Barteková triumfovala na podujatí SP v Larnake

28. 3. 2023 |
 

Slovenská strelkyňa Danka Barteková získala zlatú medailu na Svetovom pohári v cyperskej Larnake. Po víťazstve v kvalifikácii a semifinále zvládla najlepšie aj finálový súboj, v ktorom trafila 35 zo 40 terčov.

Danka Barteková. FOTO TASR

Slovenská strelkyňa Danka Barteková triumfovala na podujatí SP v cyperskej Larnake. Po víťazstve v kvalifikácii a semifinále zvládla najlepšie aj finálový súboj, v ktorom trafila 35 zo 40 terčov a zdolala Číňanku Ťin-mej Kao (30). Bronzovú priečku obsadila Francisca Crovettová Chadidová z Čile (25).

Barteková získala zlato

Slovenská reprezentantka viedla pred záverečnými štyrmi terčmi v súboji s Číňankou o dva body. Tridsaťosemročná Slovenka streľbu zvládla, zostrelila tri zo štyroch zostávajúcich "holubov", kým jej súperka ani jeden, a zaslúžene brala triumf. Bronzová medailistka z OH 2012 tak vylepšila umiestnenie z minulého roka, keď v cyperskej Nikózii obsadila druhé miesto. "Bolo to veľmi náročné finále vo veterných podmienkach.

Počas súťaže trpela

"Som naozaj nadšená, pretože včera ráno som neverila, že budem strieľať. Ak mám byť úprimná, počas súťaže som trochu trpela. Mala som problémy s ramenom, diagnóza znela zápal. Som veľmi vďačná fyzioterapeutom a celému realizačnému tímu," uviedla Barteková pre Medzinárodnú federáciu športovej streľby (ISSF) pred pódiovým ceremoniálom.

Ďalšie Slovenky sa neprebojovali z kvalifikácie. Monika Štibravá skončila v kvalifikácii na 21. pozícii so 113 presnými zásahmi. O jeden menej zaznamenala Vanesa Hocková a obsadila 27. priečku. Lucia Kopčanová trafila 110 terčov a skončila 38., Miroslava Hocková obsadila 39. miesto (108).

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo