy kop Barseghjana a cieľ bola vzdialenejšia tyč, kde si hľadal miesto Šaponjića, no predbehol ho Martin Škrtel a upratal loptu na rohový kop.
28 Zaujímavý bežecký súboj Hrnčára s Yusufom. Bratislavský hráč mal jemnučko navrch, a tak musela prísť záchranná brzda od trnavského útočníka.
27 Trnava je však výborný súper, a takisto produkuje živý futbal.
26 Slovan pri každej dostupnej príležitosti ide ihneď do tlakových situácii a premýšľa na spoľahlivý prienik do útočných zón.
25 Ristovskiho hlavička po centri Koštrnu nesmerovala na bránku Slovana.
24 dôležité Kontra Spartaka! Jakub Grič to skvelo sklepol pre Azeveda a hoci mu nesadla lopta na kopačku podľa očakávaní, Chovan išiel do ťažkého zákroku!
24 Nebolo to priame ohrozenie trnavského brankára Takáča. Belasí sa rozhodli zahrať to prostredníctvom signálu, ktorý ale k ďalšiemu gólu neviedol.
22 V tejto chvíli sa bude týkať štandardná situácia domácich. Čavrić schytal tvrdý úder protivníka, čo nebolo v súlade s pravidlami.
21 Savvidis nastavoval svoju loptu tak, aby sa mohol zapotiť brankár Adrián Chovan. Chcelo to ešte lepšiu myšlienku, pretože zásah domáceho gólmana neprichádzal.
20 Jemný oblúčik hostí. Po ňom si išiel Ristovski, z čoho sa nedokázal presadiť. Na druhej strane prišiel faul na Savvidisa a Spartak so štandardnou situáciou.
19 V držaní lopty je Slovan. Šaponjić prehral vzdušný súboj v útočnom pásme.
18 Trnavskí obrancovia majú výrazné medzery vo svojej činnosti. Lopty teraz padali do otvorenej defenzívy. Už dvíha hlas na spoluhráčov Škrtel.
17 dôležité Pekná akcia bratislavského Slovana! Barseghjan bol jej zakladateľom i zakončovateľom po priťuknutí Holmana! Výborná strela do horných poschodí, ktorú krotil Takáč!
16 Azevedo preletel cez nohy doterajšieho strelca gólu Čavrića. Faul.
15 Štvrťhodinu veľkého derby odštartoval David Holman svojim rohovým kopom. Abena si to chcel načasovať na gólovú koncovku, no chýbal mu väčší kúsok šťastia.
14 Trnava sa po pošmyknutí Mateja Čurmu ešte nedokázala odpútať od vlastnej polovice. Slovan sa snaží byť útočný a najmä cez krídelné priestory.
13 Hŕstka hráčov zvádzala tvrdé súboje v trnavskej šestnástke. Dominik Takáč ale trpezlivo vyčkával a keď sa pred ním objavila lopta, hodil sa po nej.
12 Čavrić si dobre spracoval loptu hlavou a predhodil si ju pred seba. Lenže bol vynikajúco bránený Mikovičom a je z toho roh Slovana.
10 Yusuf mal veľkú šancu vycvičiť pri čiare dvoch súperov. Zradila ho záverečná zasekávačka, po ktorej stratil rovnováhu aj loptu.
9 Dlhá krížna lopta hosťujúceho Griča. Viac-menej to bol prudký odkop, ktorý nenabral správne parametre.
8 Výborný center zľava, ktorého autorom bol Yusuf, no adresát už nemal čierno-červený dres na sebe. Abena odvracal.
7 Martin Škrtel urobil dobrý obranný zákrok v pravom rohu ihriska. Prerušil prechod bližšie Barseghjanovi. Ten to okamžite vracia do hry z autu.
6 Ristovski zahrával priamy kop. Oproti sebe mal päťčlenný múr, na ktorom nakoniec skončil jeho strelecký pokus.
5 Grič zrýchľoval cez Holmana, ktorý ho musel faulovať. Štandardná situácia.
4 Dobre myslená lopta dovnútra pokutového územia Trnavy. Napokon sa ju nepodarilo pretlačiť do finálnej polohy pre Šaponjića.
3 Bratislavský rival sa v rýchlom čase dostal k lopte, no znova ostala rozohrávka na ramenách gólmana slovanistov.
2 Veľký šok pre trnavský Spartak. Z neho ho chcel prebrať Jakub Grič. Odcentroval pred bránku a Yusuf zakončil hlavou, ale lopta skončila v náručí Chovana.
1 gól Slovan dal gól! Nevideli sme ešte ani jednu strelu na bránku a ALEXANDER ČAVRIĆ strieľa prvý gól. Výborne obišiel brankára Takáča a poslal mu to dnu po zemi. Asistencia: David Holman.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

ŠK Slovan Bratislava: A. Chovan – Čavrić, Barseghjan, Božikov (C), De Marco – Agbo, Holman – Hrnčár, Mustafič, Abena – Šaponjić.
Náhradníci: Ružinský – Da Silva, Green, Kankava, Kashia, Lovat, S. Mráz, Pauschek, Rabiu.
Trenér: Vladimír Weiss st.

FC Spartak Trnava: Do. Takáč – Koštrna, Čurma, Škrtel, Mikovič – Savvidis II, Bukata, Grič – de Azevedo, Ristovski, Bamidele Isa.
Náhradníci: Kamenár – Iván, Kóša, Kozak, Olejník, Procházka, Ramadán, Tumma, Vlasko.
Trenér: Michal Gašparík.

Rozhodca: Gemzický.
Vážení futbaloví fanúšikovia, Vítam vás pri sledovaní zápasu 8. kola skupiny o titul Fortuna ligy medzi Slovanom Bratislava a Trnavou.

Slovan Bratislava
je už istý šampión a čoskoro si uloží do vitríny štvrtý pohár po sebe. Na Žitnom ostrove Belasí prehrali 0:2 a názory na túto porážku sa mohli rôzniť.

Trnava má ešte šancu vybojovať si konečné druhé miesto, o ktoré sa pasuje na diaľku s Ružomberkom. Spartak si okrem iného môže už istého majstra oťukať pred finále Slovenského pohára, nad ktorým je značná polemika či ho odohrať alebo nie, nakoľko sú predovšetkým policajné zložky presvedčené, že to je vysoko rizikový súboj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.