Vlhová 1. kolo obrovský slalom ženy dnes ONLINE Kronplatz

24. 1. 2023 |
 

Sledujte s nami 1. kolo obrovského slalomu ONLINE a držte palce Petre Vlhovej. Preteky sa začínajú od 10.30 hod. 

Ptera Vlhová.  Foto - TASR/AP

V utorok a v stredu bude Petra Vlhová bojovať o ďalšie body do Svetového pohára v talianskom Kronplatzi. Slovenskú lyžiarku čakajú dvoje preteky v obrovskom slalome, deň pred prvým podujatím sa však tím nedostal na voľné jazdenie. Vlhová si ale kopec Erta vyskúšala pred niekoľkými dňami.

Prvé kolo sa začína od 10:30 hod, nasleduje 2. kolo, ktoré sa začína od 13:30 hod. 

Vlhová 1. kolo obrovský slalom ženy dnes ONLINE Kronplatz

Ako informoval brat slovenskej lyžiarky Boris Vlha, v talianskom stredisku od rána sneží, napadlo asi 10 cm čerstvého snehu. Napriek tomu ich však organizátori na trať nepustili, voľné jazdenie zrušili predpoludním.

"Sami sme boli prekvapení, prečo zrušili voľné jazdenie, lebo pista je tvrdá, vyliata vodou a mrzne. Sneh je ľahký a dá sa odhrnúť. Asi sa boja, že majú dvoje preteky a chcú mať trať v top stave. Ale napriek tomu nás prekvapilo, že voľné jazdenie nebude," uviedol Vlha.

Ako však dodal člen tímu, svah si vyskúšali nedávno: "Boli sme tu pred týždňom, skúsili sme si pretekový svah. Trénovali sme obrák aj slalom. Potom sme sa presunuli do San Candida, čo je asi 40 minút cesty. Tam sme trénovali slalom a obrovský slalom. Potom sme sa v nedeľu presunuli do Kronplatzu."

Vlhová sa v prebiehajúcej sezóne dostala v obrovskom slalome trikrát na pódium. V Sestriere a Kranjskej Gore skončila tretia, v Semmeringu obsadila druhé miesto. Na body si trúfa aj tentoraz: "V obráku sa cíti skvelo, má dobrý pocit, sme pripravení na zajtra aj pozajtra. Ak predvedie jazdy podľa toho ako sa cíti, tak to bude veľmi dobré," uzavrel Vlha.

SP v lyžovaní

Petra Vlhová 1. kolo obrovský slalom online dnes Kronplatz

Aktualizuj online prenos
51 dôležité Lara Colturiová z Albánska. Išla perfektne a aktívne. V cieli napokon je 21.!
40 dôležité Elisabeth Kappaurerová je štrnásta!
38 dôležité Julia Scheibová išla výborne a so stratou 1,79 sekundy je dvanásta.
25 dôležité Alice Robinsonová reprezentujúca Nový Zéland odštartovala veľmi dobre. V treťom sektore však aj ona začala naberať stratu. Napriek tomu však dokázala zajazdiť dobrý čas a so stratou je +1,15 sekundy je siedma.
21 dôležité Maria Therese Tvibergová je druhou Nórkou v poradí. Tvibergová však spravila veľkú chybu a je prvou pretekárkou, ktorá dnešný obrovský slalom nedokončí!
12 dôležité Druhou zástupkyňou z USA je Paula Moltzanová. Američanka nemala ideálny štart, ale na trati bola aktívna. V cieli je z toho napokon piate miesto so stratou +0,84 sekundy! Odsúva tak Petru Vlhovú na šieste miesto.
9 dôležité Valerie Grenierová z Kanady bola považovaná za čierneho koňa dnešných pretekov. Od úvodu však nedokázala zrýchliť a strácala. V cieli však ide pred Petru Vlhovú, aktuálne má stratu +0,76 sekundy!
4 dôležité Štartové číslo 4 patrí Mikaele Shiffrinovej. Suverénka ženského alpského lyžovania mala v úvode mierny náskok, ktorý sa postupne znižoval, ale napokon to stačilo na prvé miesto o +0,27 sekundy.
3 dôležité Petra Vlhová čelila trati po výborne Brignoneovej. Slovenská pretekárka sa od úvodu hýbala v červených číslach a do cieľa prišla na druhom mieste so stratou +0,74 sekundy!
2 dôležité Aj druhá pozícia na štarte patrí Taliansku. Federica Brignoneová odštartovala rýchlo a začala si zväčšovať postupne náskok. V cieli je suverénne prvá s náskokom -1,15 sekundy!
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo