Borussia Mönchengladbach porazila Eintracht Frankfurt 3:1. Gól dala po 40 sekundách

16. 5. 2020 |
 

Borussia Mönchengladbach zvíťazila na ihrisku Eintrachtu Frankfurt 3:1. Slovenský reprezentant v službách hostí László Bénes sa dostal na ihrisko v 90. minúte.

Futbalista Mönchengladbachu Slovák László Bénes. Foto- TASR

Borussia Mönchengladbach zvíťazila vo večernom dueli na ihrisku Eintrachtu Frankfurt 3:1. Slovenský reprezentant v službách hostí László Bénes sa dostal na ihrisko v 90. minúte. Borussia otvorila skóre už po 40 sekundách, keď sa presadil Alassane Plea.

Bundesligu reštartovali bez divákov a za prísnych hygienických opatrení. Hráči si museli zvyknúť na komornú atmosféru na štadiónoch, odpustiť si museli aj spoločné oslavy gólov či podávanie si rúk. Zakázané bolo odpľúvanie si, náhradníci i tréneri museli dodržiavať rozostupy a nosiť ochranné masky.

Eintracht Frankfurt
1 : 3
(0:2)
Borussia Mönchengladbach

Góly & zostavy

Góly: 81. André Silva – 1. Pléa, 7. Thuram, 73. Binsibajní (pen.). ŽK: 24. Kostić (FRN), 36. N'Dicka (FRN), 59. André Silva (FRN), 70. Ilsanker (FRN), 88. Kohr (FRN) – 9. Elvedi (MNC). Rozhodca: Zwayer – Schiffner, Achmüller. Diváci: bez divákov.
Eintracht Frankfurt: Trapp – N'Dicka (83. Kohr), D. Abraham (74. Hasebe), Hinteregger – A. Touré, Sow (46. André Silva), Ilsanker (74. Chandler), Rode, Kostić – Kamada (78. Gaćinović) – Dost.
Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní (78. Wendt) – Neuhaus (90. Bénes), Strobl, J. Hofmann – Embolo (78. Stindl) – Thuram (65. Herrmann), Pléa (90. Jantschke).
Aktualizuj online prenos
90+1 dôležité Herrmann sa na konci ďalšieho rýchleho protiútoku ocitol sám pred brankárom Trappom, strelou po zemi ale poslal loptu tesne mimo vzdialenejšej tyče.
89 dôležité Stindl z priameho kopu vystrelil tesne nad brvno Trappovej brány.
87 dôležité Hofmann si nabehol do šestnástky na kolmicu od spoluhráča, tentokrát ale namieril len priamo do vybiehajúceho brankára Trappa, ktorý loptu vyrazil až do stredu poľa.
85 dôležité Hofmann sa po kolmej prihrávke do šestnástky ocitol sám pred gólmanom Trappom a i toho dokázal prekonať, loptu letiacu do brány ale dokázal skvelým obranným zákrokom odkopnúť Hinteregger.
81 gól Frankfurt dal gól!
Domáci ešte predsa len znižujú! Rode výbornou kolmicou vysunul do šestnástky Borussie rozbehnutého ANDRÉHO SILVU, ktorého nepripravil o loptu sklzom Elvedi. Portugalčan sa tak ocitol sám pred brankárom Sommerom, ktorého nekompromisným zakončením do protipohybu prestrelil.
73 gól Mönchengladbach dal gól!
Hostia odskakujú do trojgólového náskoku! RÁMÍ BINSIBAJNÍ vystrelil z pokutového kopu po zemi do ľavej strany a aj keď brankár Trapp vystihol stranu a siahol si na loptu, tak ju pri jej ceste do siete už nedokázal zastaviť.
72 dôležité Embolo si nabiehal do šestnástky na Herrmannovu prihrávku do šestnástky, tesne pred spracovaním si lopty ho ale zozadu poslal na trávnik N'Dicka. Penalta pre Mönchengladbach!
68 dôležité Pléa si tesne pred šestnástkou naviedol loptu na pravačku a z ľavej strany ju nádhernou strelou zakrútil do vzdialenejšej tyče Trappovej brány. Domáci brankár by na túto strelu určite nedosiahol.
45+1 dôležité Pléa si nabehol na pravú stranu šestnástky na výbornú prienikovú prihrávku Hofmanna, jeho tvrdú strelu k bližšej tyči ale vyrazil výborným zákrokom brankár Trapp.
22 dôležité Kostićovia tvrdá strela zo štandardky zaplávala pred brankárom Sommerom, ten ju však i s veľkými problémami predsa len dokázal vyraziť. Dorážka dobiehajúceho Ilsankera skončila mimo brány Mönchengladbachu.
20 dôležité Thuram si dobre nabehol na pas medzi obrancov Eintrachtu, spracoval si loptu a vystrelil. Namieril však ale len priamo na brankára Trappa, ktorý loptu vyrazil k dobiehajúcemu Hofmannovi. Ten z prvej vypálil nad domácu bránu.
18 dôležité Trochu nečakane sa dostal v šestnástke k lopte Kamada, ktorý vystrelil pomedzi nohy brankára Sommera. Hrací predmet sa ale kotúľal rovnobežne s bránkovou čiarou a obrancovia hostí sa ho nakoniec zmocnili.
7 gól Mönchengladbach dal gól!
Skvelý vstup hostí do zápasu! Binsibajní si nabehol na ľavú stranu šestnástky Eintrachtu na presný pas Gintera zo stredu poľa a prihrávkou do bránkoviska okolo brankára Trappa našiel voľného MARCUSA THURAMA, ktorý loptu zblízka bez problémov dorazil do odkrytej brány.
1 gól Mönchengladbach dal gól!
Hostia zo svojho prvého útoku otvárajú skóre! ALASSANE PLÉA na hranici šestnástky posunul loptu k Hofmannovi, ktorý mu ju vrátil na pravú stranu šestnástky. Pléa odtiaľ potom presnou strelou po zemi k vzdialenejšej tyči po zhruba 40 sekundách zápasu prekonal domáceho brankára Trappa.
dôležité Víkendové zápasy 26. kola nemeckej Bundesligy boli odložené kvôli epidémii nového koronavírusu. Na začiatku nasledujúceho týždňa sa rozhodne o tom, dokedy bude súťaž prerušená.