Anglická Premier League príde o stovky miliónov libier

12. 5. 2020 |
 

Výkonný riaditeľ Premier League Richard Masters už skôr odhadol stratu v prípade predčasného ukončenia sezóny minimálne na miliardu libier.

Hráči Manchester United oslavujú gól počas zápasu anglickej futbalovej Premier League Manchester United - Manchester City na štadióne Old Trafford v Manchestri 8. marca 2020. FOTO TASR/AP
 

Kluby najvyššej anglickej futbalovej súťaže môžu prísť o 340 miliónov libier z vysielacích práv aj v prípade, ak sa táto sezóna dohrá. Podľa BBC na to upozornili účastníkov Premier League počas pondelkového stretnutia, na ktorom rokovali o ďalšom postupe počas koronavírusovej krízy.

Kompenzácie domácim a zahraničným vysielateľom by mohli byť ešte výraznejšie ak by došlo k skráteniu ročníka.

Premier League: Obrovské straty

Výkonný riaditeľ Premier League Richard Masters už skôr odhadol stratu v prípade predčasného ukončenia sezóny minimálne na miliardu libier. "Oboznámili sme kluby so situáciou, podrobnosti sú však dôverné. Nech už to dopadne akokoľvek, čakajú nás výrazné straty," citoval Mastersa web BBC.

🛒[Tisíce produktov so zľavou a dopravou domov, aj šport a outdoor - kliknite tu:]

Do konca mája sa hrať nebude 

Premier League prerušili pre pandémiu koronavírusu 13. marca, v pondelok britská vláda oznámila, že minimálne do konca mája nepovolí žiadne športové podujatie. V krajine evidovali v utorok ráno viac ako 223-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a 32.065 úmrtí.