Petra Vlhová túži po veľkom glóbuse, ale nemôže trénovať, ako by chcela: Je to náročné

13. 2. 2021 |
 

Petra Vlhová sa okrem MS v zjazdovom lyžovaní sústredí aj na zisk veľkého kryštálového glóbusu. To si vyžaduje veľkú obetu v podobe neustáleho tréningu.

Petra Vlhová pred štartom 2. kola v Courcheveli. FOTO TASR/AP.

Slovenská lyžiarka od začiatku sezóny dokazuje, že si ide po celkové prvenstvo v SP zjazdového lyžovania. Hoci sa momentálne zameriava na prebiehajúci šampionát v Cortina d´Ampezzo, stále má v hlave svoj veľký cieľ.

„MS v zjazdovom lyžovaní nie sú našou prioritou. Chceme medaile, ale náš cieľ je celkový triumf, pretože to by bolo pre Slovensko historické. Cenné kovy už máme, tiež aj víťazstvá v jednotlivých disciplínach. Chceme veľkú trofej,“ povedal nedávno pre AP Livio Magoni.

Základom bolo začať jazdiť aj zjazd či super G a v týchto disciplínach sa Petra Vlhová neustále zlepšuje. Hoci vo štvrtkovom superobrovskom slalome na MS zaostala za pódiom o 47 stotín sekundy, na medailu to nestačilo.

„Tým, že som to začala jazdiť, tak som verila, že to dotiahnem na pódium. Vždy, keď začnem niečo jazdiť, trénovať, tak idem s cieľom, dostať sa čo najvyššie. Samozrejme, že sme chceli byť na stupňoch víťazov, to sa však nepodarilo. Budeme sa snažiť, aby som tam bola späť,“ povedala v krátkom rozhovore pre iSport.cz.

Petra Vlhová nemá čas na tréning

A inak ako neustálym tréningom to nepôjde, čo si uvedomuje aj naša reprezentantka. Lenže tréning technických a rýchlostných disciplín si vyžaduje obetu navyše.

„Je to náročné, pretože nemám čas na tréning. Deň má 24 hodín, z toho mám na tréning čas osem alebo deväť hodín a medzi tým musím robiť iné aktivity. Je náročné ísť celý program, ale vedeli sme do čoho ideme. Takže bojujeme ďalej,“ opisuje svoju aktuálnu sezónu Petra Vlhová.

Tá sa však môže spoľahnúť na svoj tím na čele s Liom Magonim, ktorý presne očakával ako bude tak náročný ročník prebiehať.

„Všetko, čo robíme, bolo naplánované. Únavu, ktorú nedávno pociťovala, sme očakávali. Aj preto sme ju poslali na tri dni k moru, aby si tam s rodinou oddýchla,“ prezradil Magoni.

Petra Vlhová sa už sústredí na alpskú kombináciu

Naša pretekárka totiž minulý týždeň strávila tri dni v prímorskom mestečku Grado. Tam 25-ročný Liptáčka načerpala sily na prebiehajúci šampionát, ktorý pre ňu najbližšie pokračuje v pondelok alpskou kombináciou, v ktorej obhajuje striebornú medailu.

Táto disciplína sa mala ísť pred týždňom, no pre zlé počasie museli organizátori zmeniť program a tak sa šiel najprv ženský Super G, čo celkom zahralo do karát našej lyžiarke.

„Vyskúšala som si totiž Super G do kombinácie, čo mi pomôže, pretože som tu nikdy nesúťažila. Už viem, čo od toho čakať a budem sa z toho snažiť poučiť,“ vravela ďalej Vlhová, ktorá sa trocha sťažovala na samotnú trať, čo mohlo byť príčinou slabšej jazdy v super G.

„To neboli podmienky pre mňa. Som lyžiarka, ktorej veľmi mäkká trať až tak nevyhovuje, borím sa v tom,“ dodala na záver Petra Vlhová.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo