Vdova po Bryantovi zažalovala spoločnosť, ktorá vlastnila osudný vrtuľník

25. 2. 2020 |
 

Žaloba bola podaná v ten istý deň, ako sa v Los Angeles za účasti 20.000 fanúšikov uskutočnila spomienka na tragicky zosnulú hviezdu basketbalovej NBA a jeho dcéru Giannu.

Vanessa Bryantová, manželka tragicky zosnulého basketbalistu NBA Kobe Bryanta počas spomienky v aréne Staples Center v Los Angeles. Legenda Los Angeles Lakers a jeho dcéra Gianna zahynuli 26. januára pri páde helikoptéry. Foto - TASR/AP

Vanessa Bryantová, vdova po zosnulom slávnom americkom basketbalistovi Kobem Bryantovi, podala v pondelok žalobu na spoločnosť Island Express Helicopters Inc. Tá vlastnila a prevádzkovala vrtuľník, v ktorom pri havárii minulý mesiac zahynul 41-ročný legendárny športovec a 13-ročná dcéra manželov Gianna. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Koby Bryant: Žaloba aj za nedbalosť

Pri havárii vrtuľníka v nedeľu ráno 26. januára na predmestí Los Angeles zahynulo deväť ľudí, vrátane pilota Aru Zobayana. Žaloba je namierená proti nemu, ako aj proti spoločnosti Island Express Helicopters Inc.

Televízna stanica CBS News a ďalšie americké médiá uviedli, že vdova zažalovala pilota v ôsmich bodoch vrátane nedbalosti, pretože správne neodhadol počasie.

Rozlúčka v aréne Staples Center

Žaloba bola podaná v ten istý deň, ako sa v Los Angeles za účasti 20.000 fanúšikov uskutočnila spomienka na tragicky zosnulú hviezdu basketbalovej NBA a jeho dcéru Giannu. Rozlúčka sa konala v aréne Staples Center, kde Bryant odohral 17 sezón v službách klubu Los Angeles Lakers. Na jej začiatku vystúpila speváčka Beyoncé.

Legendárny basketbalista Michael Jordan mal dojímavý príhovor a popová speváčka Alicia Keys zahrala Klavírnu sonátu číslo 14, známu aj pod názvom Sonáta mesačného svitu, nemeckého skladateľa Ludwiga van Beethovena.

 


 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo