Livio Magoni nie je spokojný s výkonmi Petry Vlhovej. Mikaela Shiffrinová je už v Levi. Bude vraj veľa sĺz

18. 11. 2020 |
 

Petra Vlhová, Mikaela Shiffrinová, Livio Magoni, Svetový pohár v lyžovaní, Levi. Petra Vlhová finišuje prípravu na víkendové preteky v Levi. Druhé podujatie sezóny bude mať špeciálnu príchuť, pretože slalom sa pôjde dva dni po sebe. Navyše, do Svetového pohára má naskočiť aj Mikaela Shiffrinová.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová (vľavo) a jej taliansky tréner Livio Magoni. FOTO TASR.

Petra Vlhová, Mikaela Shiffrinová, Livio Magoni, Svetový pohár v lyžovaní, Levi. Fínske stredisko bude len druhou zastávkou tohtoročného SP, nakoľko preteky v rakúskom Lech-Zürs sa museli z minulého víkednu pre nedostatok snehu presunúť na koniec novembra.

Petra Vlhová však napriek tomu nevyšla z rytmu. Od novembra sa totiž so svojim tímom pripravuje na blížiaci sa víkend v Laponsku v provincii Suomo, ktoré je podmienkami približne rovnaké ako Levi. Ostať dlhšie na severe im umožnil najmä presun spomínaných pretekov Lech-Zürs na koniec tohto mesiaca.

Petra Vlhová jej program a výsledky v sezóne 2020/21 - >>

„Mohli sme tak kompletne zhodnotiť technickú prípravu z leta. Využili sme to na mix rôznych cvičení s perfektným tréningom, ktorý nám tiež pomohol vyriešiť niektoré technické problémy medzi viazaním, lyžami a lyžiarkami,“ povedal pre neveitalia.it Livio Magoni.

Petra Vlhová, Livio Magoni, Svetový pohár v lyžovaní v Levi

Petra Vlhová sa dokonca v rámci prípravy zúčastnila uplynulý víkend pretekov FIS, ktoré ovládla dominantným spôsobom.

Medzi lyžiarkami mimo prvej stovky najprv v sobotu suverénne zdolala Holanďanku Adrianu Jelinkovu o 4,57 sekundy a pozíciu favoritky potvrdila aj v nedeľu. Pred domácou Juliou Toiviainenovou uspela o 5:54 sekundy.

„Petra je spokojná. Chcel som tieto dva preteky absolvovať, pretože súťaž je vždy motivujúca a kvalitatívne najlepším testom. Museli sme si niekde tie preteky nacvičiť a toto bola perfektná príležitosť na vyladenie detailov. Teraz si už môžeme trocha vydýchnuť,“ povedal Livo Magoni, ktorý však nebol s Petriným výkonom veľmi spokojný.

Petra Vlhová aj jej veľký príbeh ozdobený úspechom - >>

Hoci mala jeho zverenkyňa výborný vstup do sezóny, keď v októbrovom slalome v Söldene skončila tretia, je si vedomý, že tento víkend na nich čaká oveľa náročnejšia skúška. Do kolotoča Svetového pohára sa totiž vracia Mikaela Shiffrinová.

Program slalomu s Petrou Vlhovou v Levi

21. november (sobota)

  • 1. kolo štartuje o 10:15
  • 2. kolo štartuje o 13:15

22.november (nedeľa)

  • 1. kolo štartuje o 10:15
  • 2. kolo štartuje o 13:15

Americká lyžiarka je v Levi od pondelka a pripravená opäť útočiť na tie najvyššie miesta. Podľa rtvslo.si má však údajne stále bolesti chrbta, pre ktoré vynechala úvodné preteky v Söldene.

Petra Vlhová, Mikaela Shiffrinová a boľavý chrbát

Zohrať rolu v jej rozpoložení môže aj jej dlhá absencia na súťažiach aj kvôli smrti jej otca. Napriek tomu je odhodlaná pokračovať v pretekaní, pretože to bol jeden z odkazov jej otca.

Petra Vlhová si spestrila prípravu pretekmi FIS, suverénnym výkonom naznačuje skvelú formu >>

„Momentálne dúfam, že jej chrbát bude v poriadku a užije si návrat na lyže. Na výsledkoch mi naozaj nezáleží. Či vyhrá alebo nie, určite tam bude veľa sĺz,“ povedal podľa rtvslo.si jej tréner Mike Day.

Dva slalomy po sebe dokonale ukážu, v akej forme sa Mikaela Shiffrinová vrátila, najmä v porovnaní s Petrou Vlhovou. Okrem športových výkonov dvoch najväčších lyžiarskych rivaliek súčasnosti tak môžeme čakať na svahoch aj silné emócie.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo