Slovensko zdolalo Rusko a vyhralo hokejový Kaufland cup 2020

8. 2. 2020 |
 

Slovensko, Rusko, hokej, Kaufland cup 2020.  Slovenskí hokejisti zvíťazili v druhom zápase Kaufland Cupu nad Olympijským tímom Ruska 2:1 a obhájili vlaňajšie prvenstvo. O góly domáceho tímu sa postarali Marek Ďaloga a Michal Chovan, za ruský tím znížil v 3. tretine Sorkin.

Na snímke hráč Slovenska Dominik Graňák počas zápasu hokejového turnaja Kaufland cup 2020 medzi Slovenskom a Bieloruskom v Poprade 6. februára 2020. FOTO TASR - Oliver Ondráš

Slovensko, Rusko, hokej, Kaufland cup 2020.  Slovenskí hokejisti zvíťazili v druhom zápase Kaufland Cupu nad Olympijským tímom Ruska 2:1 a obhájili vlaňajšie prvenstvo. O góly domáceho tímu sa postarali Marek Ďaloga a Michal Chovan, za ruský tím znížil v 3. tretine Sorkin.

Slovensko Rusko hokej online prenos dnes LIVE Kaufland cup 2020 dnes od 14:00

Slovensko, Rusko, hokej, online prenos. Víťazstvom nad Bieloruskom 4:3 sa slovenskí hokejoví reprezentanti priblížili obhajobe prvenstva na domácom Kaufland Cupe. Hoci si uvedomujú, že Olympijský výber Ruska (v sobotu od 14.00 h) bude silnejší súper než Bielorusi, doma chcú uspieť. "Nikto to za nás neurobí, je to len na nás" uviedol útočník Marcel Haščák.

Olympijský výber Ruska je pravidelný súper slovenských reprezentantov. V sezóne 2019/2020 sa tímy stretli dvakrát, na turnajoch v Nemecku i vo Švajčiarsku sa zrodilo víťazstvo ruského tímu 3:2 po predĺžení, respektíve samostatných nájazdoch. Vlani na Kaufland Cupe Slováci herne aj výsledkovo prevýšili súpera a výsledok 5:1 by si veľmi radi zopakovali aj tentoraz.

Domáci reprezentanti budú mať za sebou deň oddychu, ich súpera však čakal v piatok od 18.00 súboj s Bieloruskom. Oddych môže byť výhodou domácich reprezentantov, ale ani väčšia zápasová intenzita neuberie na sile Rusov. Bude to asi ešte o triedu ťažší súper než boli Bielorusi. "Ich sila je nesmierna a je úplne jedno, či hráte proti ich A, B alebo C-tímu. Každý ich tím je silný. Bude to o triedu kvalitnejší súper než Bielorusi, ale my sa musíme zamerať predovšetkým na svoj výkon," poznamenal útočník Tomáš Marcinko.

V podobnom duchu sa vyjadril aj útočník Michal Krištof, ďalší zo slovenských strelcov proti Bielorusku. "My musíme hrať celých 60 minút tak, ako sme hrali proti Bielorusom v tretej tretine. Keď to splníme, budeme môcť vyhrať s každým. Bude to asi ešte o triedu vyššie než bol náš prvý súper."

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte]  

Tréner SR Craig Ramsay má k dispozícii dvoch brankárov a 22 korčuliarov, takže nastúpiť by mala rovnaká zostava ako vo štvrtok. "Zmena bude iba na brankárskom poste," avizoval asistent trénera Vladimír Országh.

Kaufland Cup 2020

Slovensko - Rusko Olympijský výber -:-, online prenos a výsledok dnes od 14:00

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte]  

Slovensko
2 : 1
(2:0, 0:0, 0:1)
Ruský olympijský tím

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 9. Ďaloga (Lamper, Zigo), 13. Mi. Chovan (Marcinko, Gernát) – 53. Sorkin (Dorofejev). Rozhodca: Baluška, Štefik – Gegáň, Kacej. Diváci: 3 850.
Slovensko: Rybár (Košarišťan) – Graňák (C), Čerešňák (A), Gernát, Ma. Chovan, Rosandič, Štajnoch, Koch, Ďaloga – Mi. Chovan, Krištof, Haščák – J. Sukeľ, Marcinko (A), Zuzin – Pospíšil, Kollár, Rapáč – Paulovič, Zigo, Lamper
Ruský olympijský tím: Melničuk (Konovalov) – Demidov (A), Miromanov, Šaripzianov (C), Pylenkov, Kudako, Chabarov, Jakovenko, Trišin – Slepec, Ivanov, Obidin – Talalujev, Kukštel, Morozov (A) – Rtiščev, Sorkin, Dorofejev – Amirov, Šaškov, Grošev
Aktualizuj online prenos
časová značka Koniec zápasu.
59:50 Z obranného pásma sa podarilo dostať puk preč Krištofovi, ktorý zrejme rozhodol.
59:29 Rusi už získali útočné pásmo a od modrej čiary pálil Miromanov. Jeho zakončenie Rybár bezpečne podržal vo výstroji.
59:06 Miromanov je za ruskou bránkou a rozbieha novú útočnú akciu ruského tímu.
58:49 Podarilo sa nám dostať puk do stredného pásma.
58:39 dôležité Vhadzuje sa pred Rybárom, ruská bránka ostáva prázdna!
58:39 dôležité Graňák puk vyhadzoval von z obranného pásma. Nevyhli sme sa v tejto chvíli icingu. Oddychový čas si berie ruský tréner Oleg Brataš.
58:18 Puk sa dostal do obranného pásma ruského tímu a náš súper rozbieha nový útok spoza Melničuka.
57:52 Ruskí hokejisti s blížiacim sa koncom tretiny zvyšujú obrátky a dokázali to aj teraz. Georgij Ivanov sa natlačil pred bránku. Rybár stihol zakryť puk včas.
57:18 Haščák posielal puk krížom cez stredné pásmo Sukeľovi, ktorý však už bol poriadne vyšťavený a nedokázal ďalej pokračovať v útočení.
Dnešné stretnutie sleduje 3 850 divákov.
56:33 Po ľavom krídle to dopredu skúsil Maxim Grošev. Jeho pohyb sa skončil strelou z kruhu, ktorá mierila priamo do výstroje gólmana Rybára.
56:12 Michal Chovan z obranného pásma žabkou prehadzoval puk na útočnú modrú Haščákovi. Haščák súboj veľmi nezvládol a o puk prišiel.
55:32 Pospíšil bol aktérom ďalšej našej akcie. Veľmi si však v útočnom pásme nerozumel so Štajnochom a naši nakrátko prišli o puk.
55:06 Pospíšil vykorčuľoval s pukom dopredu po pravom krídle. Pred bránku už rýchlo šprintoval Rosandič, ale prihrávku mu ponúknuť nedokázal.
54:37 Koch pozvládal súboj s Obidinom a nepustil ho po krídle do zakončenia. Naši hráči ihneď otočili hru, dostriedali a snažia sa ísť dopredu.
53:53 Ruskí hokejisti aj naďalej pokračujú v aktivite a sú nasťahovaní v našom obrannom pásme. Zatiaľ je to však bez ďalšej strely.
52:52 gól Ruský olympijský tím dal gól!
Rusko strieľa kontaktný gól a záver tretej tretiny môže byť ešte zaujímavý. Chybne rozohrával Kollár, ktorý lacno prišiel o puk medzi kruhmi. Prebral si ho Dorofejev, ktorý ho ponúkol MAXIMOVI SORKINOVI, položil si Rybára a s prehľadom zakončil.
Asistencia: Pavel Dorofejev.
52:24 Rusom sa podarilo udržať útočné pásmo a od modrej čiary prišla ďalšia strela, tentokrát od Šarizpianova. Jeho pokus mieril priamo na Rybára a slovenský gólman počkal na prerušenie hry.
51:50 Vyhodený puk z našich hokejok zachytili Rusi v obrannom pásme a do rozohrávky sa zapája aj brankár Melničuk. Miromanov čaká na čerstvých spoluhráčov.
51:26 Miromanov expresne rýchlo vyštartoval dopredu a vytvoril si streleckú pozíciu za pravým kruhom. Rybár puk skrotil betónmi a dával ho spoluhráčom.
50:57 Michal Chovan získal pri mantineli nahodený Haščákov puk. Prekorčuľoval z ľavého kruhu bližšie k bránke a ohrozil Melničuka. Ruský gólman na hrudi zachytil puk.
50:12 Medzi kruhy dostal prihrávku obranca Alexander Jakovenko. Vhodný moment na strelu už prepásol a skúšal to neskôr. Namieril to do hokejky nášho hráča a puk unikol na ochrannú sieť.
49:31 Druhá naša formácia bola na ľade už asi viac ako minútu a rozhodne potrebovala vystriedať. Sukeľ teda iba nahadzoval puk poza Melničuka a hráči odišli na striedačku.
49:04 Rusom sa napokon podarilo uvoľniť a dostali sa aj do vhodnej streleckej pozície. Z pravého kruhu to skúšal Pavel Dorofejev, jeho pokus mieril však mimo bránky.
48:43 Naša druhá formácia na čele s Marcinkom je v útočnom pásme. Aktuálne hráči bojujú o puk pri zadnom mantineli a tento boj zatiaľ nemá víťaza.
47:44 Michal Chovan možno ani najprv nepredpokladal aká situácia sa môže zrodiť po jeho nahodení na bránku. Vyzeralo to, že Melničuk bez problémov puk zachytí, ale prekvapil ho Marcinko, ktorý na dvakrát dorážal.
46:54 Jakub Sukeľ poslal krížnu prihrávku na modrú čiaru na hokejku Gernáta, ktorý okamžite švihom poslal puk na bránku. Melničuk bol pripravený a s istotou do lapačky zachytil strelu.
46:28 Slovenskí hokejisti v podstate bez problémov prečkali toto vylúčenie Zuzina a momentálne sú už na ľade v plnej päťčlennej sile.
45:43 Opäť sa nám úspešne podarilo vyhodiť puk von z obrannej tretiny. Teraz sa o to postaral Rosandič a naši striedajú.
45:18 Štajnoch výrazným spôsobom prispel k zadržaniu ruskej rozohrávky. Puk vypichol Rusom v strednom pásme a tí museli zamieriť až za Melničuka.
44:43 V úvode oslabenia sa nám podarilo zastaviť ruský presilovkový kolotoč a vyhodili sme puk von z obranného pásma.
44:24 Ruský tím sa môže vrátiť do zápasu počas presilovky. Peter Zuzin dostáva dve minúty za držanie.
44:00 Formácia na čele s Krištofom prekorčuľovala do útočného pásma. Krištof na ľavom kruhu prenechával Haščákovi, ktorý šiel medzi kruhy. Správny moment na strelu však prepásol a jeho zakončenie zblokovali ruské hokejky.
42:51 Od modrej čiary sa k strele prepracoval obranca Jakovenko, ktorý puk nahadzoval priamo na Patrika Rybára. Náš gólman si s pukom dal rady.
42:20 Pospíšil vyhadzoval puk preč z obrannej tretiny a nik sa ho nedotkol. Za daných okolností je to zakázané uvoľnenie.
41:55 Vadim Kudako zastavil slovenskú rozohrávku v strednom pásme. Rusi s pukom zamierili až do svojej obrannej tretiny.
41:23 Gernát chcel dostať puk von z obranného pásma a celkom sa mu to aj podarilo. Naši hokejisti bojovali následne o puk v strednom pásme.
40:38 Haščák prekorčuľoval s pukom do útočného pásma. Prešiel cez modrú čiaru, následne svoj pohyb zastavil a potom mu puk z hokejky nechtiac unikol.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
V prostrednej časti sme zo strany slovenského tímu nevideli taký útočný hokej ako v prvej tretine. Po ďalších 20 minútach sa skóre nemenilo a Slovensko stále vedie aj po druhej tretine nad Ruskom 2:0.
Tretia dvadsaťminútovka sa začne približne o 15:33.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:56 dôležité V záverečných sekundách si však Rusko vypracoval zaujímavú príležitosť. Prihrávku z rohu klziska dostal pred bránku Andrej Obidin, ktorý sa otočil a sám zakončoval zblízka. Rybár stihol natiahnuť betón.
39:14 V záverečných minútach druhej tretiny sa toho na ľadovej ploche veľa nedeje. Aktuálne sú s pukom za vlastnou bránkou ruskí hokejisti.
38:47 Lamper si za pravým kruhom prebral prihrávku od Ziga a nahadzoval na bránku. Melničuk situáciu pozorne sledoval a betónom vyrážal strelu.
38:11 Rusi stratili puk v rohu klziska a dopredu štartoval Kollár. Ukazoval sa mu na modrej čiare Pospíšil, napokon však dostal prihrávku do ofsajdu.
37:18 Založenie útoku z našej strany teraz nebolo veľmi presvedčivé a dôsledné. Rusi zachytili puk v strednom pásme a snažia sa ísť dopredu.
36:18 Slovenskí hokejisti úspešne držia útočné pásmo. Prihrávku dostal na modrú čiaru Koch, ktorý okamžite strieľal švihom, no Melničuk bezpečne vyrazil.
35:36 Lamper zastavil ruskú rozohrávku pred modrou čiarou. Prenechával puk Paulovičovi, ktorý však nestrieľal a radšej podržal puk na hokejke v pásme.
35:12 Nahodenú vysokú žabku zo stredného pásma z hokejky Pospíšila videl brankár Alexej Melničuk a pre istotu prikryl, pretože sa k bránke blížili naši hráči v modrých dresoch.
34:46 Zuzin zaváhal na vlastnej modrej čiare a poľahky stratil puk. Prebral si ho Dorofejev, ktorý chcel okamžite útočiť, ale spoluhráč mu vbehol do ofsajdu.
34:00 Slovenskí hokejisti aj naďalej držali útočné pásmo. Z ľavého kruhu to strelou skúšal zo svojej typickej pozície Haščák. Jeho pokus bol zblokovaný a letel na ochrannú sieť.
33:33 Krížna prihrávka z pravého kruhu z hokejky Michala Chovana bola tečovaná a puk vyletel ponad plexisklo do hľadiska. Potešil jedného z divákov, ktorý sa stal novým majiteľom daného puku.
33:02 Po Štajnochovej strele od modrej čiary sa chcel do dorážkovej možnosti dostať Tomáš Zigo, zblízka to však napálil iba priamo do Melničuka.
32:40 Našim hokejistom úvod presilovej hry nevychádza. Pospíšil bol už s pukom v pásme, ale na modrú čiaru posunul mimoriadne nepresnú prihrávku.
32:04 Marcel Haščák výborne napádal ruskú rozohrávku a vypýtal si faul. Damir Šaripzianov dostáva dve minúty za hákovanie.
31:41 Demidov sa prepracoval medzi kruhy a odtiaľ sa snažil ohroziť nášho brankára. Bekhendová strela smerovala priamo do lapačky Rybára.
31:24 Zaujímavo to skúšal Martin Chovan, ktorý dlhou krížnou prihrávkou chcel vysunúť na útočnej modrej Kollára. Bolo však napokon z toho iba zakázané uvoľnenie.
30:45 Ďalšiu dobrú prácu odviedol Krištof, ktorý získal puk na modrej čiare. Posunul ho Čerešňákovi a ten nás bezpečne oslobodil.
30:11 Na modrej čiare si nie úplne presvedčivo počínal Chabarov. Lamper mu vypichol puk a mohol sa dostať do úniku, no zabudol puk v strednom pásme.
29:42 Naši hráči pokračujú v dobrej hre v oslabení. Štajnoch zastavil puk na modrej čiare a nahodil na bránku. Melničuk vyrážal a prenechával puk spoluhráčom.
29:22 Zaujímavo sa prezentoval opäť náš obranca Ďaloga, ktorý vytiahol puk von z obranného pásma a dovolil si zaútočiť. Jeho strela z pravého kruhu letela priamo na Melničuka a získali sme buly v útočnom pásme.
28:52 Rusko bude hrať prvú presilovku v zápase. Peter Zuzin dostáva dve minúty za hákovanie.
28:23 Obidin sa obtočil okolo Gernáta, no zároveň stratil stabilitu a padol na ľad. Aj to značne pribrzdilo ruskú akciu a naši sa stihli urýchlene vrátiť.
27:43 Michal Krištof teraz prekorčuľoval veľmi rýchlo po ľavom krídle. Natlačil sa pred bránku a skúšal to zblízka. Melničuk mal pripravené betóny.
27:06 Marek Ďaloga znovu predviedol svoje typické korčuliarske zručnosti. Od mantinelu sa presunul medzi kruhy a odtiaľ bekhendom strieľal. Melničuk mal lapačku pripravenú a zachytil ňou puk.
26:30 Daniil Miromanov mieril dopredu po ľavom krídle a z kruhu vystrelil. Rybár mierne vykorčuľoval z brány a lapačkou zachytil letiaci puk.
26:01 Jakub Sukeľ sa prebíjal dopredu po ľavom krídle. Cez jedného ruského hráča prešiel, na modrej čiare však už bol definitívne zastavený.
25:35 Vhadzovať sa bude po ľavici Patrika Rybára, keďže Gernátova rozohrávka najlepšie nebola a je z toho zakázané uvoľnenie.
25:17 Tomáš Marcinko prekorčuľoval do útočného pásma, no nemal voľných spoluhráčov. Jeho prihrávka našla iba ruské hokejky.
24:11 Krištof si to už na modrej čiare rovnal na strelu. Prihrávka mu však preskočila cez hokejku a museli sme nútene vyjsť z útočného pásma.
23:41 Ďaloga si nie veľmi dobre rozumel so Zigom, ktorý sa síce ukazoval na ľavom krídle v strednom pásme, ale nedostal presnú prihrávku.
22:45 Amirov vybojoval pre svoj tím útočné pásmo. Z rohu klziska prihrával popri zadnom mantineli, ale nikoho nenašiel, keďže väčšina jeho spoluhráčov striedala.
22:05 Zaujímavo to vymysleli aj naši hráči. Kristián Pospíšil dostal prihrávku na pravý kruh a nastreľoval pred bránku. Melničuk nezasahoval, iba pohľadom skontroloval dráhu puku.
21:40 Zaujímavú prihrávku posielal Dorofejev na hokejku Kudaka, ktorý sa ocitol voľný medzi kruhmi. Puk mu však preskočil cez hokejku a vystreliť sa mu teda nepodarilo.
21:08 Rozohrávka slovenského tímu teraz nebola úplne presvedčivá. Puk sme iba vyhodili cez celé klzisko, ale keďže to nebol icing, mohli sme prestriedať.
20:21 Ruskí hokejisti začali strelecky druhú tretinu. Na ľavom kruhu si puk spracoval Kirill Slepec. Jeho pokus Rybár bezpečne dokázal vyraziť.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Slovenskí reprezentanti výborne zvládli úvodnú tretinu. V 9. minúte poslal našich do vedenia Ďaloga a na 2:0 počas presilovky zvyšoval v 13. minúte Michal Chovan.
Druhá tretina sa začína približne o 14:45.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:25 Ruský útočník Rtiščev si prišiel po nahodený puk k zadnému mantinelu, odtiaľ však už nemal východiska a nedostal sa k strele.
18:27 dôležité Kristián Pospíšil po vyhratom buly naštartoval ďalšiu akciu. Prekorčuľoval po krídle, dostal sa do výhodnej streleckej pozície a nastrelil brvno!
18:18 Ďalšiu ruskú akciu naštartoval po pravom krídle Iľja Talalujev. Jeho nahodenie na bránku od mantinelu Rybár okamžite zachytil.
17:52 Rusi sa po dlhšom čase dostali do nášho obranného pásma. Demidov skúšal prekvapiť Rybára strelou z uhla, ale slovenský brankár pokojne odolal.
17:04 Marcinko nabíjal na modrú čiaru Rosandičovi, ktorý predviedol okamžitú a pohotovú strelu. Melničuk mal dostatočný výhľad a bez problémov puk zachytil do lapačky.
16:22 Lamper sa prepracoval dopredu po pravom krídle a prihrávkou pred bránku hľadal Ziga, ktorý sa tam už snažil uvoľniť. Bol však napokon tiesnený a nemohol si prihrávku spracovať.
15:23 Oba tímy v tejto chvíli striedajú, Šaripzianov za Melničukovou bránkou prenecháva puk a taktiež odchádza na striedačku.
14:52 Graňák zabojoval v súboji s Talalujevom a získal puk na naše hokejky v obrannom pásme. Naši obrancovia si ihneď museli dávať pozor na ruské napádanie.
14:31 Marcinko si mierne v útočnom pásme nerozumel s Jakubom Sukeľom. Posielal mu puk na ľavý kruh, no bola to prihrávka naslepo.
13:47 Zblokovaná ruská strela smerovala na ochrannú sieť. Hra je znovu prerušená a opäť sa vhadzuje pred Patrikom Rybárom.
13:31 Rybár teraz mierne zaváhal počas svojej rozohrávky a puk pri zadnom mantineli zachytil Rodion Amirov. Mieril to ihneď pred bránku, ale nemal tam pripraveného spoluhráča.
12:28 gól Slovensko dalo gól!
Slovenskí hokejisti využívajú presilovku o jedného hráča a zvyšujú svoj náskok. Marcinko si pri zadnom mantineli počkal na prihrávku, hlavu otočil smerom bránke a vynikajúco našiel MICHALA CHOVANA, ktorý z prvej zblízka prekonal Melničuka.
Asistencie: Tomáš Marcinko, Martin Gernát.
12:06 dôležité Slovenskí hokejisti hrajú dobrú presilovku. Od modrej čiary namieril dobre puk Peter Čerešňák a naozaj išlo o centimetre. Puk mieril na ľavú žrď!
11:32 Marcinko clonil brankárovi Melničukovi a využiť to chcel Michal Chovan. Jeho strelecký pokus spoza pravého kruhu však nebol presný.
11:05 Bude z toho dvojnásobná presilovka pre Slovensko. Nikita Šaškov dostáva menší trest za nedovolenú hru vysokou hokejkou.
10:32 Ruským hokejistom sa podarilo oslobodiť sa. Naši hráči striedajú a začínajú spoza brankára Rybára.
10:05 Pospíšil dokázal zachrániť útočné pásmo po pokuse Rusov o vyhodenie puku. Jeho tvrdá strela od modrej čiary smerovala na Melničukove betóny.
09:43 Slovenskí hokejisti sa po strelenom góle dostávajú do optimálnej prevádzkovej teploty. Teraz budú hrať presilovku, Daniil Pylenkov dostáva dve minúty za seknutie.
08:59 gól Slovensko dalo gól!
Slovenskí hokejisti otvárajú skóre duelu. Lamper pokračoval dopredu po pravom krídle. Do závesu sa mu dostal obranca MAREK ĎALOGA, ktorý si prevzal puk na pravom kruhu a odtiaľ presnou strelou popri lapačke prekonal Melničuka.
Asistencie: Patrik Lamper, Tomáš Zigo.
08:24 Dopredu po ľavom krídle vyrazil Rodion Amirov, ktorý sa prepracoval k ľavému kruhu a odtiaľ chcel strieľať. Namieril to však len do nášho hráča.
07:54 Ruskí hokejisti zastavili našu rozohrávku na modrej čiare. Dopredu chcel ihneď otočiť hru Pavel Dorofejev, ale dostal sa do ofsajdu.
07:08 Haščákova prihrávka v strednom pásme presná nebola, bolo to skúšané zrejme naslepo. Puku sa ujali Rusi a zamierili za svojho brankára Melničuka, pretože striedali.
06:36 Marcel Haščák sa však úspešne prezentoval v ďalšej akcii, ktorú rozbehol po ľavom krídle a z kruhu ohrozil Melničuka. Mieril to priamo do výstroje ruského gólmana.
06:28 Haščák bol pri mantineli na modrej čiare zbúraný protihráčom a následne sa pokúsil zaútočiť Demidov. O puk prišiel medzi kruhy.
05:49 Spomedzi kruhov to strelou skúšal Andrej Obidin. Jeho strelecké zakončenie spoza obrancu mierilo na Rybárov ľavý betón.
05:33 Rosandičova rozohrávka úspešná nebola a Rusi zachytili puk v strednom pásme. Znovu ho však len nahodili do útočnej tretiny.
04:52 Rtiščev vybojoval puk v obrannom pásme po súboji so Zuzinom a ihneď sa snažil rozohrávať. Svoju prihrávku však namieril iba do ofsajdu pre spoluhráča.
04:14 Dopredu sa prebojovali ruskí útočníci, konkrétne to bol Pavel Kukštel, ktorý ohrozil gólmana Rybára strelou spomedzi kruhov. Jeho strelecký pokus slovenský brankár bezpečne lapačkou zachytil.
03:49 Michal Chovan ponúkal puk po krídle Krištofovi, ktorý však nebol v očakávaných priestoroch a naši hokejisti stratili puk v strednom pásme.
03:18 Ruskí hokejisti mierne zatlačili slovenských hráčov v obrannom pásme, ale nepodarilo sa im vypracovať si streleckú príležitosť.
02:38 Ďaloga nahodil puk do útočného pásma pre rozbiehajúceho sa Pauloviča, ktorý však pri zadnom mantineli nedokorčuľoval puk.
01:53 Hneď po úvodnej väčšej individuálnej príležitosti nášho tímu sa v hľadisku "zobudili" aj diváci a ihneď začali skandovať Slovensko.
01:22 dôležité Do zaujímavého samostatného úniku sa vysunul Jakub Sukeľ, ktorý si prebral puk v strednom pásme, prekorčuľoval sám až ku Melničukovi, ale mieril iba na jeho betón!
00:42 Krištof iba zo stredného pásma nahodil puk do útočnej tretiny. Naši hokejisti potom striedali a poslali sme na ľad druhú formáciu.
00:12 Slovenským hokejistom sa hneď v úvodných sekundách podarilo získať útočné pásmo. Od modrej čiary strieľal Graňák, ale jeho ľahkú strelu Melničuk pohodlne zachytil.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Štátne hymny odzneli, o malú chvíľu je všetko pripravené na úvodné buly.
Hokejisti Slovenska vychádzajú na ľadovú plochu v modrých dresoch. Rusi sa dnes predvedú v dresoch bielej farby.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Rybár (Košarišťan) – Graňák (C), Čerešňák (A), Gernát, Ma. Chovan, Rosandič, Štajnoch, Koch, Ďaloga – Mi. Chovan, Krištof, Haščák – J. Sukeľ, Marcinko (A), Zuzin – Pospíšil, Kollár, Rapáč – Paulovič, Zigo, Lamper

Ruský olympijský tím: Melničuk (Konovalov) – Demidov (A), Miromanov, Šaripzianov (C), Pylenkov, Kudako, Chabarov, Jakovenko, Trišin – Slepec, Ivanov, Obidin – Talalujev, Kukštel, Morozov (A) – Rtiščev, Sorkin, Dorofejev – Amirov, Šaškov, Grošev

Rozhodca: Baluška, Štefik – Gegáň, Kacej.
Prajem vám príjemné sobotňajšie popoludnie a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z posledného zápasu Kaufland Cup-u 2020. Slovenská hokejová reprezentácia o 14:00 nastúpi proti olympijskému výberu Ruska. Stretnutím vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Slovenskí hokejisti úspešne vstúpili vo štvrtok do duelu s Bieloruskom. Už po 60 sekundách hry vďaka gólu Sukeľa viedli. Bielorusi dokázali vyrovnať v 16. minúte a výsledkom 1:1 sa skončila prvá tretina. V druhej časti sa ako prvý gólovo zvali naši reprezentanti, keď v 33. minúte dopravil puk do bránky Krištof. Bielorusi zlepšili svoju hru a v 37. minúte dvomi gólmi otočili skóre. Presadili sa Bogolejša a Martynov. Do tretej dvadsaťminútovke ako vedúci tím vstupovali Bielorusi, Slovákom sa podarilo vyrovnať v 51. minúte z hokejky Haščáka. O tri minúty neskôr Marcinko pretlačil puk za bránkovú čiaru a napokon víťazný gól stretnutia musel odobriť aj videorozhodca. Slovensko teda zdolalo Bielorusko 4:3.

Bielorusi včera odohrali stretnutie proti výberu Ruska. Od začiatku jednoznačne ruskí hokejisti diktovali tempo hry a častejšie ohrozovali súperovu bránku. Rusi však gólovo mlčali počas prvých dvoch tretín a svoj prvý a napokon rozhodujúci zásah zasadili až v 51. minúte. Presadil sa obranca Miromanov a zariadil tesnú futbalovú ruskú výhru 0:1.

S takzvaným olympijským výberom Ruska nemajú zverenci trénera Craiga Ramsayho z posledných zápasov veľmi pozitívnu skúsenosť. „Béčkový“ výber Ruska sa s našimi hokejistami stretol najprv v novembri na Nemeckom pohári, kde sme prehrali 3:2 po predĺžení a v decembri na Arosa Challenge vo Švajčiarsku sa zrodilo ďalšie ruské víťazstvo 3:2, tentokrát však po nájazdoch.

Zápas medzi Ruskom a Slovenskom bude finálovým a rozhodne o celkovom víťazovi Kaufland Cup-u. Slovenskí hokejisti obhajujú minuloročné prvenstvo a rozhodne budeme zvedaví, ako sa popasujú s ruskými protivníkmi.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo