Slovenské hokejistky do 16 rokov získali striebro, prehrali s Češkami

27. 1. 2023 |
 

Slovenské hokejistky do 16 rokov napriek obetavému výkonu a vynikajúcej brankárke Mariane Sumegovej podľahli českým rovesníčkam 1:4.

Slovenské hokejistky do 16 rokov sa dostali do finále dievčenského turnaja v rámci zimného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF).  Nakoniec získali striebro. Foto - EYOF

Slovenské reprezentantky do 16 rokov získali strieborné medaily na dievčenskom hokejovom turnaji na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF). V piatkovom finálovom zápase napriek obetavému výkonu a vynikajúcej brankárke Mariane Sumegovej podľahli českým rovesníčkam 1:4.

Slovenské hokejistky získali striebro

Súperky rozhodli o celkovom triumfe v záverečných pätnástich minútach duelu. Informoval o tom web hockeyslovakia.sk. Slovenské dievčatá zaujali aktivitou v úvodných striedaniach, ale vo zvyšku prvej tretiny mali navrch Češky. Napriek streleckej prevahe 18:4 však nedokázali skórovať. Ich najväčšiu šancu zahodila v 11. minúte Julie Jebousková, ktorá v presilovke z tesnej blízkosti nedokázala poslať puk do siete.

V slovenskom drese najčastejšie hrozil elitný útok. Gól mal na dosah v oslabení po kombinácii Nely Lopušanovej s Emou Tóthovou. Lopušanová dala o sebe vedieť aj v 17. minúte. V početnej výhode sa efektnou kľučkou zbavila súperiek, ale jej strela spomedzi kruhov minula bránku.

České hokejistky začali druhú tretinu veľkým presilovkovým tlakom, ale skóre otvorili, paradoxne, vo vlastnom oslabení. V 26. minúte potrestala nepresnú rozohrávku Sloveniek útočníčka Linda Vocetková, ktorá v samostatnom nájazde nezaváhala. O tri minúty neskôr predviedla vydarenú samostatnú akciu Adéla Pánková, no jej strela skončila na žŕdke.

Vyrovnala Juríková, Lopušanová neskórovala

Potom sa osmelili aj slovenské reprezentantky. Zvýšili početnosť streľby a dosiahli vyrovnávajúci gól. Alica Juríková v 32. minúte presnou strelou zakončila rýchly protiútok. Lopušanová mohla Slovensko poslať do vedenia hneď v prvých sekundách záverečnej tretiny. Prekľučkovala sa do veľkej príležitosti, ale z osi klziska nemierila presne.

Zmena skóre nastala až v 45. minúte. V hre štyroch proti štyrom Tóthová smolne stratila hokejku v súboji a Češky využili malú výhodu. Strelou z pravého kruhu rozvlnila sieť Adéla Fromová.

Zlomové momenty zápasu nastali v 53. minúte. Lopušanová najskôr príklepom trafila žŕdku a o pár sekúnd neskôr prišiel tretí český gól z hokejky Terezy Gildainovej. Zakrátko dostali Slovenky príležitosť na zníženie v presilovke, ale nevyužili nádejné pozície na skórovanie a inkasovali štvrtýkrát po koncovke Veroniky Hujovej.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo