Súper Slovenska v semifinále zimnej olympiády v Pekingu ZOH 2022 hokej

16. 2. 2022 |

Slovensko a Fínsko sa stretnú v semifinále zimnej olympiády v Pekingu ZOH 2022. Fínsko zdolalo Švajčiarsko a stalo sa našim súperom.

Fanúšikovia Slovenska na ZOH 2022 v Pekingu. Foto TASR - Jaroslav Novák

Súperom slovenských hokejistov v piatkovom semifinále ZOH v Pekingu bude Fínsko. Rozhodlo o tom víťazstvo severanov vo štvrťfinále nad Švajčiarskom (5:1). V druhom semifinálovom súboji narazí tím Ruského olympijského výboru (ROC) na víťaza duelu Švédsko - Kanada (v stredu o 14.30 SEČ).

Tretími semifinalistami olympijského turnaja v Pekingu sa stali Fíni po tom ako si poradili vo štvrťfinále so Švajčiarmi 5:1. Základ triumfu položili už v prvej tretine, ktorú vyhrali 2:0, v závere za stavu 3:1 pridali dva góly do prázdnej bránky. "Suomi" sa v boji o finále stretnú v piatok so Slovákmi, ktorí vyradili USA (3:2 po nájazdoch).

Semifinále hokej ZOH 2022

Systém nasadenia do semifinále hokejového turnaja zimnej olympiády rešpektuje tabuľku po základnej časti turnaja ZOH 2022. Najvyššie nasadení/umiestnení po základnej časti si zahrá proti najnižšie umiestnenému mužstvu, ktoré postúpilo do semifinále.

Ak teda naši postúpili do semifinále ako najnižšie umiestnené/nasadené mužstvo, stretnú sa s tým najvyššie umiestneným postupujúcim. Teda Fínskom, ktoré skončilo po skupinovej fáze na 2. mieste za USA.

Ak by do semifinále prešli aj Švajčiari, kedže sa po základných skupinách umiestnili až na 10 mieste (Slovensko bolo na 8. mieste) na najvyššie umiestného postupujúceho by išli oni. V takom prípade by to bolo Rusko.

Kedže však Fínsko so Švajčiarskom vyhralo, stali sa našim semifinálovým súperom práve oni ako 2. najlepší tím po skupinovej fáze turnaja.. Zloženie semifinále bude kompletne známe po dnešnom súboji Švédsko - Kanada, ktorý štartuje od 14:30 nášho času.

23-1-2022
  V priebežnom hodnotení Svetového pohára si aj naďalej udržala vedúcu priečku Nórka Marte Olsbuová Röiselandová, hoci sa v talianskom stredisku nepredstavila. Paulína Fialková sa posunula o šesť pozícií na 41. miesto.