Petra Vlhová si spestrila prípravu pretekmi FIS, suverénnym výkonom naznačuje skvelú formu

16. 11. 2020 |
 

Petra Vlhová, lyžovanie, Levi, Svetový pohár, FIS. Petra Vlhová si spestrila v rámci pretekov FIS, prípravu na budúcotýždňové pokračovanie Svetového pohára vo fínskom Levi. V konkurencii mimo prvej stovky suverénne triumfovala dvakrát.

Na snímke slovenská slalomárka Petra Vlhová v cieli slalomu žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v americkom Killingtone 1. decembra 2019. Petra Vlhová skončila na druhom mieste. FOTO TASR /AP

Petra Vlhová, lyžovanie, Levi, Svetový pohár, FIS. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa víťazne naladila na budúcotýždňové pokračovanie Svetového pohára vo fínskom Levi. V rámci prípravy absolvovala slalomové preteky FIS a v konkurencii zjazdárok mimo prvej stovky rebríčka dvakrát triumfovala.

V sobotu suverénne zdolala Holanďanku Adrianu Jelinkovu o 4,57 sekundy a pozíciu favoritky potvrdila aj v nedeľu. Pred domácou Juliou Toiviainenovou uspela o 5:54 sekundy.

Vlhovú na budúci týždeň čakajú v Levi dva špeciálne slalomy, potom sa predstaví v rakúskom Lech-Zürs (26. novembra), kde je na programe paralelný obrovský slalom.

Petra Vlhová, lyžovanie, Levi, Svetový pohár, FIS

Petra Vlhová sa mala uplynulý víkend prePôvodne sa mali preteky uskutočniť už v piatok 13. a sobotu 14. novembra, organizátori by však do tohto termínu nestihli pre vysoké teploty nachystať adekvátne podmienky.

Petra Vlhová aj jej veľký príbeh ozdobený úspechom - kliknite >>

 

 Je to zmena predovšetkým pre lyžiarky vrátane slovenskej reprezentantky Petry Vlhovej, na ktoré v aktualizovanom kalendári najprv čakajú dva špeciálne slalomy vo fínskom Levi (21. a 22. novembra). Muži sa po úvodnom obrovskom slalome v Söldene predstavia až v Lechu.

Snehová kontrola sa v dejisku paralelného "obráku" uskutoční 18. novembra. Informovala o tom agentúra APA. dstaviť na druhých pretekoch Svetového pohára v Lech-Zürs, ktorý však pre nedostatok snehu presunuli na koniec mesiaca.

Petra Vlhová jej program a výsledky v sezóne 2020/21 - kliknite >>

 

Petra Vlhová v prvej súťaži novej sezóny zjazdárskeho Svetového pohára v rakúskom Söldene skončila na treťom mieste. V obrovskom slalome v rakúskom stredisku po desiatom mieste v prvej jazde sa v tej druhej posunula vďaka najrýchlejšiemu času kola.

Vyhrala Talianka Marta Bassinová a slávila svoj druhý triumf kariéry. "Máme úžasný tím a počas celého leta sme pracovali naozaj tvrdo. Toto je výsledok našej roboty. Som nesmierne hrdá, odštartovali sme ideálne, takto by to mohlo pokračovať.    

Pôjdem od pretekov k pretekom a uvidíme, kam nás to zavedie na konci," konštatovala Bassinová. Uspela pred svojou krajankou Federicou Brignoneovou (+0,14 s). Vlhová, ktorá dosiahla 35. pódiové umiestnenie kariéry v SP, zaostala sekundu a 13 stotín. 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo