FC DAC Dunajská Streda AS Trenčín ONLINE dnes Fortuna liga

17. 4. 2021 |

FC DAC Dunajská Streda dnes doma privíta AS Trenčín. Sledujte ONLINE prenos od 17:00 hod.

Na snímke hráči Dunajskej Stredy ďakujú svojim fanúšikom po stretnutí druhého predkola Európskej ligy DAC 1904 Dunajská Streda - Dinamo Minsk 26. augusta 2018 v Dunajskej Strede. FOTO TASR

Hostia začali zápas aktívne. V 3. minúte priamy kop Kopasa Trenčania nezachytili a Paurov volej sa zastavil na žrdi Kukučkovej brány. Šošoni sa do vedenia dostali v 5. minúte. Domáci nezachytili krídelnú akciu a centrovanú loptu si do vlastnej siete zrazil Lavrinčík.

Hostia boli aktívnejší a mali viac loptu na kopačkách. V 20. minúte podnikli rýchlu kontru po ľavej strane. Kurminowski prešprintoval brániacich hráčov a krížnou strelou obstrelil Kukučku – 0:2. Hra sa presunula medzi šestnástky, ani jedno z mužstiev si vážnejšiu šancu nevypracovalo.

V závere polčasu spadol po súboji v pokutovom území Ghali. Hlavný rozhodca Marhefka nechal pokračovať v hre, ale potom si celú situáciu pozrel na VAR-e a ukázal na biely bod. Z neho sa nemýlil Čatakovič a znížil na 1:2.

Úvod druhého polčasu sa niesol vo vyrovnanom duchu. Žilina si prinavrátila dvojgólové vedenie tesne pred uplynutím hodiny hry. Striedajúcemu Kaprálikovi stačili iba dva dotyky s loptou na to, aby sa strelecky presadil. Nabehol si na loptu za obranu a presnou strelou k žrdi obstrelil Kukučku.

O desať minút neskôr mohol Ďuriš navýšiť vedenie hosťujúceho tímu, Kukučka reflexívne zasiahol. O chvíľu na to sa Sluka zbavil brániaceho hráča a strelou spoza šestnástky natiahol domáceho brankára. V 79. minúte sa domácim podarilo znížiť.

Po centrovanej lopte do šestnástky posunul Ikoba loptu na Ghaliho a ten ju hlavičkou usmernil do siete. Žilina si v závere jednogólové vedenie postrážila a brala z Trenčína všetky body.

FC DAC Dunajská Streda
2 : 0
(2:0)
AS Trenčín

Góly: 8. Ramírez (Nebyla), 21. Divković (A. Balić). ŽK: 49. Kadák (TRE), 54. Križan (TRE). Rozhodca: Kišš – Weiss, Ádám.
FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Sommer, Kružliak (C), Beskorovajnyj, Davis – Schäfer, A. Balić (90+1. Njie) – Divković (90+1. Moumou), Nebyla (79. Christie-Davies), Andzouana (72. Taiwo) – Ramírez.
AS Trenčín: Kukučka – Yem (84. Ligeon), Rodriguez da Silva, Križan, Pirinen – El Mahdioui – Ghali (46. Tučný), Zubairu, Kadák (64. Lavrinčík), Corryn – Čataković (C) (64. Letenay).
21 gól Dunajská Streda dala gól!
Andrija Balić poslal center ideálne na hlavu MARKA DIVKOVIĆA, ktorý ju umiestnil presne k ľavej tyči Kukučkovej bránky!
8 gól Dunajská Streda dala gól!
Páni a dámy, toto bola lahôdka na pohľadanie! Nebyla prihral naľavo ERICOVI RAMÍREZOVI, ktorý z ľavého rohu šestnástky AS technickou obaľovačkou namieril presne k ľavej tyči Kukučkovej bránky!