Slovensko Poľsko ženy MS vo florbale 2021 ONLINE dnes

5. 12. 2021 |

Slovenské florbalistky hrajú posledný súboj na turnaji a majú možnosť vylepšiť svoje umiestnenie z predošlých majstrovstiev sveta, keď skončili šieste. Sledujte s nami zápas ONLINE od 10:00 hod.

Slovenské florbalistky. Ilustračné foto - TASR

Slovenské florbalistky zvíťazili v sobotnom dueli o 5.-8. miesto na MS vo švédskej Uppsale nad Nórkami 5:4. V nedeľu budú mať možnosť vylepšiť umiestnenie z predošlých majstrovstiev sveta, keď skončili šieste. V súboji o piatu priečku nastúpia proti Poľsku, ktorého hráčky zdolali Dánsko 7:4.

Zverenky trénera Michala Jedličku si víťazstvom napravili chuť po vysokej štvrťfinálovej prehre 1:12 s úradujúcimi vicemajsterkami sveta zo Švajčiarska. Na prebiehajúcich MS si pripísali tretiu výhru.

Slovensko Poľsko MS vo florbale 2021 ONLINE dnes

MS žien o 5.-8. miesto:

Nórsko - SLOVENSKO 4:5 (1:2, 2:2, 1:1) Góly: 1. Hansenová, 22. Blekkanová (Gidskeová), 40. Farnesová (Hansenová), 58. Hansenová – 4. Šponiarová (P. Hudáková), 19. K. Hudáková (Dobošová), 27. Klapitová (Červená), 38. Ferenčíková (Šponiarová), 45. Šponiarová (Pudišová). Rozhodovali: Lin, Teo (obe Sing.), vylúčené: 1:0, 115 divákov. Zostava SR: Mládenková (Dupčáková) – Pudišová, Ďuríková, Klapitová, Robová, Buková, Kocúrová – P. Hudáková, Šponiarová, Ferenčíková – Červená, Faktorová, Chúpeková – K. Hudáková, Grossová, Dobošová – Krajčová, Kvasková, Drábeková

Slovenky mali pred zápasom na konte dve turnajové víťazstvá, ich súperky štyri, súboj bol však vyrovnaný. Celkovému priebehu nezodpovedá začiatok, keď už v prvej minúte prekonala Mládenkovú Hansenová po Pudišovej hrubej chybe pri rozohrávke. Slovenky sa spamätali a do konca tretiny otočili na 2:1 práve zásluhou Pudišovej a Paulíny Hudákovej.

Na začiatku druhej tretiny sa Nórky vyrovnali, na 3:2 potom zvýšila strelou z takmer polovice ihriska Klapitová. Po góle Ferenčíkovej z brejku sa zdalo, že si Slovenky už Nórky nepustia k telu, o dve minúty však so šťastím strelila kontaktný gól Farnesová. V tretej tretine Šponiarová pridala svoj druhý gól z otočky a upravila na 5:3. Severankám sa ešte zápas podarilo zdramatizovať, keď dve minúty pred koncom prekonala slovenskú brankárku druhýkrát Hansenová, tesný náskok napokon Slovenky ubránili.

Hlasy po zápase (zdroj: Slovenský zväz florbalu):

Michal Jedlička, tréner SR: "Dnešný náročný zápas hodnotím pozitívne. Včera sa nám rozplynul sen o postupe do semifinále a hrať ďalší zápas hneď na druhý deň ráno bolo náročné. Začiatok teda nebol ideálny a Nórky perfektne bránili a prechádzali do brejkov. Neskôr sme si vybojovali náskok, ktorý sme zubami-nechtami udržali a spravili sme prvý krok k piatemu miestu."

Denisa Ferenčíková, strelkyňa 4. gólu SR, po jubilejnom 100. štarte za SR: "Som šťastná, že som mohla odohrať stý zápas v ženskej reprezentácii. Uhrali sme ho  silou vôle, väčšinu sme síce hrali lepšie, no záver sme nezvládli." ďalší výsledok fázy o 5.-8. miesto: Dánsko - Poľsko 4:7

Slovensko Poľsko ženy MS vo florbale 2021 ONLINE dnes od 10:00 hod

Poľsko
4 : 3
(0:1, 3:2, 1:0)
Slovensko

Góly a asistencie: 22. Z. Krzywaková (Hliwová), 23. J. Krzywaková (Z. Krzywaková), 36. Zagorská, 56. J. Krzywaková (Nogová) – 19. Grossová (Dobošová), 26. Ferenčíková (Šponiarová), 32. P. Hudáková (Šponiarová). Rozhodca: Lucie Hejnová, Barbora Beranová.
Poľsko: Trojanová (Kotecká) – Drzymalová, Zadrozná, Rozmusová, Lubanská, Samsonová, Nogová – J. Krzywaková, Hliwová, Z. Krzywaková – Helmanová, Mazurová, Zagorská – Bieniaszová-Krzywiecová, Plechanová, Arendarczyková – Sloninová, Wojciková, Pudziszová
Slovensko: Dupčáková (Mládenková) – Pudišová, Ďuríková, Klapitová, Robová, Buková, Kocúrová – P. Hudáková, Šponiarová, Ferenčíková – Červená, Faktorová, Chúpeková – K. Hudáková, Grossová – Krajčová, Kvasková, Drábeková
59:48 Poľsko vyhodilo loptičku až k našej brány, zostáva čas na poslednú akciu.
59:17 Slovensko usadené na polovici, Poľky ale aktívne dostupujú a znemožňujú nám vypáliť.
59:06 Oddychový čas pre Slovensko.
58:55 Naďalej bez streľby na bránu Poľska.
58:41 Momentálne sme ale bez loptičky.
58:19 Nedarí sa nám zakončiť, ale stále zostáva dostatok času.
57:55 dôležité Hráme už bez Dupčákovej, naša brána je prázdna!
57:29 Čas bude teraz rýchlo plynúť. Poľky s vysokým bránením.
56:53 dôležité S dôležitým zákrokom aj Dupčáková, ktorá drží Slovensko naďalej v hre o piate miesto!
56:29 dôležité Zodpovednosť sa seba zobrala Denisa Ferenčíková, Trojanovú si rozpohybovala, lenže poľská gólmanka pri kľučke stihla zasiahnuť nohou!
56:29 Vylúčenie v tíme Poľsko (trestné strieľanie).
56:29 dôležité Samostatný nájazd pre Slovensko! Bolo tam zbytočné sekanie jednej z poľských hráčok.
56:22 Dupčáková pokryla kontru súperiek, spoluhráčky je pomohli s následnými dorážkami.
55:49 Naša prvá formácia schádza z palubovky len na veľmi krátky čas. Máme aj veľké nešťastie na hokejkách, loptička cez nich preskakuje.
55:20 Vysoká hokejka jednej z poľských hráčok, získavame loptičku.
55:02 gól Poľsko dalo gól! Bohužiaľ, Chúpeková s Červenou nedokázali trafiť skákajúcu loptičku pred Trojanovou a tak prišiel trest. JUSTYNA KRZYWAKOVÁ si prevzala loptičku na vlastnej polovici, prešla s ňou do útoku a vysokou strelou z veľkej vzdialenosti cez dve cloniace hráčky posiela Poľsko do vedenia!

Asistencia: Weronika Nogová.
54:31 Chúpeková mohla o čosi skôr prihrávať, lenže nevšimla si voľnú spoluhráčku na úrovni bránkoviska.
54:06 Zrazený pokus Zagorskej, neujala sa ani strela Helmanovej.
53:57 Veľká dráma vo švédskej Uppsale. Všetko je otvorené.
53:14 Toto striedanie namiesto Paulíny Hudákovej hrá jej sestra Kristína vedľa Šponiarovej a Ferenčíkovej.
52:47 Trojanová nevedela, kde je loptička. Snažili sme sa o dorážku, Chúpeková bola ale tiež dezorientovaná.
52:18 Dôležitý defenzívny zákrok Šponiarovej hokejkou. Už-už sa loptička dostávala na os ihriska, kde bola nekrytá jedna z Poliek.
51:46 Na palubovke zase naša elitná formácia. Vyzerá to tak, že točíme už iba dve formácie.
51:23 Spoza našej brány rozohrávali Poľky, na naše šťastie im to príliš nevyšlo.
50:55 Niekoľko nepresností a zluftovaní loptičky. Veľká smola, že sa nepodarilo zakončiť Ferenčíkovej a Hudákovej.
50:33 Šachová partia v tretej tretine pokračuje. Nikto nechce urobiť zbytočnú chybu.
50:07 Agata Plechanová faulovaná na našej polovici, po reklamnom brejku budú pri loptičke Poľky.
49:44 Snaha o brejk neúspešná, pas Paulíny Hudákovej na Ferenčíkovú bol pridlhý.
49:37 Vpredu sme tentokrát Trojanovú neohrozili, zase sa bránime.
49:07 Veľké šťastie, že sa po strele Zuzanny Krzywakovej nedostala k dorážke druhá z Poliek v našom bránkovisku.
48:32 Ubránili sme poľský atak a presúvame sa dopredu.
47:58 Vysoká loptička lahôdkou pre Dupčákovú. Okamžité založenie útoku, Červená švihom minula priestor troch žŕdok.
47:15 Solídne striedanie sme ukončili nepresným pokusom Pudišovej.
46:48 A znovu Šponiarová, tentokrát z pravého krídla. Poľská gólmanka vyrazila za bránu.
46:21 dôležité Šponiarová pálila, Trojanová zasiahla pravou nohou!
46:19 Teraz sa už naša hráčka dostala a vypýtala si faul.
45:54 Škoda prihrávky na päty Lenky Červenej, už z toho mohol byť samostatný nájazd.
45:19 Poľky nám nebojácne blokujú zakončenia, Trojanová naďalej bez práce v tretej dvadsaťminútovke.
44:37 Pokus o nastrelenie a tečovanie z polovice ihriska nám nevyšiel.
44:06 Inak tomu nebolo ani teraz, Pudišová s Ďuríkovou ale zvládli ubrániť kontru.
43:51 Dnes nám tieto situácie vôbec nejdú a čo je horšie, v útoku po nich prepadávame.
43:45 Šponiarová zabojovala za jej bránou, rozohrávka z rohu.
43:20 Do hry sa dostáva naša prvá formácia. Potrebujeme sa chytiť, pretože Trojanová po prestávke iba sleduje dianie pred sebou.
42:27 Poľky začali aktívnejšie, aj preto striedame v kratších intervaloch.
41:40 Tentokrát sme zvládli úvod do tretiny, hoci pred Hliwovou bola odkrytá brána, no netrafila loptičku. Je pred nami posledných osemnásť minút majstrovstiev, alebo nás čaká predĺženie?
Máme za sebou netradične dlhú tretinu, ktorú zvládli lepšie Poľky. Ich tri góly oproti dvom slovenským značia remízu 3:3 po štyridsiatich minútach. Tréner Michal Jedlička si ešte niečo vysvetľuje s rozhodcovskou dvojicou.

Tretia tretina sa začne o 11:24.
39:52 Dupčáková ešte s jedným pohodlným zákrokom.
39:11 Náš elitný útok zatlačil súperky práve v momente, keď sa začala posledná minúta druhej časti hry.
38:54 Ferenčíková mohla páliť, hľadala ešte Šponiarovú.
38:26 Ubránili sme sa, výborne. Laure Chúpekovej určite odľahlo, že jej zbytočný zákrok nebol potrestaný gólom.
38:25 Nepodarený volej Weroniky Nogovej spred bránkoviska končí mimo ihriska.
38:10 Nepúšťame Poľky k streľbe, Chúpeková sa už pozerá na hodiny.
37:28 dôležité Nechýbalo veľa a Lenka Červená mohla skórovať v oslabení! Dlhá rozohrávka až do bránkoviska, loptička ale poskakovala a stále iba 15-ročná florbalistka ju nedostala pod kontrolu.
36:54 Dupčáková s prvým zákrokom v početnej nevýhode.
36:26 Vylúčenie v tíme Slovensko (Laura Chúpeková – 2 minúty). Trochu zbytočné drgnutie do protihráčky, na druhej strane aj prísne vylúčenie.
35:56 gól Poľsko dalo gól! Tentokrát sme situáciu pri mantineli nezvládli a pykáme! MALWINA ZAGORSKÁ získala loptičku, viedla kontru dvoch proti jednej a zobrala to na seba. Zakončenie do protipohybu Dupčákovej slávilo úspech.

Bez asistencie.
35:40 Buková sa nezľakla dvoch napádajúcich hráčok a šikovnou prihrávkou o mantinel sa ich naraz zbavila.
35:01 dôležité O necelých dvadsať sekúnd neskôr mohla Denisa Ferenčíková z otočky zvýšiť na 4:2, lenže netrafila priestor troch žrdí!
34:43 Menší faul v obrannom rohu od Ferenčíkovej.
34:22 Upokojujeme situáciu. Sme na loptičke, nehrnieme sa však do zakončenia.
33:45 Slovenky nie sú dvakrát dôrazné pred vlastným bránkoviskom, stojí nás to kvantum síl.
33:02 Máme šťastie, že po tom, čo Ďuríková ani Dupčáková loptičku nedostali pod kontrolu, prišla ju odpratať v pravý čas Pudišová.
32:35 Veľká škoda, že sa teraz Paulíne Hudákovej pískal útočný faul. Šponiarová sa už dostávala do koncovky.
31:33 gól Slovensko dalo gól! Akcia ako z florbalovej knihy! Rozobrali sme obranu Poľska, vyšperkovali sme to prihrávkou od Michaely Šponiarovej na voľnú PAULÍNU HUDÁKOVÚ, ktorá sa ešte opýtala Trojanovej, kam to chce!

Asistencia: Michaela Šponiarová.
31:09 Trojanová seknutá po ruke od Faktorovej. Opäť sa nebude dlhšie hrať, nasleduje ošetrenie.
30:35 Pudišová nastrelila loptičku na Trojanovú, o dorážku sa márne snažila Šponiarová. Skvelou správou je, že na palubovke znovu vidíme Ferenčíkovú.
30:14 Odrazená lopta na hokejku Drzymalovej, koncovka zrazená za našu bránu. Reklamná prestávka.
29:52 Rozhodne sa nešetrí pri intenzite súbojov. Hráčky padajú a to je v poriadku. My len veríme, že nepríde aj k zraneniu.
29:28 Uplynulé dve minúty sme iba prebránili. Dostali sme sa pod tlak, prečkali sme ho bez inkasovaného gólu.
28:37 dôležité Poľky nás zatlačili, tentokrát ale mikrosúboj Zuzanna Krzywaková verzus Jana Dupčáková vychádza v prospech našej gólmanky!
27:33 Ajajaj, toto nie je dobré. Pri signáli Denisa Ferenčíková padla cez nohu súperky, drží si ľavý členok. Pevne veríme, že lúčiaca sa opora reprezentácie bude môcť pokračovať.
27:27 Zase skvelá Ferenčíková, ktorá clonila. Síce neskórovala, ale po seknutí hokejky vybojovala štandardku.
27:04 Buková si výrazne pomáhala rukami za našou bránkou, toto sa mohlo skončiť aj dvojminútovým vylúčením.
26:33 dôležité Výborne Jana Dupčáková! Kontra Poliek troch proti dvom, naša gólmanka zoči-voči Hliwovej vyčarovala potrebný zákrok!
25:55 gól Slovensko dalo gól! Sme späť! Postarala sa o to DENISA FERENČÍKOVÁ, ktorá skvele clonila pred Trojanovou. Poľka nevidela loptičku po strele Šponiarovej, Ferenčíková sa rýchlo zorientovala a z dorážky vyrovnala na 2:2!

25:26 Lenže nacvičené akcie nám nevychádzajú a ešte môžeme byť radi, že Poľsko neukončilo brejk lepšou finálnou fázou.
25:23 Pomôcť k tomu môže akcia Lenka Červenej, po ktorej zahráme štandardku z ľavej strany.
25:05 Slovenky naďalej mierne zrazené na kolená po dvoch inkasovaných gólov. Potrebujeme sa znovu naštartovať.
24:00 Ošetrenie Poľky si vyžiadalo viac ako minútu a pol, už ale môžeme pokračovať.
23:49 Toto nevidíme radi. Vo veľkých bolestiach a vzlykoch zostáva ležať na zemi Daria Drzymalová, ktorú tam nechtiac pri strele sekla do nohy Laura Chúpeková.
23:00 Bohužiaľ, nič s tým nenarobíme. Poľky otočili vývoj stretnutia za 48 sekúnd. Teraz je rad na Slovenkách.
22:22 gól Poľsko dalo gól! Okamžite po rozohraní ale inkasujeme! JUSTYNA KRZYWAKOVÁ zostala nikým nechránená na ľavej strane bránkoviska a posiela Poľky do vedenia! Tréner Michal Jedlička ešte avizuje, že sme mali mať loptičku my, keďže Ďuríková bola predtým zasiahnutá do tváre...

Asistencia: Zuzanna Krzywaková.
22:20 Alžbeta tam dostala úder hokejkou do tváre, bude však v poriadku. To radi vidíme.
22:20 Poľky vstúpili aktívnejšie do tretiny, teraz ale musíme riešiť zranenia Alžbety Ďuríkovej, ktorá sa drží za tvár.
21:34 gól Poľsko dalo gól! Teraz nás Poľsky doslova rozobrali na kúsky. Strata loptičky v strede poľa, brejk dvoch na jednu a ZUZANNA KRZYWAKOVÁ s pokojom do prázdnej brány vyrovnáva na 1:1.

Asistencia: Patrycja Hliwová.
Podľa očakávaní sledujeme najvyrovnanejší zápas Sloveniek na turnaji. Dlho sa hralo bez gólov, až prišla presná trefa Kláry Grossovej z 19. minúty. Slovensko vďaka tomu vedie v súboji o konečné piate miesto nad Poľskom 1:0.

Druhá tretina sa začne približne o 10:38.
19:59 dôležité V poslednej sekunde sa ešte k dorážke dostala Chúpeková, nestačila však dostať loptičku pod kontrolu a tak ani zakončiť!
19:38 Poľky nás teraz ale zatlačili, Dupčáková si musela pokryť pravú žŕdku.
18:59 Zuzanna Krzywaková s málo razantnou strelou z pravého krídla. Bola úplne voľná a sama dobre vie, že mohla vyťažiť viac.
18:15 gól Slovensko dalo gól! Skóruje náš tretí útok! Dobošová z rohu ihriska posunula späť na os, kde sa loptičky zmocnila KLÁRA GROSSOVÁ. Strela pomedzi nohy jednej z Poliek, ktorá dopomohla k prekonaniu vlastnej brankárky!

Asistencia: Tamara Dobošová.
17:40 Pri loptičke Poľky, ktoré dlhší čas nevymysleli nič konštruktívne.
17:14 Náš tlak vyvrcholil pokusom Ďuríkovej. Dobrá polminúta od Sloveniek.
17:02 Paulína Hudáková triafa podľa všetkého masku Trojanovej.
16:53 Šponiarová po priťuknutí od Ferenčíkovej minula.
16:18 Takto to nepôjde. Kristína Hudáková išla so spoluhráčkou do útoku, ale naše baby tam šli až proti piatim Poľkám. Nasledovala strata loptičky, pri tejto situácii si to žiadalo pokojne prestriedať a nehrnúť sa dopredu.
15:49 Klapitová z osi hracej plochy a z približne siedmich metrov strieľala z prvej, jej ranu zrazili dve Poľky mimo ihriska.
15:22 Poľky napádajú s jednou hráčkou, vzadu sú v troch. Nevieme sa presadiť do takejto obrany.
14:41 Individuálny prienik Pudišovej bol ukončený málo razantnou koncovkou.
14:15 Arendarczyková vypichla loptičku Klapitovej, šla do brejku, ale cez našu obrankyňu presne nevypálila.
13:43 Vydarená akcia našich, chýbalo už iba presnejšie zakončenie od Tamary Dobošovej.
13:17 Ferenčíková zluftovala pri pokuse o streľbu, predtým so šťastím prešla prihrávka na dvakrát na Ďuríkovú.
12:26 Lenka Červená potiahla loptičku do útoku, avšak bola tam sama. Napriek tomu budeme po prerušení naďalej dobiedzať na defenzívu súpera.
12:04 Nahodenie z našej polovice na Trojanovú, Chúpeková ho nedokázala tečovať.
11:27 Škoda, že si Klára Grossová nedala pozor po zisku loptičku, okamžite totiž o ňu prišla.
10:50 Dobrý útok nášho prvého útoku. Prv Robová z uhla mierila k ľavej žŕdke, potom dobiedzala pred Trojanovou aj Paulína Hudáková.
10:08 Polovica tretiny je za nami a my sledujeme doteraz najvyrovnanejší súboj Sloveniek na šampionáte.
09:19 Paulíne Hudákovej nesadol volej ideálne na hokejku. Trojanová musela zasiahnuť, navyše si privodila menšie zranenie ruky, mala by však byť v poriadku.
08:40 Ani prechod do útoku od nás nie je jednoduchý. Dievčatá nechcú zbytočne chybovať, každá jedna kontra môže byť rozhodujúca.
08:19 Iba odovzdáme loptičku súperkám, budeme sa znovu brániť.
07:37 Slovenky sa až príliš ponúkajú pri streľbe. Páliť mohla Červená i Chúpeková, obe ale ešte volili prihrávku.
06:54 dôležité Opäť skvelá Jana Dupčáková, ktorá zneškodnila dva pokusy jednej z Poliek bezprostredne z bránkoviska!
06:31 Hra sa vyrovnáva, podľa očakávaní duel nemá výraznejšieho favorita.
06:12 Skrytá koncovka Dobošovej za obrankyňu nešla ani na bránu.
05:56 Tvrdý súboj medzi Robovou a Mazurovou, poľská hráčka dokonca prepadla cez mantinel.
05:06 Dve lepšie minúty majú za sebou Poľky. Získali sme loptičku a situáciu môžeme upokojiť.
04:14 dôležité Výborná Dupčáková! Nogová začala celú akciu, keď vyviezla loptičku z vlastnej polovice a nakoniec aj zakončila, naša gólmanka musela ukázať svoje majstrovstvo!
03:40 Výborná defenzíva našej tretej formácie, strela sa nedostala cez prvú brániacu hráčku.
03:29 Štandardka pre Poľsko po našom faule.
03:08 V rohu klziska sa nám zatiaľ nedarí vyhrávať súboje. Úvodné tri minúty však patrili Slovenkám.
02:31 Vytvorili sme si už dve sľubné príležitosti, striedame počas hry.
01:46 Veľká škoda, že nevyšla finálna prihrávka na Kristínu Hudákovú, ktorá by inak mohla páliť spred bránkoviska.
01:20 Z pomerne veľkej vzdialenosti to skúsila Lenka Chúpeková, vôbec pritom netrafila bránu.
00:57 Loptičku prebrali Poľky, ktoré kombinujú na svojej polovici.
00:13 Pudišová už po trinástich sekundách so strelou, Trojanová nemala výraznejšie problémy.

Trenér: Christer Bertilsson

Trenér: Michal Jedlička

Rozhodkyne: Lucie Hejnová, Barbora Beranová.
Rozlúčka s reprezentáciou pre Denisu Ferenčíkovú

Po včerajšom dueli, keď naša dlhoročná opora nastúpila na 100. zápas v slovenskej reprezentácií, sa dnes Denisa Ferenčíková lúči s národným dresom.

„Potvrdzujem, že tento zápas bude mojím posledným v reprezentácii a tak veľmi dúfam, že bude víťazný! Chcem sa rozlúčiť s reprezentáciou nielen spomínaným víťazstvom, ale aj s pocitom splneného cieľa celého tímu. Svoj prvý šampionát som odohrala vo Švédsku a posledný zakončím v rovnakej krajine, až sa mi tlačia slzy do očí...," povedala pre szfb.sk Denisa Ferenčíková.
Prvý cieľ dosiahnutý – dostať sa do zápasu o 5. miesto. V nedeľu predpoludním budú Slovenky chcieť konečnú piatu priečku na majstrovstvách sveta aj získať.

Po prehrách so Švédskom 3:22, Fínskom 2:7, výhre 6:0 nad Nemeckom, 20:0 nad USA sa zverenkyne Michala Jedličku dostali do potrebného štvrťfinále. Tam podľa predpokladov nestačili na Švajčiarsko a po výsledku 1:2 včera čelili Nórkam. Celý zápas boli Slovenky lepšie, iba v závere sa nechali zatlačiť, napriek tomu zdolali severanky 5:4. Vďaka tomuto výsledku môže naše reprezentantky bojovať o vyrovnanie najlepšieho umiestnenia Slovenska v histórii MS.

Proti bude Poľsko, ktoré sa do tohto duelu dostalo po včerajšom triumfe 7:4 nad Dánskom. Ani náš geografický sused predtým ale nestačil v skupine na top favoritov zo Švajčiarska či Česka, medzi osmičkou najlepších prehral 0:14 s Fínskom. Na to sa už dnes ale nik pozerať nebude. Pred nami je posledný hrací deň celého šampionátu, história ide bokom.
Nominácia Slovenska na MS vo florbale:

Brankárky:

Jana Dupčáková, Radka Mládenková

Hráčky:

Kristína Belicová, Denisa Ferenčíková, Michaela Šponiarová, Alexandra Faktorová, Linda Pudišová, Lenka Červená, Daniela Kvasková, Kristína Hudáková, Paulína Hudáková, Veronika Dúbravská, Laura Chúpeková, Miriam Buková, Alžbeta Ďuríková, Klára Grossová, Katarína Klapitová, Klaudia Robová, Barbora Kocúrová, Tamara Dobošová, Nikol Drábeková, Michaela Krajčová
Vážení diváci, vitajte pri sledovaní online textového prenosu zo zápasu o konečné 5. miesto na majstrovstvách sveta vo florbale žien medzi Poľskom a Slovenskom.

Stretnutie sa začne o 10:00.