Nitra Zvolen 6. zápas online dnes

18. 4. 2022 |

Nitra a Zvolen sa dnes stretnú v 6. zápase semifinálovej série play-off hokejovej extraligy. Online dnešného zápasu štartuje od 18:00.

Hokejisti HK Nitra. Foto TASR - Henrich Mišovič

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v piatom semifinálovom dueli Tipos extraligy na ľade HKM Zvolen 5:2 a v sérii sa ujali vedenia 3:2. Šiesty duel je na programe dnes v Nitre.

Nitra začala 5. zápas výborne. Potrestala hneď prvé vylúčenie domácich, konkrétne kapitána Puliša, keď sa v tretej minúte presadil tečom v presilovke Hrnka. Zvolen následne pridal a vytvoril si šance. O´Connora nepokorili postupne Puliš, Zuzin a Viedenský.

V dvanástej minúte to boli hostia, ktorí mohli vedenie navýšiť. Buček vyslal na bránku mladého Šimona Nemca, ale ten ani na trikrát neprekonal Rahma. Podarilo sa to až o minútu a pol na to Raskobovi, uspel dôrazný na dorážke zblízka a bolo 0:2. Do prestávky snaha domácich nemala gólovú podobu, hoci hrali takmer minútu a pol presilovku.

Začiatok druhej tretiny znovu vyšiel Nitranom. Ubránili sa najprv 29 sekundovému oslabeniu a po ňom udreli Krivošíkom, ktorý sa predral cez hráčov HKM a hoci mu prvú strelu Rahm vykryl betónom, na následnú dorážku nemal nárok – 0:3. Medzi zvolenské žrde putoval druhý gólman Trenčan a ten bez jediného zákroku čelil po jedenásť sekundovom pobyte na ľade trestnému strieľaniu.

Samuel Buček ho realizoval bezchybným forhendovým blafákom na 0:4. Domáci boli paralyzovaní, ťažko sa dostávali do tempa, napriek tomu mohli znížiť Mikúšom a Chlepčokom, ale realizácia koncovky v oboch prípadoch nemala gólové parametre. Na opačnej strane neuspel po veľkej diere v obrane majstra Varga zoči – voči Trenčanovi.

Zvolen začal dobre tretiu tretinu. Bol aktívny a pretavil to do dvoch gólov v rade. Oba strelil Saracino. Prvý po parádnej prihrávke Meliška z pravého kruhu strelou ponad rameno O´Connora a druhý v presilovke z medzikružia pohotovo, keď dobrú robotu odviedol Leskinen na pravej strane, ktorý nielenže prihral, ale aj natiahol na seba Bajteka – 2:4.

Tretí gól mal potom na hokejke Mikúš zblízka po nedorozumení v defenzíve hostí, O´Connor i so šťastím zasiahol a následne čelil poriadnemu náporu súpera. Ten mohol umlčať Sýkora po dravom prieniku cez troch domácich hokejistov, finálna koncovka mu nevyšla.

Na druhej strane odmietol hetrik Saracino, nepresadil sa zblízka a ani po skvelom teči, pretože brankár spod Zobora čaroval a nedal šancu ani voľnému Leskinenovi. Počas početnej výhody majstra mu po strele Kotvana od modrej pomohla i žŕdka. V závere Zvolenčania hrali vabank v šestici bez Trenčana a inkasovali gól do opustenej bránky, postaral sa oň Buncis.

Play-off extraligy

HK Nitra - HKM Zvolen -:-, online prenos a výsledok dnes od 18:00

HK Nitra
2 : 1
(2:1, 0:0, 0:0)
HKM Zvolen

Góly a asistencie: 11. Hrnka (Tvrdoň, Raskob), 15. Krivošík (Nemec, Buček) – 3. Kotvan (Csányi, Marcinek). Rozhodca: Korba M., Snášel V. – Kacej L., Šoltés Ľ. – Beniač D..
HK Nitra: O'Connor (Honzík) – Mezei, Nemec, Švarný, Raskob, Vitaloš, Bodák, Pupák, Múčka – Buček, Buncis, Krivošík – Holešinský, Rockwood, Sýkora – Tvrdoň, Hrnka, Bajtek – Drábek, Baláž, Varga
HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Meliško, Diakov, Roy, Hraško, Kubka, Barcík – Zuzin, Viedenský, Puliš – Leskinen, Krieger, Osterberg – Stupka, Mikúš, Saracino – Csányi, Marcinek, Török
14:23 gól Nitra dala gól!
Domáci už na domácom ľade vedú. Šimon Nemec nahodil puk na Rahma od modrej. Švédsky gólman si puk nenašiel, práve naopak do svojej moci ho zobral, nikým nekrýtý, FILIP KRIVOŠÍK, ktorý so zakončením do prázdnej brány hostí nemal žiadne problémy. Asistencie: Nemec, Buček.
10:59 gól Nitra dala gól!
Domáci vyrovnávajú. Tvrdoň našiel TOMÁŠA HRNKU takmer na úrovni bránkovej čiary vedľa brány, no aj odtiaľ dokázal Hrnka prepasírovať puk aj s poriadnou dávkou šťastia pomedzi betóny Rahma. Asistencie: Tvrdoň, Raskob.
02:39 gól Zvolen dal gól!
Skóre zápasu je otvorené. Csányi výborne zapracoval v útočnom pásme, kde získal puk, ktorý nasledne posielal na modrú čiaru. Tam si ho našiel OLDRICH KOTVAN, ktorý príklepom od modrej nedal O'Connori v bráne Nitry žiadnu šancu. Asistencie: Csányi, Marcinek.