Petra Vlhová dnes 2. kolo ONLINE obrovský slalom

22. 12. 2021 |
 

Petra Vlhová nastúpi aj dnes na 2. kolo obrovského slalomu v pretekoch Svetového pohára v Courcheveli. Online prenos 2. kola štartuje dnes od 13:00.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní v rakúskom Semmeringu 28. decembra 2020. FOTO TASR - Martin Baumann

Petra Vlhová nastúpi aj dnes na 2. kolo obrovského slalomu v pretekoch Svetového pohára v Courcheveli. Online prenos 2. kola štartuje dnes od 13:00.

Petra Vlhová dnes 2. kolo online prenos obrovský slalom

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po 1. kole stredajšieho obrovského slalomu Svetového pohára na piatom mieste. Vo francúzskom Courcheveli zaostávala o 59 stotín sekundy za vedúcou Švédkou Sarou Hectorovou. Priebežne druhá bola domáca Tessa Worleyová (+0,11 s), tretia priečka patrila víťazke utorkového "obráku" Američanke Mikaele Shiffrinovej (+0,34).

Dvadsaťšesťročná slovenská reprezentantka rovnako ako v utorok otvorila preteky so štartovým číslom 1. Od úvodu si - až na menšie zaváhanie po prvom medzičase - držala líniu a nastavila konkurencieschopné medzičasy. V zavretých bránach trochu viac tlačila na lyže a neskoro uvoľňovala oblúk, do dolnej časti však zobrala vysokú rýchlosť.

Včera som z prvej jazdy nemala dobrý pocit, dnes som išla trochu lepšie, aj keď tam boli chyby. Keď má človek na štarte jednotku, nemá sa s kým porovnávať. Určite je to však lepšie ako v utorok, odstup je menší, všetko je otvorené. Nerobila som výrazné chyby, možno v niektorých pasážach som išla priamo na brány a v podstate všetko robila za bránou. Tým som stratila určitý čas. Musím byť viac nad bránou, to je celé," povedala Vlhová pre JOJ Šport.

Zaváhaniam sa nevyhla ani jej americká rivalka Shiffrinová, líderka SP išla na niektoré brány príliš priamo a patrila jej priebežná tretia pozícia. Prvé kolo najlepšie vyšlo Hectorovej, Švédka bola od prvého medzičasu v zelených číslach a suverénnou jazdou sa dostala pred 2. kolom (13.00) do vedenia.

"Dnes som bola v oveľa lepšom tempe ako včera. Som rada, že sa mi podarilo zajazdiť celkom solídne prvé kolo. V druhom sa môže stať čokoľvek, odstupy sú tesné," uviedla Hectorová. Pred Vlhovú sa zaradila ešte Talianka Marta Bassinová, ktorá bola štvrtá s mankom 0,39 s.

V utorkovom prvom obrovskom slalome v Courcheveli skončila Vlhová na štvrtej priečke. Stredajší "obrák" bol náhradou za zrušené preteky v americkom Killingtone.

SP v zjazdovom lyžovaní 

Petra Vlhová dnes 2. kolo ONLINE obrovský slalom od 13:00

Aktualizuj online prenos
Koniec časová značka Druhé kolo obrovského slalomu žien vo francúzskom Courcheveli sa práve skončilo.
1 dôležité Sara Hectorová udržala nervy na uzde, dokonca ešte zrýchlila a s náskokom 35 stotín sekundy sa stáva víťazkou!
1 Severanka po druhom medzičase nestratila nič! Toto bude ešte tuhý súboj!
1 Pred nami posledná pretekárka. Švédka Sara Hectorová bola v prvom kole o 34 stotín rýchlejšia ako Shiffrinová. Udrží si tento náskok?
2 dôležité Tessa Worleyová jasne strácala, prepadla sa aj za Bassinovú a je až tretia o 33 stotín sekundy!
2 V polovici trate je Francúzka druhá o osem stotín za Shiffrinovou.
2 Za veľkého povzbudzovania sa dole svahom pustila domáca Tessa Worleyová, ktorá mala k dobru 23 stotín.
Priebežné poradie:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 2:13,38

2. Marta Bassinová (ITA) +0,25
3. Petra Vlhová (SVK) +0,89

Druhé kolo nedokončili: Federica Brignoneová (ITA), Meta Hrovatová (SLO), Ana Buciková (SLO), A.J. Hurtová (USA).
3 dôležité Mikaela Shiffrinová potvrdila úlohu favoritky a hádže rukavicu do boja o triumf! Američanka na prvej priečke o štvrťsekundu pred Bassinovou.
4 dôležité Petra sa dlho na prvej priečke neohriala. Okamžite je tu tam strieda Marta Bassinová. Talianka suverénne prvá o 64 stotín.
Priebežné poradie:

