Slovensko Estónsko ONLINE MS vo florbale muži

11. 12. 2021 |

Slovensko Estónsko. MS vo florbale mužov pokračuje pre našich mužov dnes posledným súbojom o 7. miesto. ONLINE prenos zápasu Slovensko vs Estónsko štartuje od 9:00.

Foto - florball.org

Slovenskí florbalisti prehrali v piatkovom zápase o 5.-8. miesto na MS v Helsinkách s Lotyšskom 2:6. V sobotu o 9.00 SEČ tak budú bojovať len o konečnú siedmu priečku, ich súperom bude zdolaný zo súboja Estónsko - Nórsko (12.00).

Slováci, za ktorých nastúpil po zranení aj líder ofenzívy Michal Dudovič, od úvodu ťahali za kratší koniec a na začiatku druhej tretiny prehrávali 0:2. V ďalšom priebehu už len doťahovali náskok súpera, ktorého potiahol za víťazstvom dvojgólový Kevins Smits. V drese Slovenska skórovali Lukáš Řezanina a Ronald Gašparík.

Zverenci trénera Radomíra Mrázeka utrpeli na šampionáte druhú prehru. Predtým si v základnej skupine hladko poradili s USA 15:1, Poľskom 8:4 i Thajskom 15:2, v play off o štvrťfinále zdolali Nemecko 7:3 a vo štvrťfinále podľahli po dobrom výkone obhajcovi titulu Fínsku 1:5.

Slováci chceli v Helsinkách atakovať piatu priečku, čo sa im už nepodarí, stále však môžu dosiahnuť historicky najlepšie umiestenie na MS, ktorým je doposiaľ ôsme miesto z Zürichu 2012.

MS vo florbale mužov 2021

Slovensko - Estónsko -:-, online prenos a výsledok dnes od 9:00

Slovensko
8 : 7
(3:1, 3:3, 1:3 - 1:0)
Estónsko

Góly a asistencie: 7. Gál, 14. Kvasnica, 19. Pažák, 28. Kvasnica, 32. Čvacho, 40. Ujhélyi, 43. Grich, 62. Dudovič – 18. Kasenurm, 21. Kareliusson, 23. Dahlberg, 27. Okruzko, 52. Dahlberg, 56. Kasenurm, 57. Kasenurm. Rozhodca: J. Sjogren(FIN) – T. Ellis(FIN).
Slovensko: Klobučník (Vaško) – Řezanina, Miške, Kozák, Mirt, Grich, Hatala – Dudovič, Gašparík, Gál – Ujhélyi, Grlický, Pažák – Kubovič, Gajdoš, Kvasnica – Čvacho
Estónsko: Kalde (Vaigur) – Bolander, Dahlberg, Einamann, Kallion, Kareliusson, Kasenurm, Markus, Okruzko, Pahn, Pass, O. Savi, S. Savi, S. Savi, Talviste, E. Unga, G. Unga, Uue
61:59 gól Slovensko dalo gól! Veľká chvíľa MICHALA DUDOVIČA prišla na konci druhej minúty predĺženia, keď vyslal parádnu strela po rozohrávke z pravej strany s Gašparíkom a rozhoduje o tom, že slovenskí florbalisti obsadili na majstrovstách sveta v Helsinkách krásne siedme miesto!
57:53 dôležité Miške bol nechcene zasiahnutý Ungem pri prieniku a slovenský reprezentant v tomto zápase pre zranenie predčasne končí.
56:32 gól Estónsko dalo gól! To je neuveriteľné, keďže TANEL KASENURM v priebehu minúty aj vyrovnáva na 7:7 po tom, čo Estónsko pokračovalo v tlaku a Bolander si pripisuje asistenciu!
55:52 gól Estónsko dalo gól! Prichádza naša chyba v rozohrávke, ktorá ešte viac dramatizuje záver zápasu, pretože Markus priťukol loptičku TANELOVI KASENURMOVI, ktorý pridáva svoj druhý gól a znižuje na 6:7 z pohľadu Estónska!
54:55 dôležité Ani Pažák zatiaľ nerozhoduje, keďže zlyhal na dvakrát pred Kaldem, najprv mu nevyšla kľučka, potom už prestrelil bránu Estónska.
51:36 gól Estónsko dalo gól! No nebude to úplne jednoduché pre slovenských florbalistov, pretože táto kombinácia Estóncom aj so šťastím vyšla a strieľajú piaty gól. Prihrávka Kareliussona prešla na ľavú stranu vďaka Markusovi a ALEXANDER DAHLBERG už z dobrej pozície strelil svoj druhý gól v zápase!
49:38 dôležité Vynikajúce zákroky Klobučníka, ktorý odolal aj proti dorážajúcim Estóncom, potom sa však strhla zbytočná mela.
45:47 dôležité Markus mohol zdramatizovať priebeh zápasu, lenže to by musel poslať loptičku trochu vyššie, pretože s touto strelou si nohou poradil Klobučník.
42:41 gól Slovensko dalo gól! Zaskočili sme Estóncov rýchlou rozohrávkou za ich bránou a JAKUB GRICH bekhendovou strelou prekonal Kaldeho, aj keď svoju bránu predtým trochu posunul!
39:57 gól Slovensko dalo gól! Tak to je fantázia, pretože strieľame veľmi dôležitý gól na 6:4 v početnej výhode tri sekundy pred koncom druhej tretiny, o ktorý sa postaral LUKÁŠ UJHÉLYI a poďakovať môže najmä Dudovičovi, ktorého prihrávka mala oči a Kalde sa už nestihol presunúť k opačnej tyčke!
31:14 gól Slovensko dalo gól! Znova raz sa potvrdilo staré známe pravidlo nedáš-dostaneš, keďže najprv nás výborným zákrokom podržal Klobučník a z nasledujúceho útoku ideme znova do vedenia, keď Gajdoš našiel RICHARD ČVACHA, ktorý nádhernou strelou z otočky prekonal Kaldeho!
29:42 dôležité Máme aj šťastie, pretože sa v tejto chvíli skúmalo, či Kasenurm nestrelil svoj druhý gól v zápase, ale konštrukcia brány zachránila Klobučníka a celé mužstvo od piateho inkasovaného gólu!
27:02 gól Slovensko dalo gól! Sme však späť v zápase päť sekúnd po nepremenenom trestnom strieľaní vďaka TOMÁŠOVI KVASNICOVI, ktorý zužitkoval prihrávku Gajdoša na svoj druhý gól v zápase a trafil krásne do pravého vinkla, takže je vyrovnané 4:4!
26:57 dôležité Mohli sme veľmi rýchlo vyrovnať vďaka trestnému strieľaniu, ktorý získal Grlický po faule brankára Kaldeho. Dudovičovu strelu však chytil ľavou rukou Kalde!
26:39 gól Estónsko dalo gól! Tak to je obrovský šok, pretože naše problémy v obrane pokračovali a Estónci idú prvýkrát v zápase do vedenia, keď Unga spoza brány našiel ARTURA OKRUZKA a ten sa už proti Klobučníkovi nemýlil!
24:18 dôležité Obrovská šanca pre Pažáka, ktorý išiel v oslabení sám na Kaldeho, ale nedokázal trafiť priestor brány, takže Estónci si určite vydýchli.
22:39 gól Estónsko dalo gól! Toto je už veľký problém, pretože Estónsko vyrovnáva a strieľa aj druhý gól v presilovke, keď Kasenurm preniesol hru na ľavú stranu a ALEXANDER DAHLBERG nedal šancu Klobučníkovi!
20:54 gól Estónsko dalo gól! Zlá správa na začiatku druhej tretiny, pretože inkasujeme v oslabení hneď v prvej minúte po tom, čo sa presadil z pravej strany PATRIK KARELIUSSON po peknej kombinácii a prihrávke od Bolandera!
18:43 gól Slovensko dalo gól! Sme rýchlo späť v dvojgólovom vedení, keď náš tretí gól strieľa kapitán MICHAL PAŹÁK, ktorý už len doklepol loptičku do odkrytej Kaldeho brány po tom, čo sa odrazila od zadného mantinelu po nepresnej strele Kozáka!
17:30 gól Estónsko dalo gól! Prichádza zbytočná komplikácia, keďže Estónci strieľajú kontaktný gól zásluhou presnej prudkej strely TANELA KASENURMA, ktorému loptičku prenechal Kallion pri rozohrávke z pravej strany!
13:49 gól Slovensko dalo gól! Druhý presný zásah našich prišiel ako na zavolanie, Grich spoza brány prihral na TOMÁŠA KVASNICU, ktorý strelou z uhla prekvapil Kaldeho a ten sa nestihol presunúť ku svojej pravej tyčke!
06:52 gól Slovensko dalo gól! Čo nevyšlo Estónsku sa podarilo našim chlapcom, vďaka napádaniu Gašparíka, ktorý vybojoval loptičku pre LADISLAVA GÁLA a ten už forhendom trafil ľavý horný roh Kaldeho brány!