Vlhová 2. kolo obrovský slalom ženy dnes ONLINE Kronplatz

24. 1. 2023 |
 

Sledujte s nami 2. kolo obrovského slalomu ONLINE a držte palce Petre Vlhovej. Preteky sa začínajú od 13.30 hod.

Petra Vlhová v 1. kole obrovského slalomu v talianskom Kronplatzi.  Foto - TASR/AP

Petra Vlhová sa po  1. kole obrovského slalomu v talianskom Kronplatzi umiestnila na 6. mieste. Sledujte s nami 2. kolo obrovského slalomu ONLINE a držte našej lyžiarke palce. Preteky sa začínajú od 13.30 hod.

Vlhová zaostávala po odjazdení elitnej pätnástky pretekárok za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou o 1,01 sekundy. Druhá bola Švajčiarka Lara Gutová Behramiová s odstupom 13 stotín, na priebežnej tretej pozícii figurovala Talianka Federica Brignonenová (+0,27).

Vlhová 2. kolo obrovský slalom ženy dnes ONLINE Kronplatz

Pretekárkam komplikovalo jazdu mierne sneženie, no viditeľnosť na zjazdovke Erta bola dobrá. Vlhová so štartovým číslom 3 mala slabší úvod, v strmej časti svoju stratu korigovala. V spodnej časti však nabrala ďalšie manko.

Pred slovenskú lyžiarku sa dostali ešte Kanaďanka Valerie Grenierová a Američanka Paula Moltzanová. Shiffrinová využila aj skutočnosť, že trať 1. kola staval jej tréner Mike Day. Američania výborne odštartovala a spolu s Gutovou-Behramiovou mala aj najrýchlejšiu záverečnú pasáž. V 2. kole (13.30 h) tak bude útočiť na svoje 83. víťazstvo, čím by vytvorila ženský rekord v počte triumfov a osamostatnila by sa od krajanky Lindsey Vonnovej.

Prvé kolo nevyšlo podľa predstáv líderke disciplíny Marte Bassinovej, Talianka vyrazila na trať ako prvá. So stratou 1,42 sekundy jej patrila 9. pozícia.

SP v lyžovaní

Petra Vlhová 2. kolo obrovský slalom online dnes Kronplatz

 

Aktualizuj online prenos
dôležité MIKAELA SHIFFRINOVÁ dnes prepisuje históriu! V Kronplatzi získava svoje 83. kariérne víťazstvo!
1 dôležité Ako posledná sa na trať dostáva Mikaela Shiffrinová. Američanka predviedla agresívnu jazdu v úvode a stále mala mierny náskok. V cieli jej to stačilo na prvé miesto s náskokom 45 stotín sekundy!
2 dôležité Lara Gutová-Behramiová vyštartovala na trať ako predposledná. Švajčiarka ešte na trati zrýchľovala a do cieľa prišla na prvom mieste s komfortným náskokom -0,98 sekundy.
3 dôležité Na treťom mieste po prvom kole bola Federica Brignoneová. Talianka mala komfortný náskok v úvode, ktorý však postupne strácala. Napokon to však o -0,22 stotín dotiahla na priebežné prvé miesto!
5 dôležité Paula Moltzanová je ďalšou vyzývateľkou v boji o zlato. Američanka začala veľmi dobre. Ale od druhého medzičasu začala strácať. V strmej pasáži však spadla a dnešné preteky nedokončí!
6 dôležité Petra Vlhová už odštartovala svoju jazdu. Na prvom medzičase bola v zelenom, aj v druhom, ale jej náskok sa znižoval. Následne však Vlhová zrýchlila a priebežne vedie o 0,24 stotín!
8 dôležité Tessa Worleyová nám spúšťa záverečnú časť dnešného obrovského slalomu. Francúzka išla v úvode výborne a držala svoj rozostup stále v zelenom. V technickom úseku boli mierne zaváhania a v cieli jej novou líderkou s odstupom -0,16 sekundy!
11 dôležité Maryna Gąsienicová-Danielová taktiež išla na hrane prvého miesta. V strmom úseku zariskovala a stále sa držala pomerne dobre. V cieli je to napokon druhé miesto o +0,04 sekundy!
13 dôležité Sara Hectorová mala jasný cieľ, ktorým bolo zlepšenie. Druhé kolo začala agresívne a postupne navyšovala svoj rozostup. Riskantná jazda sa jej poriadne vyplatila a s odstupom -0,85 sekundy je jednoznačne prvá!
16 dôležité Estelle Alphandová predviedla výbornú jazdu. Držala sa v zelenom počas celého pobyt na trati a v cieli sa dostala na prvé miesto a 0,03 sekundy!
17 dôležité Ana Buciková taktiež nedokázala odštartovať najrýchlejšie. Po dvoch medzičasoch boli jej čísla červené, napriek tomu však ešte zabojovala a ide na prvé miesto. Nový najrýchlejší čas je 2:03.54!
21 dôležité Lara Colturiová je asi najväčším prekvapením v druhom kole. Reprezentantka Albánska sa nástrahám strate vtrhla strmhlav. Postupne v úvode začala strácať, napriek tomu však ešte zrýchlila a je z toho slušná druhá priečka s odstupom +0,11 sekundy!
24 dôležité Thea Louise Stjernesundová ako prvá Nórka v druhom kole. Prvé bránky zvládala v obrovskom tempe a zvýšila svoj náskok. Ani ona sa nevyhla miernym zaváhaniam, ale v cieli napokon vedie s časom 2:03.89!
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo