Spolupráca s Petrou Vlhovou sa prerušila. Ester Ledecká musí počas MS hľadať pomoc inde

17. 2. 2021 |
 

Spojenie Ester Ledecká a Petra Vlhová funguje skvelo. Lenže česko-slovenská spolupráca medzi tímami elitných lyžiarok sa na MS v zjazdovom lyžovaní rozpadla. 

Ester Ledecká v cieli počas MS v Cortina d´Ampezzo. FOTO: TASR/AP. 

Dôvodom je to, že naša pretekárka vynechala sobotňajší zjazd a tým aj dôležité tréningy na túto kĺzavú disciplínu. 

„Musíme si poradiť bez nej, ale zase sme sa dohodli napríklad s Rusmi, máme tu navyše Honzu Fiedlera (trénera mužov českej reprezentácie pozn. red.), takže trať máme pokrytú,“ povedal podľa sport.cz Tomáš Bank tréner Ester Ledeckej.

Česká pretekárka si totiž potrpí na rozbor trate prostredníctvom videí, čo bolo vždy jednoduchšie v prítomnosti Livia Magoniho. Taliansky odborník je totiž obrovský profesionál, čo si všimol aj kouč českej pretekárky.

„Predtým som ho veľmi nepoznal. Občas sme sa stretli, prehodili pár slov. Teraz som zistil, že je veľmi prísny, ale aj vtipný. Spoločne sme pozbierali malé reprezentácie, aby sme si v boji s veľkými pomohli.“

„Výhodou je aj fakt, že v našom tíme je Talian Franz Gamper. S Liviom si perfektne rozumejú a dopĺňajú sa,“ povedal v rozhovore pre pravda.sk Tomáš Bank.

Slová českého trénera potvrdila aj samotná Ester Ledecká. „Vždy si poštebotajú do vysielačiek a ja čakám na final result, pretože nerozumiem ani slovo,“ smiala sa česká lyžiarka, ktorá prípravu pred pretekmi strávi pri videu niekedy aj hodinu.

Petra Vlhová a Ester Ledecká prerušili spoluprácu

Aj preto musí byť jej tréner niekedy viac kameraman a strihač. V každom stredisku hľadá ideálnu pozíciu, odkiaľ zjazdovku kamerou s veľkým priblížením dokáže natočiť.

„Hľadám miesto, kde by sme mali takú pozíciu, ktorú nikto nemá,“ dodal Tomáš Bank. „Do videa dávam jednu-dve pretekárky v každej pasáži a porovnanie s Ester. Materiál sa snažím upraviť do 45 minút, aby nad tým pred pretekmi nesedela dlho,“ dodal Bank, nakoľko vie, že si to jeho zverenkyňa ešte neraz pred spaním sama prehráva.

„Naozaj si to bez toho nedokážem predstaviť, potrpím si na to,“ priznáva Ledecká. „Robili sme to, aj keď som ešte nejazdila zjazdy, po tréningoch „obrákov“.  Avšak po zjazde a super G to zohráva ešte väčšiu rolu. Línia v tých rýchlostiach je veľmi dôležitá,“ dodala česká reprezentantka, ktorá vo štvrtkovom super G v Cortine d´Ampezzo skončila na 4. mieste.

Ester Ledecká opäť bez medaily

Rovnaké umiestenie prišlo aj v sobotňajšom zjazde, v ktorom si už ale Ester Ledecká brúsila zuba na jednu z medailí. Napokon skončila 7 stotín sekundy za pódiom.

„Takú krásnu veveričku som mohla dostať. Ty jo, sedem stotín...,“ komentovala typicky svoj výkon 25-ročná rodáčka z Prahy počas dekorovania víťaziek, ktoré dostávali maskota v podobe drevených veveričiek.

„Je to šport, na večeru bude „bramoračka“. Taliansky chalani hovoria, že to je plechová medaila, tak tí zase budú mať novú plechovú strechu. Neviem teda či bude bramboračka, alebo strecha, uvidíme,“ vravela nadnesene po pretekoch Ester Ledecká.

Potom však zhodnotila svoj výkon vážnejším tónom. „Samozrejme, nie je to medaila, ale je to skvelé umiestnenie a som rada, že sa držím špičky a už medzi nich nejak patrím. Snáď som fanúšikov veľmi nesklamala a dúfam, že im budem robiť radosť možno ešte lepšími výsledkami.“

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo