Balážová triumfovala v ankete Stolný tenista roka 2022

18. 2. 2023 |
 

Víťazkou ankety Stolný tenista roka 2022 sa stala Barbora Balážová. Bola ťahúňom slovenského tímu na MS v čínskom Čcheng-tu, kde družstvo žien vybojovalo historický úspech v podobe piateho miesta.

Na snímke laureátka ocenenia Stolný tenista roka 2022 Barbora Balážová počas vyhlásenia výsledkov ankety Slovenského stolnotenisového zväzu Stolný tenista roka 2022. V Bratislave 17. februára 2023. Foto - TASR / Dano Veselský

Víťazkou ankety Stolný tenista roka 2022 sa stala Barbora Balážová. Nadviazala na svoj triumf z roku 2019, prvenstvo z roku 2021 neobhájil Wang Jang.

Balážová triumfovala v ankete, predbehla Wang Janga

Balážová bola ťahúňom slovenského tímu na MS v čínskom Čcheng-tu, ktorý spomedzi 28 zúčastnených krajín priniesol slovenskému stolnému tenisu historický úspech v podobe umiestenia družstva žien na 5. priečke. "V uplynulej sezóne bolo veľa pozitív, ale vyskytli sa aj negatíva. Pozitíva však prevládajú. Konkurencia v ankete rastie. Zvíťazila som z trojice nominovaných, mohlo by ich byť viac. Výsledok na majstrovstvách sveta bol môj najkrajší sen, najkrajší z momentov v kariére. Bodaj by tomu tak bolo aj na budúci rok, kedy by som si chcela vybojovať nomináciu na olympijské hry. V novej sezóne ma čaká veľa vrcholov. Európske hry, majstrovstvá Európy družstiev, majstrovstvá sveta," uviedla Balážová, ktorá na budúci týždeň odlieta na turnaj Top 16 vo švajčiarskom Montreux. Ocenenie si prevzala z rúk predsedu Slovenského stolnotenisového zväzu Antona Hamrana.

Rozdali aj ďalšie ocenenia

Ocenenie Mládežnícky hráč roka získal Samuel Arpáš, ktorý sa stal v tuniskom Radese majstrom sveta vo štvorhre v kategórii do 15 rokov. Triumfoval spoločne s Maďarom Leiom Balázsom. Získal aj striebornú medailu na ME kadetov v Belehrade v súťaži jednotlivcov. V tohtoročnej sezóne sa člen Národného športového centra prebojoval aj do Juniorského olympijského tímu.

Na slávnosti v Nemeckom kultúrnom dome v bratislavskej Rači okrem hlavnej kategórie vyhlásili aj laureátov v ďalších kategóriách - mládežnícky hráč roka, objav roka, tréner roka, rozhodca roka, najkrajšia výmena a prvýkrát bolo súčasťou vyhlásenia aj odovzdanie ocenenia pre najlepšieho hráča v parastolnom tenise. Tradične sa udelila aj cena s názvom Stolnotenisové srdce.

Za Para stolného tenista vyhlásili Jána Riapoša, najúspešnejšieho paralympionika histórii v letnej verzii hier, na troch paralympijských hrách získal štyri zlaté a jednu striebornú medailu. Zároveň je už 20 rokov niekoľkonásobný majster Európy v individuálnom stolnom tenise vozíčkarov.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo