Vladimír Weiss st. nevylúčil návrat na lavičku ŠK Slovan Bratislava: Vzťahy s majiteľom Ivanom Kmotríkom sú na celý život

3. 12. 2020 |
 

Vladimír Weiss st., ŠK Slovan Bratislava, Ivan Kmotrík, Vladimír Weiss ml. Vladimír Weiss st. chce trénovať ďalej. Potom ako skončil na lavičke Gruzínska však preferuje klubový futbal a nevylúčil, že by sa vrátil opäť do ŠK Slovan Bratislava. V prípade lukratívnej reprezentačnej ponuky by zvažoval opätovne viesť národné mužstvo.

Vladimír Weiss st. po návrate na Slovensko. FOTO TASR.

Vladimír Weiss st., ŠK Slovan Bratislava, Ivan Kmotrík, Vladimír Weiss ml. Vladimír Weiss st. má za sebou päťročnú anabázu na poste hlavného trénera Gruzínska. Päťdesiatšesťročný skúsený kormidelník priviedol Gruzínsko do finále baráže o EURO 2020, kde jeho zverenci prehrali v rozhodujúcom súboji doma so Severným Macedónskom 0:1.

Slovenský kouč bezprostredne po zápase avizoval koniec na lavičke. Mužstvo ešte viedol v dueli Ligy národov s Arménskom (1:2), no po ňom sa jeho päťročné účinkovanie pri gruzínskej reprezentácii skončilo.

Hoci o svojich myšlienkach vrátiť sa do klubového futbalu často premýšľal už predtým, priznal ich až po skončení pri reprezentácii Gruzínska.

"Keď ste päť rokov trénerom reprezentácie, máte dostatok času na rozmýšľaní čo bude potom, keď skončíte. Chcem sa určite vrátiť na klubovú úroveň a uvidíme, aké budú ponuky. Trénerov je totiž milión, ale dobrých klubov málo.

Chcem si nájsť cestu, aby ma aj práca bavila. Nevylučujem ani, že ak by prišla lukratívna ponuka z nejakej reprezentácie, že ju nezoberiem," povedal podľa Šport24.sk Vladimír Weiss st.

Sám sa dokonca priznal, že nevylučuje aj návrat na Slovensko. V rodnej krajine by si však vedel predstaviť viesť iba jediný klub. "Vzťahy s majiteľom Ivanom Kmotríkom sú na celý život. Ak by som sa vrátil na Slovensko, tak jedine do Slovana, ale momentálne majú trénera a dobré mužstvo. Čo bude v budúcnosti uvidíme," pokračoval bývalý reprezentačný kormidelník, ktorý doviedol Slovensko v roku 2010 na MS v Afrike.

Vladimír Weiss st. by na Slovensku viedol iba ŠK Slovan Bratislava 

Počas tohto obdobia vytiahol do mužstva aj svojho syna Vladimíra Weissa ml. Pokiaľ by sa napokon stal trénerom ŠK Slovan Bratislava opäť by sa dostal do situácie, kedy by v jeho kádri figuroval jeho syn. "Bolo by to najťažšie, ale zároveň aj najkrajšie. Nehovorme však o Slovane, pretože to momentálne nie je aktuálne a uvidíme čo bude."  

Vladimír Wess st. bol však v hre aj na uvoľnený post reprezentačného trénera aj v uplynulom období. Hoci sa po úspešnej baráži o EURO 2020 rátalo so zotrvaním Štefana Tarkoviča, objavili sa polemiky aj o angažovaní Vladimíra Weissa st. Napokon sa však VV SFZ rozhodol pre bývalého asistenta Jána Kozáka, čo kvituje aj Vladimír Weiss st.

"Každý človek sa poučí z chýb a myslím si, že aj Slovenský futbalový zväz sa poučil, že ho neangažoval hneď tak, ako to aj odporúčal tréner Kozák. Prešli dva roky a je pri mužstve. Aj keď si myslím, že tréner Hapal je dobrý tréner, ale nemal výsledky. Štefan zvládol zápas so Severným Írskom a želám mu s našou reprezentáciou na EURO úspech," dodal na záver skúsený kormidelník.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo