Livio Magoni chválil Petru Vlhovú, potom gratuloval Shiffrinovej: Bravo, mohla si byť zlatá

12. 2. 2021 |
 

Všetci si pamätáme, ako sa Livio Magoni dostal pred rokom do sporu s americkým tímom. Teraz však ukázal, že preteky sú aj o vzájomnom rešpekte.

Mikaela Shiffrinová s bronzom po Super G na MS v zjazdovom lyžovaní. FOTO: TASR/AP.

Počas MS v zjazdovom lyžovaní totiž zagratuloval Mikaele Shiffrinovej k bronzovej medaile, ktorú získala po štvrtkovom Spuer G. „Bravo Shiffirnová, medaila z prvých pretekov. Ak by nespravila chybu, bola by určite zlatá,“ vyjadril sa podľa neveitalia.it 57-ročný rodák zo Selvina.

Taliansky odborník svojimi poslednými slovami narážal na menšie problémy, ktoré mala Mikaela Shiffrinová v závere trate, keď sa po skoku dostala do mierneho záklonu, čím na chvíľu stratila správnu líniu.

„Mala som dobrý plán, 98 percent z neho som splnila, išla som rýchlo, po jednej chybe som sa však ocitla mimo trate. Po roku bez super-G to nebolo jednoduché, teší ma, že som opäť na pódiu, ale jedna medaila život nezmení,“ povedala Američanka.

Tá zažíva náročnú sezónu najmä. Stále sa totiž musí vyrovnať so smrťou svojho otca, ktorý minulý február zomrel doma po nešťastnej náhode.

„Mikaela je prinajmenšom hrdinka tohto šampionátu. Ale myslím si, že je z nás celkovo najväčšia hrdinka. To, čo sa jej stalo, je šialené. Vôbec si to neviem predstaviť, ako by som sa s tým popasovala ja, ani si to nechcem predstavovať. Som na ňu pyšná, ako to zajazdila,“ povedala pre isport.cz Ester Ledecká, ktorá skončila v Super G na 4. mieste.

Petra Vlhová chcela medailu

Popri špecialistkách na rýchlostné disciplíny sa však medzi elitnú desiatku prebojovala aj Petra Vlhová. Hoci naša reprezentantka nemala po pretekoch dobrú náladu, Livio Magonu ju pochválil.

„Som šťastný, čo Petra dokázala. Prvýkrát išla na tejto trati a nebola ďaleko od najlepších pozícií, pričom sa dokázala umiestniť v top desiatke. Pritom za sebou nechala lyžiarky, ktoré tento kopec poznajú veľmi dobre,“ povedal taliansky odborník.

A Petra Vlhová mohla skončiť aj lepšie, no 25-ročná Liptáčka brala svoj výkon pozitívne smerom k pondelňajšej alpskej kombinácii. "Deviate miesto je ako keby nič, na MS sa berú len medaily.

Snažím sa to brať pozitívne najmä do kombinácie, že som si vyskúšala trať. Nikdy doteraz som tu nesúťažila, už viem, čo od toho čakať, aká je rýchlosť, aký je profil trate. Z dnešných pretekov si chcem zobrať čo najviac do kombinácie."

Dovtedy bude Vlhová v piatok aj sobotu trénovať slalom, keďže vynecháva zjazd ako jedinú z individuálnych disciplín.

"V nedeľu mám voľno a potom na mňa čaká veľmi náročný týždeň," dodala líderka celkového poradia Svetového pohára, na ktorú čakajú štyri štarty v intervale šiestich dní. V troch z nich bude obhajovať medaily z predchádzajúcich MS vo švédskom Are.