1. Petra Vlhová (SVK) 2:14,27


2. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL) +0,12
3. Ramona Siebenhoferová (AUT) +0,30

Druhé kolo nedokončili: Federica Brignoneová (ITA), Meta Hrovatová (SLO), Ana Buciková (SLO), A.J. Hurtová (USA).
5 dôležité Nakoniec to stačí na prvé miesto! Petra Vlhová je priebežne prvá s časom 2:14,27! Slovenka predbehla Poľku o 12 stotín sekundy.
5 Petra je niekoľko brán pred cieľom naďalej prvá o tri desatiny.
5 Po dvoch medzičasoch sa vedenie Slovenky scvrklo na 29 stotín.
5 Dlhé čakanie je na konci, na štarte je pripravená Petra Vlhová, ktorá má na Gąsienicovú-Danielovú náskok 52 stotín sekundy.
6 Michelle Gisinová včera brala bronzovú priečku, dnes sa to s určitosťou nezopakuje. Švajčiarka momentálne až piata s odstupom 42 stotín.
7 Dnes body nezíska ani Federica Brignoneová. Talianka si udržiavala menší náskok, lenže ani ona nezvládla strednú časť trate a vypadáva.
8 Prehajdákaných šesť desatín stojí Ramonu Siebenhoferovú prvé miesto. Rakúšanka bola na druhom medzičase jasne prvá, v spodnej časti ale stratila kontakt. Finiš na druhom mieste s mankom 18 stotín.
Priebežné poradie:

1. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL) 2:14,39

2. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +0,28
3. Stephanie Brunnerová (AUT) +0,35
9 Poľka Maryna Gąsienicová-Danielová sa do "obráku" pustila nebojácne. Svoj náskok na prvom medzičase hneď zdvojnásobila a hoci neskôr časť stratila, tak je predsa len prvá o 28 stotín pred Mowinckelovou!
10 Meta Hrovatová včera nedokončila prvé kolo, dnes zase druhé. Dobrou správou je, že Slovinka je v poriadku.
11 Ragnhild Mowinckelová strácala na druhom medzičase 25 stotín, napokon je však prvá o sedem stotín! Nórka v cieli neskrývala radosť, malo by to stačiť na prvú desiatku!
Priebežné poradie:

1. Stephanie Brunnerová (AUT) 2:14,74

2. Katharina Truppeová (AUT) +0,50
3. Camille Rastová (SUI) +1,40
12 Po reklamnej prestávke vidíme jednu lepšiu jazdu ako druhú. Svoju krajanku strieda na čele Rakúšanka Stephanie Brunnerová s časom 2:14.74 – Truppeovú zosadila o polsekundu.
13 V celku poľahky predbehla Rakúšanka Katharina Truppeová Rastovú. Rozdiel medzi nimi je rovných deväť desatín, pritom na štarte ich delila iba stotinka.
14 Švajčiarka Camille Rastová novou líderkou, hoci len o chlp – presnejšie o šesť stotín sekundy. Trať dostáva zabrať a pomaly sa nám spomaľuje.
15 Na štarte mala Wendy Holdenerová k dobru na Moltzanovú 82 stotín sekundy. Švajčiarka však postupne spomaľovala, čo vyústilo vo štvrté miesto s odstupom 18 stotín sekundy! Minimálne rozdiely na prvých pozíciách!
Priebežné poradie:

1. Paula Moltzanová (USA) 2:16,20

2. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +0,08
3. Ricarda Haaserová (AUT) +0,17

4. Katharina Huberová (AUT) +0,43
5. Simone Wildová (SUI) +0,62
16 Dobre to mala rozbehnuté Francúzka Coralie Frasseová Sombetová. Pred domácim publikom v polovici svahu viedla o tri desatiny, avšak cieľ preťala ako ôsma pretekárka v súčte časov oboch kôl.
17 Katharina Huberová z Rakúska ešte na poslednom medzičase zaostávala iba o stotinu, vo finále je až štvrtá s mankom vyše štyroch desatín.
18 Pokračujeme v sérii horších výkonov. Švajčiarka Andrea Ellenbergerová stratila čas predovšetkým v samom závere. Jej výsledné manko 1,32 sekundy ju radí na predposledné desiate miesto.
19 A.J. Hurtová druhé kolo nedokončí! Pri nájazde na strmý svah bola v príliš veľkom záklone, z čoho rezultoval následný pád pri snahe o korekciu.
20 Spokojná s jazdou nebude ani Andreja Slokarová. Slovinská pretekárka zaostala za Moltzanovou o viac ako sekundu, je priebežne deviata.
21 Zatiaľ najhorší "obrák" druhého kola. Corinne Suterová výrazne strácala od prvého medzičasu. Ďalšia zo Švajčiarok je teda posledná s odstupom 1,54 sekundy.
22 Opäť sa mení poradie na štvrtom mieste a nižšie. Túto priečku si berie Švajčiarka Simone Wildová.
23 Rakúska reprezentantka Elisa Mörzingerová zvolila jazdu na istotu. Prinesie jej to nejaké body, momentálne je štvrtá.
24 Ana Buciková zo Slovinska prvou pretekárkou, ktorá dnes druhé kolo nedokončí.
25 Na všetkých medzičasoch bola Ricarda Haaserová o čosi lepšia ako Paula Moltzanová. Nakoniec to Rakúšanke stačí iba na tretie miesto s mankom 17 stotín.
26 O jednu desatinu za Tvibergovou končí Franziska Gritschová. Rakúšanka je tak priebežne štvrtá.
27 Maria Therese Tvibergová s nie ideálnou jazdou. Ďalšia z Nórok zaostala za prvou pretekárkou o priepastných 78 stotín.
28 Bolo to tesné, ale Fürst Holtmannovú strieda na čele Američanka Paula Moltzanová, ktorá ju predbehla o 8 stotín sekundy.
29 Prinajhoršom to dnes bude bod pre Estelle Alphandovú. Švédska reprezentantka priebežne druhá s takmer sekundovou stratou.
30 Mina Fürst Holtmannová prvou pretekárkou v cieli. Nórka finišovala s časom 2:16,28.
Štart časová značka Druhé kolo obrovského slalomu žien vo francúzskom Courcheveli sa práve začalo.
Oproti včerajšku tu bude väčšia zápletka. Ako posledná pôjde v druhom kole Švédka Sara Hectorová, ktorá skončila v utorok druhá. S odstupom 11 stotín sekundy je domáca Francúzka Tessa Worleyová, tretia už Američanka Mikaela Shiffrinová.

Petra Vlhová je po prvom kole na piatom mieste s mankom 59 stotín sekundy. Posun nahor bude ťažký, ale nie nemožný.

Talianka Sofia Goggiaová stratila včera prvenstvo vo Svetovom pohári, keď vypadla v druhom kole. Dnes nezvládla ani prvé a ak Mikaela Shiffrinová príde do cieľa, tak si zámorská pretekárka navýši svoje vedenie na čele celkového poradia.
Poradie po 1. kole:

1. Sara Hectorová (SWE) 1:06,71 min
2. Tessa Worleyová (FRA) +0,11 s
3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,34
4. Marta Bassinová (ITA) +0,39
5. Petra Vlhová (SVK) +0,59
6. Michelle Gisinová (SUI) +0,81
7. Federica Brignoneová (ITA) +0,93
8. Ramona Siebenhoferová (AUT) +1,10
9. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL) +1,11
10. Meta Hrovatová (SLO) +1,24

11. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +1,29
12. Stephanie Brunnerová (AUT) +1,34
13. Katharina Truppeová (AUT) +2,04
14. Camille Rastová (SUI) +2,05
15. Wendy Holdenerová (SUI) +1,58
16. Coralie Frasseová Sombetová (FRA) +2,72
17. Katharina Huberová (AUT) +2,81
18. Andrea Ellenbergerová (SUI) +2,83
19. A.J. Hurtová (USA) +2,87
20. Andreja Slokarová (SLO) +2,93

21. Corinne Suterová (SUI) +3,03
22. Simone Wildová (SUI) +3,04
23. Elisa Mörzingerová (AUT) +3,06
24. Ana Buciková (SLO) +3,17
25. Ricarda Haaserová (AUT) +3,18
26. Franziska Gritschová (AUT) +3,28
27. Maria Therese Tvibergová (NOR) +3,30
28. Paula Moltzanová (USA) +3,40
29. Estelle Alphandová (SWE) +3,47
30. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +3,63
Priebežné poradie disciplíny (2/9):

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 200 bodov

2. Petra Vlhová (SVK) 110
3. Sara Hectorová (SWE) 102

4. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 80
5. Tessa Worleyová (FRA) 77
6. Michelle Gisinová (SUI) 66
7. Ramona Siebenhoferová (AUT) 58
8. Maria Therese Tvibergová (NOR) 57
9. Katharina Liensbergerová (AUT) 50
10. Nina O'Brienová (USA) 45
Priebežné poradie Svetového pohára (13/37):

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 670 bodov

2. Sofia Goggiaová (ITA) 635
3. Petra Vlhová (SVK) 390

4. Federica Brignoneová (ITA) 342
5. Breezy Johnsonová (USA) 322
6. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 298
7. Ramona Siebenhoferová (AUT) 281
8. Elena Curtoniová (ITA) 276
9. Ragnhild Mowinckelová (NOR) 253
10. Mirjam Puchnerová (AUT) 244
...
36. Martina Dubovská (CZE) 73
48. Ester Ledecká (CZE) 51
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z druhého kola obrovského slalomu žien v Courcheveli.

Prvá lyžiarka sa pustí dolu svahom o 13:00.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo