Slovensko zdolalo Rusko a vyhralo hokejový Kaufland cup 2020

8. 2. 2020 |

Slovensko, Rusko, hokej, Kaufland cup 2020.  Slovenskí hokejisti zvíťazili v druhom zápase Kaufland Cupu nad Olympijským tímom Ruska 2:1 a obhájili vlaňajšie prvenstvo. O góly domáceho tímu sa postarali Marek Ďaloga a Michal Chovan, za ruský tím znížil v 3. tretine Sorkin.

Na snímke hráč Slovenska Dominik Graňák počas zápasu hokejového turnaja Kaufland cup 2020 medzi Slovenskom a Bieloruskom v Poprade 6. februára 2020. FOTO TASR - Oliver Ondráš

Slovensko Rusko hokej online prenos dnes LIVE Kaufland cup 2020 dnes od 14:00

Slovensko, Rusko, hokej, online prenos. Víťazstvom nad Bieloruskom 4:3 sa slovenskí hokejoví reprezentanti priblížili obhajobe prvenstva na domácom Kaufland Cupe. Hoci si uvedomujú, že Olympijský výber Ruska (v sobotu od 14.00 h) bude silnejší súper než Bielorusi, doma chcú uspieť. "Nikto to za nás neurobí, je to len na nás" uviedol útočník Marcel Haščák.

Olympijský výber Ruska je pravidelný súper slovenských reprezentantov. V sezóne 2019/2020 sa tímy stretli dvakrát, na turnajoch v Nemecku i vo Švajčiarsku sa zrodilo víťazstvo ruského tímu 3:2 po predĺžení, respektíve samostatných nájazdoch. Vlani na Kaufland Cupe Slováci herne aj výsledkovo prevýšili súpera a výsledok 5:1 by si veľmi radi zopakovali aj tentoraz.

Domáci reprezentanti budú mať za sebou deň oddychu, ich súpera však čakal v piatok od 18.00 súboj s Bieloruskom. Oddych môže byť výhodou domácich reprezentantov, ale ani väčšia zápasová intenzita neuberie na sile Rusov. Bude to asi ešte o triedu ťažší súper než boli Bielorusi. "Ich sila je nesmierna a je úplne jedno, či hráte proti ich A, B alebo C-tímu. Každý ich tím je silný. Bude to o triedu kvalitnejší súper než Bielorusi, ale my sa musíme zamerať predovšetkým na svoj výkon," poznamenal útočník Tomáš Marcinko.

V podobnom duchu sa vyjadril aj útočník Michal Krištof, ďalší zo slovenských strelcov proti Bielorusku. "My musíme hrať celých 60 minút tak, ako sme hrali proti Bielorusom v tretej tretine. Keď to splníme, budeme môcť vyhrať s každým. Bude to asi ešte o triedu vyššie než bol náš prvý súper."

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte]

Tréner SR Craig Ramsay má k dispozícii dvoch brankárov a 22 korčuliarov, takže nastúpiť by mala rovnaká zostava ako vo štvrtok. "Zmena bude iba na brankárskom poste," avizoval asistent trénera Vladimír Országh.

Kaufland Cup 2020

Slovensko - Rusko Olympijský výber -:-, online prenos a výsledok dnes od 14:00

Slovensko
2 : 1
(2:0, 0:0, 0:1)
Ruský olympijský tím

Góly a asistencie: 9. Ďaloga (Lamper, Zigo), 13. Mi. Chovan (Marcinko, Gernát) – 53. Sorkin (Dorofejev). Rozhodca: Baluška, Štefik – Gegáň, Kacej. Diváci: 3 850.
Slovensko: Rybár (Košarišťan) – Graňák (C), Čerešňák (A), Gernát, Ma. Chovan, Rosandič, Štajnoch, Koch, Ďaloga – Mi. Chovan, Krištof, Haščák – J. Sukeľ, Marcinko (A), Zuzin – Pospíšil, Kollár, Rapáč – Paulovič, Zigo, Lamper
Ruský olympijský tím: Melničuk (Konovalov) – Demidov (A), Miromanov, Šaripzianov (C), Pylenkov, Kudako, Chabarov, Jakovenko, Trišin – Slepec, Ivanov, Obidin – Talalujev, Kukštel, Morozov (A) – Rtiščev, Sorkin, Dorofejev – Amirov, Šaškov, Grošev
52:52 gól Ruský olympijský tím dal gól!
Rusko strieľa kontaktný gól a záver tretej tretiny môže byť ešte zaujímavý. Chybne rozohrával Kollár, ktorý lacno prišiel o puk medzi kruhmi. Prebral si ho Dorofejev, ktorý ho ponúkol MAXIMOVI SORKINOVI, položil si Rybára a s prehľadom zakončil.
Asistencia: Pavel Dorofejev.
12:28 gól Slovensko dalo gól!
Slovenskí hokejisti využívajú presilovku o jedného hráča a zvyšujú svoj náskok. Marcinko si pri zadnom mantineli počkal na prihrávku, hlavu otočil smerom bránke a vynikajúco našiel MICHALA CHOVANA, ktorý z prvej zblízka prekonal Melničuka.
Asistencie: Tomáš Marcinko, Martin Gernát.
08:59 gól Slovensko dalo gól!
Slovenskí hokejisti otvárajú skóre duelu. Lamper pokračoval dopredu po pravom krídle. Do závesu sa mu dostal obranca MAREK ĎALOGA, ktorý si prevzal puk na pravom kruhu a odtiaľ presnou strelou popri lapačke prekonal Melničuka.
Asistencie: Patrik Lamper, Tomáš Zigo.