Petra Vlhová zažíva pred pretekmi v Levi tvrdú drezúru. Livio Magoni: Musíme ju držať izolovanú

19. 11. 2020 |
 

Petra Vlhová, Livio Magoni, Svetový pohár, Levi 2020, Mikaela Shiffrinová, COVID-19. Tohtoročný kalendár Svetového pohára v alpskom lyžovaní podlieha prísnym pravidlám. Dôvodom je pretrvávajúca pandémia koronavírusu, pre ktorý sa všetky preteky pôjdu v rámci tzv. „bublín“. Inak to nebude ani tento víkend v Levi.

Petra Vlhová a tréner Livio Magoni. Foto TASR - Martin Baumann

Fínske stredisko hostí tento víkend ďalšiu zastávku SP,  kde sa pôjdu hneď dva slalomy za sebou. Favoritkou bude Petra Vlhová, ktorá vstúpila do ročníka tretím miestom v obrovskom slalome v Söldene.

Od novembra sa však naša pretekárka nachádzala v stredisku Suomu, kde trénovala izolovane v rovnakých podmienkach, aké budú panovať v Levi.

Tam sa už so svojim tímom presúvala už vo štvrtok. Inokedy jednoduchý logistický krok v súčasnosti sprevádzajú prísne opatrenia.

Petra Vlhová jej program a výsledky v sezóne 2020/21 - kliknite >>

„Využili sme kivadlovú dopravu, ktorú nám na moje vyžiadanie ponúkli organizátori,“ povedal pre neveitalia.it Petrin tréner Livio Magoni. „Musíme byť veľmi opatrní a držať Petru izolovanú. Za posledných trinásť dní sme absolvovali tri testovania a existovali len na izbách, telocvični a svahu.“

V opačnom prípade by Petra Vlhová nemohla štartovať, čo by bola veľká škoda. Najbližší týždeň je totiž v hre až 300 bodov do SP, na ktoré si 25-ročná rodáčka z Liptovského Mikuláša robí zálusk. Po dvojitom slalome v Levi sa totiž budúci štvrtok pôjde v Rakúsku paralelný slalom v Lech-Zürs.

„Hneď ako dorazíme do Levi, absolvujeme test na COVID-19. Následne našim prístrojom vydezinfikujeme Petrinu izbu, kde sa budeme aj počas celého víkendu stravovať,“ opísal prísne podmienky našej pretekárky.

Petra Vlhová a Livio Magoni sú pred pretekmi v Levi sebavedomí

Tá je však pred štartom zdravo sebavedomá. Má za sebou kvalitnú prípravu, ktorú si spestrila uplynulý víkend pretekmi FIS.

Medzi lyžiarkami mimo prvej stovky najprv v sobotu suverénne zdolala Holanďanku Adrianu Jelinkovu o 4,57 sekundy a pozíciu favoritky potvrdila aj v nedeľu. Pred domácou Juliou Toiviainenovou uspela o 5:54 sekundy.

Livio Magoni nie je spokojný s výkonmi Petry Vlhovej. Mikaela Shiffrinová je už v Levi. Bude vraj veľa sĺz - kliknite >>

Napriek jasnej dominancii Petry Vlhovej, nebol s jej výkonmi Livio Magoni veľmi spokojný. Aj preto deň pred odchodom do Levi absolvovali posledný tréning slalomu. „Bol to tvrdý test, sme po ňom veľmi spokojní a sebavedomí,“ vravel Magoni.

A sám presne vedel, prečo bol na Petru Vlhovú tak prísny. Cez víkend sa totiž do kolotoča SP vracia jej najväčšia rivalka Mikaela Shiffrinová. Podľa rtvslo.si má však údajne stále bolesti chrbta, pre ktoré vynechala úvodné preteky v Söldene.

Zohrať rolu v jej rozpoložení môže aj jej dlhá absencia na súťažiach aj kvôli smrti jej otca. Napriek tomu je odhodlaná pokračovať v pretekaní, pretože to bol jeden z odkazov jej otca.

„Momentálne dúfam, že jej chrbát bude v poriadku a užije si návrat na lyže. Na výsledkoch mi naozaj nezáleží. Či vyhrá alebo nie, určite tam bude veľa sĺz,“ povedal podľa rtvslo.si jej tréner Mike Day.

Dva slalomy po sebe dokonale ukážu, v akej forme sa Mikaela Shiffrinová vrátila, najmä v porovnaní s Petrou Vlhovou. Okrem športových výkonov dvoch najväčších lyžiarskych rivaliek súčasnosti tak môžeme čakať na svahoch aj silné emócie.

[[etaget]]

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo