Petra Vlhová je už v Levi: Úprimne? Mikaelu Shiffrinovú neriešim

20. 11. 2020 |
 

Petra Vlhová, SP, Levi, Mikaela Shiffrinová, lyžovanie. Petra Vlhová vo štvrtok dorazila do strediska Levi, kde sa pôjdu druhé tohtosezónne preteky SP v lyžovaní. 

Petra Vlhová a v pozadí Mikaela Shiffrinová. FOTO TASR.

Svetové zjazdárky sú roky zvyknuté, že po úvodnom obrovskom slalome v ľadovcovom Söldene nasleduje po pauze, zväčša trojtýždennej, slalom v polárnom Levi.

Koronálna kríza v úzkej "symbióze s nevyspytateľným klimatickým vývojom však nenechala v kalendári Svetového pohára kameň na kameni. Úvod v Rakúsku, v ktorom slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila tretia, sa navzdory tradícii posledného októbrového víkendu predsunul o týždeň.

Petra Vlhová zažíva pred pretekmi v Levi tvrdú drezúru. Livio Magoni: Musíme ju držať izolovanú - kliknite >>

A potom už neplatí vôbec nič z "originálu", na čele s komplet zrušeným trojtýždňovým zámorským turné.

Muži, tí dokonca na svoje ďalšie preteky čakajú vyše mesiaca a v rakúskom Lechu opäť s nimi pôjdu aj ženy (na budúci týždeň). Podujatie s paralelným obrovským slalomom sa však malo ísť tiež o dva týždne skôr a tak aspoň u žien paradoxne nenastalo nabúranie klasickej úvodnej dvojice podujatí.

Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová sú už v Levi

Navyše k sobotnému slalomu v Leví pribudol aj nedeľný a pauza po Söldene sa natiahla "iba" na mesiac. "Prestávka bola naozaj dlhá," zdôrazňuje v mediálnom odkaze Petra Vlhová s tým, že vďaka vhodnému programu to nevnímala nijako dramaticky.

Po prvých pretekoch zostala v tamojších podmienkach trénovať ešte dva dni a vzácny týždeň strávila doma. Odvtedy sa pripravovala vo Fínsku: "Takmer dva týždne, takže to celé ubehlo rýchlo.

Podmienky síce neboli úplne ideálne, no trénovali sme intenzívne. Je fajn, že som v obrovskom slalome skončila tretia a v prvých pretekoch tak prišiel hneď dobrý výsledok. Verím, že to všetko dobre dopadne aj v Levi, cítim sa dobre, uvidíme.

Petra Vlhová sa cíti dobre

Počula som, že tam bude aj časť divákov, ale v Levi nikdy nebola nejaká veľká atmosféra, takže sústredím sa ako vždy len a len na preteky." V Levi organizátori rátajú s 3500 divákmi, ktorých však vpustí do areálu pretekov pod podmienkov, že budú mať prekritú hornú časť tváre rúškami, ktoré dostanú pri vstupe. Preteky si pritom môžu pozrieť iba fínski občania.

Livio Magoni nie je spokojný s výkonmi Petry Vlhovej. Shiffrinová je už v Levi. Bude vraj veľa sĺz - kliknite >>

Cez víkend by sa mala vo fínskom stredisku (slalomy 10.15/13.15 SEČ) do diania po dlhej pauze vrátiť aj jej americká rivalka Mikaela Shiffrinová. "Úprimne, neriešim to z hľadiska ambícií. Či by prišla, či neprišla, moje ciele sú vždy najvyššie," tvrdí Vlhová, ktorá v Levi triumfovala v roku 2017.

Vlani po prvom kole viedla, druhé však po páde nedokončila. V sobotu bude bojovať o svoje pätnáste víťazstvo v pretekoch SP, ak by uspela, v nedeľu by to bolo o šestnáste. Znie priam neuveriteľne, že Slovensko má športovkyňu, ktorá v 25 rokoch siaha po métach zjazdárskych veličín ako Petra Kronbergerová, či Deborah Compagnoniová.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo