HC Slovan HK Nitra ONLINE 2. zápas dnes hokej

23. 4. 2022 |

Hokejisti HC Slovan Bratislava a HK Nitra odohrajú dnes 2. zápas finále play off hokejovej Extraligy. Online prenos pokračovania série Slovan Nitra štartuje dnes od 18:30.

Na snímke hokejisti Slovana, sprava Daniel Gachulinec, Brant Harris a Samuel Takáč sa radujú po strelení druhého gólu v prvom finálovom stretnutí Kaufland play off Tipos extraligy HC Slovan Bratislava - HK Nitra 22. apríla 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Hráči HC Slovan a HK Nitra odohrajú dnes 2. zápas finále play off hokejovej Extraligy. Online prenos pokračovania série Slovan Nitra štartuje dnes od 18:30. Pozrite si zápas live na Tipsporte.

Hokej HK Nitra HC Slovan online 3. zápas dnes - kliknite

Úvod finálovej série play off extraligy vyšiel lepšie hokejistom Slovana Bratislava, ktorí si poradili v prvom zápase s Nitrou 6:4. V ofenzívne ladenom stretnutí viedol víťaz základnej časti po druhej tretine aj zásluhou dvoch gólov Andrewa Yogana už 5:2, hostia však dvoma presnými zásahmi Samuela Bučeka dokázali znížiť na rozdiel jedného gólu a urobili zo zápasu ešte drámu.

Domáci si napokon výhru vo vypredanej hale postrážili, v závere ju spečatil do prázdnej bránky Samuel Takáč.

"Mali sme dobrý začiatok, po prvých striedaniach sme sa dostali do tempa. Prvé tri góly boli celkom náhodné. Myslím si, že druhú tretinu sme hrali veľmi dobre, vytvorili sme si šance a vypracovali si náskok 5:2. V tretej tretine sme však dostali gól a Nitra sa dostala na koňa. Nemôžeme sa nám stať, že inkasujeme a prestaneme hrať 5-6 minút. Som veľmi rád, že sme to v závere ubojovali a podarilo nám vyhrať. S treťou tretinou však nie sme spokojní," hodnotil duel tréner Slovana Andrej Podkonický.

Nitrania sa vyvarovali trestov, nemali ani jedného vylúčeného hráča. Ich obrana však pôsobila priepustne. "Neodohrali sme zlý zápas. Slovanu sme boli viac ako vyrovnaný súper. Dostávame však veľa gólov, dnes sme dostali aj pár zbytočných. Mužstvo predviedlo výborný záver, škoda, že nám nezostali sily uhrať to na remízu. Klobúk dolu pred hráčmi, hrali najlepšie, ako vedeli, žiaľ, nestačilo to na víťazstvo," povedal na pozápasovej tlačovej konferencii asistent trénera Nitry Dušan Milo, ktorého mrzí šesť inkasovaných gólov: "Slovan hral jednoducho, dostával puk veľmi ľahko za našich bekov. Hral doma tak, ako sa má, my sme sa s tým mali lepšie vysporiadať. Teoreticky by sme sa mali z prehry poučiť, uvidíme, či to tak aj bude v praxi."

Nitra a Slovan Bratislava

Výkon hostí poznačila viróza, ktorá pred začiatkom finále výrazne zasiahla nitriansku šatňu. Ochorelo vyše tucet hráčov, väčšina sa však stihla dať dokopy tak, aby mohla nastúpiť.

"Včera to vyzeralo horšie ako dnes. Ešte vo štvrtok sme nevedeli, ako to vyskladáme, napokon sme to vyskladali celkom dobre, až na jedného hráča. Ani ja som sa osobne v tretej tretine necítil dobre. Nechceme sa ale na to vyhovárať. Keď príde adrenalín, človek na to zabudne," vyjadril sa kapitán hostí Branislav Mezei.

Vstup do série si aj on predstavoval inak: "Bohužiaľ, v úvode sme mali proti Slovanu príliš veľký rešpekt. Hovorili sme si, že treba hrať svoju hru, no v prvých dvoch tretinách sme to nedokázali. V obrannom pásme sme sa dopustili príliš veľa chýb. Máme z toho poučenie do druhého zápasu."

Hokejisti Nitry doplatili v úvodnom zápase finále play off extraligy na nevýrazné prvé dve tretiny a po prehre 4:6 s domácim Slovanom mali pred druhým duelom v Bratislave čo naprávať. Nestačili im ani dva góly Samuela Bučeka, ktorými znížili v tretej časti z 2:5 na 4:5.

"Na začiatku sme mali príliš veľký rešpekt a nehrali sme náš hokej. Nebolo tam nasadenie, chýbalo tomu srdce. Urobili sme individuálne chyby a dostali sme po nich góly. V tých prvých dvoch tretinách to mal Slovan príliš ľahké. Po druhej sme si povedali, že s tým chceme niečo spraviť. Začali sme hrať náš hokej, so srdcom. Zomkli sme sa a boli sme Slovanu viac než vyrovnaným súperom. Bolo tam kopec dobrých momentov, na tomto musíme stavať. Prehrali sme bitku, ale nie vojnu. V sobotu sa sem vrátime a budeme pokračovať v tom, čo sme nastolili v tretej tretine," vyslovil sa po zápase Buček, ktorý potvrdil svoje strelecké kvality. Suverénne najlepší kanonier a najproduktívnejší hráč súťaže má na konte už 53 presných zásahov v tejto sezóne: "Je to super, ale oba góly by som radšej vymenil za výhru. Nedal by som ich bez mojich spoluhráčov, ani bez všetkých ľudí, ktorí robia hokej v Nitre. Verím, že nás v sobotu opäť prídu povzbudiť naši fanúšikovia a že urobia skvelú kulisu. V piatok ich bolo počuť, veľmi nám pomáhali."

HC Slovan a HK Nitra

Zápasy Nitry so Slovanom sú zväčša bohaté na góly a bolo tomu tak aj v prvom finálovom súboji, v ktorom strelci desaťkrát rozvlnili sieť. S výsledkom však nemohli byť hostia spokojní.

"Nemyslím si, že hráme úplne otvorený hokej. Chyby robíme z toho, že nehráme náš hokej a že sa dostávame po tlak. Nepomáhame si vtedy, keď máme. Sme strašne rozlietaní, nehráme pokope. To, čo nás zdobilo celú sezónu, že sme si vedeli na krátko prihrať na tri- či štyrikrát a z toho pekne vyjsť, sme dve tretiny nerobili. Chceli sme všetko ťahať sami a to sa proti takému mužstvu, akým je Slovan, hrať nedá, zvlášť nie vo finále," tvrdil Buček, ktorý na začiatku tretej dvadsaťminútovky svojím presným zásahom vlial hosťom nádej na zvrat. Tí sa napokon postarali ešte o drámu: "Nakopol nás gól z ničoho, išli sme do bránky, keď sa to ku mne odrazilo. Potom sme začali hrať náš hokej. V závere sme mali jednu vyloženú šancu, Jožko Baláž išiel z rohu sám na bránku, ak by to dal, asi by sme hrali predĺženie alebo nájazdy. Ale na keby sa nehrá. Prvé dve tretiny sme urazili kartu, tie nás stáli zápas. V tretej sme sa snažili vrátiť, no myslím si, že už bolo neskoro."

Podľa kapitána Nitry Branislava Mezeia doplatil jeho tím na príliš nevýrazný úvod: "Začali sme ustráchane. Gól, ktorý sme dali, nás nenabudil, neopadol z nás stres. Asi máme mladšie mužstvo... Slovan mal rýchlejší prechod do útoku ako v semifinále Zvolen, hrá to priamočiarejšie. Dal nám góly z predbránkového priestoru. Oni to tam hrajú, vedia si to tam nahodiť spoza bránky, pomotať sa tam, vedia si vytvoriť priestor. Nemôžeme sa na nich iba pozerať. Je to jedna z vecí, v ktorej sa musíme zlepšiť." Jednou z pozitív v hre hostí bola disciplinovanosť, Nitra nemala žiadneho vylúčeného hráča. "Samozrejme, záleží aj na rozhodcoch, aký majú meter. Niekedy za ten istý faul vylúčia, inokedy nie. Ale áno, čo sa týka finále, takto nejako by sa malo pískať," myslí si Mezei.

Hru Nitry oslabila viróza, ktorá pred finále zasiahla mužstvo. Viacerí hráči mali vysoké teploty, no takmer všetci sa stihli dať dokopy tak, aby mohli na prvý zápas so Slovanom nastúpiť. "Trinásť či štrnásť hráčov malo virózu, ja som bol tiež jeden z nich," prezradil Buček. "Hrá sa však play off, ide sa cez bolesť, na krv. Aj keď má niekto horúčku, musí nechať na ľade všetko. Aj keby sme ho ťahali za nohy, alebo tam odpadne, musí hrať, veď je to finále play off. To je niečo špeciálne, čo sa nehrá každý rok. Verím, že si to každý z nás uvedomil, že v sobotu tu bude hrať úplne iné mužstvo a že to zvládneme."

Finále hokejovej extraligy 2022

HC Slovan Bratislava - HK Nitra -:-, online prenos a výsledok finále dnes od 18:30

HC Slovan Bratislava
1 : 2
(0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
HK Nitra

Góly a asistencie: 60. Jääskeläinen (MacKenzie, Takáč) – 52. Buncis (Buček, Nemec), 72. Raskob. Rozhodca: Novák, Korba – Gegáň, Bogdaň. Diváci: 10 016.
HC Slovan Bratislava: Windsor (Hlavaj) – Breton, MacKenzie, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Beňo – Haščák, Rapuzzi, Zigo – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Yogan, Kytnár, Matoušek – Lukošik, Bezák, Chalupa – Šotek
HK Nitra: Honzík (O´Connor) – Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Rais, Vitaloš – Krivošík, Buncis, Buček – Sýkora, Rockwood, Holešinský – Bajtek, Hrnka, Tvrdoň – Varga, Múčka, Drábek – Volko
Nitra vyrovnáva stav série na 1:1, dnes víťazí 2:1 po predĺžení.
71:23 gól Nitra dala gól!
Nitra víťazí! Dostala sa do útočného pásma a WILLIE RASKOB si vylepšil pozíciu a zavesil.
71:13 O puk sa bojuje v obrannom pásme Slovana pri mantineli. Hra sa dlho neprerušuje.
70:30 Chalupa spoza brány zasúval puk po ľade, Honzík bol na svojom mieste.
69:56 Sersen trafil len Sýkoru, ten už vysúval spoluhráča do úniku, no jeden z domácich sa vrátil a odzbrojil ho.
Oddychový čas hostí.
69:17 Gachulinec v roli zakončovateľa, ale obetavý zákrok jedného z hostí pomohol Honzíkovi, ktorý nemusel zasahovať.
68:48 Krivošík strieľal z pravej strany, strelu mu obetavo zblokoval Maier.
67:35 dôležité Harris nabil MacKenziemu, no ani on nedal, neuveriteľné, čo Nitra ubránila, hráči sa hádzali do striel, Honzík chytil možno dva góly. Na druhej strane išiel sám na bránu Holešinský, Windsor ho vychytal! Neuveriteľné momenty.
66:40 dôležité Obrovské šance Slovana! Kytnár ani Matoušek nedokázali prekonať Honzíka!
65:40 Rapuzzi mal veľa čas zamieriť, no Honzík jeho streli vytesnil vyrážačkou.
64:52 Bajtek sa s pukom ďaleko nedostal, bol odzbrojený v strednom pásme.
64:28 Vylúčenie v tíme HK Nitra (Nemec – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Kytnár – 2 min., hrubosť).
64:28 dôležité Spomedzi kruhov zakončil Matoušek, Honzík vyšiel z brány a úspešne zasiahol.
63:35 dôležité Haščák si zobral puk spoza brány, no zblízka trafil iba do hrude Honzíka.
62:45 Jääskeläinen bol chrbtom zakončil bekhendom, Honzík to čakal a puk vytesnil.
62:12 Pokus od modrej mieril presne do lapačky domáceho brankára.
61:24 Nitra zachytila Windsorovu rozohrávku, no Raskobova strela bola zblokovaná.
60:37 Slovan začal predĺženie v útočnom pásme, ale do šance sa mu dostať nepodarilo. Takáč posielal oblúčik iba ponad bránu.
60:01 časová značka Začalo sa predĺženie.
Po troch tretinách je skóre vyrovnané 1:1.
Predĺženie sa začne o 21:29, hrať sa bude dovtedy, kým nepadne gól.
60:00 časová značka Tretia tretina sa skončila.
59:47 gól Slovan Bratislava dal gól!
Slovan vyrovnáva v hodine dvanástej. MacKenzie posunul puk JOONOVI JÄÄSKELÄINENOVI a ten parádnou strelou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.
Asistencie: Matthew MacKenzie, Samuel Takáč
Oddychový čas domácich.
58:54 dôležité Yogan zvolil strelu, no puk skončil vedľa brány. Skóre sa nemení.
58:54 dôležité Je nariadené trestné strieľanie pre Slovan – Mezei úmyselne posunul bránu.
58:54 dôležité Už sa rozozvučal gólový klaksón, no hlavný rozhodca rozpažil.
58:00 dôležité Windsor opúšťa bránu, powerplay domácich.
57:20 Buncis vyviezol puk.
57:00 Vylúčenie v tíme HK Nitra (Hrnka – 2 min., hákovanie).
56:46 dôležité Nitra odolala obrovskému náporu a viacerým šanciam domácich.
56:01 Haščák prihrával pred bránkovisko, no adresáta nenašiel.
54:50 Slovan už potrebuje streliť gól, ak chce aspoň vyrovnať, no trápi sa a puky mu odskakujú.
54:15 Valach prihral Maierovi, jeho strela príklepom bola zrazená na ochrannú sieť.
53:57 dôležité Na druhej strane unikol Takáč, no pálil iba do hrude nitrianskeho gólmana.
53:38 Z uhla po ľade vystrelil Rockwood, Windsor bol pripravený.
52:06 Slovan sa snaží odpovedať, no hra je po úspešnom zákroku Honzíka prerušená.
51:16 gól Nitra dala gól!
Nitra ide do vedenia! Buček prihral od mantinelu medzi kruhy FILIPSOVI BUNCISOVI a ten z prvej prestrelil Windsora.
Asistencie: Samuel Buček, Šimon Nemec
50:56 Krivošíkov nenápadný pokus vytesnil Windsor betónom.
50:19 dôležité Rapuzzi mal pred sebou odkrytú bránu, no ani on zblízka neuspel.
Dnešné stretnutie sleduje 10 016 divákov – vypredané.
Ľad od krvi čistí celá čata, už niekoľko minút sa nehrá.
49:53 dôležité Bretona trafil puk, na ľade sa objavila kaluž krvi, no Breton odchádza po vlastných a ukazuje zdvihnutý palec.
49:46 Výborná strela Nemca z prvej, no Windsorova lapačka vystrelila do vzduchu a puk zachytila.
49:06 Jääskeläinen prenechal puk Beňovi, ten trafil prvého hráča pred sebou.
47:33 dôležité Buček mohol poslať svoj tím do vedenia, keď korčuľoval sám na bránu, príliš nešpekuloval, no Windsor ho vychytal! Ani teraz sa skóre nemení.
47:03 Takáč mal našliapnuté, no Bajtek ho popri mantineli do šance nepustil. Slovan zvyšuje obrátky, Nitra sa oslobodzuje za cenu zakázaného uvoľnenia.
46:20 Teraz mal ale Windsor prácu, ukryl puk v lapačke a prerušil hru.
45:52 Hra sa dlho neprerušuje, hrá sa prakticky iba na nitriansku bránu. Hostia sa spoliehajú na brejky.
43:53 Chalupa zachytil puk a ihneď ohrozil bránu, no na Honzíka nevyzrel.
42:29 Lukošík sa dostal k puku medzi kruhmi, no jeho strela bola zblokovaná.
41:36 Windsor kryl strelu po ľade, Maier rozohráva spoza vlastnej brány.
41:02 Bretonovo nahodenie Nitrania zachytili.
Ani po dvoch tretinách sme gól nevideli. Slovan zvýšil obrátky, no Honzíka sa mu prekonať nepodarilo, hostia mali tiež niekoľko šancí, no ani oni neuspeli.
Tretia tretina sa začne o 20:25.
39:14 Na Haščákovu strelu Honzík videl a bez problémov puk vyrazil.
38:59 Zigo opustil hraciu plochu na nosítkach, v hre sa pokračuje.
38:59 dôležité Zigo sa zrazil s protihráčom, je pri ňom lekár, Zigo kľačí na ľade, na ľad smerujú nosítka.
38:36 Sersen sa z uhla snažil prekvapiť Honzíka, ktorému puk vypadol, Kytnár sa z dorážky nepresadil.
37:58 Nemcova prihrávka našla Bučeka, ten ešte hľadal Buncisa, ktorý však na puk tesne nedosiahol.
36:34 Belasí kombinovali v útočnej tretine, ale Nitrania sa dobre presúvali. Maierovo nahodenie minulo žŕdku.
35:37 Nemec to zahral na hybridný icing, no prvý bol pri puku domáci hráč – icing.
34:42 dôležité Yogan bol zoči voči Honzíkovi, no v rozhodujúcom momente mu puk preskočil hokejku!
34:02 Honzík vyrazil nepríjemnú Harrisovu strelu od modrej, Slovan však dlho pásmo neudržal.
33:40 Sersen sa chystal nahodiť puk na bránu, no ten ešte predtým opustil útočné pásmo – ofsajd.
32:50 Stále čakáme na vodný gól. Buček z pravej strany neprestrelil brániaceho hráča.
31:20 Tvrdoň z pravého kruhu nenamieril presne, Slovan vyhadzuje.
30:46 Nitra tlačí, Windsor sa hodil po puku a prerušil hru.
30:20 Nemcov pokus z prvej opečiatkoval zadný mantinel, belasí sa oslobodili.
30:08 Puk skončil mimo ihriska, vhodí sa po pravici Windsora.
29:43 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Takáč – 2 min., podrazenie).
29:25 Hra sa prelieva zo strany na stranu, no Slovan predsa len zvyšuje obrátky.
28:14 Sersen poslal puk na bránu, Honzík zasiahol, Slovanistom sa nepodarilo dostať k dorážke.
26:59 Haščák vykorčuľoval s pukom na ľavý kruh, vystrelil z otočky, no trafil iba spoluhráča Ziga.
26:31 dôležité Takáč poslal do šance Harrisa, ten sa ocitol zoči voči Honzíkovi, no puk po blafáku poslal nad bránu!
24:56 Yogan nastreľoval puk z veľkého uhla, trafil bočnú sieť.
24:32 Tretí útok Nitry drží puk v útočnom pásme, no hrá sa pri mantineli.
23:36 Nitra vyhrala buly, puk sa dostal k Švarnému, jeho strelu Windsor zrazil betónmi.
22:56 dôležité Gól už visel na vlásku, no Nitrania odolali. Zblokovali niekoľko striel a niečo chytil aj Honzík.
22:18 Valach to zobral na seba, no Breton tečom neusmernil puk do brány.
21:25 MacKenzie pálil od modrej z prvej, Honzík jeho strelu vytesnil betónom.
20:45 Vylúčenie v tíme HK Nitra (Krivošík – 2 min., napadnutie hlavy a krku).
Po prvej tretine je skóre bezgólové 0:0. Slovan síce dvakrát dostal puk do siete, no po zhliadnutí videa ani jeden gól nebol uznaný.
Druhá tretina sa začne o 19:29.
19:57 Haščák roztiahol hru na Yogana, ten trafil hráča pred sebou.
19:45 Belasí si vôbec nerozumeli pri prechode útočnou modrou, protiútok Nitry zastavil ofsajd.
18:56 Nitrania už po druhýkrát vyhadzujú cez všetky čiary.
18:23 Vylúčenie v tíme HK Nitra (Drábek – 2 min., hrubosť).
18:02 Po pravom krídle sa predieral Varga, nepustil ho Beňo.
17:13 Windsor mal opäť prácu, tentokrát vyrážal vyrážačkou.
16:41 Breton vystrelil z ľavého kruhu, Honzík mal odkrytý výhľad a pohodlne zasiahol.
16:09 Nitrania majú útočné pásmo, no hráči Slovana ich vytláčajú k mantinelu.
15:08 dôležité Výborná schovaná prihrávka pred bránu, Tvrdoň zakončil z prvej, Windsor výrazne podržal svoj tím.
14:33 Hra je poriadne kúskovaná, tentokrát sa píska postavenie mimo hry hostí.
12:56 Z pravého kruhu strieľal Buncis, Windsor výborne zasiahol ľavým betónom.
12:12 dôležité Ani teraz to gól nebude, tentokrát kvôli prihrávke rukou.
12:12 dôležité Opäť sa domáci hráči aj aréna tešili z gólu, no hlavný rozhodca hneď rozpažil. Po druhýkrát dnes sa ide telefonovať.
11:30 Slovanisti si nerozumeli pri prechode útočnou modrou – ofsajd.
11:07 dôležité Gól napokon uznaný nie je, Harris hral s vysokou hokejkou. Slovan pokračuje v presilovke.
11:07 dôležité Slovan skóroval, no situácia je posudzovaná na videu. Z prvej pálil Rapuzzi, pred bránou puk do siete doklepol Harris, no zrejme vysokou hokejkou.
10:38 Vylúčenie v tíme HK Nitra (Buncis – 2 min., nedovolené bránenie).
09:30 Raskob dostal veľmi veľa priestoru a zakončil spoza brány, Windsor bol pripravený.
09:05 Vylúčenie v tíme HK Nitra (Nemec – 2 min., krosček).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Haščák – 2 min., krosček).
08:28 Breton v poslednej chvíli nepustil do zakončenia Hrnku, Slovan vyrazil dopredu.
07:55 Takáč sa na pravom krídle zbavil protihráča no už nedokázal presne pred bránu prihrať Jääskeläinenovi.
06:58 Valach dostal puk do jazdy, vystrelil príklepom, trafil iba brániaceho Raskoba.
06:18 Bezák prešiel s pukom na ľavý kruh, no jeho strela bola zrazená na ochrannú sieť.
05:35 Dobrý pokus Mezeia od modrej, ešte Bajtek dorážal, Windsor odolal.
05:04 Rockwooda si výborne postrážil Valach, na druhej strane strieľal Haščák, no bránku minul.
04:08 Rockwoodov pokus od mantinelu bol pred bránou tečovaný, no puk smeroval vedľa.
03:28 Slovanu nevyšiel prechod do útočnej tretiny, íska sa ofsajd.
01:55 Rapuzzi pálil z otočky, Honzík vyráža. Slovan začal veľmi aktívne.
01:26 MacKenzie posielal puk pre bránu, tam neuspel Harris.
00:29 Dlho sa o puk bojovalo pri mantineli v útočnom pásme domácich, puk ale získali Nitrania.

Rozhodca: Novák, Korba – Gegáň, Bogdaň.
Finále play-off Tipos Extraligy odštartovalo včera prvým zápasom, domáci Slovan zdolal Nitru 6:4. Do vedenia išli hostia zásluhou Buncisa, Slovan ešte v úvodnom dejstve stihol skóre otočiť zásluhou Yogana a Harrisa.

Do druhej tretiny vymenil nitrianskeho gólmana O´Connora Honzík, no inkasoval z hokejky MacKenzieho už po 47 sekundách. Do tretej tretiny sa išlo za stavu 5:2 pre domácich. Buček dvoma gólmi zápas poriadne zdramatizoval, no v hre bez brankára sa Nitre už vyrovnať nepodarilo. Naopak, do prázdnej brány pečatil skóre 6:4 Takáč.

Dnes od 18:30 je v Bratislave na programe druhý zápas v sérii, uvidíme, či Slovan následne pocestuje do Nitry s vedením 2:0 alebo Nitra dokáže zvíťaziť a vyrovnať stav finálovej série na 1:1.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.