FC DAC Dunajská Streda AS Trenčín ONLINE dnes Fortuna liga

17. 4. 2021 |

FC DAC Dunajská Streda dnes doma privíta AS Trenčín. Sledujte ONLINE prenos od 17:00 hod.

Na snímke hráči Dunajskej Stredy ďakujú svojim fanúšikom po stretnutí druhého predkola Európskej ligy DAC 1904 Dunajská Streda - Dinamo Minsk 26. augusta 2018 v Dunajskej Strede. FOTO TASR

Hostia začali zápas aktívne. V 3. minúte priamy kop Kopasa Trenčania nezachytili a Paurov volej sa zastavil na žrdi Kukučkovej brány. Šošoni sa do vedenia dostali v 5. minúte. Domáci nezachytili krídelnú akciu a centrovanú loptu si do vlastnej siete zrazil Lavrinčík.

Hostia boli aktívnejší a mali viac loptu na kopačkách. V 20. minúte podnikli rýchlu kontru po ľavej strane. Kurminowski prešprintoval brániacich hráčov a krížnou strelou obstrelil Kukučku – 0:2. Hra sa presunula medzi šestnástky, ani jedno z mužstiev si vážnejšiu šancu nevypracovalo.

V závere polčasu spadol po súboji v pokutovom území Ghali. Hlavný rozhodca Marhefka nechal pokračovať v hre, ale potom si celú situáciu pozrel na VAR-e a ukázal na biely bod. Z neho sa nemýlil Čatakovič a znížil na 1:2.

Úvod druhého polčasu sa niesol vo vyrovnanom duchu. Žilina si prinavrátila dvojgólové vedenie tesne pred uplynutím hodiny hry. Striedajúcemu Kaprálikovi stačili iba dva dotyky s loptou na to, aby sa strelecky presadil. Nabehol si na loptu za obranu a presnou strelou k žrdi obstrelil Kukučku.

O desať minút neskôr mohol Ďuriš navýšiť vedenie hosťujúceho tímu, Kukučka reflexívne zasiahol. O chvíľu na to sa Sluka zbavil brániaceho hráča a strelou spoza šestnástky natiahol domáceho brankára. V 79. minúte sa domácim podarilo znížiť.

Po centrovanej lopte do šestnástky posunul Ikoba loptu na Ghaliho a ten ju hlavičkou usmernil do siete. Žilina si v závere jednogólové vedenie postrážila a brala z Trenčína všetky body.

FC DAC Dunajská Streda
2 : 0
(2:0)
AS Trenčín

Góly: 8. Ramírez (Nebyla), 21. Divković (A. Balić). ŽK: 49. Kadák (TRE), 54. Križan (TRE). Rozhodca: Kišš – Weiss, Ádám.
FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Sommer, Kružliak (C), Beskorovajnyj, Davis – Schäfer, A. Balić (90+1. Njie) – Divković (90+1. Moumou), Nebyla (79. Christie-Davies), Andzouana (72. Taiwo) – Ramírez.
AS Trenčín: Kukučka – Yem (84. Ligeon), Rodriguez da Silva, Križan, Pirinen – El Mahdioui – Ghali (46. Tučný), Zubairu, Kadák (64. Lavrinčík), Corryn – Čataković (C) (64. Letenay).
90+1 časová značka Koniec zápasu.
90+1 striedanie Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Marko Divković, prichádza Brahim Moumou.
90+1 striedanie Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Andrija Balić, prichádza Sainey Njie.
90+1 Tučného center Sommer tečoval na za čiaru. V druhom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne jednu minútu.
90 dôležité V samom závere ďalšia šanca DAC, tentoraz však krížna strela Taiwa končí vedľa pravej tyče Kukučkovej bránky!
89 dôležité Ďalšia prihrávka do voľného priestoru za obranu AS pre Divkovića. Ten nebol v postavení mimo hru, ale Kukučka skvele čítal hru a napokon mu loptu tesne pred nohou odkopol!
88 dôležité Obrovská šanca DAC! Divković vyslal do úniku Taiwa, ktorý sa rútil na bránku AS Trenčín. Jeho krížnu strelu však skvelým zákrokom nohou vyrazil pohotový Michal Kukučka!
87 Séria viacerých nepresností na oboch stranách.
86 Letenay sa v súboji predral cez Beskorovajneho, no následne ho už Sommer obral o loptu.
85 Začalo sa posledných 5 minút zápasu.
84 striedanie Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Reuben Yem, prichádza Ruben Ligeon.
83 Trenčania sa v závere zápasu síce snažia o kontaktný gól, ale obrana DAC je stále veľmi pozorná.
82 Séria súbojov v strede poľa, na trávniku máme aj trošku viac emócií.
81 dôležité Tučného center padol v šestnástke DAC priamo pred Milana Corryna, ktorý v páde vystrelil, no na bránkovej čiare fantastickým reflexívnym zákrokom loptu chytil Martin Jedlička!
81 Rohový kop Trenčína z pravej strany zahrá Tučný.
80 Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 10 minút, DAC stále vedie nad Trenčínom 2:0. Richard Križan signalizoval ku svojej striedačke zranenie, ale napokon bude zrejme pokračovať v zápase.
79 striedanie Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Sebastián Nebyla, prichádza Isaac Christie-Davies.
78 Letenay bol na hrote AS vytláčaný Beskorovajnym, poslal tak loptu Tučnému, ktorý o ňu následne v súboji prišiel.
77 Jedlička poslal loptu dlhým výkopom až na polovicu Trenčína.
76 Trenčania kombinujú v strede poľa, následne skúsili hĺbkovú prihrávku za obranu DAC. Lopta však končí v rukaviciach pozorného Jedličku.
75 Po ponechanej výhode v strede poľa sa do útoku rútil Corryn, ale skvele sa s ním vrátil Schäfer a napokon ho od lopty odstavil. Zubairu po faule ostal ležať na trávniku, na bude v poriadku a bude pokračovať v zápase.
74 Nuž a po rohu DAC je hra prerušená, pretože Beskorovajny v šestnástke hostí fauloval. Loptu tak berú do svojej moci hráči Trenčína.
73 Krásna kombinačná akcia domáceho tímu, Taiwo sa dostal až pred Kukučku, ale končí napokon na trávniku. Podľa názoru hlavného rozhodcu to faul nebol. Následne Divkovićovo zakončenie tečoval Ramón na rohový kop.
72 striedanie Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Yhoan Andzouana, prichádza Abdulrahman Taiwo.
70 Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, DAC stále vedie nad Trenčínom bez väčších problémov 2:0.
69 Ramírez sa stredom nedostal cez Križana, ktorý však následne pokazil rozohrávku.
68 Trenčania po rohovom kope síce Jedličku nedokázali ohroziť, ale stále ostáva lopta v ich moci.
67 Nuž a len čo som to dopísal, tak Corrynov center tečoval Beskorovajny vedľa Jedličkovej bránky. Bude to rohový kop pre AS.
67 Obraz hry sa nám prakticky nemení, hostia sú smerom dopredu stále viacmenej bezzubí.
66 Obrovské obliehanie šestnástky AS v podaní domácich hráčov, trošku to však prekombinovali a napokon o loptu prišli.
65 Andzouana v rýchlostnom súboji s Ramónom. Obranca AS bol k lopte bližšie a napokon ju poslal za postrannú čiaru.
64 striedanie Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Jakub Kadák, prichádza Samuel Lavrinčík.
64 striedanie Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Hamza Čataković, prichádza Lukáš Letenay.
63 Andzouana si vymenil loptu s Divkovićom, domáci ju však následne prihrávajú až Kružliakovi na vlastnú polovicu trávnika.
62 Z väčšej vzdialenosti skúsil strelecké šťastie Eric Davis. Jeho technická strela však končí v moci pozorného Michala Kukučku.
61 Po hodine hry v MOL Aréne stále vedie DAC Dunajská Streda nad AS Trenčín 2:0.
60 Trenčania sú znovu dlhšie bez lopty, ale to mení Ramón, ktorý je v druhom polčase najaktívnejším hráčom AS.
59 Dunajskostredčania zakombinovali pred šestnástkou AS, ale ani Divković, ani Balić a ani Ramírez sa ku strele nedostali.
58 Achraf El Mahdioui našiel centrom v strede šestnástky DAC Ramona, ktorý však netrafil loptu ideálne a tak bola jeho strela pre Jedličku ľahkým sústom.
57 Ramon sa snažil o prienik do šestnástky DAC, cez Davisa sa síce neprebil, ale získal aspoň rohový kop pre svoj tím.
57 Na opačnej strane aj rýchla akcia DAC, center však pohotovo skryl do svojich rukavíc Michal Kukučka, ktorý dobre čítal hru.
56 Snaha o rýchly útok v podaní AS, ale obrana Dunajskej Stredy je kompaktná a mimoriadne pozorná.
55 Domáci zahrávali priamy kop zo zaujímavej pozície, ale lopta napokon končí v moci Michala Kukučku, ktorý dobre čítal hru.
54 zlta karta Žltú kartu dostáva Richard Križan (AS Trenčín).
54 dôležité Šanca domácich, Andzouanov center zakončil hlavou Beskorovajny vedľa bránky AS Trenčín.
53 Výbornú akciu stredom potiahol Beskorovajny, následne Nebylovu prihrávku na Ramíreza zastavil pohotový Križan.
52 Ďalší center DAC, tentoraz v obrane dobre zapracoval Yem. Následne center Balića upratal za postrannú čiaru Richard Križan.
51 Domáci majú stále loptu vo svojej moci, prakticky vôbec ju Trenčanom nepožičajú. Balić centrom našiel Andzouanu, ktorý bol však obranou AS vytlačený za šestnástku AS.
50 Domáci futbalisti obliehajú pokutové územie Trenčína.
49 zlta karta Žltú kartu dostáva Jakub Kadák (AS Trenčín).
49 Andzouana v kombinácii so Schäferom, následne Balića fauloval Jakub Kadák.
48 K exekúcii priameho kopu sa postavil Eric Davis, no trafil len múr hráčov Trenčína.
47 Divković bol faulovaný Križanom azda 22-23 metrov od bránky Kukučku. Toto bude veľmi zaujímavý priamy kop.
47 Tučný okamžite v prvej akcii Trenčína v druhom polčase, prihrávka z ľavej strany pred Jedličku však nenašla adresáta v drese AS.
46 Domáci futbalisti nastúpili do druhého polčasu bez zmeny v zostave.
46 striedanie Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Abubakar Ghali, prichádza Adam Tučný.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Po prvom polčase vedie Dunajská Streda nad AS Trenčín 2:0. Druhý polčas sa začne približne o 18:00.
45 časová značka Prvý polčas sa skončil.
44 Po kombinácii domácich sa ku strele spoza šestnástky Trenčína dostal Andzouana, no strelou po zemi mieril vedľa ľavej tyče Kukučkovej bránky!
43 Hra sa prelieva zo strany na stranu, ale ani jeden z brankárov nemusel riešiť žiadny problém.
42 Martin Jedlička poslal loptu odkopom od vlastnej bránky ďaleko na polovicu Trenčína.
41 dôležité Pirinen si na ľavej strane šikovne zasekol Sommera, dobrým centrom našiel Hamzu Čatakovića, ktorý však vo výbornej pozícii mieril vedľa Jedličkovej bránky!
40 Do konca prvého polčasu ostáva necelých 5 minút.
39 Kružliak si vymenil loptu s Jedličkom, český brankár v službách DAC neriešil zatiaľ žiadny vážnejší útok Trenčanov.
38 Hamza Čataković v strede poľa tvrdo dohral jedného z domácich hráčov, ktorému sa však okamžite férovo ospravedlnil.
37 V strede poľa faulovaný Sommer, domáci však následne rozohrávajú loptu až na vlastného brankára Martina Jedličku.
36 Trenčín sa síce snaží, ale zatiaľ sú jeho hráči príliš nevýrazní, chýba im moment prekvapenia a najmä finálna myšlienka.
35 Balićov nepresný center na pravú stranu zachytil Juha Pirinen.
34 Znovu Trenčania v kombinácii v strede poľa, Nebyla však v strede poľa čisto odstavil od lopty Zubairua.
33 Aj Trenčania však pohrozili útokom, pretože Pirinenov center Beskorovajny trošku podcenil a Kadák napokon fauloval Andzouanu.
32 Futbalisti zo Žitného ostrova kombinujú pred šestnástkou Trenčína, ale stále to nie je dostatočne presné.
31 Ghali z pravej strany našiel pri zadnej tyči centrom Corryna. Následne sa k lopte dostal Jakub Kadák, ale nemieril vôbec presne.
30 Úvodná polhodina zápasu je za nami, Dunajská Streda vedie nad Trenčínom 2:0.
29 Davis vhadzovaním našiel Schäfera, ktorý mu následne vrátil loptu. Následne ju obranca DAC odcentroval až na vlastného gólmana Jedličku.
28 Jedlička poslal dlhým nákopom loptu až na polovicu Trenčanov, tí však získali loptu a idú dopredu.
27 Trošku pokojnejšie minúty v zápase, oba tímy robia menšie chybičky v kombinácii v strede poľa.
26 Ghali sa snažil predrať po pravej strane k šestnástke domáceho celku, Eric Davis ho však dokázal zastaviť.
25 Dunajskostredčania zahrávali rohový kop z ľavej strany, napriek menším zmätkom v obrane AS Kukučka nemusel zasahovať.
24 Trnavský Spartak práve v derby zvíťazil nad Slovanom Bratislava. Je teda jasné, že dnes sa meno nového majstra Slovenska nedozvieme.
23 Domáci sú pri chuti a opäť kombinujú na polovici AS Trenčín.
22 Takmer v polovici prvého polčasu vedie Dunajská Streda nad Trenčínom 2:0. Hostia tak musia už vrhnúť všetky svoje sily do útoku.
21 gól Dunajská Streda dala gól!
Andrija Balić poslal center ideálne na hlavu MARKA DIVKOVIĆA, ktorý ju umiestnil presne k ľavej tyči Kukučkovej bránky!
20 Domáci hráči DAC budú zahrávať priamy kop z ľavej strany, takmer z úrovne hranice šestnástky AS Trenčín.
19 Ďalší tvrdý súboj v strede poľa medzi Yemom a Andzouanom.
18 Tentoraz Balić v kombinácii s Andzouanom, tomu však lopta po nie dobrom spracovaní ušla za postrannú čiaru.
17 Domáci sa znovu dostávali na dostrel Kukučkovej bránky, v poslednej chvíli však skvele v obrane zapracoval vracajúci sa Zubairu.
16 Trenčania znovu v kombinácii na vlastnej polovici trávnika.
15 Beskorovajny fauloval Čatakovića v strede poľa. Rozohrávať tak budú hráči AS Trenčín.
14 Sommer v strede poľa fauloval Milana Corryna, dopredu tak pôjdu hráči Trenčína.
13 Rýchly útok hostí, z pravej strany sa do pozície na strelu predral Jakub Kadák, ale v poslednej chvíli ho zastavil Eric Davis.
12 Viacero chýb v kombinácii na oboch stranách, tentoraz nepresne rozohrával Andzouana. Medzičasom Ratao v Bratislave znížil gólom z penalty v zápase proti Spartaku Trnava na 1:2.
11 Máme za sebou 10 minút zápasu, DAC v týchto chvíľach prebral taktovku zápasu do svojich rúk.
10 Beskorovajny zle rozohral, prenikajúci Corryn bol následne faulovaný Schäferom, ktorý si vyslúžil dohovor od hlavného rozhodcu.
9 DAC teda vedie 1:0, domáci znovu kombinujú na polovici súpera.
8 gól Dunajská Streda dala gól!
Páni a dámy, toto bola lahôdka na pohľadanie! Nebyla prihral naľavo ERICOVI RAMÍREZOVI, ktorý z ľavého rohu šestnástky AS technickou obaľovačkou namieril presne k ľavej tyči Kukučkovej bránky!
7 Futbalisti DAC sa snažia vysoko napádať rozohrávku Trenčanov, tí mali v týchto momentoch problém s prechodom do útoku.
6 Znovu dlhý center domácich za obranu AS, lopta však znovu končí až za čiarou.
5 Domáci skúsili rýchlu akciu po pravej strane, Marko Divković sa však nedokázal presadiť.
5 Nebylov center bol nepresný a lopta končí za čiarou. Následne si čo to potrebovali vysvetliť horkokrvní juhomamerickí futbalisti Ramon Rodrigues a Eric Ramírez.
4 Na Tehelnom poli vyhráva zatiaľ Spartak Trnava nad Slovanom Bratislava 2:0, čo zatiaľ hrá do karát DAC, hoci Slovan má na čele tabuľky obrovský náskok.
3 Center pred šestnástku domáceho tímu pre Ghaliho, ktorý si však loptu nespracoval úplne ideálne a tak mu ju dokázal včas uchmatnúť Martin Jedlička.
3 Hostia sa snažia o kombináciu v strede poľa s otvorením priestoru v obrane DAC.
2 V úvodnej akcii hostí ostáva ležať na trávniku Beskorovajny. ale bude v poriadku a bude pokračovať v zápase.
1 Domáci nastúpili v tradičnej žlto-modrej kombinácii dresov, hostia majú dresy bielej farby.
1 Výkop zápasu patrí futbalistom AS Trenčín.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Sommer, Kružliak (C), Beskorovajnyj, Davis – Schäfer, A. Balić – Divković, Nebyla, Andzouana – Ramírez.
Náhradníci: Száraz, Veszelinov – Christie-Davies, Müller, Njie, Moumou, Friede, Taiwo, Nicolaescu.

AS Trenčín: Kukučka – Yem, Rodriguez da Silva, Križan, Pirinen – El Mahdioui – Ghali, Zubairu, Kadák, Corryn – Čataković (C).
Náhradníci: Šemrinec – Kapuadi, Madu, Ikoba, Lavrinčík, Letenay, Slávik, Tučný, Ligeon.

Rozhodca: Kišš – Weiss, Ádám.
Príjemný dobrý deň z Dunajskej Stredy, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu piateho kola nadstavby futbalovej Fortuna ligy, časti o zisk majstrovského titulu, v ktorom futbalisti DAC Dunajská Streda privítajú na domácom trávniku hráčov AS Trenčín. Zápas sa v MOL Aréne začína o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Dunajskej Strede patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže, časti o zisk majstrovského titulu priebežné druhé miesto so ziskom 49 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Bernda Storcka remizovali na domácom trávniku so Slovanom Bratislava 2:2. Najlepším strelcom tímu je Venezuelčan Eric Ramírez, ktorý má na svojom konte 14 gólov.

Trenčínu patrí v tabuľke šieste miesto so ziskom 28 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Stijna Vrevena prehrali na domácom trávniku so Žilinou 2:3. Najlepším strelcom tímu je Bosniak Hamza Čataković, ktorý má na svojom konte 10 presných zásahov.

Zápas sa začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.