Juraj Piroska sa vrátil do FK Senica, bol to miláčik fanúšikov

14. 5. 2020 |
 

Piroska sa do Senice vrátil po viac ako piatich rokoch strávených na Slovensku a v zahraničí. Senický klub obliekal v rokoch 2009 až 2014.

Juraj Piroska.  Foto - TASR

Slovenský futbalový stredopoliar Juraj Piroska opäť oblečie dres fortunaligového FK Senica. Ako informoval oficiálny web Záhorákov, s klubom sa dohodol na vzájomnej spolupráci.

Piroska sa vracia do FK Senica  

Piroska sa do Senice vrátil po viac ako piatich rokoch strávených na Slovensku a v zahraničí. Senický klub obliekal v rokoch 2009 až 2014.

"Začiatkom roka 2015 sa končila jedna kapitola vynikajúceho senického futbalistu, ktorého nejeden fanúšik a obyvateľ Senice miloval nielen ako hráča, ale aj človeka. Zároveň predstavoval pre mnohých Seničanov symbol klubu. V roku 2020 sa začína písať nová kapitola senického futbalu a jej súčasťou sa stáva miláčik fanúšikov Juraj Piroska," uviedol pre klubový web generálny manažér klubu Peter Cinege s tým, že s jeho menom, nasadením na ihrisku a prítomnosťou v kabíne verí, že sa do klubu vráti úspešná éra, ktorej bol v minulosti symbolom.

"Želáme si, aby vedľa tak úspešného športovca vyrastali budúce senické futbalové nádeje. Touto cestou chceme Jurajovi zaželať v našom klube veľa zdravia a šťastných zápasov s jeho obľúbeným číslom 33 na drese," dodal Cinege.

Piroska a jeho úspechy

Tridsaťtriročný Piroska je trojnásobným reprezentantom SR (1 gól), počas kariéry obliekal aj dresy Trenčína, Petržalky, Myjavy a Skalice, v zahraničí Sparty Praha, kazašského Kaizaru či talianskeho Vibonese.