Petra Vlhová dnes 2. kolo ONLINE obrovský slalom

22. 12. 2021 |

Petra Vlhová nastúpi aj dnes na 2. kolo obrovského slalomu v pretekoch Svetového pohára v Courcheveli. Online prenos 2. kola štartuje dnes od 13:00.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní v rakúskom Semmeringu 28. decembra 2020. FOTO TASR - Martin Baumann

Petra Vlhová dnes 2. kolo online prenos obrovský slalom

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po 1. kole stredajšieho obrovského slalomu Svetového pohára na piatom mieste. Vo francúzskom Courcheveli zaostávala o 59 stotín sekundy za vedúcou Švédkou Sarou Hectorovou. Priebežne druhá bola domáca Tessa Worleyová (+0,11 s), tretia priečka patrila víťazke utorkového "obráku" Američanke Mikaele Shiffrinovej (+0,34).

Dvadsaťšesťročná slovenská reprezentantka rovnako ako v utorok otvorila preteky so štartovým číslom 1. Od úvodu si - až na menšie zaváhanie po prvom medzičase - držala líniu a nastavila konkurencieschopné medzičasy. V zavretých bránach trochu viac tlačila na lyže a neskoro uvoľňovala oblúk, do dolnej časti však zobrala vysokú rýchlosť.

Včera som z prvej jazdy nemala dobrý pocit, dnes som išla trochu lepšie, aj keď tam boli chyby. Keď má človek na štarte jednotku, nemá sa s kým porovnávať. Určite je to však lepšie ako v utorok, odstup je menší, všetko je otvorené. Nerobila som výrazné chyby, možno v niektorých pasážach som išla priamo na brány a v podstate všetko robila za bránou. Tým som stratila určitý čas. Musím byť viac nad bránou, to je celé," povedala Vlhová pre JOJ Šport.

Zaváhaniam sa nevyhla ani jej americká rivalka Shiffrinová, líderka SP išla na niektoré brány príliš priamo a patrila jej priebežná tretia pozícia. Prvé kolo najlepšie vyšlo Hectorovej, Švédka bola od prvého medzičasu v zelených číslach a suverénnou jazdou sa dostala pred 2. kolom (13.00) do vedenia.

"Dnes som bola v oveľa lepšom tempe ako včera. Som rada, že sa mi podarilo zajazdiť celkom solídne prvé kolo. V druhom sa môže stať čokoľvek, odstupy sú tesné," uviedla Hectorová. Pred Vlhovú sa zaradila ešte Talianka Marta Bassinová, ktorá bola štvrtá s mankom 0,39 s.

V utorkovom prvom obrovskom slalome v Courcheveli skončila Vlhová na štvrtej priečke. Stredajší "obrák" bol náhradou za zrušené preteky v americkom Killingtone.

SP v zjazdovom lyžovaní

Petra Vlhová dnes 2. kolo ONLINE obrovský slalom od 13:00

1 dôležité Sara Hectorová udržala nervy na uzde, dokonca ešte zrýchlila a s náskokom 35 stotín sekundy sa stáva víťazkou!
2 dôležité Tessa Worleyová jasne strácala, prepadla sa aj za Bassinovú a je až tretia o 33 stotín sekundy!
3 dôležité Mikaela Shiffrinová potvrdila úlohu favoritky a hádže rukavicu do boja o triumf! Američanka na prvej priečke o štvrťsekundu pred Bassinovou.
4 dôležité Petra sa dlho na prvej priečke neohriala. Okamžite je tu tam strieda Marta Bassinová. Talianka suverénne prvá o 64 stotín.
5 dôležité Nakoniec to stačí na prvé miesto! Petra Vlhová je priebežne prvá s časom 2:14,27! Slovenka predbehla Poľku o 12 stotín sekundy.