Vion Zlaté Moravce FC DAC Dunajská Streda ONLINE dnes Fortuna liga

24. 4. 2021 |

Vion Zlaté Moravce dnes doma privíta FC DAC Dunajská Streda. Sledujte duel ONLINE od 14:30 hod.

Alen Ožbolt (Slovan), András Schäfer (DAC), Erik Daniel (Slovan) a Danylo Beskorovajnyj . FOTO: TASR.

Pred duelom DAC čakal na víťazstvo tri a Trenčín štyri zápasy, navyše obe mužstvá cez týždeň vypadli zo štvrťfinále Slovnaft Cupu. Lepšie začal DAC, držal loptu viac na kopačkách. Domáci išli už v 8. minúte do vedenia,

Ramirez dostal loptu pred pokutovým územím, z hranice šestnástky parádne poslal loptu k tyči - 1:0. Venezuelský útočník strelil už pätnásty gól v sezóne. V 21. minúte Dunajská Streda zvýšila svoje vedenie, Balič zahrával priamy kop z ľavej strany a Divkovič hlavou poslal loptu do siete – 2:0.

Okrem dvoch gólov prvá polhodinka veľa vzruchu nepriniesla. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami, s chybami na oboch stranách. V 40. minúte prišla prvá šanca Trenčína, Pirinen prešiel na ľavej strane, prízemný center poslal Čatakovič tesne vedľa. V 43. minúte sa dostal k lopte Andzouana, z hranice šestnástky však mieril vedľa.

V 53. minute po Davisovom centri pohrozil hlavou Beskorovajnyj, ale mieril vedľa. V 57. minúte strelou pohrozil Da Silva, ale slabú loptu Jedlička chytil. V 62. minúte Davisov pokus z 23 metrov musel kryť Kukučka. Aj v druhom polčase pokračoval futbal medzi šestnástkami.

V 81. minúte zahrával Tučný priamy kop z ľavej strany, loptu z päťky poslal do rúk brankára Corryn. V 88. minúte vybojoval loptu Divkovič, výbornou prihrávkou vysunul Taiwa, ktorý mohol postupovať sám na bránu, ale jeho strelu Kukučka famózne vyrazil. O minútu neskôr bol Taiwo opäť v akcií, jeho strela tesne minula bránu.

FC ViOn Zlaté Moravce
0 : 1
(0:0)
FC DAC Dunajská Streda

Góly: 50. Ramírez (Njie). ŽK: 35. Haspra (ZMO), 81. Menich (ZMO) – 82. Ramírez (DUN). Rozhodca: Očenáš – Vorel, Ferenc.
FC ViOn Zlaté Moravce: Chovan – Haspra (89. Mihálik), Moško (82. Orávik), Menich, Pintér (C) – Hrnčár, Grozdanovski (61. Kyziridis), Tóth, Šmatlák (61. Ďubek) – Sloboda – Balaj.
FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Sommer, Kružliak (C), Beskorovajnyj, Davis – Njie, A. Balić – Divković (75. Blackman), Nebyla (89. Müller), Andzouana (65. Moumou) – Ramírez.
74 dôležité Obrovská šanca ViOnu! Ďubek loptu napálil do múru, odkiaľ sa odrazila ku Hrnčárovi. Ten okamžite centroval, ale následná hlavička Kyziridisa bola zblokovaná!
63 dôležité Domáci futbalisti sa predsa len dostali do zakončenia. Center z ľavej strany našiel Hrnčára, ktorý skúsil strelu. Mieril však len do priestoru, kde bol Martin Jedlička a navyše bol v postavení mimo hru.
55 dôležité Andzouana sa prebil stredom obrany domáceho tímu, hoci najskôr chcel prihrávať Ramírezovi. Loptu zastavil Moško, no následne sa k nej dostal znovu futbalista Dunajskej Stredy a strelou opečiatkoval pravú tyč Chovanovej bránky!
53 dôležité Adrián Chovan sa veľmi zlostí na svojich hráčov a plným právom! Divković si pohodlne urobil priestor na hranici šestnástky ViOnu, technicky mieril do pravého horného rohu bránky, ale Chovan skvelým zákrokom loptu vyrazil na rohový kop!
51 dôležité Ďalšia gólová šanca pre hostí, z ľavej strany však Njie neprestrelil Adriána Chovana!
50 gól Dunajská Streda dala gól!
Prvá dobrá prihrávka na hrot DAC pre ERICA RAMÍREZA, ktorého za stopérmi ViOnu našiel Njie a venezuelský útočník krížnou strelou k pravej tyči otvára skóre zápasu!
44 dôležité Dávid Hrnčár sa výborne predral po pravej strane až do zakončenia, ale jeho strelu obetavo zblokoval vracajúci sa obranca Beskorovajny!
16 dôležité Obrovská šanca Zlatých Moraviec! Hrnčárov center sa síce nedostal ku Balajovi, ale odrazená lopta našla na hranici šestnástky číhajúceho Martina Tótha, ktorý delovkou takmer zlomil brvno Jedličkovej bránky!
10 dôležité Grozdanovského prihrávka aj s prispením šťastia prešla ku Dávidovi Hrnčárovi, ktorý sa okamžite oprel do strely. Lopta však končí vysoko nad Jedličkovou bránkou.