Slovensko Nemecko sobota prípravný zápas 2022 hokej ONLINE

30. 4. 2022 |

Slovensko a Nemecko čaká dnes prípravný zápas pred MS v hokeji 2022. Online prenos súboja v Drážďanoch začína dnes od 17:00.

Brankár Matej Tomek (Slovensko) počas prípravného zápasu Nemecko - Slovensko v Drážďanoch v piatok 29. apríla 2022. Slovenskí hokejisti počas duelu s Nemeckom v rámci prípravy pred MS v hokeji 2022 vo Fínsku. FOTO TASR - Martin Baumann

Prípravné zápasy na MS v hokeji 2022 pokračujú. Slovensko a Nemecko sa stretnú v odvete dnes opäť v Drážďanoch od 17.00. Online prenos súboja Slovenska a Nemecka štartujeme v rovnakom čase.

Slovensko Nemecko prípravný zápas 2022 hokej sobota

Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v Nemecku v piatkovom prípravnom zápase 3:1. V drážďanskej Joyntex Aréne strelili svoje prvé reprezentačné góly Marek Valach a Michal Ivan, tretí pridal Adam Liška. Za domácich sa presadil Alexander Ehl.

Pre zverencov Craiga Ramsayho to bol druhý triumf v príprave pred MS v hokeji 2022, predtým zdolali Česko 3:1. Tomu istému súperovi o dva dni neskôr podľahli 3:4 po nájazdoch.

"Mali sme solídny začiatok, ale druhá a tretia tretina nebola podľa našich predstáv. Dostali sme gól v oslabení a to nás dostalo niekam, kde sme nechceli byť. Robili sme veľa chýba a dávali sme puky smerom k našej bránke. Podržal nás Tomek, pochytal veľa šancí. Zajtra si spravíme videorozbor, máme chalanom čo ukázať," povedal po zápase Ján Pardavý, asistent trénera SR.

"Prvá tretina bola z našej strany najlepšia, ale robili sme aj chyby, ktorých sa chceme vyvarovať v ďalších zápasoch. Snažili sme sa puky hádzať na bránku lebo každý brankár môže robiť chybu," povedal Adam Liška, útočník SR.

"Prvú tretinu som nemal veľa práce, ale nejaké streli tam boli. V druhej tretine sme začali pomalšie a začali sme robiť chyby okolo modrých čiar. Z toho vznikali aj protiútoky. Pri góle bolo prečíslenie 2 na 1 hráč mi to hodil do rukavice, myslel som že to mám pod sebou, ale rozhodca mi povedal, že som nemal," povedal Matej Tomek, brankár Slovenska v zápase proti Nemecku.

"Ja som rád, že som mohol pomôcť tímu. Chalani ma v kabíne ´skasírujú´, ale to patrí k tomu. Nejako som to tam trafil. Vedel som, kam zhruba budem mieriť, netvrdím, že som to takto chcel, ale som rád, že to takto dopadlo," povedal Michal Ivan, strelec tretieho gólu Slovenskej hokejovej reprezentácie.

Nemecko Slovensko hokej online

Ako prvý musel v piatok zasahovať Tomek, Slováci odpovedali po strele Grmana. Zápas bol od úvodu vyrovnaný, domáci mali prvú šancu po akcii Mösera. Potom gólovo udreli Slováci, keď Okuliar vystrelil na bránku a Valach dotlačil puk do siete - 0:1. Pre 23-ročného útočníka to bol prvý reprezentačný gól.

Potom prišla šanca na druhej strane, no Jentzsch nemal v koncovke dostatok pokoja. V 13. minúte prišla akcia Krištofa, ktorý poslal puk na bránku na Lantošiho, brankár Pantkowski zaváhal a Slováci sa tešili z gólu po druhý raz. Arbitri si zásah ešte potvrdili u videorozhodcu. O 54 sekúnd to už bolo o tri góly, keď Ivan presnou strelou do horného rohu prekonal nemeckého brankára.

Druhú tretinu začali Slováci v početnej výhode, ale v oslabení unikol Ehl a puk napokon po Tomekovom zaváhaní skončil v bránke - 1:3. Zverenci Craiga Ramsayho potom prebrali taktovku do rúk, veľkú šancu na štvrtý gól mali na konci 26. minúty. Regenda vybojoval puk, z následného tlaku prišlo niekoľko striel, ale Pantkowski tentoraz podržal Nemcov.

Štyri minúty pred koncom druhej dvadsaťminútovky mal gól na hokejke Höfflin, ale Tomek zastavil puk skvelým zásahom. Najväčšiu šancu však mal v závere Lunter, no neodkázal poslať puk do odkrytej bránky. Bol však faulovaný a do do tretej tretiny nastúpili Slováci v početnej výhode.

V nej mal najväčšiu šancu Krištof po prihrávke Lantošiho, ale svoju strelu poslal len do brankára. Osem minút pred koncom dal štvrtý gól Okuliar, ale arbitri ho správne neuznali, keďže slovenský krídelník mal pri zásahu hokejku vyššie ako dovoľujú pravidlá. Záver sa potom už len dohrával, slovenskí reprezentanti nedovolili Nemcom dostať sa do záverečného tlaku. Domáci to skúsili aj hrou bez brankára, no stav sa už nezmenil. Sledujje s nami zápas v sobotu live na tipsporte.

Prípravný zápas pre MS v hokeji 2022

Slovensko - Nemecko -:-, online prenos a výsledok dnes od 17:00

Nemecko
2 : 3
(1:1, 1:1, 0:1)
Slovensko

Góly a asistencie: 15. Fleischer, 33. Jentzsch (Fleischer, Blank) – 18. Lantoši (Čerešňák, Krištof), 34. Pospišil (Čerešnák, Lunter), 57. Okuliar (Čerešnák, Valach).
Nemecko: Jenike (Treutle) – Huttl, Wagner, Bender, Munzenberger, Huss, Rogl, Karrer, Zimmermann – Fischbuch, Loibl, Scmolz, Jentzsch, Blank, Eder, Braun, Soramies, Hofflin, Fleischer, Leonhardt, Ehl
Slovensko: Rybár (Riečický) – Rosandič, Čerešňák, Jánošík, Bucko, Ivan, Grman, Koch, Mudrák – Liška, Krištof, Lantoši, Lunter, Tamaši, Pospišil,Regenda, Kollar, Minarik, Okuliar, Valach, Mucha
59:55 dôležité Nemecko vyhralo vhadzovanie a tvrdo vypálil Fischbuch. Jeho pokus však obetavo zblokoval Regenda a puk už opustil naše obranné pásmo.
Víťazstvo by tak Slovákom už ujsť nemalo.
56:01 gól Slovensko dalo gól!
OLIVER OKULIAR dostal presnú prihrávku na pravú stranu útočného pásma a tvrdou strelou z veľkého uhla dáva dôležitý gól. Necelé 4 minúty pred koncom Slovensko vedie 3:2.
Asistencie: Peter Čerešňák, Marek Valach
51:12 dôležité Huss si nakorčuľoval do voľného priestoru a peknou strelou ohrozil našu bránu. Našťastie pre Slovensko puk iba opečiatkoval tyčku za Rybárom.
46:10 dôležité Obrovskú príležitosť mal Hofflin, no na jeho pokus dokázal skvelo zareagovať Patrik Rybár. Náš brankár tak parádnym zákrokom udržal stav zápasu vyrovnaný.
43:02 dôležité Mario Zimmermann vypálil švihom od modrej čiary. Patrik Rybár však bol pripravený a so strelou si poradil.
33:34 gól Slovensko dalo gól!
Naši hokejisti zvládli na inkasovaný gól rýchlo odpovedať. Strela KRISTIÁNA POSPÍŠILA s pomocou teču nemeckého obrancu skončila v bráne a je opäť vyrovnané.
Asistencie: Peter Čerešňák, Mário Lunter
32:52 gól Nemecko dalo gól!
Fleischer najprv pálil od modrej čiary s čím si ešte Rybár poradil. K dorážke z uhla sa ale dostal TARO JENTZSCH, ktorý vracia domácemu tímu vedenie.
Asistencie: Tim Fleischer, Alexander Blank
31:30 dôležité Po Loiblovej prihrávke sa snažil presadiť Eder. Jeho backhandové zakončenie však bránu netrafilo.
29:20 dôležité Pred nemeckou bránou sa strhol zmätok a do vedenia nás mohol poslať Lantoši. Tentokrát však Lantoši prihrával Minárikovi, ktorý trafil iba Jenikeho a Nemci sa nateraz ubránili.
17:08 gól Slovensko dalo gól!
Našej presilovkovej formácii to nakoniec vychádza. RÓBERT LANTOŠI dostal peknú prihrávku z ktorej vystrelil delový projektil. Puk pritom namieril k tyčke a je tak vyrovnané.
Asistencie: Peter Čerešňák, Michal Krištof
14:04 gól Nemecko dalo gól!
Toto oslabenie Slovensko nezvláda, keďže naši obrancovia nechali pred bránou úplne voľného TIMA FLEISCHERA. Ten sa po chybe Rosandiča potom dostal k zakončeniu a presnou strelou prekonal Rybára. Nemecko vedie 1:0.
11:10 dôležité Stefan Loibl mal teraz asi najväčšiu príležitosť nemeckého celku. Po dobrej prihrávky pred Rybára vystrelil na bránu, ale slovenský brankár ho skvelo vychytal.
04:30 dôležité Dobrú strelu vyslal Grman, ale puk iba opečiatkoval tyč.