Fínsko Švajčiarsko ONLINE U20 MS v hokeji do 20 rokov 2021 dnes

27. 12. 2020 |

Fínsko, Švajčiarsko, online prenos, U20, MS v hokeji do 20 rokov, 2021, dnes. Online prenos dnešného zápasu Fínsko - Švajčiarsko MS v hokeji do 20 rokov 2021 štartuje dnes tesne po 20:00.

Na snímke vľavo slovenský hokejista Martin Chromiak, vpravo švajčiarsky brankár Thibault Fatton a uprostred jeho spoluhráč Dario Allenspach v zápase MS v hokeji hráčov do 20 rokov Švajčiarsko - Slovensko v kanadskom Edmontone 25. decembra 2020. FOTO TASR/AP

Fínsko Švajčiarsko online prenos U20 MS v hokeji do 20 rokov 2021 dnes

MS v hokeji do 20 rokov pokračuje dnes ďalším zápasom v našej A skupine. Fínsko i Švajčiarsko čaká dnes druhé stretnutie na šampionáte.

Slováci v úvodnom zápase A-skupiny triumfovali práve nad Švajčiarskom 1:0. O víťazný gól sa postaral päť minút pred koncom duelu Roman Faith.

Za najlepšieho hráča slovenského tímu vyhlásili brankára Šimona Latkóczyho. Zverenci trénera Róberta Petrovického sa najbližšie stretnú v pondelok 28. decembra o 00.00 SEČ s domácou Kanadou.

Kanadskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov vo svojom úvodnom zápase "slovenskej" A-skupiny prevalcovali koronavírusom oslabené Nemecko 16:2.

Domáci výber obhajcu titulu viedol už po dvoch tretinách 11:1, v tretej tretine hráči "javorových listov" pridali ďalších 5 gólov. Hetrik a tri asistencie zaznamenal Dylan Cozens, po dva góly strelili aj Dawson Mercer, Philip Tomasino, Alex Newhook a Peyton Krebs.

Za Nemcov, ktorí mali k dispozícii okrem brankárov len 14 hráčov - 9 útočníkov a 5 obrancov - sa do streleckej listiny zapísali John Peterka a Florian Elias. Nemci v prvom zápase prehrali s Fínskom 3:5, na konte majú dve prehry a v utorok 29. decembra sa stretnú so Slovákmi.

V zápase B-skupiny zareagovali hráči USA na úvodnú prehru s Ruskom 3:5 vysokým víťazstvom 11:0 nad Rakúskom. Hetrikom sa blysol Matthew Boldy, dva góly dosiahol Trevor Zegras.

MS v hokeji do 20 rokov

Fínsko - Švajčiarsko -:-, online prenos a výsledok MS U20 dnes od 20:00

Fínsko
4 : 1
(1:1, 1:0, 2:0)
Švajčiarsko

Góly a asistencie: 5. Lundell (Simontaival), 25. Pärssinen (Niemelä, Lambert), 51. Aku Räty (Lambert, Niemelä), 57. Simontaival (Lundell, Hirvonen) – 4. Biasca (Fust, Allenspach). Rozhodca: Garon, Maille – Harris, O'Quinn (CAN).
Fínsko: Taponen (Piiroinen) – Hatakka (A), Heinola, Kokkonen (A), Puutio, Viro, Niemelä, Rafkin – Hirvonen, Lundell (C), Simontaival – Järventie, Pärssinen, Lambert – Pyyhtiä, Nikkanen, Aku Räty – Puhakka, Helenius, Petman.
Švajčiarsko: Fatton (Patenaude) – Chanton, Baragano (A), Meier, Fiedler, Guggenheim, Delémont, Pezzullo (A), Vouardoux – Knak (C), Canonica, Fust – Biasca, Allenspach, Hofer – Marchand, Schläpfer, Bottini – Dähler, Derungs, Jobin.
časová značka Koniec zápasu.
59:50 Zápas končí symbolicky tam, kde sa odohrávala jeho väčšina – Fíni si prihrávajú puk vo švajčiarskej tretine, kde už len čakajú na záver zápasu.
59:32 Fíni už sa s rozohrávkou ani nezdržujú. Viro hneď po zisku puku nahodil hrací predmet na zadný mantinel, kde ho dokorčuľovali jeho spoluhráči.
59:03 Helvéti majú puk na hokejkách, Fíni ale majú ich útoky viacmenej pod kontrolou a zachytávajú ich už v strednom pásme.
58:30 Švajčiari sa dostali do útočného pásma a po prihrávke spoza bránky strieľal od modrej Fiedler. Puk neprešiel cez skrumáž pred fínskou bránkou na brankára Taponena.
58:02 Nikkanenovu strelu z ľavého kruhu vyrazil brankár Fatton do rohu vlastnej tretiny. Tam sa puku zmocnili jeho spoluhráči, ktorí sa ešte snažia aspoň o zníženie.
57:30 Fíni sa výrazne priblížili k trom bodom, vo svojej aktivite ale ešte nepoľavujú. Naďalej tak vysoko napádajú rozohrávajúcich švajčiarskych obrancov.
56:49 gól Fínsko dalo gól!
Fíni po krásnej kombinácii využívajú ďalšiu presilovku! Lundell posunul z pravého kruhu puk na Hirvonena, ktorý stál pred brankárom Fattonom. Hirvonen ho hneď z prvej prihral medzi kruhy na KASPERA SIMONTAIVALA, ktorý rovnako z prvej namieril presne k pravej žŕďke. Asistencie: Anton Lundell, Roni Hirvonen.
56:29 K strele sa ale Fíni nedostali, prihrávku na ľavé krídlo na Lamberta totiž vystihol Dähler. Práve on potom zaviezol puk až do fínskej tretiny, kde ho i podržal niekoľko sekúnd.
56:02 Pärssinen ho zaviezol do útočnej tretiny, kde obkrúžil celé pásmo a potom ho posunul na spoluhráčov. Švajčiari sú rozostavení do obranného štvorca.
55:32 Švajčiari vyhrali vhadzovanie vo vlastnej tretine a vyhodili puk do fínskeho pásma.
55:13 Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Ray Fust – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).
55:04 dôležité Fust vystihol rozohrávku Fínska a dostal sa do samostatného úniku. Puk si posunul na forhendový blafák do ľavej strany, bránku Taponena však minul.
54:36 Švajčiari sa teraz sami nepresnými prihrávkami vyhnali z fínskeho pásma a severania ich opäť výborným napádaním držia v strednej tretine klziska.
54:01 Fíni chceli hneď po konci presilovky zaútočiť, Lundell si ale prihrávku nespracoval a puk skončil na zakázanom uvoľnení.
53:49 Fínsko v plnom počte.
53:42 Na záver presilovej hry sa však Švajčiari predsa len dostali do útočnej tretiny. Allenspach sa dlho chystal na strelu z pravého kruhu a nakoniec mu Fíni puk vypichli.
53:02 Jediný napádajúci fínsky hráč drží Švajčiarov v ich tretine a výrazne im komplikuje rozohrávku.
52:41 Švajčiari sa však veľmi rýchlo dokázali vrátiť do fínskej tretiny. Canonicovu strelu zablokovali obrancovia Fínska a Kokkonen následne puk vyviezol do stredného pásma.
52:00 Fíni hneď po vhadzovaní vo vlastnom pásme vyhodili puk za švajčiarsku bránku.
51:49 Vylúčenie v tíme Fínsko (Anton Lundell – 2 min., sekanie).
51:41 Fíni to zatiaľ potvrdzujú. Puk držia na svojich hokejkách a snažia sa roztiahnuť švajčiarsku obranu.
51:18 Švajčiarsky brankár Fatton chytil ďalšie fínske nahodenie. Fínom by mohol pomôcť tretí gól k upokojeniu sa, na ich hre totiž bola v predošlých minútach viditeľná nervozita.
50:41 gól Fínsko dalo gól!
Fíni predsa len ešte stihli využiť presilovku a odskakujú do dvojgólového náskoku! Lambert strieľanou prihrávkou z ľavého kruhu nahodil puk medzi kruhy, kde ho tečoval mimo dosahu švajčiarskeho brankára AKU RÄTY. Asistencie: Brad Lambert, Topi Niemelä.
50:21 dôležité Lambert si spracoval na ľavom krídle krížnu prihrávku a strieľal k žŕďke, brankár Fatton sa ale stihol presunúť a zakončenie vyraziť.
50:07 Fínom sa nedarí prejsť naspäť do útočnej tretiny a teraz im v tom zabránil dokonca i ofsajd.
49:33 Obranca Helvétov Vouardoux potom puk vyhodil do fínskej tretiny. Severania mohli vyraziť do prečíslenia 3 proti 2, sami ho ale nepresnou prihrávkou pokazili.
49:10 Fíni opäť kombinujú v útočnej tretine. Heinola i Lundell svojimi strelami minuli Fattonovu bránku.
48:43 Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Stefano Bottini – 2 min., nedovolené bránenie).
48:16 I bez hokejky dokázal brankár Fatton vyraziť strelu Nikkanena z ľavého krídla. Švajčiari potom otočili hru na opačnú stranu.
47:50 Fatton si prieniku Pyyhtiäho prišiel o hokejku. Fíni medzitým obiehajú švajčiarsku obranu.
47:32 dôležité Fiedler prešiel po pravom krídle až k bránkovej čiare a jeho krížnu prihrávku nedokázal zasiahnuť žiadny z jeho spoluhráčov. Pyyhtiä potom vyrazil do prieniku na opačnej strane, jeho blafák ale betónom zneškodnil brankár Fatton.
47:10 Tam ho však znovu získali Švajčiari, ktorých ďalšie založenie útoku už bolo úspešnejšie. Allenspach vystrelil od modrej a brankár Taponen puk vyrazil.
46:37 Švajčiarom sa rozohrávka nevydarila a v strednom pásme ich o puk pripravili fínski obrancovia. Tí nahodili puk na zadný mantinel.
46:02 Reklamná prestávka.
46:02 dôležité Heinola sa z ľavého krídla tlačil pred švajčiarsku bránku a pred bránkoviskom si posunul puk na bekhend. Jeho zakončenie zlikvidoval výborne chytajúci švajčiarsky brankár Fatton.
45:43 Švajčiarsko v plnom počte.
45:19 Po tejto malej dráme pred fínskou bránkou sa hra vrátila do švajčiarskeho pásma. Hirvonen pri strele zlomil hokejku, puk sa ale odrazil na hokejky Fínov.
44:50 Heinola trafil prvého švajčiarskeho obrancu a ten puk vyhodil za fínsku bránku. Práve Heinola potom nechtiac posunul puk do vlastného bránkoviska a mal veľké šťastie, že brankár Taponen stál a nezrazil si puk do vlastnej bránky.
44:23 Švajčiari zatiaľ pokrývajú strelecké priestory a nepúšťajú Fínov k strele. Tí si tak puk prihrávajú okolo švajčiarskeho obranného štvorca.
44:00 Fíni sa hneď rozostavili do presilovkového vzorca a snažia sa o kombináciu okolo celého útočného pásma.
43:43 Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Cédric Fiedler – 2 min., držanie).
43:43 Hatakkovu strelu od modrej zrazil brankár Fatton do rohu vlastnej tretiny a tam sa Fíni znovu zasekli v súbojoch o puk so Švajčiarmi.
43:02 Fíni nahodili puk na zadný mantinel a aj keď ho získali, tak ich Švajčiari znovu vytlačili k mantinelom.
42:30 Fíni začínajú zdanlivo strácať istotu a Švajčiari naopak vstúpili do tretej tretiny veľmi aktívne. Zdá sa teda, že posledné dejstvo bude ešte veľmi zaujímavé...
42:10 Derungs obral o puk vo fínskej tretine Puutia, v streleckej pozícii ale neustál súboj s fínskym útočníkom a o puk prišiel.
41:32 Fíni po tejto švajčiarskej príležitosti zvýšili aktivitu a usadili sa vo švajčiarskej tretine. Heinolovu strelu od modrej vyrazil gólman Fatton do rohu vlastnej tretiny.
40:58 dôležité Nahodenie od modrej vyrazil Taponen len pred seba a nechýbalo veľa, aby sa k dorážke dostal Allenspach. Našťastie pre Fínov sa mu to pred odkrytou bránkou nepodarilo.
40:32 Tentokrát ale Švajčiari pomerne rýchlo získali puk a vyrazili dopredu. Strela Chantona od modrej bola zrazená na ochrannú sieť.
40:20 Fíni vyhrali prvé vhadzovanie v tretej tretine a tak, ako je dnes ich zvykom, sa natlačili do útočného pásma.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 21:49.
Fíni v druhej tretine výrazne zjednodušili svoje kombinácie a výsledkom bola ich obrovská strelecká prevaha. Švajčiari boli ako-tak vyrovnaným súperom len pri vlastných presilovkách, inak sa hra odohrávala takmer výhradne v ich pásme. Do tesného vedenia dostal Fínov gólom po krásnej individuálnej akcii Juuso Pärssinen, Fíni však mali okrem tohto momentu i veľké množstvo ďalších gólových príležitostí. Len skvelé zákroky brankára Fattona a nepresná koncovka severanov, ktorí trafili už trikrát bránkovú konštrukciu, drží ešte Švajčiarov na dostrel. Uvidíme teda, či sa v tretej tretine dokážu vyrovnať Fínom a zvrátia nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas.

Strely na bránku v 2. tretine (celkovo): 16:6 (25:12)
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:56 dôležité Heinola sa od modrej po pravej strane dostal až pred brankára Fattona a posunul puk k zadnej žŕďke na voľného Hirvonena. Ten usmernil puk pred prakticky prázdnou švajčiarskou bránkou tesne mimo.
39:18 Fíni sa ešte snažia dostať na záver druhého dejstva Švajčiarov pod tlak, ich aktivitu ale otupili dve oslabenia za sebou a povzbudení Helvéti ich zastavili pri mantineli.
38:49 Fínsko v plnom počte.
38:30 Biasca hľadal prihrávkou z ľavej strany medzi kruhmi Fusta, ten ale tečoval jeho prihrávku mimo Taponenovej bránky. Puk sa potom odrazil naspäť na hokejky hráčov v bielom.
38:08 Až teraz sa Švajčiari konečne dostali do útočnej tretiny. Fíni už sú v obrannom štvorci.
37:40 Pärssinen sa prekľučkoval zo stredného pásma až pred brankára Fattona a už chcel skúsiť blafák, pri tom mu ale Švajčiari puk vypichli.
37:02 Fíni vyhrali vhadzovanie a pokúsili sa o rýchly protiútok. Pärssinen ale nedokorčuľoval prihrávku a prenechal puk švajčiarskym obrancom.
36:49 Vylúčenie v tíme Fínsko (Topi Niemelä – 2 min., nedovolené bránenie).
36:49 Švajčiarsky brankár Fatton rozohral na útočnú modrú na Allenspacha, ktorý sa dostal medzi kruhy a vystrelil. Fínsky brankár Taponen strelu zneškodnil.
36:02 Heinolovi sa pokus o sólový prienik nevydaril. Švajčiarov akoby presilovka trochu nakopla a sú omnoho aktívnejší v napádaní fínskych obrancov.
35:53 Fínsko v plnom počte.
35:32 Biasca tečoval prihrávku zo stredného pásma na Allenspacha, ktorý ale puk nedokorčuľoval. Fíni sa dokonca dostali k puku a môžu zaútočiť.
34:53 Švajčiari sa rýchlo dokázali vrátiť späť. Canonicova strela bola zablokovaná a následnú prihrávku na Knaka na ľavé krídlo zachytili Fíni, ktorí puk vyhodili za Fattonovu bránku.
34:29 Švajčiari sa už rozostavili do presilovkového vzorca, nepresného Biascova strela však vyhnala hráčov v bielom z útočného pásma.
33:53 Vylúčenie v tíme Fínsko (Eemil Viro – 2 min., hrubosť).
33:53 Fust vystrelil od modrej na pripraveného Taponena, ktorý ju poľahky zneškodnil. Potom sa pred bránkou Fínska vytvorili šarvátka, ktorú riešia rozhodcovia.
33:21 dôležité Aku Räty našiel prihrávkou z ľavého krídla pred švajčiarskou bránkou voľného Pyyhtiäho, ktorého teč vyrazil reflexívnym zákrokom brankár Fatton.
32:52 Schläpfer veľmi kostrbato dostal puk do stredného pásma a keď sa Fíni pokúsili o rýchly návrat do útočného pásma, tak sa vystavili do ofsajdu.
32:40 V druhej tretine sa hrá prakticky len na jednu bránku a znovu sú Fíni nasťahovaní v útočnej tretine. Helvétom sa teraz darí súperov vytláčať aspoň k mantinelu.
31:58 dôležité Simontaival potiahol puk po pravom krídle do útočnej tretiny a založil útok svojho tímu. Na jeho konci sa puk dostal medzi kruhy na Lundella, ktorý trafil hornú žŕďku Fattonovej bránky.
31:18 Hatakka hneď po prechode útočnej modrej čiary strieľal z pravého kruhu, namieril ale priamo na pripraveného brankára Fattona.
31:02 Heinolovu tvrdú strelu od modrej zablokovali obrancovia Švajčiarska, ktorí puk hneď vyhodili do stredného pásma. Tam sa hracieho predmetu znovu zmocnili Fíni.
30:41 Brankár Švajčiarska Fatton musel zastaviť krížnu prihrávku od pravého mantinelu na Nikkanena. Nasleduje ďalšia reklamná prestávka.
30:20 Trochu zúfalé nahodenie Guggenheima na zadný mantinel potom severania poľahky získali. Modrí hneď otáčajú hru na opačnú stranu do švajčiarskeho pásma.
29:59 Fíni vysokým napádaním znovu komplikujú rozohrávku švajčiarskeho tímu. Helvéti sa nedokážu dostať z vlastného pásma.
29:25 Fíni sa hneď po tom, čo sa dostali do plného počtu, pripomenuli švajčiarskemu brankárovi, keď musel Fatton vyraziť Heinolovu tečovanú strelu.
28:57 Fínsko v plnom počte.
28:46 Fíni už začali vypadať unavene, našťastie pre nich ale dokázali zastaviť Biascovu krížnu prihrávku a vyhodili puk za Fattonovu bránku.
28:12 Allenspachova pohotová strela spomedzi kruhov minula Taponenovu bránku. Biasca potom namieril priamo na fínskeho gólmana.
27:41 Švajčiarom sa rozohrávka vydarila a usadili sa vo fínskej tretine. Fíni už sú zoradení v obrannom postavení.
27:10 Fíni vyhrali vhadzovanie a mohli dokonca i zaútočiť, prihrávku na Heleniusa ale ležiac na ľade zastavil Fust.
26:57 Vylúčenie v tíme Fínsko (Roni Hirvonen – 2 min., hákovanie).
26:40 Fíni zatlačili Švajčiarov do obrany, tí sa ale tentokrát dokázali z tlaku súpera vymaniť a i zaútočiť.
26:17 Strely na bránku v 2. tretine: 12:0
26:17 Fíni sa opäť veľmi ľahko dostali do zakončenia a brankár Fatton musel zneškodniť strelu Hirvonena z ľavého kruhu.
26:06 Ďalší švajčiarsky pokus o útok skončil ofsajdom. Nasleduje reklamná prestávka.
25:48 Fíni ani po strelenom góle nepoľavujú a naďalej pokračujú vo svojej aktivite. Švajčiari majú stále problém s prechodom stredného pásma.
24:53 gól Fínsko dalo gól!
Fíni využívajú presilovku a dostávajú sa do vedenia! JUUSO PÄRSSINEN si prevzal puk v strednom pásme a dostal sa do individuálneho prieniku. Až veľmi ľahko sa dostal cez brániacich sa Švajčiarov do pravého kruhu, odkiaľ z bekhendu namieril do ľavého horného rohu Fattonovej bránky. Švajčiarsky gólman asi nebude mať po tomto góle úplne čisté svedomie... Asistencie: Topi Niemelä, Brad Lambert.
24:41 Helvéti vyhrali úvodné buly a pohotovo vyhodili puk do fínskeho pásma.
24:29 Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Nathan Vouardoux – 2 min., hákovanie).
24:19 Hirvonenovu strelu Fatton vyrazil, puk sa ale odrazil naspäť k Fínom, ktorý pokračujú obliehanie už značne unavenej švajčiarskej obrany.
23:51 Fíni majú výhodu a hneď ju využívajú. Znovu kombinujú v útočnej tretine a so strelou sa zjavne neponáhľajú.
23:29 Puhakka sa dostal cez dvojicu švajčiarskych obrancov až do ľavého kruhu, odkiaľ sa ho ešte snažil prihrať na spoluhráčov pred bránkoviskom. Brankár Fatton puk pohotovo prikryl lapačkou.
22:52 Delémontovi sa i trochu so šťastím podarilo dostať puk aspoň do stredného pásma a jeho spoluhráči mohli vystriedať. Fíni sa prakticky hneď vrátili do švajčiarskej tretiny.
22:25 Puk získali Fíni a hneď ho poslal na opačnú stranu. V súboji pri mantineli za švajčiarskou bránkou potom severania získali puk na svoje hokejky.
21:54 Švajčiari sa konečne dostali do útočného pásma, sami sa z neho ale i vytlačili po nepresnej prihrávke na modrú na Guggenheima. Ten potom nahodil puk na zadný mantinel.
21:26 dôležité Lambert nahodil puk na ľavé krídlo na Pärssinena, ktorého strelu Fatton vyrazil a švajčiarsky gólman následne zneškodnil i dorážku samotného Lamberta.
21:13 Fíni už prestriedali obrancov, Švajčiari sa ale stále nedostali z vlastného pásme. Puk napriek tomu držia na svojich hokejkách.
20:36 Fíni sa hneď natlačili do švajčiarskej tretiny a brankár Fatton musel v krátkom časovom slede zneškodniť dve strely od fínskych obrancov.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:59.
Po prvej tretine svieti na výsledkovej tabuli nerozhodné skóre 1:1. Oba góly padli už v úvode zápasu, keď najprv otvoril skóre v presilovke Švajčiar Biasca. Prakticky hneď po inkasovanom góle však dokázali Fíni vyrovnať zásluhou Lundella a potom prevzali iniciatívu. Severania boli výrazne aktívnejší, mali niekoľko skutočne veľkých gólových príležitostí a dokonca dvakrát trafili žŕďku švajčiarskej bránky, druhý gól ale pridať nedokázali. Švajčiarom sa podarilo hru vyrovnať až v poslednej časti prvej tretiny, nerozhodný výsledok sa ale z ich strany dá zrejme považovať za úspech a uvidíme, ako na tento vývoj zareagujú Fíni v ďalšom priebehu zápasu.

Strely na bránku v 1. tretine: 9:6
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:45 Záver prvej tretiny sa odohráva vo švajčiarskej tretine, Fíni sú ale vytláčaní k mantinelom a do streleckých pozícií sa nedokážu zatiaľ prepracovať.
19:27 dôležité Lundell našiel prihrávkou medzi kruhy voľného Heinolu, ktorého strelu k ľavej žŕďke chytil výborným zákrokom brankár Fatton.
19:00 Hatakka sa po naskočení z trestnej lavice hneď zapojil do hry a vystrelil z ľavého kruhu. Brankár Fatton jeho strelu vyrazil.
18:46 Fínsko v plnom počte.
18:21 Fínsky brankár Taponen zaváhal pri rozohrávke spoza svojej bránky a takmer o puk prišiel. Jeho spoluhráči dokázali situáciu včas vyriešiť.
17:58 Až teraz sa podarilo bielym vrátiť sa do útočnej tretiny, prakticky okamžite sa z nej ale sami vytlačili po Allenspachovej nepresnej prihrávke na obrancu na modrej.
17:26 Následný pokus o zavezenie puku do fínskej tretiny sa Švajčiarom vôbec nevydaril a Fíni znovu vyhodili čiernu gumu do ich pásma.
16:50 Fíni vyhrali úvodné buly a okamžite vyhodili puk za švajčiarsku bránku.
16:46 Vylúčenie v tíme Fínsko (Santeri Hatakka – 2 min., nedovolené bránenie).
16:31 Lundell vyhral buly vo vlastnom pásme a Hatakka potom zaviezol po ľavom krídle puk do útočného pásma. Jeho prihrávku na Heinolu však Švajčiari zrazili na vlastnú striedačku.
16:15 Bottini získal puk za fínskou bránkou a posunul ho na Schläpfera, ktorý však prehral súboj s Nikkanenom. Pri snahe nahodiť puk na bránku Taponena bol potom hrací predmet zrazený za plexisklo.
15:37 A severania sa už i vrátili do útočnej tretiny. Lambertovu krížnou prihrávku poslal z prvej na zadný mantinel Puutio, tam ale jeho spoluhráči o puk prišli.
14:49 Fínsky brankár Taponen rozohral zle a jeho prihrávku zastavil pri mantineli Canonica. Švajčiari však puk dlho neudržali a znovu ho rýchlo stratili.
14:11 Švajčiarom sa vydaril ojedinelý útok a úspešne zaviezli puk do útočného pásma. Nahodenie Marchanda od ľavého mantinelu potom nedokázal zasiahnuť nikto v bielom drese.
13:26 Ďalšie zakázané uvoľnenie Švajčiarov.
13:19 Hatakka nahodil puk od modrej na švajčiarsku bránku a brankár Fatton ho na dvakrát pred dvomi Fínmi dokázal pokryť.
13:02 Švajčiari majú naďalej obrovský problém s rozohrávkou a vôbec sa im nedarí prechod stredným pásmom.
12:35 Kokkonen prihrávkou na ľavom krídle posunul puk na Pyyhtiäho, ktorý bekhendom namieril priamo do hrude pripraveného švajčiarskeho brankára Fattona. Nasleduje reklamná prestávka.
12:17 Derungs si spracoval nahodenie od spoluhráčov z obrany, sám sa ale dostal k mantinelu a tam o puk prišiel. Fíni sa bleskurýchlo vracajú do útočného pásma.
11:45 Dezorientovaní Švajčiari ani nevedeli, ako vlastne odpálili puk aspoň do stredného pásma. Následne pokazili rozohrávku Fíni.
11:14 Fíni zvýšili tempo a Švajčiari v posledných okamihoch vôbec nestíhajú Simotaival zaviezol puk po ľavom krídle do útočného pásma.
10:36 dôležité Puhakka sa prekľučkoval cez švajčiarskych obrancov až medzi kruhy, odkiaľ bekhendovým zakončením minul Fattonovu bránku.
09:59 Helvéti získali po vyhranom buly vo vlastnom pásme puk, Canonica ho ale znovu poslal na zakázané uvoľnenie.
09:24 Švajčiari sa snažia po dvoch veľkých šanciach Fínov trochu upokojiť hru, nepresnou rozohrávkou ale puk poslali na zakázané uvoľnenie.
08:39 dôležité Lambert si z ľavého krídla naviedol puk pred bránkovisko a tam sa dostal i k strele, zblízka však tiež trafil len žŕďku Fattonovej bránky.
08:16 dôležité Lundell prihrávkou z ľavého krídla našiel pred bránkou Švajčiarov voľného Hirvonena, ktorý strelou z prvej trafil žŕďku Fattonovej bránky.
07:42 Guggenheim pod tlakom napádajúcich Fínov o puk prišiel, severania sa ale vrátili s hracím predmetom do vlastného pásma. Odtiaľ začínajú svoj ďalší útok.
07:15 Až po ukončení presilovky sa Fíni dokázali znovu dostať do útočného pásma. Ich útok sa ale zasekol v rohu pri mantineli a po sérii súbojov o puk prišli.
06:47 Švajčiarsko v plnom počte.
06:40 Švajčiari opäť získali puk a vyhodili ho za fínsku bránku. Zdá sa, že túto presilovku Fíni nevyužijú.
06:09 Marchand vystihol prihrávku Fínov vo vlastnom pásme a vyrazil s pukom na opačnú stranu. Pri snahe o kľučku proti dvojici obrancov oň potom prišiel, získal ale niekoľko cenných sekúnd.
05:39 Lundell tvrdou strelou z ľavého kruhu minul bránku, našťastie pre Fínov zastavil puk na modrej čiare Hirvonen.
05:15 Severania, podobne ako predtým Švajčiari, trávia zatiaľ celú presilovku v útočnom pásme. K strele sa ale ešte nedostali.
04:47 Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Inaki Baragano – 2 min., podrazenie).
04:20 gól Fínsko dalo gól!
Fíni okamžite vyrovnávajú! Simontaival využil priestor vo švajčiarskej obrane, potiahol puk sprava k Fattonovej bránke a krížnou prihrávkou pred bránkoviskom ho posunul na opačnú stranu k ANTONOVI LUNDELLOVI, ktorý puk dorazil do odkrytej bránky. Asistencia: Kasper Simontaival.
03:44 gól Švajčiarsko dalo gól!
Helvéti využívajú presilovku a otvárajú skóre! Švajčiari sa rýchlo dostali naspäť do útočnej tretiny a na pravej strane ho pri mantineli udržali. Fust potom krížnou prihrávkou našiel v ľavom kruhu voľného ATTILIA BIASCU, ktorý krásnou strelou vymietol ľavý horný roh Taponenovej bránky. Asistencie: Ray Fust, Dario Allenspach.
03:27 Canonicovu prihrávku sprava na opačnú stranu na Knaka Fíni vystihli a vyhodili puk za švajčiarsku bránku.
02:59 Švajčiari zatiaľ trávia celú presilovku v útočnej tretine. Fíni sú pod veľkým tlakom, nepúšťajú ale súpera k strelám.
02:27 Vylúčenie v tíme Fínsko (Topi Niemelä – 2 min., držanie).
02:27 dôležité Allenspachovo nahodenie na zadný mantinel získal ako prvý Dähler, ktorý sa natlačil pred fínskeho obrancu. Jeho zakončenie dokázal zneškodniť gólman Taponen.
02:13 Brankár Fínska Taponen zastavil nahodenie Švajčiarov a rýchlo rozohral dopredu. Nikkanenov pokus o prienik po ľavom krídle potom nebol úspešný.
01:44 Oba tímy si nepresnými prihrávkami v strednom pásme vystriedali kontrolu nad pukom a nakoniec sa dostal naspäť na hokejky švajčiarskych obrancov.
01:17 Knak zaviezol puk do útočnej tretiny, tam ale o puk prišiel. Fíni ho pod tlakom vyhodili k švajčiarskym obrancom.
00:44 Fíni sa po vyhranom buly nasťahovali do švajčiarskej tretiny, ich útok ale prebiehal len pri mantineli a Švajčiari napokon puk tiež vyhodili za fínsku bránku.
00:15 Úvodné buly vyhrali Švajčiari. Ich prvé nahodenie zastavili Fíni na vlastnej modrej čiare a hneď vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Fíni budú hrať v modrých dresoch, Švajčiari v bielych.
Oba tímy práve vychádzajú na hraciu plochu, zápas sa tak o malú chvíľu začne.
Úvodné zostavy:

Fínsko: Taponen (Piiroinen) – Hatakka (A), Heinola, Kokkonen (A), Puutio, Viro, Niemelä, Rafkin – Hirvonen, Lundell (C), Simontaival – Järventie, Pärssinen, Lambert – Pyyhtiä, Nikkanen, Aku Räty – Puhakka, Helenius, Petman – Mäntykivi.

Rozhodca: Garon, Maille – Harris, O'Quinn (CAN).
dôležité Kvôli opatreniam na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 sa celý šampionát odohrá bez divákov.

Vzájomné zápasy

Vzájomná bilancia týchto dvoch reprezentácií na MS do 20 rokov v poslednom desaťročí bola takmer vyrovnaná. Zo siedmich zápasov vyhrali Fíni štyri (z toho raz po nájazdoch) a Švajčiari tri (z toho dvakrát po nájazdoch). Posledný vzájomný zápas spolu tieto dva národné tímy odohrali vlani na Silvestra v Třinci a Helvéti sa vtedy radovali z výhry 5:2.

Švajčiarsko

Švajčiari sa hneď na úvod turnaja dostali do veľmi ťažkej pozície. Pri očakávanej dominancii Kanady a Fínska v skupine A bolo jasné, že musia v zápasoch s Nemeckom a Slovenskom získať dostatok bodov na postup, hneď vo svojom úvodnom zápase však nedokázali srdnato bojujúcej našej reprezentácii streliť ani jeden gól a prehrali 0:1. Švajčiari tak potrebujú začať bodovať a ideálne už dnes proti Fínom, v tomto zápase však sú podľa papierových predpokladov výrazným outsiderom.

Predošlé zápasy na turnaji:
Švajčiarsko – Slovensko 0:1

Fínsko

Fíni sú spolu s Kanadou hlavnými favoritmi skupiny A a spolu s ňou by si podľa papierových predpokladov mali poradiť so svojimi ďalšími konkurentmi v skupine (Nemeckom, Švajčiarskom a Slovenskom). Vo svojom úvodnom zápase zdolali nemecký výber, ktorý bol a je stále oslabený kvôli pozitívnym testom mnohých hráčov na ochorenie COVID-19, 5:3, a aj keď výsledok naznačuje pomerne vyrovnaný zápas, tak Fíni svojho súpera výrazne prestrieľali a boli jasne lepším tímom. Dnes čaká severanov ďalší z papierových outsiderov tento skupiny a i v tomto zápase sú Fíni jasným favoritom.

Nemecko – Fínsko 3:5
Vitajte pri on-line prenose zo zápasu Fínsko – Švajčiarsko. Stretnutie skupiny A Majstrovstiev sveta v hokeji do 20 rokov sa začne o 20:00.