Vion Zlaté Moravce FC DAC Dunajská Streda ONLINE dnes Fortuna liga

24. 4. 2021 |

Vion Zlaté Moravce dnes doma privíta FC DAC Dunajská Streda. Sledujte duel ONLINE od 14:30 hod.

Alen Ožbolt (Slovan), András Schäfer (DAC), Erik Daniel (Slovan) a Danylo Beskorovajnyj . FOTO: TASR.

Pred duelom DAC čakal na víťazstvo tri a Trenčín štyri zápasy, navyše obe mužstvá cez týždeň vypadli zo štvrťfinále Slovnaft Cupu. Lepšie začal DAC, držal loptu viac na kopačkách. Domáci išli už v 8. minúte do vedenia,

Ramirez dostal loptu pred pokutovým územím, z hranice šestnástky parádne poslal loptu k tyči - 1:0. Venezuelský útočník strelil už pätnásty gól v sezóne. V 21. minúte Dunajská Streda zvýšila svoje vedenie, Balič zahrával priamy kop z ľavej strany a Divkovič hlavou poslal loptu do siete – 2:0.

Okrem dvoch gólov prvá polhodinka veľa vzruchu nepriniesla. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami, s chybami na oboch stranách. V 40. minúte prišla prvá šanca Trenčína, Pirinen prešiel na ľavej strane, prízemný center poslal Čatakovič tesne vedľa. V 43. minúte sa dostal k lopte Andzouana, z hranice šestnástky však mieril vedľa.

V 53. minute po Davisovom centri pohrozil hlavou Beskorovajnyj, ale mieril vedľa. V 57. minúte strelou pohrozil Da Silva, ale slabú loptu Jedlička chytil. V 62. minúte Davisov pokus z 23 metrov musel kryť Kukučka. Aj v druhom polčase pokračoval futbal medzi šestnástkami.

V 81. minúte zahrával Tučný priamy kop z ľavej strany, loptu z päťky poslal do rúk brankára Corryn. V 88. minúte vybojoval loptu Divkovič, výbornou prihrávkou vysunul Taiwa, ktorý mohol postupovať sám na bránu, ale jeho strelu Kukučka famózne vyrazil. O minútu neskôr bol Taiwo opäť v akcií, jeho strela tesne minula bránu.

FC ViOn Zlaté Moravce
0 : 1
(0:0)
FC DAC Dunajská Streda

Góly: 50. Ramírez (Njie). ŽK: 35. Haspra (ZMO), 81. Menich (ZMO) – 82. Ramírez (DUN). Rozhodca: Očenáš – Vorel, Ferenc.
FC ViOn Zlaté Moravce: Chovan – Haspra (89. Mihálik), Moško (82. Orávik), Menich, Pintér (C) – Hrnčár, Grozdanovski (61. Kyziridis), Tóth, Šmatlák (61. Ďubek) – Sloboda – Balaj.
FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Sommer, Kružliak (C), Beskorovajnyj, Davis – Njie, A. Balić – Divković (75. Blackman), Nebyla (89. Müller), Andzouana (65. Moumou) – Ramírez.
50 gól Dunajská Streda dala gól!
Prvá dobrá prihrávka na hrot DAC pre ERICA RAMÍREZA, ktorého za stopérmi ViOnu našiel Njie a venezuelský útočník krížnou strelou k pravej tyči otvára skóre zápasu!