FC Barcelona CD Leganés ONLINE La Liga dnes LIVE futbal

16. 6. 2020 |

FC Barcelona, CD Leganés, online prenos, La Liga, dnes, live. Online prenos dnešného zápasu FC Barcelona - CD Leganés štartuje rovnako ako samotný zápas od 22:00.

Hráč Barcelony Lionel Messi.  Foto - TASR/AP

FC Barcelona CD Leganés online prenos La Liga dnes LIVE

Ani nepríjemný moment z 53. minúty sobotňajšieho zápasu španielskej La Ligy medzi RCD Mallorca a FC Barcelona nezastavil favorita na ceste za hladkým triumfom. Napriek tomu, že sezóna v La Lige sa pre pandémiu koronavírusu dohrá bez divákov, na ihrisko sa jeden dostal.

V reprezentačnom drese Argentínčana Lionela Messiho utekal s mobilným telefónom v ruke smerom k obrancovi Jordimu Albovi a odfotil sa s ním. Narušiteľa z ihriska vyviedli usporiadatelia a po tomto incidente sa práve Alba a Messi dokázali gólovo presadiť.

V čase vbehnutia diváka na ihrisko viedla "Barca" už 2:0 po gólovej hlavičke Artura Vidala z 2. minúty a presnej strele Martina Braithwaita. Na druhom góle sa asistenciou podieľal Messi, neskôr pripravil gól aj pre Albu.

Tridsaťdvaročný Argentínčan napokon spečatil skóre zápasu a stal sa prvým hráčom v histórii La Ligy, ktorý v dvanástich za sebou idúcich sezónach strelil 20 a viac gólov. V tejto sezóne zaokrúhlil dvadsiatku umiestnenou strelou po spolupráci s Luisom Suarezom.

Okrem gólového apetítu však španielske médiá poukázali aj na Messiho dôležitosť v príprave gólov. Na konte má v tejto sezóne 14 asistencií, za ním nasledujú jeho spoluhráč Luis Suarez a útočník San Sebastianu Portu. Obaja majú na konte po osem asistencií.

Tréner Barcelony Quique Setien bol po zápase spokojný s hrou aj výsledkom tímu. "Som šťastný, pretože začať takýmto spôsobom je obrovskou vzpruhou do ďalších kôl," citovala ho agentúra AFP. Jeho mužstvo sa v ďalšom ligovom zápase predstaví v utorok doma proti Leganes.

Tréner Mallorky Vicente Moreno postavil proti Barcelone aj slovenského obrancu Martina Valjenta, ktorý odohral celých 90 minút. Po debakli však uviedol, že pred ďalším duelom možno urobí niekoľko zmien.

"Pri výbere základnej jedenástky musíte premýšľať, ako rozdelíte minúty hráčom na ihrisku. Nemožno predpokladať, že rovnakých jedenásť hráčov bude hrať stále. Musíme byť opatrní, pretože ak sa teraz niekto zraní, môžete vynechať veľa zápasov. Kalendár je náročný. Budeme striedať zápasy s tímami, ktoré sú v tabuľke vyššie a tiež s našimi konkurentmi. Vieme, ktoré body by sme chceli získať."

Barcelone patrí v priebežnej tabuľke prvá priečka so ziskom 61 bodov, na druhý Real má päťbodový náskok. Madridčania však majú k dobru nedeľňajší domáci duel s Eibarom. Mallorca je v pásme zostupu na 18. mieste so ziskom 25 bodov. Na sedemnástu Celtu Vigo stráca bod.

La liga

FC Barcelona - CD Leganés -:-, online prenos a výsledok dnes od 22:00

FC Barcelona
2 : 0
(1:0)
CD Leganés

Góly: 42. Fati, 70. Messi (pen.). ŽK: 83. Umtiti (BAR), 84. Puig (BAR), 84. Lenglet (BAR), 89. Firpo (BAR), 90+3. Rakitić (BAR) – 37. Bustinza (LGS), 67. R. Pérez (LGS), 82. Awaziem (LGS).
FC Barcelona: ter Stegen – Roberto (54. N. Semedo), Piqué (73. Umtiti), Lenglet, Firpo – Rakitić, Busquets (63. Arturo Vidal), Arthur (73. Puig) – Messi (C), Griezmann, Fati (54. L. Suárez).
CD Leganés: Cuéllar – Bustinza (C), Tarín, Awaziem, J. Silva (71. Kévin Rodrígues) – Recio (86. Gil), R. Pérez – Ruibal, Mesa (46. Assalé), Eraso (64. Amadou) – Guerrero (71. Carrillo).
70 gól Barcelona dala gól!
Samotná exekúcia penalty sa poriadne dlho naťahovala, avšak LIONEL MESSI si poradil bez problémov a poslal Cuéllara na opačnú stranu. Domáci aj napriek neuznanému gólu spred pár minút vedú o dva presné zásahy.
42 gól Barcelona dala gól!
ANSSUMANE FATI otvára skóre tohto stretnutia. Dostala sa k nemu lopta na hranici šestnástky a neskoro ho dostúpil Rodrigo Tarín. Strelou pomedzi jeho nohy sa mladík zapísal na streleckú listinu.