Atletika: Ján Volko má bronz. Berie to ako veľkú odmenu v ťažkých časoch

7. 3. 2021 |
 

Ján Volko vybojoval pre Slovensko šiestu medailu v ére samostatnosti.

Slovenský šprintér Ján Volko (vpravo) získal bronzovú medailu vo finále na 60 m na halových majstrovstvách Európy v poľskej Toruni. Vyhral Talian Lamont Marcell Jacobs (uprostred) vo svetovom výkone roka 6,47 s a striebro získal Nemec Kevin Kranz. Foto - TASR/AP

Slovenský šprintér Ján Volko získal bronzovú medailu na 60 metrov na atletických halových majstrovstvách Európy v poľskej Toruni. Vo finále zabehol čas 6,61 s. Do svojej zbierky tak k striebru z Belehradu 2017 a zlatu z Glasgowa 2019 pridal aj prvý bronz.

Volko získal pre Slovensko šiestu medailu

Vyhral Talian Lamont Marcell Jacobs vo svetovom výkone roka 6,47 s. Zverenec trénerky Nadi Bendovej si už v semifinále o štyri stotiny sekundy vylepšil tohtosezónne maximum na 6,57 a vo finále zopakoval svoj druhý najrýchlejší beh sezóny zo slovenského šampionátu v hale Elán.

Volko vybojoval pre Slovensko šiestu medailu v ére samostatnosti. Okrem neho získali cenné kovy aj guliar Mikuláš Konopka - zlato a dvakrát bronz Dana Velďáková v trojskoku.

"Mám trochu zmiešané pocity, pretože vo finále to bol z mojej strany asi najhorší beh tu. Mal som strašne slabý štart. Napriek tomu mám radosť, že sa mi podarilo získať cenný kov," povedal pre RTVS Volko.

Volko: Odmena za ťažké tréningy 

Najrýchlejší slovenský atlét sa pred majstrovstvami nestaval do úlohy favorita. V európskych tabuľkách mu patrila až desiata priečka. "Pred šampionátom som ani nedúfal, že sa môžem dostať tak ďaleko. Po výbornom behu v semifinále som sa dostal do eufórie a veľmi som sa na finále tešil. Na zlato som nemal, 6,47 Jacobsa je na úplne inej úrovni," priznal 24-ročný šprintér.

Bronz je v jeho podaní o to cennejší, že prišiel po komplikovanom období plnom nečakaných zmien v súťažnom i tréningovom procese pre pandémiu koronavírusu. "Veľakrát sme museli improvizovať, úspech je veľkým zadosťučinením. Je to pre nás veľká odmena za tie ťažké tréningy, ktoré sme absolvovali a za všetky tie náročné podmienky, s ktorými sme sa museli vyrovnať."

Halové majstrovstvá Európy v poľskej Toruni - finále: muži - 60 m: 1. Lamont Marcell Jacobs (Tal.) 6,47 s - svetový výkon roku, 2. Kevin Kranz (Nem.) 6,60, 3. Ján VOLKO (SR) 6,61, 4. Andrew Robertson (V. Brit.) 6,63, 5. Carlos Nascimento (Portug.) 6,65, 6. Remigius Olszewski (Poľ.) 6,66

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo