FC DAC Dunajská Streda AS Trenčín ONLINE dnes Fortuna liga

17. 4. 2021 |

FC DAC Dunajská Streda dnes doma privíta AS Trenčín. Sledujte ONLINE prenos od 17:00 hod.

Na snímke hráči Dunajskej Stredy ďakujú svojim fanúšikom po stretnutí druhého predkola Európskej ligy DAC 1904 Dunajská Streda - Dinamo Minsk 26. augusta 2018 v Dunajskej Strede. FOTO TASR

Hostia začali zápas aktívne. V 3. minúte priamy kop Kopasa Trenčania nezachytili a Paurov volej sa zastavil na žrdi Kukučkovej brány. Šošoni sa do vedenia dostali v 5. minúte. Domáci nezachytili krídelnú akciu a centrovanú loptu si do vlastnej siete zrazil Lavrinčík.

Hostia boli aktívnejší a mali viac loptu na kopačkách. V 20. minúte podnikli rýchlu kontru po ľavej strane. Kurminowski prešprintoval brániacich hráčov a krížnou strelou obstrelil Kukučku – 0:2. Hra sa presunula medzi šestnástky, ani jedno z mužstiev si vážnejšiu šancu nevypracovalo.

V závere polčasu spadol po súboji v pokutovom území Ghali. Hlavný rozhodca Marhefka nechal pokračovať v hre, ale potom si celú situáciu pozrel na VAR-e a ukázal na biely bod. Z neho sa nemýlil Čatakovič a znížil na 1:2.

Úvod druhého polčasu sa niesol vo vyrovnanom duchu. Žilina si prinavrátila dvojgólové vedenie tesne pred uplynutím hodiny hry. Striedajúcemu Kaprálikovi stačili iba dva dotyky s loptou na to, aby sa strelecky presadil. Nabehol si na loptu za obranu a presnou strelou k žrdi obstrelil Kukučku.

O desať minút neskôr mohol Ďuriš navýšiť vedenie hosťujúceho tímu, Kukučka reflexívne zasiahol. O chvíľu na to sa Sluka zbavil brániaceho hráča a strelou spoza šestnástky natiahol domáceho brankára. V 79. minúte sa domácim podarilo znížiť.

Po centrovanej lopte do šestnástky posunul Ikoba loptu na Ghaliho a ten ju hlavičkou usmernil do siete. Žilina si v závere jednogólové vedenie postrážila a brala z Trenčína všetky body.

FC DAC Dunajská Streda
2 : 0
(2:0)
AS Trenčín

Góly: 8. Ramírez (Nebyla), 21. Divković (A. Balić). ŽK: 49. Kadák (TRE), 54. Križan (TRE). Rozhodca: Kišš – Weiss, Ádám.
FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Sommer, Kružliak (C), Beskorovajnyj, Davis – Schäfer, A. Balić (90+1. Njie) – Divković (90+1. Moumou), Nebyla (79. Christie-Davies), Andzouana (72. Taiwo) – Ramírez.
AS Trenčín: Kukučka – Yem (84. Ligeon), Rodriguez da Silva, Križan, Pirinen – El Mahdioui – Ghali (46. Tučný), Zubairu, Kadák (64. Lavrinčík), Corryn – Čataković (C) (64. Letenay).
90 dôležité V samom závere ďalšia šanca DAC, tentoraz však krížna strela Taiwa končí vedľa pravej tyče Kukučkovej bránky!
89 dôležité Ďalšia prihrávka do voľného priestoru za obranu AS pre Divkovića. Ten nebol v postavení mimo hru, ale Kukučka skvele čítal hru a napokon mu loptu tesne pred nohou odkopol!
88 dôležité Obrovská šanca DAC! Divković vyslal do úniku Taiwa, ktorý sa rútil na bránku AS Trenčín. Jeho krížnu strelu však skvelým zákrokom nohou vyrazil pohotový Michal Kukučka!
81 dôležité Tučného center padol v šestnástke DAC priamo pred Milana Corryna, ktorý v páde vystrelil, no na bránkovej čiare fantastickým reflexívnym zákrokom loptu chytil Martin Jedlička!
54 dôležité Šanca domácich, Andzouanov center zakončil hlavou Beskorovajny vedľa bránky AS Trenčín.
41 dôležité Pirinen si na ľavej strane šikovne zasekol Sommera, dobrým centrom našiel Hamzu Čatakovića, ktorý však vo výbornej pozícii mieril vedľa Jedličkovej bránky!
21 gól Dunajská Streda dala gól!
Andrija Balić poslal center ideálne na hlavu MARKA DIVKOVIĆA, ktorý ju umiestnil presne k ľavej tyči Kukučkovej bránky!
8 gól Dunajská Streda dala gól!
Páni a dámy, toto bola lahôdka na pohľadanie! Nebyla prihral naľavo ERICOVI RAMÍREZOVI, ktorý z ľavého rohu šestnástky AS technickou obaľovačkou namieril presne k ľavej tyči Kukučkovej bránky!