Vlhová 2. kolo obrovský slalom ženy dnes ONLINE Kronplatz

24. 1. 2023 |
 

Sledujte s nami 2. kolo obrovského slalomu ONLINE a držte palce Petre Vlhovej. Preteky sa začínajú od 13.30 hod.

Petra Vlhová.  Ilustračné foto - TASR/AP

Petra Vlhová sa po  1. kole obrovského slalomu v talianskom Kronplatzi umiestnila na 6. mieste. Sledujte s nami 2. kolo obrovského slalomu ONLINE a držte našej lyžiarke palce. Preteky sa začínajú od 13.30 hod.

Vlhová zaostávala po odjazdení elitnej pätnástky pretekárok za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou o 1,01 sekundy. Druhá bola Švajčiarka Lara Gutová Behramiová s odstupom 13 stotín, na priebežnej tretej pozícii figurovala Talianka Federica Brignonenová (+0,27).

Vlhová 2. kolo obrovský slalom ženy dnes ONLINE Kronplatz

Pretekárkam komplikovalo jazdu mierne sneženie, no viditeľnosť na zjazdovke Erta bola dobrá. Vlhová so štartovým číslom 3 mala slabší úvod, v strmej časti svoju stratu korigovala. V spodnej časti však nabrala ďalšie manko.

Pred slovenskú lyžiarku sa dostali ešte Kanaďanka Valerie Grenierová a Američanka Paula Moltzanová. Shiffrinová využila aj skutočnosť, že trať 1. kola staval jej tréner Mike Day. Američania výborne odštartovala a spolu s Gutovou-Behramiovou mala aj najrýchlejšiu záverečnú pasáž. V 2. kole (13.30 h) tak bude útočiť na svoje 83. víťazstvo, čím by vytvorila ženský rekord v počte triumfov a osamostatnila by sa od krajanky Lindsey Vonnovej.

Prvé kolo nevyšlo podľa predstáv líderke disciplíny Marte Bassinovej, Talianka vyrazila na trať ako prvá. So stratou 1,42 sekundy jej patrila 9. pozícia.

SP v lyžovaní

Petra Vlhová 2. kolo obrovský slalom online dnes Kronplatz

 

Aktualizuj online prenos
dôležité MIKAELA SHIFFRINOVÁ dnes prepisuje históriu! V Kronplatzi získava svoje 83. kariérne víťazstvo!
1 dôležité Ako posledná sa na trať dostáva Mikaela Shiffrinová. Američanka predviedla agresívnu jazdu v úvode a stále mala mierny náskok. V cieli jej to stačilo na prvé miesto s náskokom 45 stotín sekundy!
2 dôležité Lara Gutová-Behramiová vyštartovala na trať ako predposledná. Švajčiarka ešte na trati zrýchľovala a do cieľa prišla na prvom mieste s komfortným náskokom -0,98 sekundy.
3 dôležité Na treťom mieste po prvom kole bola Federica Brignoneová. Talianka mala komfortný náskok v úvode, ktorý však postupne strácala. Napokon to však o -0,22 stotín dotiahla na priebežné prvé miesto!
4 Valérie Grenierová z Kanady odštartovala podobne ako Vlhová. Postupne však mierne strácala. V treťom sektore už išla do červených čísel a v cieli jej to stačí len na šiestu priečku so stratou +0,71 sekundy.
5 dôležité Paula Moltzanová je ďalšou vyzývateľkou v boji o zlato. Američanka začala veľmi dobre. Ale od druhého medzičasu začala strácať. V strmej pasáži však spadla a dnešné preteky nedokončí!
6 dôležité Petra Vlhová už odštartovala svoju jazdu. Na prvom medzičase bola v zelenom, aj v druhom, ale jej náskok sa znižoval. Následne však Vlhová zrýchlila a priebežne vedie o 0,24 stotín!
7 Pripravená je Alice Robinsonová. Reprezentantka Nového Zélandu postupne stratila svoj náskok, následne však išla do zelených čísel. V cieli je však štvrtá so stratou +0,23 sekundy.
8 dôležité Tessa Worleyová nám spúšťa záverečnú časť dnešného obrovského slalomu. Francúzka išla v úvode výborne a držala svoj rozostup stále v zelenom. V technickom úseku boli mierne zaváhania a v cieli jej novou líderkou s odstupom -0,16 sekundy!
9 Nórka Ragnhild Mowinckelová postupne strácala a pomaličky sa prepadala. Následne však spravil chybu veľkú chybu a s odstupom +0,64 je až štvrtá!
10 Líderka disciplíny Marta Bassinová chce ísť vyššie. Po zlom prvom kole začala druhú jazdu agresívnejšie, ale postupne strácala. Napokon však zrýchlila, ale v cieli jej to stačilo len na tretie miesto s odstupom +0,55 sekundy!
11 dôležité Maryna Gąsienicová-Danielová taktiež išla na hrane prvého miesta. V strmom úseku zariskovala a stále sa držala pomerne dobre. V cieli je to napokon druhé miesto o +0,04 sekundy!
12 Julia Scheibová chcela opäť premiešať poradím a pekne sa jej to podarilo. Zaradila sa ihneď za Hectorovú so stratou +0,8 sekundy.
13 dôležité Sara Hectorová mala jasný cieľ, ktorým bolo zlepšenie. Druhé kolo začala agresívne a postupne navyšovala svoj rozostup. Riskantná jazda sa jej poriadne vyplatila a s odstupom -0,85 sekundy je jednoznačne prvá!
14 Elisabeth Kappaurerová je ďalšou Rakúšankou. Jazda to bola dobrá a držala sa na úrovni prvého a druhého miesta. V cieli jej to napokon o trinásť stotín stačilo na tretiu priečku.
15 Elisa Mörzingerová otvára elitnú pätnástku. Jej jazda však nebola najlepšia a ihneď išla do červených čísel, z ktorých sa už nedostala. V cieli je z toho šiesta priečka so stratou +0,7 sekundy.
16 dôležité Estelle Alphandová predviedla výbornú jazdu. Držala sa v zelenom počas celého pobyt na trati a v cieli sa dostala na prvé miesto a 0,03 sekundy!
17 dôležité Ana Buciková taktiež nedokázala odštartovať najrýchlejšie. Po dvoch medzičasoch boli jej čísla červené, napriek tomu však ešte zabojovala a ide na prvé miesto. Nový najrýchlejší čas je 2:03.54!
18 Mina Fürst Holtmannová pokračuje ako ďalšia. Nórkin náskok bol 29 stotín na štarte a snažila sa riskovať. Ihneď na začiatku trate však spadla!
19 Stephanie Brunnerová začala druhé kolo taktiež pomerne pomaly. Napokon tesne sa medzičasom po druhom sektore spravila chybu a do cieľa nedošla!
20 Coralie Frasseová Sombetová spravila hneď v úvodnej časti trate veľkú chybu. Postupne jej odstup na medzičasoch narástol a v cieli napokon končí na priebežnej ôsmej priečke so stratou +1,29 sekundy.
21 dôležité Lara Colturiová je asi najväčším prekvapením v druhom kole. Reprezentantka Albánska sa nástrahám strate vtrhla strmhlav. Postupne v úvode začala strácať, napriek tomu však ešte zrýchlila a je z toho slušná druhá priečka s odstupom +0,11 sekundy!
22 Ricarda Haaserová taktiež stratila na prvom medzičase svoj náskok. Jej strata sa postupne zvyšovala a v cieľovej rovinke z toho napokon bude priebežná tretia priečka so stratou +0,4 sekundy.
23 Rakúskym želiezkom v ohni je Ramona Siebenhoferová. Jej prvý medzičas sa však dostal do červených čísel a z toho sa už nedostala. Postupne jej strata dospela až na +1,13 sekundy a priebežne je z toho piata priečka.
24 dôležité Thea Louise Stjernesundová ako prvá Nórka v druhom kole. Prvé bránky zvládala v obrovskom tempe a zvýšila svoj náskok. Ani ona sa nevyhla miernym zaváhaniam, ale v cieli napokon vedie s časom 2:03.89!
25 Chorvátka Zrinka Ljutićová už mala na štarte pol sekundový náskok. Aj v jej prípade to však bola pomalá jazda a postupne stratila svoj náskok. V závere zrýchlila, ale urobila obrovskú chybu a dnešné preteky nedokončí!
26 Franziska Gritschová mala na štarte rovnaký čas ako Ellenbergerová. Rakúšanka predviedla jazdu, v ktorej sa postupne zmenšoval jej náskok a v cieli to nestačilo. Je druhá so stratou +0,41 sekundy.
27 Andrea Ellenbergerová zo Švajčiarska je na štarte. V úvode mala veľké problémy a stratila všetku rýchlosť, ktorú mala. Postupne jej rozostup rástol a v cieli je jej odstup napokon +4,27 sekundy. Prišla totiž ďalšia veľká chyba. Andrea Ellenbergerová je priebežne posledná.
28 Na trať sa odhodlane dosala Michelle Gisinová. Po nezvládnutom prvom kole však strácala aj v druhom kole. Priebežne v cieli jej patrí druhá priečka so stratou +0,51 sekundy.
29 Lisa Nybergová a jej prvá kariérna jazda v druhom kole. Úvodný medzičas však nezvládla a jej strata v priebehu celej trate narastal. Nybergová však išla v podstate na istotu a v cieli je druhá so stratou presne jednej sekundy.
30 Druhé kolo nám otvorila americká pretekárka Nina O'Brienová. Jej jazda bola pomerne plynulá a čas v cieli je 2:04.19.
Druhé kolo postavil tréner Petry Vlhovej Mauro Pini.
PORADIE PO PRVOM KOLE:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 58,72
2. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +0,13
3. Federica Brignoneová (ITA) +0,27
4. Valérie Grenierová (CAN) +0,76
5. Paula Moltzanová (USA) +0,84
6. Petra Vlhová (SVK) +1,01
7. Alice Robinsonová (NZL) +1,15
8. Tessa Worleyová (FRA) +1,31
9. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +1,41
10. Marta Bassinová (ITA) +1,42

11. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL) +1,67
12. Julia Scheibová (AUT) +1,79
12. Sara Hectorová (SWE) +1,79
14. Elisabeth Kappaurerová (AUT) +1,85
15. Elisa Mörzingerová (AUT) +1,88
16. Estelle Alphandová (SWE) +2,00
17. Ana Buciková (SLO) +2,03
18. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +2,13
19. Stephanie Brunnerová (AUT) +2,14
20. Coralie Frasseová Sombetová (FRA) +2,15

21. Lara Colturiová (ALB) +2,19
22. Ricarda Haaserová (AUT) +2,37
23. Ramona Siebenhoferová (AUT) +2,38
24. Thea Louise Stjernesundová (NOR) +2,42
25. Zrinka Ljutićová (CRO) +2,60
26. Andrea Ellenbergerová (SUI) +2,71
26. Franziska Gritschová (AUT) +2,71
28. Michelle Gisinová (SUI) +2,96
29. Lisa Nybergová (SWE) +3,10
29. Nina O'Brienová (USA) +3,10
Už o pár minút odštartuje v talianskom Kronplatzi druhé kolo obrovského slalomu žien. V akcii bude tridsiatka najlepších pretekárok.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:30.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo