Prezidentka Čaputová prijala strieborné hokejistky zo zimného EYOF

17. 2. 2023 |
 

Prezidentka Zuzana Čaputová prijala v Prezidentskom paláci strieborné hokejové reprezentantky SR do 16 rokov zo zimného Európskeho olympijského festivalu mládeže. Hokejistky jej venovali dres, hokejku Nely Lopušanovej a puk.

Na snímke vľavo slovenská reprezentantka v hokeji do 16 rokov Nela Lopušanová počas prijatia prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou 17. februára 2023 v Bratislave. Foto - TASR / Pavol Zachar

Prezidentka Zuzana Čaputová prijala v piatok v Prezidentskom paláci hokejové reprezentantky SR do 16 rokov, ktoré na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) získali strieborné medaily. TASR o tom informoval Peter Pašuth zo Slovenského olympijského a športového výboru.

Prezidentka ocenila mladé hokejistky

"Chcem vám zablahoželať k úspechu, ktorý sa vám podaril. Ďakujem za reprezentáciu Slovenskej republiky na mládežníckom festivale," povedala v príhovore Zuzana Čaputová. "Máte dostatok sebadôvery. Je dôležité, že idete do zápasov s vierou, že môžete uspieť," dodala.         

Hlava štátu dostala od hokejistiek dres, hokejku Nely Lopušanovej a puk. Na prijatí v Prezidentskom paláci sa zúčastnil kolektív mladých hokejistiek spolu s realizačným tímom. Za kolektív pozdravila prezidentku kapitánka tímu Ema Lacková.

Slovenky nestačili vo finále na Češky

Zimný EYOF sa koncom januára uskutočnil v talianskom regióne Friuli Venezia Giulia. Slovenky sa stali víťazkami základnej skupiny, v ktorej zdolali Fínky a Rakúšanky a prehrali tesne so Švajčiarkami. Vo finále nestačili na Češky.

Slovensko získalo na januárovom EYOF dve strieborné medaily. Okrem hokejistiek sa z cenného kovu radoval biatlonista Michal Adamov vo vytrvalostných pretekoch na 12,5 km, pripomenul portál olympic.sk.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo